FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 20:19 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26 czerwca 2019, 16:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Kupiłem kilkanaście korpusów wielkopolskich 18 wyprodukowanych przez APIKOZA i jestem niemile zaskoczony bo okazało się w trakcie używania że nie posiadają właściwego wymiaru odległości pomiędzy ramkami górnego i dolnego korpusu. Pszczoły zabudowują przestrzeń pomiędzy ramkami górnego i pod nim ustawionego korpusu w efekcie zdejmując korpus górny wraz z nim wychodzą ramki z dolnego korpusu.Jak widać jest to karygodna niedoróbka i niechlujstwo ze strony producenta. Moim zdaniem korpusy zostały wykonane na chybcika nie starannie być możne zostały przerobione z standardowych bo wręgi nie są wtopione w poliuretan tylko niechlujnie przykręcone na czarne wkręty.Odnoszę wrażenie na kompletny brak poszanowania klienta ze strony producenta na zasadzie "przyjdzie głupi i kupi" ja skasuje kasę a on niech się martwi.
Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów kupił u APIKOZA korpusy wielkopolskie 18 i ma podobny problem. Jeśli było by nas więcej skuteczniejsza była by reklamacja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2019, 17:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
balwro,
brak jakichkolwek wymiarów to widzę standard u dużych producentów, w ubiegłym roku kupiłem zachwalane przez siebie korpusy pasowały na ścisk z produkcją z roku wcześniejszego, mam zatwory porobione na 373mm wkładam a tu goni jak żyd po sklepie bo za duży wymiar wewnętrzny o jakieś 5mm, w tym roku dokupiłem i kolejna niespodzianka po założeniu krat ramki stoją w korpusach na baczność bo odstęp może 5mm, płać i płacz, takie są efekty nieograniczonego zapotrzebowania w związku z refundacją czekaj dwa miesiące a jak przywiozą to na pierwszy rzut oka fajnie a jak weźmiesz metrówkę to ręce opadają,
jest niby obowiązek szkolny i ludzie powinni potrafić czytać liczyć a co za tym idzie mierzyć a w praktyce jakoś tego nie widać,
ja rozumiem że może któryś mm uciec bo wszyscy jesteśmy ludźmi ale 5mm to gruba przesada,
jakość tegoroczna z tym co kupowałem przed rozpoczęciem refundacji na ule jest bez porównania gorsza, jak się odrobie to się wybiorę na pogadanke do producenta bo już w ubiegłym roku zgłaszałem że wymiary im uciekły a tu w tym roku jeszcze gorzej

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2019, 17:58 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Ja co prawda nie mam, ale na przyszły rok chciałem ze 20-30szt. zamówić.To mnie trochę zmartwiłeś tą informacją.
Może ze 2 kupie jesienią na obejrzenia.

Czy ktoś jeszcze ma korpusy osiemanstki wlkp co są kompatybilne z korpusami Łysonia czy Nektariady itp - chodzi mi o wymiary wręg, aby można przekładać jedne na drugie i powałki były uniwersalne.

Kudłaty o czyich korpusach piszesz?

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2019, 18:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
slaw007 pisze:
Kudłaty o czyich korpusach piszesz?

do czasu wyjaśnienia wstrzymam się z tą informacją, co do osiemnastek poleciłbym producenta gdyby jakość była ta sama co trzy lata temu a w chwili obecnej nie polecam nikogo niech spadają na drzewo

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2019, 18:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwietnia 2017, 20:06 - czw
Posty: 279
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
kudlaty, czy może mowa o producencie z okolic An... ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2019, 20:03 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Ja mam 18tki od Dumy... Trochę mogłaby byc gestsza ta piana ale na wymiar i na mocowanie wreg nie narzekam... Co prawda maja mały luz tj ramki maja przy górnej beleczce jeszcze z 2-3 mm luzu tj jest tam wg mnie na oko jakieś 378 mm a ramka ma 375 - Pszczoły trochę to kitują...

Korpusy pasują do lysonia i apikozu i chyba też Babika... Choć Babika to tak na ścisk pewnie - przynajmniej do starszych wersji bo nie wiem czy te nowe też mają triche szersze górne wregi niż lysonia lub Apikoz...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2019, 20:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
tomi007 pisze:
jest tam wg mnie na oko jakieś 378 mm a ramka ma 375 - Pszczoły trochę to kitują...
tak ma być kolego.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2019, 20:44 - śr 

Rejestracja: 01 kwietnia 2010, 12:15 - czw
Posty: 319
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: WL
Duma to pierwszy producent który ma prawidłowe wymiary wewnątrz korpusu. Z tych co kupowałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2019, 22:11 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
wiesiek33,

Osobiście wolę tak jak w styropianach lysonia tj ciut ciasniejsze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2019, 22:44 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
a z dadantami to sa dopiero jaja bo tu już zupełna dowolność zresztą co producent to co innego, sam się dwa-trzy lata temu naciąłem bo zrobiłem wg wymiarów ksiązkowych dla dwóch osób i okazało się że ramki się nie mieściły w górnych wręgach, zresztą się nie ma co dziwić bo kupiłem u dwóch producentów styropiany w tym u jednego zarówno ramki jak i korpusy i jedne w drugie wchodzą tylko dlatego że jak się dociśnie ramki to styropian się poddaje robiąc miejsce bo by wcale nie weszły, w tym roku użyłem jako nadstawek na miód do dadanta korpusów 12 ramkowych wielkopolskich na krzyż i żeby jedne na drugich ramkach nie stały podkładam pod każdy narożnik 1x lub 2x kawałki pcv 3mm i tego to wcale nie ogarniam, no ale jeśli nikt nie reklamuje znaczy że super jest i można klepać dalej bez zwracania uwagi na nic

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2019, 12:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Zainteresowanych korpusami 360 x 18 chciałem poinformować że dziś po rozmowie telefonicznej z Pasieką MELIFERA zapewniono mnie że korpusy przez nich produkowane nie odbiegają od standardowych wymiarów mają wtopione wręgi są kompatybilne z korpusami Łysonia i sami stosują je w swojej pasiece i nie mają problemu z sklejaniem ramek. Na próbę zamówiłem 6 korpusów poliuretanowych 360 x 18. Jak dotrą do mnie podziel się swoimi uwagami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji