FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 12 maja 2024, 01:15 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 lipca 2019, 12:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
chodzi za mną sklenar od kilku lat i chciałbym to zmienić, pytanie gdzie można kupić dobrego sklenara w kraju lub/i za granicą za euro

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lipca 2019, 14:53 - czw 
kudlaty pisze:
chodzi za mną sklenar od kilku lat
z glupim przez sciane sie wymacalas :załamka:
Twoja celka jest niebo lepsza od sklanerek ,mialem ich ciutke i wiecej nie chce :pala:


Na górę
  
 
Post: 04 lipca 2019, 16:12 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 983
Lokalizacja: Smęgorzów
http://www.sklenarbiene.at/antonschleining.php
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lipca 2019, 17:34 - czw 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
Która z tego cennika to reprodukcyjna? Też myślę nad zakupem Sklenara. Miałem kiedyś kilka, jedna od stantom20 mam do dziś i bardzo mi odpowiadają.

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lipca 2019, 18:35 - czw 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
Reinzuchtkönigin za 68 euro to jest reproduktorka?

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lipca 2019, 21:26 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 13 listopada 2017, 20:34 - pn
Posty: 8
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Kleczew
Co prawda nie reprodukcyjne ale ja mogę pochwalić Sklenara H47 od Pana Tomka Sokalskiego (narazie jest to obserwacja 1 sezonowa).
Natomiast G10 okazał się rojliwy ale to być może kwestia unasienienia się lub pszczelarza :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lipca 2019, 22:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
adamac2 pisze:
okazał się rojliwy

Nie ma jak kupić matulkę za ojro, czy za sakiewkę złota, a później bez sprawdzenia potomstwa reprodukować w dziesiątki.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lipca 2019, 23:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Maxik, typowa góralska mentalność kupić 1 i liczyć że się oszuka system tj zaoszczędzi na zakupie matek do tego zarobi na sprzedaży córek :haha: trzeba kupić kilka matek żeby trafić jedną co się nadaje, kto tego nie rozumie trudno, wtedy matka w pl nie kosztuje 2 stówki tylko ostatecznie np 8

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2019, 14:11 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
kudlaty pisze:
trzeba kupić kilka matek żeby trafić jedną
roboty w jasny gwint, chętnie kupię od Ciebie córkę i złotem zapłacę, jak tylko znajdziesz tą jedyną.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2019, 14:58 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3964
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Maxik pisze:
adamac2 pisze:
okazał się rojliwy

Nie ma jak kupić matulkę za ojro, czy za sakiewkę złota, a później bez sprawdzenia potomstwa reprodukować w dziesiątki.

Są tacy , co to nic nie kupią a swoje kundelki nazywają jakoś tak J23 lub B52 czy podobnie i sprzedają jako wybitne . Wystarczy paru klakierów a naiwnych się znajdzie. :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2019, 15:39 - sob 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5356
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Hieronim pisze:
Są tacy , co to nic nie kupią a swoje kundelki nazywają jakoś tak

"Marysia", "Karolinka", "warszawianka" czy podobnie i
Hieronim pisze:
sprzedają jako wybitne . Wystarczy paru klakierów a naiwnych się znajdzie.

:haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2019, 18:55 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
BARciak pisze:
"Marysia", "Karolinka", "warszawianka"
wszystkie pi razy fi to samo. Gdyby jakaś tam selekcja była najlepsza, "Marysia", "Karolinka", "warszawianka" poszłaby w lamusa, albo tej super pszczole hodowcy by nadali swoje nazwy.

Jak patrze ile pierdylionów kg miodu przynoszą poszczególne selekcje, w wykazach jest macierz, krzyżówka "Marysia-Karolinka" -xxxkg a "Marysia-warszawianka"- xxkg

Fajnie jest jak się z Panani różnych Lini wybzykają, jak się trafią z podobnej lini - kg będą miały prawie trzycyfrową wartość. Eeehh, skomplikowane to jest....

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2019, 03:09 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Maxik pisze:
kudlaty pisze:
trzeba kupić kilka matek żeby trafić jedną
roboty w jasny gwint, chętnie kupię od Ciebie córkę i złotem zapłacę, jak tylko znajdziesz tą jedyną.


Zapomnieliście o Kasi, Zosi i Marynce... Jak i o bardzo dobrej Celince (Troiseck - Celle) - tylko że nazwę Cellinka to "rezerwuję" już dla siebie :) - gdybym miał się kiedyś bawić w sztuczną inseminacje ;)

Z tego co mi wiadomo to mało kto. Kupuje więcej niż dwie takie same...

Ale macie rację - 1 reproduktorka to za mało z tym że wg mnie to zamiast kupować 8 takich samych lepiej kupić 4 różne po dwie szt - wówczas już można coś wybrać dla siebie bo nie każda pszczoła się sprawdza w danym terenie... Mając kilka różnych linii ryzyko nietrafienia jest mniejsze... Choć b często te różnice w wydajności miodowej są do 5-10 kg... A w kolejnym miodobraniu już jest np. odwrotnie... Ale poza miodnoscia jest jeszcze innych cech które się podobają lub nie...

Co do Bcf krainki no cóż... Krainka ma tą zaletę że jest w miarę stała i wiadomo czego się spodziewać... Buckfast to jeden wybitny ul który daje reproduktorki a potem już brak kontynuacji jego "linni" tylko kolejne najczęściej nowe B... ileś tam - ale też lubię te pszczoły - natomiast ten brak kontynuacji to pewna wada bo nie wiadomo czego można się spodziewać po nowym B... gdy starego sprawdzonego u siebie i bdb B... już nie ma...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2019, 14:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
Z tego co mi wiadomo to mało kto. Kupuje więcej niż dwie takie same...

Ale macie rację - 1 reproduktorka to za mało z tym że wg mnie to zamiast kupować 8 takich samych lepiej kupić 4 różne po dwie szt - wówczas już można coś wybrać dla siebie bo nie każda pszczoła się sprawdza w danym terenie... Mając kilka różnych linii ryzyko nietrafienia jest mniejsze... Choć b często te różnice w wydajności miodowej są do 5-10 kg... A w kolejnym miodobraniu już jest np. odwrotnie... Ale poza miodnoscia jest jeszcze innych cech które się podobają lub nie...

Co do Bcf krainki no cóż... Krainka ma tą zaletę że jest w miarę stała i wiadomo czego się spodziewać... Buckfast to jeden wybitny ul który daje reproduktorki a potem już brak kontynuacji jego "linni" tylko kolejne najczęściej nowe B... ileś tam - ale też lubię te pszczoły - natomiast ten brak kontynuacji to pewna wada bo nie wiadomo czego można się spodziewać po nowym B... gdy starego sprawdzonego u siebie i bdb B... już nie ma...

chyba dzisiaj 24 grudnia bo zaczynasz przemawiać ludzkim głosem :haha: jak zamawiam u niemca zawsze biore po dwie sztuki z danej lini jak w PL to biorę po trzy dokładam pięć dych i biorę bez sprawdzonego czerwienia jest 3 w cenie 2, co do linii to już wiem co u mnie się spisuje a co nie i tego się trzymam, nie trzymam stale tego samego tylko rok dwa i wracam po jakimś czasie do tego samego, nie wiem z czego hodują matki ci co mają po jednej reproduktorce skoro ja mam kilka lub kilkanaście zależy od roku i niekiedy nie ma co przełożyć bo nie widzę nic w odpowiednim wieku a co dopiero mając jedną matkę z danej lini a serie się zakłada dzień w dzień, no ale stare larwy się lepiej przekłada bo można nawet palcami to robić :haha: wytrzepać na stół gąsiony i ponakładać do miseczek :tasak: :P

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2019, 15:49 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3964
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
tomi007 pisze:

Co do Bcf krainki no cóż... Krainka ma tą zaletę że jest w miarę stała i wiadomo czego się spodziewać... Buckfast to jeden wybitny ul który daje reproduktorki a potem już brak kontynuacji jego "linni" tylko kolejne najczęściej nowe B... ileś tam - ale też lubię te pszczoły - natomiast ten brak kontynuacji to pewna wada bo nie wiadomo czego można się spodziewać po nowym B... gdy starego sprawdzonego u siebie i bdb B... już nie ma...

tomi007, Co się stało , cały sezon reklamujesz B coś tam , a teraz taki szczere wyznanie? :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2019, 17:12 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Hieronim pisze:
tomi007 pisze:

Co do Bcf krainki no cóż... Krainka ma tą zaletę że jest w miarę stała i wiadomo czego się spodziewać... Buckfast to jeden wybitny ul który daje reproduktorki a potem już brak kontynuacji jego "linni" tylko kolejne najczęściej nowe B... ileś tam - ale też lubię te pszczoły - natomiast ten brak kontynuacji to pewna wada bo nie wiadomo czego można się spodziewać po nowym B... gdy starego sprawdzonego u siebie i bdb B... już nie ma...

tomi007, Co się stało , cały sezon reklamujesz B coś tam , a teraz taki szczere wyznanie? :thank:


Bo sprzedać trzeba :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2019, 19:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Czytajcie ze zrozumieniem bo jakoś bardzo nadinterpretujecie to co napisałem...

Buckfast b625 jaki mam b mi się podoba - b duzo uli w tym roku z nim zrobiłem tj około 20tu... - i teraz problemem to bedzie znaleźć takiego kolejnego bo drugiego B625 za 5 lat to już nie bedzie... Aktualnie ten problem przechodzę z S105... Mam niby już S113 która ma być jeszcze lepsza ale to się dopiero okaże... Na razie matki są piękne w 80 proc wychodzą w stylu "wloszki" Do tego czasu postaram się utrzymać jak najdłużej reproduktorke S105.... Gdyby się to nie udało to. Mam rekordzistke jej córkę która moim zdaniem nada się do ciągnięcia matek F2 - zbudowała b silna b b. B. łagodną rodzine i dała b duzo miodu odbudowala dużo węzy jak i zasiła trochę odkladow... A i na b higieniczna wygląda - Pszczoły z niej poszły do ulika pokazowego...

A wracając do B625 to gdyby mi się nie sprawdzał to bym go nie hodował a tym bardziej nie sprzedawał dalej twierdząc że jest bdb... U mnie jest to pszczoła tak łagodna że nie obawiałbym się teraz tj po lipie zajrzeć do gniazda bez kapelusza - niestety obok jest miodna ale raczej mało łagodna Gema... Muszę to jakoś inaczej robić tj rzędy z tym. Ze z racji przeprowadzek jest to dość kłopotliwe ale jestem już na dobrej drodze do własnego P jak pasieka..

Np. Prima i kortówka jak na razie są w fazie obserwacji.... S113 jak i p72 poszły do odbiorców którzy je zamówili ale pisałem każdemu że to pszczoła jeszcze nie sprawdzona ake z rekomendacja od Polbarta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2019, 19:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty,

Coś te twoje matki reprodukcyjne jakieś felerne są skoro potrzebujesz aż w 3 szukać larw... No chyba że możesz potrzebujesz ich tysiące... - ja hodowle zakładam raz w tyg i nie mam problemu bo te 48 idealnych larw to się zawsze znajdzie - co najwyżej biorę dwie ramki gdy nie mogę się zdecydować która z nich będzie lepsza bo nie zawsze dobrze nad ulem to widać. .. Problem. Z larwami to może być jak się za dużo "pogmera" w ulu i matce chwilowo brakuje odpowiednich ramek do czerwienia...

A tak na marginesie to codzienne zakładanie hodowli w pasiece to marnotrawstwo czasu - jak tu ogarnąć inne sprawy w sezonie skoro non stop grzebie się w reoroduktorkach z którymi trzeba obchodzić się jak z jajem... Nic dziwnego że bidule nie chcą czerwic jak non stop im pod odwłok zaglądasz :p


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2019, 22:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007,
kup sobie kiedyś faktycznie reprodukcyjną matkę a nie z nazwy i zobacz jak czerwią w sezonie staram się zakładać serie codziennie i w zalezności od potrzeb jest to czasem i kilka różnych lini, to że kupisz 3 matki nie znaczy że 3 przyjmą i 3 przezimują, nie wymienią albo przestanie czerwić, zawsze wolę mieć jedną więcej niż nie mieć wcale bo jak masz jedną i coś się jej stanie to jesteś w dupie i przyjdzie czekać do lipca aż przyjdzie kolejna jeśli się załapiesz na listę a z tego co sie orientuje matki najbardziej są potrzebne w maju, z kupowania matek się wyleczyłem i bawie się z jednodniówkami od wielkiego dzwonu bo wolę mateczniki,
jak masz po jednej matce z każdej lini to też nigdy nie będziesz widział żadnej różnicy między matkami i ich córkami bo nie masz czego z czym porównać a wszelkie wnioski jakie wyciągniesz na tej podstawie nie muszą być zgodne z rzeczywistością tak więc miej sobie jedną i się ciesz że masz :mrgreen: tak jeszcze dopisze że średnio 1 na 5 się nadaje do czegoś a 1 na 10 jest wybitna reszta przeciętna albo do niczego i tutaj pojawia się pytanie o które chodzi o te wybitne czy do niczego?
masz matki z wolnego lotu i każda będzie inna nawet jeśli tak samo sie nazywa tak samo będzie z rozrzutem cech po ich córkach , to jest krzyżówka na tu i teraz a co będzie dalej nikt tego nie wie, przy matkach inseminowanych towarzystwo jest bardziej wyrównane choć często matki koślawie czerwią od początku bo natury się nie da oszukać

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lipca 2019, 09:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty,

obecnie mam już dość reproduktorek - nawet kupując po 1 z ilości jaką posiadam spokojnie idzie wybrać te 3-4 fajne które się najbardziej podobają a są to Celle B625 i S105... jeszcze prima wygląda fajnie - zobaczę jak jej córki będą się sprawować - na razie odkładziki robine na samym początku maja są dość miodne i łagodne matki ładnie czerwią nie ustępując BCF - tylko nie wiem jak z rojliwością będzie bo niestety kraniki są do rojenia bardziej skłonne - szczególnie te o b. szybkim wiosennym rozwoju...

na wiosnę nie chce mieć pasieki większej niż 40-50 uli ... teraz do zimy pójdzie zapewne około 120-130 - w tym 30 dokupuje na dniach razem z miejscem idealnym do hodowli od przyszłego roku... - samych reproduktorek mam już 10 - więc zostaje mi max 40 uli produkcyjnych jakie mogę mieć w sezonie - jakbym chciał kupić więcej reproduktorek niż po 1 to nie byłoby możliwości oceny córek... a tak zostaje po min 3 rodziny produkcyjne z każdej jaką mam - fakt trochę mało ale już coś można powiedzieć na tej podstawie... z "rasowych" dubli będę miał tylko Cellke - sprawdziła się więc w tym roku przyjdzie nowa młoda matka choć ta z 2017r ma się świetnie - powinna jeszcze pociągnąć spokojnie przyszły sezon...

a jak jakieś reproduktorki zabraknie nawet na cały rok to tragedii nie będzie bo na serio ciężko mi wybrać z tych 3 najlepszą... bo wszytkie 3 sa u mnie bdb...

kwestia tego czy kupić np. 3 x 3 czy kupić 9x1 - tak czy tak ma się 9 matek reprodukcyjnych z których już spokojnie idzie coś fajnego wybrać... co innego jak ktoś ma tylko 1 reproduktorkę - tu może być róźnie...

teoretycznie zgodnie z "zasadami hodowli" które co niektórzy tak lubią powtarzać to każda matka reprodukcyjna powinna być super - tymczasem jak sam zauważyłeś nie zawsze tak jest - więc tak samo jest z buckfastem - tj. trzeba spr tak samo krainke jak i buckfasta... nawet mają dwie matki takiej samej linii to jak padnie Ci ta co daje super pszczoły to po co ciągnąc córki po tej gorszej "dublerce" jak np. z innej linii masz lepsze... - moim zdaniem lepiej co roku zamówić po 1 niż od razu po 2-3 a potem w kolejnych latach już nic z tej sprawdzonej linii...

poza tym mnie specjalnie nie obchodzi czy coś jest zgodne ze "sztuką" - ważne aby mi się podobało i sprawdzało bo samej "zasady hodowli" do gara nie włożę - co z tego że matka reprodukcyjna która powstała zgodnie z zasadami hodowli jest czysto rasowa jak jest np. wredniejsza od innych użytkowych...

ze krainek jeszcze Nieski się u mnie sprawdzały choć było przy nich małe "ale" tj za duże wianki w rodni - ale to pewnie kwestia braku suszu - w tym roku przyszła do mnie już reproduktorka - w czwartek spr jak z jej przyjęciem ale powinno być raczej udane bo została podana do miodni z pszczołami zabranej od reprodukcyjnej Celle a one przyjmują wszystko bez problemu... - miodnia zabrana, postawiona na otwartą dennice osiatkowaną, wylotek zamkięty, po 2h podana matka z wyłamanym zabezpieczeniem ciasta, + podany 1 l syropu... co będzie to będzie ale raczej na 95% będzie dobrze bo ul na drugi dzień tj. w niedzielę już nie szumiał - pszczoły oczywiście w nim żyły - dostały druga porcje rzadkiego syropu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lipca 2019, 18:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007,
ja co roku dokupywałem dlatego mi się uzbierało ale naturalna sprawa jedne kupujesz inne ze starości wymieniają

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lipca 2019, 08:44 - wt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Wracając do tematu, czy w PL można kupić Sklenerke i w miare dobrą.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lipca 2019, 09:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Odnowiciel pisze:
Wracając do tematu, czy w PL można kupić Sklenerke i w miare dobrą.
Pozdrawiam.


kiedyś reproduktorki "tworzył" w Polsce Henryk Marszałek -

PASIEKA HODOWLANA Henryk Marszałek
ul. 5-go Marca 8b/2,72-410 Wysoka Kamieńska,
tel./fax. (0)91 383-20-67,tel. pasieka (0)91 382-90-49,kom. (0) 603-743-819,e-mail: ekomars@wp.pl

ale ten Pan zmarł w 2017r albo 2018r - nie wiem co dalej ale chyba nie ma kontynuacji...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji