FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 marca 2024, 07:26 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 17 września 2018, 15:29 - pn 

Rejestracja: 01 listopada 2011, 21:30 - wt
Posty: 315
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: wz,wlkp
szymek1 pisze:
wiem ze pisze dosadnie jak bym wszystkie rozumy zjadl

Gdyby tak było to bym Ciebie zignorował, bo tu kilku takich jest do których nie trafiają żadne argumenty więc szkoda klawiatury :)
Myśle, że z Ciebie jest całkiem fajny gość :P , dlatego Ci odpisuje, że jak dla mnie, to nie jest takie zagadnienie zero-jedynkowe i wcale nie musi dochodzić do hmm 'dziwnych' a może trafniej nadzwyczajnych zdarzeń, których być może jeszcze nie doświadczyłeś.

_________________
kobayashi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 15:51 - pn 
kobayszi, no to git .ucze sie i ucze i chyba mi zycia braknie na te pszczoly ,spiesze sie bo 20-tu lat juz nie mam :lol:


Na górę
  
 
Post: 17 września 2018, 16:57 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Moim zdaniem warroza stała się swego rodzaju fetyszem i jak nie wiadomo o co chodzi, to najlepiej złożyć to na karb warrozy.
Też mam pewne doświadczenia własne w tym temacie i mogę powiedzieć, że zdarzały się przy przedzimowym leczeniu osypy warrozy w granicach 2-2,5 tys. i te rodziny przezimowały.
W końcu nawet te 2 tys. warrozy gdyby nawet osłabiło 2 tys. pszczół, to jest to tylko 1/10 wszystkich pszczół zimujących.
Tak więc upadków zimowych należy się moim zdaniem bardziej doszukiwać się z innych przyczyn, a jeżeli już z przyczyn chorobowych to bardziej z powodu nosema cerane.
Tym bardziej, że gdy warrozy jeszcze nie było upadki też miały miejsce.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 17:14 - pn 

Rejestracja: 21 marca 2017, 17:19 - wt
Posty: 81
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Łask
Podzielam zdanie JM.
Dwa lata temu odkład przywlókł mi nosemę.Rozwijał się już słabo.Co prawda przezimował,ale osyp w tym ulu był zdecydowanie największy mimo iż warrozy było niedużo (biorąc pod uwagę mniejszą ilość pszczół niż w pozostałych) .Od tej pory na nosemę mam alergię i dmucham na zimne.
pozdrawiam
D.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 17:51 - pn 

Rejestracja: 01 listopada 2011, 21:30 - wt
Posty: 315
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: wz,wlkp
JM pisze:
Moim zdaniem warroza stała się swego rodzaju fetyszem i jak nie wiadomo o co chodzi, to najlepiej złożyć to na karb warrozy.
Też mam pewne doświadczenia własne w tym temacie i mogę powiedzieć, że zdarzały się przy przedzimowym leczeniu osypy warrozy w granicach 2-2,5 tys. i te rodziny przezimowały.
W końcu nawet te 2 tys. warrozy gdyby nawet osłabiło 2 tys. pszczół, to jest to tylko 1/10 wszystkich pszczół zimujących.
Tak więc upadków zimowych należy się moim zdaniem bardziej doszukiwać się z innych przyczyn, a jeżeli już z przyczyn chorobowych to bardziej z powodu nosema cerane.
Tym bardziej, że gdy warrozy jeszcze nie było upadki też miały miejsce.


Zgadza się, tylko jak napisał kiedyś jeden z kolegów, na rodzinę która ma dużo warrozy, spadają często inne pszczele nieszczęscia. I to miałem na myśli a nie samą tylko warrozę. Ta kalkulacja też troche nie trafiona moim zdaniem bo można by powiedzieć, że 10 tys. warrozy 'dotknie tylko' 1/2 pszczół zimujących. Ale rozumiem o co chodziło. Co do reszty się zgadzam dodałbym jeszcze wirusy.

_________________
kobayashi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 18:26 - pn 
JM,

https://m.youtube.com/watch?v=suImwcSB0f4

:wink:


Na górę
  
 
Post: 17 września 2018, 18:31 - pn 

Rejestracja: 21 marca 2017, 17:19 - wt
Posty: 81
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Łask
kobayashi - dokładnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 19:12 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
DarekD pisze:
Portos pisze:
Osyp warozy rzędu 4000szt nie rokuje przeżycia takiej rodziny nie wolno dopuścić do takiego stanu..Sytuacja taka świadczy ocałkowitym braku panowania nad pasieką lub kompletnej ignorancji ,,pszczelarza"

Nie do końca się zgodzę.Miałem w jednym z uli ponad 4 tyś warrozy jesienią ubiegłego roku a w tym sezonie pszczoły z tego ula dały ok. 60 kg. miodu.
pozdrawiam
d.


A mógłbyś mnie uświadomić jak można stwierdzić osyp na poziomie 4 tys sztuk ? Liczyłeś jedna po drugiej ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 19:16 - pn 
Marcin, robisz fotke i wklejasz na specjalny program w kompie i on liczy co do 1 szt .zansz takie mykesy :roll: :P


Na górę
  
 
Post: 17 września 2018, 19:18 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
szymek1 pisze:
Marcin, robiszgotke i wklejasz na specjalny program w kompie i on liczy co do 1 szt .zasz takie mykesy :roll: :D


Programu nie znam ale wasze pisanie bzdur, w niektórych tematach owszem :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 19:20 - pn 
Marcin, jak ja lubie sie z Toba podroczyc :haha:
Liczy sie mniej wiecej .ja dziele wkladke na 10 i licze w jednym kwadracie ,mnoze x 10 .wiadomo ze to jest pi razy drzwi .ale jakis obraz daje .


Na górę
  
 
Post: 17 września 2018, 19:32 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
szymek1 pisze:
Marcin, jak ja lubie sie z Toba podroczyc :haha:
Liczy sie mniej wiecej .ja dziele wkladke na 10 i licze w jednym kwadracie ,mnoze x 10 .wiadomo ze to jest pi razy drzwi .ale jakis obraz daje .


No właśnie ....pi razy .... nie wiadomo co.
Zwłaszcza ,że większość warrozy po włożeniu lekarstwa jest zaraz wynoszona w kierunku wylotka.
PS. Ale spoko ...zalecam osypy na poziomie 4tys sztuk ... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 19:34 - pn 
Marcin, jak przeleca przez siatke i leza na wkladce to pszczoly ich nie wyniosa :)


Na górę
  
 
Post: 17 września 2018, 19:53 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
szymek1 pisze:
Marcin, jak przeleca przez siatke i leza na wkladce to pszczoly ich nie wyniosa :)


Pszczoły po podaniu lekarstwa zaczynają się czyścić . Bardzo dużo wychodzi na wylotek i dopiero zrzuca z siebie warrozę. Dlatego jest jej mnóstwo na wylotku . Wcale jej nie wynoszą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 19:56 - pn 
Marcin, w mocy przy 10st tez wychodza na wylotek by tam sie oczyscic ? Cos tu mi nie pasuje p Marcinie :wink:


Na górę
  
 
Post: 17 września 2018, 20:02 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
W nocy nie wiem . Ale w dzień nie jednokrotnie poddawałem paski czy taktic, siadałem przed ulem i obserwowałem . Dodatkowo zrzucona żywa warroza jest ponownie łapana przez pszczoły i zgryzana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 20:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
szymek1 pisze:
Marcin, w mocy przy 10st tez wychodza na wylotek by tam sie oczyscic ? Cos tu mi nie pasuje p Marcinie :wink:
szymek1,
już nie mondruj tyle :mrgreen: lepiej mi powiedz ile warrozy wchodzi na kg :blee: to mi pomożesz

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2018, 20:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty,

Wagę kg warrozy ustal tak jak ilość nasion na kg... Bierze się 1000 szt nasion i spr ile waży...

Potem sobie to przelicz na kg-my :p następnie ustal normę wysiewu na ul sąsiada co podrzuci Ci pszczoły w pobliże pasieki :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji