FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 00:55 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 lutego 2019, 14:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
może ktoś podać namiary na jakąś hurtownie ze słoikami w normalnej cenie (około 90 gr za zgrzewane) z dostawą paletową wysyłkową ?

szukam przede wszystkim słoika 720ml - zadzwoniłem do 3 hurtowni i w jednej z nich może w marcu będą mili o ile uda im się je dostać... przy tym płatność przelewem a dopiero potem towar wysyłają - wiec nie chce już teraz płacić a potem nie widzieć ani słoików ani pieniędzy...

zadzwoniłem też do pobliskiej huty w miejscowości TUR - tam produkcja reglamentowana do końca lutego a potem zmieniają park technologiczny i dopiero rusza z produkcją w maju - realizacja może być u nich najwcześniej na czerwiec...

może ktoś może polecić jakiś sprawdzone i dobre miejsce w jakim się zaopatruje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2019, 15:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
http://www.anexglas.pl/opakowania.php

http://sklep.krauz.com.pl/index.php?route=common/home

http://pansloik.pl/sloiki-hurt-c-8.html

Ostatnio brałem z poz 2.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2019, 15:55 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... kjDGRmn9sH

Mają też z 10 typów zakrętek pszczelarskich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2019, 18:07 - czw 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
https://pedropol.pl/sloiki/sloiki

Miła obsługa i mają dobrą cenę dwa tygodnie temu brałem u nich całą paletę 09l w trzy dni od zamówienia były już u mnie wraz z zakrętkami.

Pozdrawiam
Stanley


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2019, 21:13 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Hieronim pisze:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiy4bndr7vgAhXosIsKHa4jC2oQFjABegQIEhAC&url=http%3A%2F%2Fsezon-ostrow.com%2Fkontakt%2F&usg=AOvVaw0a3kC2T0cnn5kjDGRmn9sH

Mają też z 10 typów zakrętek pszczelarskich.


a cen nie mogę znaleźć ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lutego 2019, 14:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
StanleyK pisze:

https://pedropol.pl/sloiki/sloiki

Miła obsługa i mają dobrą cenę dwa tygodnie temu brałem u nich całą paletę 09l w trzy dni od zamówienia były już u mnie wraz z zakrętkami.

Pozdrawiam
Stanley


Dzięki faktycznie - kiedyś brałem już od nich zakrętki ale zapomniałem o tym - a obsługa faktycznie b. kontaktowa i miła - muszę zrobić miejsce w garażu na paletę i robię zamawienie...

cenowo wypadają raczej bdb:

dekielki duże na 8 zaczepów mają po 0,20 zł - jest dość spory wybór nakrętek z litografią pszczelarską - wysyłka od 15 zł przy płatności przelewem - max 3 kartony w 1 paczce...

do cen paletowych słoików podanych na stronie należy doliczyć koszt dostawy 120-140 zł w zależności od metody płatności (przelew czy pobranie)... ceny podane są za słoiki foliowane po klika szt - niefoliowane są tańsze ale wysyłka jest droższa bo chyba około 220-240 zł - niefoliowane są pakowane na większe palety w większej ilości...

zagadałem o jakiś mały czasowy rabat dla forumowiczów na hasło "Ambrozja" ale powiedzieli, że nie da rady...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lutego 2019, 17:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
że nie da rady...

bo mają dobre ceny raz a dwa słoiki tanie już nie będą po tym zamieszaniu z 17 roku z owocami i rekordowym sezonem na miód większość hut przestawiła sie na znicze itp asortyment,słoiki produkuje kilka hut i to wszystko, zresztą nie mój problem bo przestałem praktycznie całkowicie rozlewać miód na słoiki

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lutego 2019, 20:59 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
...a gdzie kupić amforę 720 z jedną paletę .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lutego 2019, 10:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty pisze:
tomi007 pisze:
że nie da rady...

bo mają dobre ceny raz a dwa słoiki tanie już nie będą po tym zamieszaniu z 17 roku z owocami i rekordowym sezonem na miód większość hut przestawiła sie na znicze itp asortyment,słoiki produkuje kilka hut i to wszystko, zresztą nie mój problem bo przestałem praktycznie całkowicie rozlewać miód na słoiki


no właśnie - cenowo są b. dobrzy i tu właśnie jest problem - ale to chodziło o symboliczny rabat 1% lub darmowa wysyłkę nakrętek przy zamówieniu 3 kartonów - i w sumie nie dla mnie - ogólnie chciałem im zrobić tym mały marketing na forum...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lutego 2019, 11:06 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Sadownicy dobici klęską urodzaju i monopolem skupu wycinają sady. Sady przydomowe rodzą obficie co 2 lata . Ten rok odpoczynek . Należy się spodziewać , że nie będzie problemu z nadprodukcją owoców. Huty powróciły do produkcji słoików , aby nie popełnić błędu z tamtego sezonu. Hurtownie już teraz robią zapasy słoików bojąc się kłopotów jakie były poprzedniego sezonu z zdobyciem słoików. Ceny są wysokie , nikt nie chce zrozumieć , że coś należałoby odpuścić , do czasu kiedy się to wszystko przystopuje . Tylko pszczelarze nie mogą tyle czekać .Jak na razie nie ma kłopotu z zakupem i myślę , że nie będzie w tym sezonie , a cena przypuszczam , że coś się obniży. Po inne lata posiłkowano się importem ze wschodu , jak teraz jest nie wiem.To może mieć wpływ na cenę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lutego 2019, 11:43 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Miód w czasie przechowywania powinien być chroniony przed promieniami słonecznymi . Słoiki z ciemnego szkła / leki ,piwo,itp/ powinny znależć się w obrocie właśnie dla pszczelarzy. Czy ktoś takie coś produkuje .
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lutego 2019, 12:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
andrzejkowalski100,

miód z najczęściej przechowuje się w ciemnych pomieszczeniach przez co nie ma on z reguły długiego kontaktu z "bezpośrednimi promieniami słonecznymi" - nawet na bazarkach ludzie maja teraz jakiś daszek nad głową...

nektar z kwiatów/spadź też jest narażony na słońce...

ale w sumie czemu nie..

podejrzewam, że jest jednak jeden zasadniczy problem - niestety ludzie kupują oczami...a przez ciemny słoik mało co widać... - a skoro nie ma popytu na takie słoiki to i nie ma podaży...

teoretycznie słoiki z ciemnego szkła powinny być tańsze - przynajmniej tak jest ze stłuczką szklaną...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lutego 2019, 13:51 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Chętni na zakup ciemnych słoików pewnikiem by się znależli .
Moi stali klienci, którzy w przeważającej liczbie miód traktują jako lekarstwo byli by w 100% zadowoleni.
Zapasy miodu owszem możemy przechowywać w ciemnym miejscu, natomiast miód do bezpośredniej konsumpcji powinien znajdować sie w zasięgu wzroku aby można z niego korzystać jak najczęściej.
Wpływa to bezpośrędnio na spożycie a w końcowym rozrachunku spełnia zadania profilaktyki.
tomi007, z tym nektarem i spadzią, substancjami nieprzetworzonymi na miód troszkę poszybowałeś.
Co do stwierdzenia o kupowaniu oczami to miód -lekarstwo tym praktykom nie powinien podlegać.
Świadomość co kupujemy ,od kogo kupujemy ,wiedza na temat produktu- miodu załatwia sprawę popytu z uwzgi nie na cenę tylko na jakość.
Właśnie za sprawą tego popytu zmuszony zostałem wprowadzić zapisy na miód z mojej pasieki rok 2019/kartki :haha: /
Głównie dla tego aby nie pominąć tych klientów, którzy szczególnie o zakup zabiegają. Tych okazjonalnych , nowych muszę z przykrością pomijać.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lutego 2019, 14:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
andrzejkowalski100,

ze spadzią i nektarem to się zgodzę - możliwe, że trochę "poszybowałem" ale to m.in. właśnie w nektarze i spadzi są też witaminy - pszczoły zagęszczają go i wzbogacają przede wszystkim o enzymy - które faktycznie mogą być wrażliwe na światło...

ale...

aby miód traktować jako lekarstwo to jego spożycie powinno wynosić 1-2 łyżki dziennie - co znaczy mniej więcej 1 słoik na 2 tyg dla 1 osoby... także za długo taki "lekarski" słoik i tak by nie stał w naturalnym rozproszonym świetle dziennym w mieszkaniu...

badań nie przeprowadzałem ale wydaje mi się, że dla miodu szkodliwe promieniowanie to UV i UB - a takiego w domu na szafce (nie na paracie okiennym) za dużo nie ma - wnioskuję to po tym, że jakoś ciężko opalić się będąc tylko w domu bez wychodzenia na zewnątrz... do tego nikt paneli fotowoltaicznych nie stawia w domu/cieniu tylko na dobrze nasłonecznionym dachu/polu

przy okazji mało jaki artykuł spożywczy przetworzony dobrze znosi bezpośrednie nasłonecznie - profilaktycznie więc wszystko powinno być pakowane w ciemne szkło/folię/plastik - nie tylko miód - ale z jakiś powodów tak nie jest...

nawet leki tez mają z reguły wielkie piękne i kolorowe opakowania - a b często wystarczyłoby opakowanie 2-3 razy mniejsze...

osobiście wolę kupować to co w słoiku niż w puszce bo widzę co jest w środku, ile tego jest a co za tym idzie za co płacę... pomijam fakt że puszki są niezdrowe - żywność z nich zawiera podwyższone iloci cynku...

brązowe słoiki można w każdej chwili zamówić w hucie - z tego co widziałem sporo z nich może zrobić opakowania wg indywidualnego zamówienia - potrzeba tylko odpowiedniej skali aby to było opłacalne....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lutego 2019, 18:17 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
tomi007 może doczekamy się w przyszłości
pięknych , ciemnych opakowań -słoików na miód.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2019, 09:12 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
andrzejkowalski100 pisze:
tomi007 może doczekamy się w przyszłości
pięknych , ciemnych opakowań -słoików na miód.
Pozdrawiam :pl:


W UK widziałem miody manuka pakowane właśnie w ciemne słoiki i do da sie da ale na takie nowinki u nas potrzeba czasu


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2019, 12:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
nie wszyscy są w stanie zaakceptować/zrozumieć to że zimą czy wiosną miód prawdziwy powinien być w formie krupca a nie patoki a co dopiero pojąć że sprzedając miód w ciemnych słoikach chodzi o utrzymanie wysokiej jakości i właściwości a nie "oszukanie" klienta, kiedyś miałem takie fajne papierowe cos nakładane na nakrętki słoików, fajnie to wyglądało ale część ciemnoty bo nie nazwę tego klientami aby nie obrażać prawdziwych klientów stwierdziło że na pewno miód jest zepsuty albo coś z nim nie tak że go "chowie" dlatego takiego debila przed zakupem trzeba było oświecić i odpakować żeby zobaczył całą swoją łaskawością że nikt nie chce ich "ocyganić" a palcem mógł dopiero pomacać jak se kupił że słodkie :roll: normalnie witki opadają, na szczęście zdobyłem prawdziwych klientów którym nie muszę się z niczego tłumaczyć i nie musze też marnować czasu i nerwów na lokalną ciemnotę dla której "miod" ma się lać cały rok, być tani i słodki a jak puścisz to biere dwa słoiki jak nie to jeden :haha: :haha: :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2019, 13:48 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Szanować sprawdzonych klientów tych pseudo omijać jak zarazę.
W ramach szanowania opakowanie powinno byc optymalne takie mam przeświadczenie.

henry650 pisze:
W UK widziałem miody manuka pakowane właśnie w ciemne słoiki i do da sie da ale na takie nowinki u nas potrzeba czasu

Uzbrajam sie w cierpliwość.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2019, 12:20 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
tomi007 pisze:
wysyłka od 15 zł przy płatności przelewem - max 3 kartony w 1 paczce..


Szukałem i jakoś nie mogę znaleźć,
ile słoików w kartonie się mieści ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2019, 16:30 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Bartek.pl pisze:
tomi007 pisze:
wysyłka od 15 zł przy płatności przelewem - max 3 kartony w 1 paczce..


Szukałem i jakoś nie mogę znaleźć,
ile słoików w kartonie się mieści ?


na kartony to się raczej u nich nie zamawia - zważ jeden to będziesz wiedział ile to 20 kg bo więcej kg raczej ciężko będzie upchać w standardową paczkę do 25-30 kg


pisząc o kartonach miałem na myśli dekielki - katon to coś około 600-720 szt zależy jaki model i producent jak akurat pakuje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2019, 11:54 - czw 

Rejestracja: 03 grudnia 2007, 23:00 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: grudziadz
Witam.Pedropol to solidna firma.Zamowiłem słoiki i nakrętki za 2200zł.Do Grudziądza z transportem słoik z nakrętką i nadrukiem wyszedł mnie niecałą zlotowkę.Ok0,99zł.Polecam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2022, 09:19 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 15 lipca 2020, 15:58 - śr
Posty: 14
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp12
Miejscowość z jakiej piszesz: Puck
Co polecicie w tym roku..?
Tez pedropol?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2022, 21:08 - czw 

Rejestracja: 03 lutego 2011, 22:15 - czw
Posty: 129
Lokalizacja: Naruszewo
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
TurtlePL, A czego szukasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwietnia 2022, 09:39 - pt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1817
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Ja brałem w poprzednich latach palety od użytkownika Krystek_23 z allegro, firma Krauz.

Dobra wiadomość dla koneserów obecnego systemu jest taka, że słoiki podrożały około 75% względem zeszłego roku, taki dobrobyt mamy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwietnia 2022, 10:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
ja biorę tylko w Pedropolu - najlepiej teraz zamawiać bo w sezonie to 2 tyg czekania moze byc.. jako nieliczni wysyłają słoiki na paletach za pobraniem... ja biorę tylko za pobraniem - drożej chyba o te 20 zł... ale jakby coś było potłuczone to kurier musi spisać protokół a nie że zostawi i w długą nie jego problem bo czasu mu szkoda... - panie nie zapłacę za to i tyle... co prawda od nigdy mi się taka sytuacja nie zdążyła.. no ale.. sami wiecie jak to z tymi kurierami...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2022, 17:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 września 2016, 23:04 - sob
Posty: 310
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany, dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
astroludek pisze:
od użytkownika Krystek_23 z allegro, firma Krauz
Nie żebym miał coś do tego użytkownika, ale faktycznie tanio u nich nie jest. Słoik 720ml typu Franco za który oni żądają 1,30zł, kupiłem po 80gr brutto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2022, 23:25 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1817
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
bialywoj pisze:
Słoik 720ml typu Franco za który oni żądają 1,30zł, kupiłem po 80gr brutto.


Kiedy i gdzie? Jeśli możesz to się podziel, wszyscy skorzystają. Z dowozem palety na miejsce gratis? Wątek jest o hurtowni i podaniu namiarów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2022, 21:34 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 września 2016, 23:04 - sob
Posty: 310
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany, dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
astroludek pisze:
Z dowozem palety na miejsce gratis?
Aż tak dobrze to nie ma. Niestety. Nikt nie chce wozić za darmo czy pół darmo. Transport palety wyniósł mnie 160zł.
Przy zakupie całej palety (2028 szt.) zaproponowali mi cenę za słoik 75gr brutto. A że kupiłem mniej, to wytargowałem po 80gr. Trzeba dzwonić, pisać i pytać.

PK PACKING PRZEMYSŁAW KOWALCZYK
97-524 Kobiele Wielkie
ul. Partyzancka 1
http://pkpacking.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2022, 21:55 - pn 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1817
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Dziękuję za namiar. Z transportem i tak wychodzi bardzo dobra cena 0.87zł za sztukę. Może jeszcze mieli zapasy ze starą ceną?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2022, 10:27 - śr 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1817
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
bialywoj pisze:
Nie żebym miał coś do tego użytkownika, ale faktycznie tanio u nich nie jest. Słoik 720ml typu Franco za który oni żądają 1,30zł, kupiłem po 80gr brutto.


Zapytałem o aktualną cenę u sprzedawcy którego podałeś. Za słoik 0,72 Franco przy zakupie całej palety ~2000 sztuk wychodzi 1,11zł brutto z transportem. Słoiki paczkowane po 8 sztuk.

Jako że Allegro pobiera prowizje z reguły 10-15% (zależy to od towaru), to pewnie przy bezpośrednim zakupie cena wyjdzie dość podobna z firmy Krauz.

Jest konkurencja na rynku, więc ceny są dośc podobne. Podwyżki wszystkich dotykają, więc tego się nie przeskoczy. Kto kupił taniej w starej cenie z zapasów magazynowych to miał szczęście.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2022, 21:11 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
astroludek pisze:
Słoiki paczkowane po 8 sztuk.

Przepakowane są zawsze droższe niż prosto z taśmy produkcyjnej.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2022, 21:22 - śr 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1817
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
baru0 pisze:
Przepakowane są zawsze droższe niż prosto z taśmy produkcyjnej.


Tak, wiem, ale w moim przypadku zakup nie paczkowanych nie ma sensu. Począwszy od transportu z palety do magazynu, poprzez zabezpieczenie przed zakurzeniem itp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2023, 20:32 - wt 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
Skąd kupujecie słoiki? Macie jakieś źródło tanich słoików?
Najtańsza oferta jaką znalazłem to 2 zł za słoik 900ml. Ale pochodzi ona z ogłoszenia na facebooku, więc źródło niezbyt pewne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2023, 21:16 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
cinek pisze:
Skąd kupujecie słoiki? Macie jakieś źródło tanich słoików?
Najtańsza oferta jaką znalazłem to 2 zł za słoik 900ml. Ale pochodzi ona z ogłoszenia na facebooku, więc źródło niezbyt pewne.

Ja kupuję tutaj;
http://sezon-ostrow.com/zakretki/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2023, 21:29 - wt 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
Ok. Dzięki.
Wysłałem do nich zapytanie. Jak dostanę ofertę to się nią podzielę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2023, 22:22 - wt 

Rejestracja: 10 lutego 2010, 23:38 - śr
Posty: 154
Lokalizacja: Kaszuby
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Jesienią kupowałem w
Opakowania Szklane Victoria Elżbieta Barceluk tel. 606 730 480, victoriasloje@gmail.com
Mają tylko stronę na facebook'u https://www.facebook.com/opakowaniavictoria/
Kontakt i towar bez zastrzeżeń. Również płatności pobraniowe.

_________________
Wszystkie rozumy są dobre, ale swój jest najlepszy. Jak zrobię, tak będę miał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji