FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:26 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 lipca 2018, 17:06 - pn 
ja pierniczę ,wysłałem dziś matkę do kogoś z forum ,przesyłka pocztex 24h
skasowali mnie 52 zł ,o co tu chodzi ? powiedzieli mi że tańszej przesyłki nie ma :thank:
czuję że zostałem wyru.... bez mydła :(


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2018, 17:08 - pn 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
szymek1, mówiłem ci jak było. Dałeś się wyj...bać :roll: :wink: Ale już wiesz czym i jak wysyłać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 17:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
szymek1 pisze:
ja pierniczę ,wysłałem dziś matkę do kogoś z forum ,przesyłka pocztex 24h
skasowali mnie 52 zł ,o co tu chodzi ? powiedzieli mi że tańszej przesyłki nie ma :thank:
czuję że zostałem wyru.... bez mydła :(

panie szanowny 16,5- 17zł koszt wysyłki matki przesyłka polecona z opcją ostrożnie, przy przedplacie nie ma problemu natomiast jest problem z wysyłaniem matek pobraniowo bo nie ma pobrania dla tej przesyłki o której pisze, a najlepiej bylo wrzucić w list polecony 6,5zł i po kłopocie przychodza szybciej niż te polecone przesyłki :mrgreen: niby nie wolno ale zawsze człowiek się może pomylić i zapomnieć :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 17:29 - pn 
kudlaty, Staszek ,kur... 2 kobity ślepiły w te komputery i nic nie wymyśliły .jutro tam pójdę . załatwiły mnie na cacy .i weż tu człowieku nie pal :twisted:


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2018, 17:37 - pn 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
kudlaty pisze:
panie szanowny 16,5- 17zł koszt wysyłki matki przesyłka polecona z opcją ostrożnie

To tak jak Szymkowi tłumaczyłem, że mi 18 max nabijają, a z opcją pobrania do 25 zeta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 18:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Dajecie się "golić".Przesyłka do 1 kg kosztuje 14 zł, obowiązkowo priorytet, obowiązkowo napis "Żywe pszczoły".Nalepka "ostrożnie" jest za darmo.
"Regulamin świadczenia powszechnych usług pocztowych".

Paczki pobraniowe są niestety drogie(pocztex), a wysłanie pszczół paczką nie przewidzianą w regulaminie poszczególnej usługi( paczka +, expres) skutkować może odrzuceniem reklamacji i problemami dla pracownika który taką przyjmie.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 18:52 - pn 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
wojciech_p, ja wysyłam paczką+ i problemów żadnych nie ma. Jest napis żywe pszczoły i wszystkie potrzebne ostrzeżenia. Nikt problemów nie robi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 18:53 - pn 
dziękuję za te informacje .nie byłem tego swiadomy ,nigdy matek nie wysyłam :? zdeklarowałem się na forum wiec chciałem słowa dotrzymać .
nikt mi tej kaski juz nie odda ,trudno to moje frycowe .z odbiorcą się dogadam ,jestem poważnym człowiekiem wbrew forumowym pozorom ,he :D
ps.wojciech_p, agi 3 się przyjęły i czerwią ,liczę w przyszłym roku na beczki miodu :mrgreen: :P


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2018, 21:16 - pn 

Rejestracja: 05 czerwca 2016, 14:07 - ndz
Posty: 267
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Aleksandria Druga
Widzisz szymek1, chlebusia musisz jeszcze zjeść.

_________________
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4r8l/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 21:20 - pn 
Romano pisze:
Widzisz szymek1, chlebusia musisz jeszcze zjeść.


Romek Ty tez musisz jeszcze sporo zjesc i to nie chodzi tylko o przesylki :D
Trzymaj sie :wink:


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2018, 21:27 - pn 

Rejestracja: 05 czerwca 2016, 14:07 - ndz
Posty: 267
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Aleksandria Druga
szymek1 pisze:
Romek Ty tez musisz jeszcze sporo zjesc i to nie chodzi tylko o przesylki :D
Trzymaj sie

spoko dam se rade, a jak nie to może Ty ze starym pomożesz, takich dwóch jak Ty jeden to niema ani jednego :haha:
Błaznuj dalej.
Pozdrawiam.

_________________
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4r8l/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 21:34 - pn 
Romano, do bleznstwa mi daleko ...trzeba miec ciut wiedzy o pszczolach by skozystac z moich postow ,sa ludzie co juz zbudowali na tym pasieki im warroza pszczol nie zjada tak jak Tobie :P .


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2018, 21:38 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2015, 19:34 - ndz
Posty: 248
Ule na jakich gospodaruję: wp
Miejscowość z jakiej piszesz: Biała Rawska
szymek1 pisze:
,sa luszie co juz zbudowali na tym pasieki .

Chyba jestem pierwszy, tylko byłem nie świadomy "Dzięki nauczycielu"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 21:41 - pn 
sylwek000, guuuuzik wiesz. Tutaj by czlowieka ukrzyzowali za nic .nic nie wiedza ,duzo pisza.


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2018, 21:50 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
wojciech_p,
Dzięki ,w końcu się zmogłem i popatrzyłem na te przepisy ,dla mniej cierpliwych najważniejsze kruczki ,już mi się nie chce szukać więc zapytam .
Przesyłka ,list z napisem pszczoły to przesyłka z zadeklarowaną wartością czy normalna ? Według mnie to normalna przesyłka polecona priorytetowa .
tutaj chodzi mi o naliczanie opłat link na końcu postu .

§ 4
Zawartości przesyłki pocztowej nie mogą stanowić...
....
8)żywe rośliny i zwierzęta, z wyjątkiem pszczół i piskląt ptactwa domowego
&12
1.Paczki pocztowe z zawartością:
1)pszczół,
2)piskląt ptactwa domowego,
3)próbek z mlekiem
-należy nadawać jako przesyłki priorytetowe.

2.Paczki pocztowe z zawartością, o której mowa w
ust.
1, nie mogą być nadawane za pośrednictwem urządzeń samoobsługowych.
3.
Paczki pocztowe, o których mowa w ust. 1 pkt 3 można nadać jako ekonomiczne, pod
warunkiem, że nadawca zabezpieczył zawartość przed zepsuciem poprzez zastosowanie środka konserwującego.
4.
Opakowanie paczek pocztowych, o których mowa w us
t. 1, należy oznakować nalepką
z napisem
żywe zwierzęta” lub „ostrożnie” oraz napisami oznaczającymi górę i
dół przesyłki.

5.
Nie przyjmuje się paczek pocztowych, o których mowa w ust. 1, adresowanych na
poste restante,
skrytkę pocztową albo przegródkę pocztową.

§ 37
Poczta Polska odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie usługi powszechnej na zasadach
określonych w ustawie.
§ 38
1.Niewykonaniem usługi powszechnej jest:
1)utrata przesyłki rejestrowanej w obrocie krajowym, przy czym za utraconą uważa się przesyłkę rejestrowaną, niedoręczoną w terminie 30 dni od dnia nadania,
2)doręczenie przesyłki rejestrowanej lub zawiadomienia o próbie jej doręczenia
po upływie 14 dni od dnia jej nadania.
2.Nienależytym wykonaniem usługi powszechnej jest:
1)ubytek zawartości przesyłki rejestrowanej,
2)uszkodzenie zawartości przesyłki rejestrowanej,
3)doręczenie przesyłki listowej rejestrowanej priorytetowej w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu jej nadania ,

cennik nie chce sie ładnie skopiować :wink: więc tylko link .
http://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/cennik_uslug_powszechnych_w_obrocie_krajowym_i_zagranicznym_17042018.pdf

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 23:06 - pn 
szymek1 pisze:
ja pierniczę ,wysłałem dziś matkę do kogoś z forum ,przesyłka pocztex 24h
skasowali mnie 52 zł ,o co tu chodzi ? powiedzieli mi że tańszej przesyłki nie ma :thank:
czuję że zostałem wyru.... bez mydła :(


Wiemy że jak zwykle robisz sobie jaja, ale pocztex to najdroższa usługa Poczty Polskiej. :wink:


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2018, 23:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ale kombinujecie :shock: i sa tego efekty.

Nadac priorytet z opcją powiadomienia odbioru :pl: za 24 godz dochodzi max.48godz,

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2018, 23:25 - pn 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Zdzisław. pisze:
Ale kombinujecie :shock: i sa tego efekty.

Nadac priorytet z opcją powiadomienia odbioru :pl: za 24 godz dochodzi max.48godz,

Są jeszcze szybsze usługi w Poczcie Polskiej/24godz max/ ale tu twierdzą, że tych do pszczół nie można, choć ja wiem co innego :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2018, 09:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
baru0 pisze:
wojciech_p,
Dzięki ,w końcu się zmogłem i popatrzyłem na te przepisy ,dla mniej cierpliwych najważniejsze kruczki ,już mi się nie chce szukać więc zapytam .
Przesyłka ,list z napisem pszczoły to przesyłka z zadeklarowaną wartością czy normalna ? Według mnie to normalna przesyłka polecona priorytetowa .
tutaj chodzi mi o naliczanie opłat link na końcu postu .


To zwykła paczka priorytetowa koszt 14 zł do 1 kg.Powyżej tej wagi drożej. Można podać wartość, ale opłata jest wyższa.
Można nadać każdym rodzajem przesyłki, ale w razie problemu można zapomnieć o reklamacji, bo własnym podpisem oświadczamy wyrażenie zgody na wykonanie usługi na warunkach określonych w regulaminie danego rodzaju przesyłki.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2018, 11:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Potwierdzam 14 zł koszt przesyłki pszczół (matek). Niestety na głównej poczcie w Częstochowie nie chcieli mi przyjąć przesyłek. Pani w okienku po konsultacjach z dwoma koleżankami powiedziały, że tylko mogę wysłać Pocztex-em.
Po dwóch godzinach wróciłem z regulaminem Świadczeniem Powszech ych Usług Pocztowych. Tym razem po weryfikacji z kierownikiem przyjęto mi przesyłkę.
Na drugi dzień też wysyłam kilka matek. Obsługiwała mnie ta sama Pani. Mówiła, że wczoraj paczki kwakały. jak leżały przy niej.

Dlatego myślę, że jak ktoś wyślę zwykłym listem czy paczką nie informując nic o pszczołach na przesyłce może mieć z tego powodu nieprzyjemności.
Ktoś może stwierdzić, że trzeba wezwać kogoś do sprawdzenia tych wydających dźwięki przesyłek.
Jak wezwą ekipę do sprawdzenia kwakających przesyłek, to możemy liczyć na pokrycie kosztów tej akcji.
Również jak uszkodzą przesyłkę i pszczoły kogoś użądlą, to będziemy pociągnięci do odpowiedzialności. Gorzej jak jeszcze będzie ktoś uczulony.

Jak robimy zgodnie z regulaminem, to prawo będzie po naszej stronie.

Dlatego nie ma co kombinować. Tym bardziej, że priorytetowa przesyłka kosztuje 14 zł.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2018, 14:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
slaw007,

są tacy co to lubią kombinować nawet jak im napiszesz jak zgodnie z regulaminem można wysłać pszczoły pocztą...

Ogólnie największy problem. Dla pań w okienku to to że paczka jest oznaczona ostrożnie żywe pszczoły a ta usługa za 14 zł tj paczka priorytetowa w ramach usług powszechnych nie ma takiej dodatkowej opcji i wówczas panie z okienka twierdzą że tak się nie wysyła... I proponują inna usługę typu paczka 24 lub paczka+ która ma opcje ostrożnie ale zgodnie z regulaminem tj usług niepowszechnych nie można nimi wysyłać pszczół... Wniosek taki ze jak idzie się 1 raz na pocztę to. Idzie się z regulaminem świadczenia usług powszechnych z zaznaczonymi paragrafami... Wowczs. Pani z okienka woła naczelnika... Naczelnik gdzieś jeszcze dzwoni... I po 20 min w końcu przyjmują paczkę ta za 14 zł... Z racji że na osiedlu mam 3 urzędy pocztowe to w każdym to przerobiłem za 1 razem.. Czasami są takie kolejki w pon. Rano że od razu jadę do innego - teraz wszystkie 3 przyjmują paczki z matkami bez problemu...

Ogólnie działalność poczty dzieli się na usługi powszechne tj takie które wykonuje poczta z mocy ustawy jako krajowy operator pocztowy... I do takich usług należy właśnie paczka pocztowa priorytetowa która można wysłać matki do 1 kg za 14 zł...

Są też inne usługi typu paczka+ paczka 24 czy tam mini-paczka ale to są już usługi świadczone w ramach komercyjnej działalności tj w ramach regulaminu usług niepowszechnych którymi pszczół wysyłać nie można zgodnie z ich regulaminem

Pozostaje jeszcze pocztex ale tu cena jest zaporowa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2018, 15:08 - wt 
Dobra, juz dobra .popelnilem blad ,zdarza sie wyciagne wnioski z tej porazki :wink:


Na górę
  
 
Post: 17 lipca 2018, 15:32 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
szymek1, jakaż to tam znów porażka.
Z urzędami, nawet pocztowymi, nigdy nie ma lekko, sążniste regulaminy bywają tak zagmatwane, że załatwiając bardziej nietypową sprawę trudno się w tym wszystkim tak od razu połapać, panie w okienku też niedoszkolone i trzeba niestety czasem zapłacić frycowe.
I dobrze, że założyłaś ten wątek, bo wiemy teraz co i jak, a przy okazji skorzystają inni.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2018, 16:54 - wt 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
nie ty popełniłeś błąd, to wyłudzenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2018, 21:28 - wt 
wojciech_p pisze:
baru0 pisze:
wojciech_p,
Dzięki ,w końcu się zmogłem i popatrzyłem na te przepisy ,dla mniej cierpliwych najważniejsze kruczki ,już mi się nie chce szukać więc zapytam .
Przesyłka ,list z napisem pszczoły to przesyłka z zadeklarowaną wartością czy normalna ? Według mnie to normalna przesyłka polecona priorytetowa .
tutaj chodzi mi o naliczanie opłat link na końcu postu .


To zwykła paczka priorytetowa koszt 14 zł do 1 kg.Powyżej tej wagi drożej. Można podać wartość, ale opłata jest wyższa.
Można nadać każdym rodzajem przesyłki, ale w razie problemu można zapomnieć o reklamacji, bo własnym podpisem oświadczamy wyrażenie zgody na wykonanie usługi na warunkach określonych w regulaminie danego rodzaju przesyłki.


Wartosc do 100 zł to koszt 1 zł ale powyżej to masakra.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji