FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 16:32 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 kwietnia 2019, 21:12 - wt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 05 maja 2018, 16:40 - sob
Posty: 8
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKIE
Miejscowość z jakiej piszesz: Kolno
WITAM WAS SERDECZNIE MAM PYTANIE BO PIERWSZY RAZ BĘDĘ WYWOZIŁ ULE NA RZEPAK. ULE KORPUSOWE W TEJ CHWILI SĄ KORPUS I PÓŁ NADSTWAKA A JAK JE USZYKOWAĆ NA RZEPAK BO TO JEST KAWŁEK KM OD MNIE TO BĘDĘ TAM RAZ NA TYDZIEŃ
JAKIE KORPUSY ? JAKIE RAMKI JAK Z WĘZĄ JAKIE USTAWIENIE JA MYŚLAŁEM TAK DWA KORPUSY I PÓŁ NADSTAWKA TAK BY WYGLĄDAŁ UL ALE CZY NIE BEDZIE ZA ZIMNO W ULU ? ULE STYROPIANOWE I DREWNIANE OCIEPLONE? PROSZĘ O POMOC DZIĘKUJE ZA PODPOWIEDZI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwietnia 2019, 21:21 - wt 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
gdy wywożę na rzepak to pojemność ula jest dostosowana do aktualnej siły rodziny. powiększam kubaturę ula już na miejscu wywózki podczas następnej wizyty w miarę jak rodzina się rozwija. Zbyt obszerny ul o tej porze roku może nam spowodować zatrzymanie rozwoju rodziny lub nawet zaziębienie czerwiu,.Oczywiście mając ule z powałką nad powałką umieszczamy cały doceloway zestaw ...czyli ramki z suszem i węzą tak aby nie wozić tego całego majdanu przy następnej wizycie.... jakie korpusy? mnie na rzepak wystarczają dwa i pół korpusy wielkopolskie.Jeśli będzie mało to trzeba być przygotowanym na dołożenie połówki lub nawet całego korpusu do najsilniejszych rodzin. osobiście preferuję wywózkę rodzin o mniej więcej równej sile. To ułatwia pózniej pracę tzn jak dokładam korpus (lub połówkę) to od razu do wszystkich rodzin..powodzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji