FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 12:21 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 października 2018, 18:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lutego 2011, 19:48 - śr
Posty: 78
Lokalizacja: Darłowo
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/ostr
Witam
własnie wczoraj z kolegą wkopałem 60 szt lip i akacji drobno i szrokolistnych które dostałem za frii z urzędu gminy. Drzewka 5 letnie a jak łatwo je dostać zaraz powiem.
urzędy miejskie ,gminne, powiaty i wyżej wycinając drzewa czy przy drogach czy też gdzieś muszą zakupić i posadzić za tą wycinkę 1 drzewo obojętne jakie i tu pole do popisu dla pszczelarza. powiedzmy przedstawiciel koła pan Maciek przedstawia pismo do urzędu że chce pozyskać drzeka z nasadzeń kompesacyjnych- pisze do pow.Wójta i sam je posadzi na terenie gminy-ja tak zrobiłem. Wójt odpowiada że tak a jakie pan sobie drzewka życzy . co do czego od maja do października odbierasz drzewka - mile jest widziane jak urząd zapłaci za drzewka zakupione w twojej miejscowości. po posadzeniu przyjdzie pani z urzedu strzeli 2 fotki że są i basta . cała filozofia. a tam gdzie tną wzdłuż dróg drzewa to można pozyskać w roku i do 100 szt. piszcie teraz do urzędów a na wiosnę lub na jesień dostaniecie.

_________________
www.pasiekaumaciusia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2018, 19:10 - sob 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
maciuś, a jak wypieprzyli drzewka razem z krzakami nie wiadomo kto i na czyj rozkaz pod pozorem czyszczenia pól (przy okazji pozbawiając pszczelarzy głównego pożytku z głogów, dzikich czereśni itd plus posadzone drzewka) to co ludzie mają zrobić? Co ciekawe pojedyncze grubsze zostały ale tylko z iglastych i nie kwitnących jakby złośliwie :pala: Sądy, policja itd odpadają bo już ludzie próbowali, nawet radny(pszczelarz, który po tych wyborach wyleciał ze stołka) i dalej wycinają ponoć z gminnym nakazem jako unijna akcja czyszczenia pół o której nikt nie słyszał(a na prywatne pola nie mają prawa wjechać nawet z gminnym nakazem bo to prywatne pole), a ludzie poszkodowani. Pisałem już na forum o co chodzi. Trochę nie na temat ale powiązane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2018, 20:29 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3958
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
BARciak pisze:
Co ciekawe pojedyncze grubsze zostały ale tylko z iglastych i nie kwitnących jakby złośliwie

Drzewa iglaste obficie spadziują.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2018, 20:35 - sob 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5355
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Hieronim pisze:
BARciak pisze:
Co ciekawe pojedyncze grubsze zostały ale tylko z iglastych i nie kwitnących jakby złośliwie

Drzewa iglaste obficie spadziują.

Jakoś nic nie chce spadziować i nawet dobrze. Wolę nektarowe bo ze spadzią są problemy tylko. Szczególne jak we wrześniu i później wystąpi bo nie mam zamiaru robić miodobrania i karmić do zimowli stojąc po kolana w śniegu :haha: Poza tym piszemy nie na temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2018, 21:28 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lutego 2011, 19:48 - śr
Posty: 78
Lokalizacja: Darłowo
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/ostr
Swoim postem chciałem pokazać bo i z tego skorzystałem że można za darmo przy odrobinie zaangażowania wyciągnąć z urzędów które pozwalają na wycinanie starych lip czy akacji za kilka - kilkaset złotych pozyskać nowe nasadzenia. czekając i narzekając na władzę nic dalej sie nie zrobi a sami czy to na swoim gruncie czy jak ja na urzedowym można samemu -COŚ ZROBIĆ-

_________________
www.pasiekaumaciusia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2018, 21:32 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
U mnie 25km od miejsca zamieszkania mam szkółkę leśną. W nadleśnictwie Barlinek zaplaciłem 30zł i wykopano mi 100lip, połowa wąsko listna druga szerokolistna, 40 czeresni ptasich i po 30 szt gruszy i jabłoni. Większośc posadzilem 2 lata temu, warto było u nich kupić, poniewaź były super ukorzenione. Wcześniej wykopywałem samosieje, lecz one mają słabe ukorzenienie i po przesadzeniu długo chorują i słabo rosną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2018, 22:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
maciuś pisze:
Witam
własnie wczoraj z kolegą wkopałem 60 szt lip i akacji drobno i szrokolistnych które dostałem za frii z urzędu gminy. Drzewka 5 letnie a jak łatwo je dostać zaraz powiem.
urzędy miejskie ,gminne, powiaty i wyżej wycinając drzewa czy przy drogach czy też gdzieś muszą zakupić i posadzić za tą wycinkę 1 drzewo obojętne jakie i tu pole do popisu dla pszczelarza. powiedzmy przedstawiciel koła pan Maciek przedstawia pismo do urzędu że chce pozyskać drzeka z nasadzeń kompesacyjnych- pisze do pow.Wójta i sam je posadzi na terenie gminy-ja tak zrobiłem. Wójt odpowiada że tak a jakie pan sobie drzewka życzy . co do czego od maja do października odbierasz drzewka - mile jest widziane jak urząd zapłaci za drzewka zakupione w twojej miejscowości. po posadzeniu przyjdzie pani z urzedu strzeli 2 fotki że są i basta . cała filozofia. a tam gdzie tną wzdłuż dróg drzewa to można pozyskać w roku i do 100 szt. piszcie teraz do urzędów a na wiosnę lub na jesień dostaniecie.
Trzeba będzie zainteresować tematem władze koła.Dzieki

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji