FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 05:26 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 sierpnia 2018, 15:48 - pn 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 04 czerwca 2016, 21:57 - sob
Posty: 6
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: kraków
Witam wszystkich,

Proszę Was o opinie na temat daszku. Jest to daszek powałka i podkarmiaczka. Według mnie rozwiązanie bardzo ciekawe. Co Wy na to ?


https://www.olx.pl/oferta/ule-jednoscie ... ec0b9a81d9


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sierpnia 2018, 16:35 - pn 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Orzelek pisze:
Jest to daszek powałka i podkarmiaczka

Jak napisane :jest to daszek który może być powałką i podkarmiaczka w ramie .
Jaka nowość. W miejsce podkarmiaczki przydałby się dodatkowy korpus , bo 3 to mało, ale do zimowli wystarczy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sierpnia 2018, 16:47 - pn 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 04 czerwca 2016, 21:57 - sob
Posty: 6
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: kraków
Hej lalux5

Nie może być, a jest powałką i podkarmiaczką bo z tego co widać jest to przytwierdzone na stałe. Dla mnie nowość bo daszek jest na zawiasach i z klamerką przytwierdzony do ramy, przez co nie trzeba rozbierać kostki koło domu i robic obciązenie daszku :haha: (chyba że już taki wcześniej widziałeś).

Co do dodatkowego korpusu to jest to ul korpusowy wiec zawsze dodac korpus można.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sierpnia 2018, 16:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
piszą że ma wentylację w daszku ale jakoś jej nie widać - brak dobrej wentylacji w daszku przy takim typie podkarmiaczki to duzy minus... - jak będziesz podkarmiać np odkłady to w krótkim czasie po wypicu syropu i bez wentylacji pojawi się pleśń w miejscach gdze pszczoły nie mają dostępu a które były pokryte syropem... jezeli jest dobra wentylacja to woda wysycha i zostaje tylko suchy cukier który nie pleśnieje...

2 sprawa nie wem jak długo wytrzyma ten plastik - tj jaki jest gruby ale moim zdaniem to nie sprawdzi się jako typowa powałka - pszczoły bedą zapewne ją mostkować do ramek - co jakiś czas trzeba więc ją bedzie wyskorbać dłutem co grozi połamaniem - dlatego jeżeli nie będzie trzeba podkarmiać lepiej dać jeszcze folię zamist samej tej podkarmiaczki...

3 korpusy wlkp 18-tki to b. mało - wg mnie potrzeba min5 - za 310 zł u Dumy dostaniesz ul z poliuretanu składajacy się z 4 korpusów 18-tek, dennicy niskiej i średnigo daszka (jest wyższy niż w Apikozie) - choć ta dennica niska Dumy w tym zestawie jest "specyficzna" ale w sumie do odkładow jesyt b. fajna - na początki mi się nie podobała a teraz widzę że pszczoły ładnie na niej zimują jak i matki się ładnie unasienniją jak mają jedno "kopytko" za wylotek... dodatkowy korpus kosztuje 50 zł brutto (Duma ma korpusy 18-tki najtaniej z tego co analizwoałem)

musisz mieć też świdomość, że jak będziesz chciał być może kiedyś w przyszłośc dokupić jakieś korpusy itp to będziesz musiał kupować takie same aby pasowały...

za podkarmiaczkę na zimę może robić 5l wiadro ze słomą... na olx dostaniesz w cenie od 1 zł... - pszczoły je tak wyliżą że w sumie nie trzeba ich czyścić - po skończeniu karmienia wyrzuca się tylko słomę... a czyści się je dopiero przed kolejnym sezonem z kurzu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sierpnia 2018, 17:36 - pn 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 04 czerwca 2016, 21:57 - sob
Posty: 6
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: kraków
tomi007
dzięki za odpowiedź

Odnośnie wentylacji skoro jest napisane ze jest wiec powinna być :)
Trzy korpusy może mało ale zawsze można dokupic same korpusy w zależności od potrzeb/ siły rodziny. Rozmiar powinien być standardowy więc w razie czego inne korpusy bezfelcowe tez powinny pasować.

Z poliuretanów już się wyleczyłem :)

Co do podkarmiania wiaderkami ma to swoje plusy i minusy.
Czesto wyjeżdzam i potrzebuję podkarmiaczki dzięki której łatwo będzie można podkarmić bez otwieraia ula, niezależnie od pogody.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sierpnia 2018, 18:06 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
To rozważ jeszcze to:
https://lyson.com.pl/plastikowe/148-podkarmiaczka-powalkowa-okragla-4l-2059766002894.html?gclid=Cj0KCQjw45_bBRD_ARIsAJ6wUXTkPe8qAso8uMuXyok5qfSR5q6pZDUatnh24B3mtaZtiHw3GSrV6S4aAugvEALw_wcB

+2,5 zł pokrywka

Można zakarmiać rodziny nie przebierając się.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sierpnia 2018, 18:45 - pn 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 04 czerwca 2016, 21:57 - sob
Posty: 6
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: kraków
sław007
Mam kilka takich podkarmiaczek, natomiast aby je użyć potrzebny jest dodatkowy korpus.

Podkarmiaczki w daszu mają wiekszą pojemność i cały czas są gotowe do użycia w razie załamania pogody. A pogoda ostatnio dość kapryśna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sierpnia 2018, 22:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Ta podkarmiacza wchodzi mi bez problemu pod daszek. Wystarczy coś koło 8 cm wysokości daszka.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji