FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 09:46 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 lipca 2019, 13:51 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
balwro, rolnika który nie sieje dla swoich pszczół aby miały pożytek nie obchodzi ani trochę wojna między pszczelarzami i możecie się nawet pozabijać i nikogo nie będzie to interesowało, natomiast gdy ktoś sieje na własny użytek robi się duży problem bo jeden się stara i ponosi koszty a drugi jedzie na gotowe i nie widzi w tym nic dziwnego bo wystarczy sobie miejscówkę załatwić co nie jest jakimś wyczynem jak się widzi tylko siebie i nic więcej, swiat pszczelarski jest jedną wielką obłudą co innego się mówi co innego pokazuje co innego robi a jeszcze co innego myśli, do tego podwójna moralnośc jak się komuś pszczoły zawozi to jest bardzo dobrze i wszystko w porządku natomiast ciekawe czy tak samo działało by to w drugą stronę gdyby gospodarze wpadli z rewizytą do przyjezdnych, tu nie chodzi o zawiść czy zazdrość tylko o postępowanie jednych pszczelarzy wobec drugich i kompletny brak jakichkolwiek zasad, wszyscy ktorzy nie widzą żadnego problemu w tego typu sprawach powinni podać swoje lokalizacje i zaprosić przyjezdnych do siebie a nawet wystarczy ta pierwsza część + informacja co w okolicy chętni sami się zjawią :haha:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lipca 2019, 14:21 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
wertical pisze:
polbart pisze:
W miejscowości Michałów, jest tylko jedna pasieka stacjonarna na drugim końcu wsi w odległości około 700 m od wyżej wymienionej. Należy w tym miejscu uściślić, iż pasieka ze zdjęcia, przywieziona na pożytek faceliowo gryczany liczyła 32 rodziny pszczele i była jedyną pasieką jaką Polbart Plus przywiózł do miejscowości Michałów.

Została ona umiejscowiona u właściciela posesji, który zasiał 6 ha gryki i nie jest pszczelarzem. Nawet przyjmując, że ta pasieka wraz z miejscową pasieką liczyły około 100 rodzin pszczelich, to pożytku gryczanego dla nich wystarczyło by na 25 hektarach.
Co roku powierzchnia zasiewów gryki w promieniu 1-2 km liczy około 100 - 150 hektarów.

Faktem jest, że na skutek zeszłorocznej nagonki na pasiekę Polbart Plus rozpętanej przez Wertikala na Forum Ambrozja, w tym roku do Michałowa zostało przywiezione przez innych pszczelarzy około 500 rodzin pszczelich.

W ciągu dwóch nocy ule będące w zasięgu wzroku, zostały poprzewracane a jedna z pasiek wędrownych licząca 52 rodziny pszczele, stacjonująca z dala od wsi pod lasem, została tak zdewastowana, że pszczelarzowi udało się złożyć jedynie 20 rodzin pszczelich.

Pasieka Polbart Plus licząca jedynie 32 ule, stacjonowała przed domem miejscowego gospodarza przy drodze, na terenie ogrodzonym płotem widocznym na zdjęciu.
Ogrodzenie zdewastowano , wtargnięto nocą na posesję i przewrócono jeden rząd liczący 16 uli.
Całe szczęście, że były to ule jednościenne wielkopolskie i pszczołom nic się nie stało.

Pszczelarze, którym zdewastowano pasieki powiadomili policję a sprawą zajął się wydział kryminalny. Szkody w innych pasiekach są bardzo duże i nie można w tym momencie wrzucić papierów do archiwum ze względu na niska szkodliwość czynu. Śledztwo trwa.

Wertical nie posiada pszczół na terenie wsi Michałów z jednego powodu. On już nie ma pszczół a posiadał dużą pasiekę w odległości 4 km w sąsiedniej wsi za lasem. Na skutek chorób i niedbalstwa pszczelarza pasieka uległa samozagładzie.

Pszczoły Polbart Plus zostały dokarmione dwukrotnie.
Zaraz po przywozie i pod koniec oczekiwanego pożytku.
Musiały być podkarmione, ponieważ zostały przywiezione z innego pożytku po uprzednim zabraniu od nich miodu.
Susza jaka panowała w tym momencie skłoniła pszczelarza do takiej decyzji. Gryka nie nektarowała prawie wcale.
Po tym dokarmieniu rabunek nie wystąpił, jako że pszczoły miały niewielkie zajęcie w postaci pożytku leśnego z maliny.

Przy drugim karmieniu pod koniec kwitnięcia gryki rabunek wystąpił w pasiece, która została dokarmiona ale na skutek zwężenia wylotów i dużej siły rodzin pszczelich a także ich bardzo dobrych zdolności obronnych pszczoły dały sobie doskonale radę z napastnikami.
Pszczoły były dokarmiane syropem cukrowym z cukru bielonego wapnem a nie chlorkami. Taki syrop pachnie i nie jest szkodliwy dla pszczół.
To sąsiadujące głodne pszczoły, próbowały dobrać się do pasieki Polbart Plus.

Pasieka o której mowa, była zakontraktowana do sprzedaży i została już sprzedana.

Pszczoły przyniosły tak na oko, około kilka kilogramów miodu i nie było najmniejszego sensu go odbierać z powodu dokarmiania i przeznaczenia pasieki na sprzedaż.

W ubiegłym roku i w tym roku, podczas kwitnięcia gryki w miejscowości Michałów, wystąpiły susze i można powiedzieć, że pszczoły nawet nie „zasmrodziły” uli gryką. Gdyby była odpowiednia pogoda, wszystkim by wystarczyło i prawdopodobnie nie było by tego rwetesu.

Kiedy ja przez wiele lat wywoziłem do Michałowa pszczoły i wraz z miejscową pasieką, z którą ustaliłem, że nie będę jej przeszkadzał, były to jedyne pszczoły na wsi - nie było żadnego problemu a zbiory miodu wahały się w granicach od 20 do 50 kg.

Rejestracji rzeczywiście nie wolno upubliczniać bez zgody właściciela pojazdu a sprawa nadaje się wiadomo gdzie. Nikt z tego powodu nie będzie robił żadnych problemów ze względu na brak jakiegokolwiek znaczenia tego faktu.

Jedna z pasiek licząca prawie dwa tysiące uli będzie nadal tam przywozić część swoich pszczół.

Tak to Wertical, z nie wiadomo jakiego powodu zrobił reklamę gryki na Michałowie i niedźwiedzią przysługę miejscowej pasiece.

Celowo nie zabierałem do tej pory głosu i nie publikowałem od razu tego tekstu.
Poczekałem na dyskusję.
Nic nowego się nie dowiedziałem bo tak naprawdę to się i nie spodziewałem.

Jedynie Pisiorek, Marcin, Krzyżak i Cynig wykazali się trzeźwością umysłu w danym ściśle temacie.

Pozostałych uczestników dyskusji w tym temacie, śmiało można dodać do ignorowanych.

Pozdrawiam,
polbart


Tyle w tym prawdy ile w zdaniu " naszych pszczół nie ma już na Michałowie" napisanych przez Polbarta przed miesiącem. Na szybko co najmniej 6 kłamstw, ale w porządku lepiej ufać temu kto coś napisał niż zobaczyć na własne oczy lub na zdjęciach


Proszę nauczyć się czytać.
Miesiąc temu było tak napisane.

polbart pisze:
Zgodnie z moją deklaracją, nie wywiozłem pszczół na Michałów i nie będę tam wywoził.

Pozdrawiam,
polbart


Liczba pojedyncza to nie liczba mnoga.
Moja pasieka to Polbart a moich synów pasieki to Polbart+ i Raglan.
Wszystkie trzy działają samodzielnie, samorządnie i niezależnie.

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lipca 2019, 14:25 - sob 

Rejestracja: 02 lipca 2012, 21:20 - pn
Posty: 184
Lokalizacja: mazowieckie/świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
Ręce opadają ☹️ z taką postawą to Pan się do polityki nadaje. Trzeba było uczciwie napisać, że mój syn wywiózł a nie ja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lipca 2019, 14:30 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
A to Ty o tym nie wiedziałeś ?

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lipca 2019, 15:09 - sob 
panowie takie sprawy załatwia się między sobą jak facet z jajami z facetem z jajami ,najpierw się idzie rozmawia pyta się co i jak o co chodzi a później się robi szopkę na publicznym forum ,ja bym tak zaczął, od rozmowy twarza w twarz, a później bym się wziął za oskarzanie! Ps, nawet sędzia który pracuje w sądzie i robi rozwód dwojga ludzi nie jest w stanie prawidłowo tego ocenić ,ponieważ z nimi nie mieszkał ani nie spał.A wy tutaj wylewać żale zasłyszane z jakiegoś źródła nie do końca wiadomo o co chodzi każdy ciągnie w swoją stronę ...cie jasny pieron :P
Ps2 ide dalej wiorowac :wink:
Ps3 ludzie w dzisiejszych czasach powariowali :załamka:


Na górę
  
 
Post: 20 lipca 2019, 21:08 - sob 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
Nie wiem czy na forum jest jakiś wątek o sposobie podkarmiania pszczół? niektórym taka wiedza by się przydała bo to elementarz pszczelarski. "pszczelarz" który tego nie potrafi jest zagrożeniem dla innych pasiek ...

AAA... NO I PYTANIE DO POLBARTA: PROSZĘ OPISAĆ SPOSÓB W JAKI PODKARMIANO TE PSZCZOŁY TYM SYROPEM...PODCZAS KWITNIENIA GRYKI.. ? :roll: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lipca 2019, 22:36 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Czytam na forum o podkarmianiu czy dokarmianiu i występujących rabunkach, nie dokarmiam nigdy w sezonie, a na zimę zakarmiam tylko API Inwertem i nigdy nie miałem rabunków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 07:51 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3962
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
wertical pisze:

Tyle w tym prawdy ile w zdaniu " naszych pszczół nie ma już na Michałowie" napisanych przez Polbarta przed miesiącem. Na szybko co najmniej 6 kłamstw, ale w porządku lepiej ufać temu kto coś napisał niż zobaczyć na własne oczy lub na zdjęciach

Jak Cię złapią za rękę , krzycz to nie moja ręka :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 09:19 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Temat wywołuje emocje ,wiadomo .
Nikt nie poruszył problemu zasobności pożytków .
Nie znam się na pożytkach towarowych ,ale w tym przypadku było jak u nas .
Teren spadziowy więc wywozimy na spadź .
Jak jest spadź to sprawa jasna prawie wszyscy zadowoleni .
Jednak jak jej nie ma, to nie dość że brak nektaru to bida z pyłkiem i tymi resztkami nektaru które występują .
Tutaj jest problem ,gdzie się podziać z tymi ulami .

To samo wystąpiło w powyższej sytuacji , tą wędrowną pasiekę można było karmić u siebie i nie zubażać i tak bidnego rejonu w nektar .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 10:00 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Za wieloletnie zasługi na forum objawiające się sianiem zamętu w dziedzinie pszczelarstwa oraz za duże braki w sztuce pszczelarskiej przekazywane na Forum młodym stażem pszczelarzom:

Hieronim, bo lubię, astroludek, kudlaty, Bagisek., baru0, Portos, Jarek,
Bollkonski,

zostają przeze mnie dodani do listy ignorowanych.
Nie będę musiał już latać po aviomarin.

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 10:06 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Wertical dzwonił do mojego biura i otrzymał informację, że w Michałowie nie stacjonują moje pszczoły tylko pszczoły pasieki Polbart+.

Otrzymał również numer telefonu do wyżej wymienionej pasieki. Nikt nie kontaktował się z Polbart+.

Po kilku dniach - 16 uli pasieki Polbart+ zostało przewrócone.


No i gdzie ten Wertical?

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 10:25 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
polbart, za co ja?????Przecież nic nie napisałem co by Ciebie uraziło, obraziło??
A Ty tak od razu odstrzeliłeś???
Chyba teść Marek z Bialegostoku musi do Ciebie zadzwonić Leszku :pala: :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 10:31 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3962
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
baru0 pisze:
To samo wystąpiło w powyższej sytuacji , tą wędrowną pasiekę można było karmić u siebie i nie zubażać i tak bidnego rejonu w nektar .

Jak z tego widać , wielkość pożytku i zbiorów , w nowoczesnym pszczelarstwie , uzależniona jest od ilości mauzerów przywiezionych na busie. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 10:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
dziękuje za kolejną cenną lekcje tym razem dowiedziałem się w praktyce aby nikim i niczym się nie przejmować tylko robić swoje bez względu na wszystko, a do tego przy tego typu gospodarce należy zaopatrzyć się koniecznie w solidne ule jednościenne bo te lepiej znoszą upadki do tego obowiązkowo hoffmany i śmiało można jechać w Polskę
a nauka z perspektywy najechanego to nic się nie odzywać tylko robić swoje , pszczoły nie są ważne bo to tylko narzędzie w rękach najeźdźcy, do tego brać wszystko do zera w sezonie i uzupełniać syropkiem

tak jeszcze ciekawe co by dał telefon do właściciela skoro to nie incydent tylko tradycja od kilku lat i przypuszczam że wszystko już dawno zostało powiedziane bez skutku, no chyba tylko po to aby usłyszeć w słuchawce kilka cieplych słów od podstawiającego, jak traktować kogoś poważnie kto mówi publicznie że miejscówkę odpuszcza a rok później nie wiezie sam tylko rodzina z bytami niezależnymi :roll:

ja już z takimi ananasami miałem do czynienia dlatego piszę w ten a nie inny sposób, jeśli ktoś ma inne zdanie w temacie to tylko do czasu aż sam nie zasmakuje niechcianych gości w bardzo bliskim sąsiedztwie którzy nie patrzą na nikogo i nic do tego mają w dupie że żyjesz z tego a to może być jedyny pożytek jaki masz przez cały rok

było już dwóch takich co wydawali komendy ani kroku w tył i nie wyszli na tym zbyt dobrze

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 10:57 - ndz 
Jasny gwint :!: Dajcie już spokój forum nie jest do rozstrzygania takich rzeczy od tego są Sondy które opierają się na materiale dowodowym i świadkach, to wszystko co tutaj jest pisane to są jednym słowem domysły źle się to czyta :oops: trzymajcie poziom i dajcie spokój ,proszę was :luzik:


Na górę
  
 
Post: 21 lipca 2019, 11:00 - ndz 
Zapomnialem dopisac :lol: CIE JASNY PIERON :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 21 lipca 2019, 11:03 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3962
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
polbart pisze:
Za wieloletnie zasługi na forum objawiające się sianiem zamętu w dziedzinie pszczelarstwa oraz za duże braki w sztuce pszczelarskiej przekazywane na Forum młodym stażem pszczelarzom:

Czyżby samokrytyka? :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 11:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bagisek. pisze:
polbart, za co ja?????Przecież nic nie napisałem co by Ciebie uraziło, obraziło??
A Ty tak od razu odstrzeliłeś???
Chyba teść Marek z Bialegostoku musi do Ciebie zadzwonić Leszku :pala: :)

zobacz do lustra język cały brązowy a tu tak klops, nic nie pomogło :haha: :haha: :haha:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 11:13 - ndz 
pracuję w tramwaju i welokrotnie ludzie robili mi zdjęcia próbowali coś udowodnić. Ale jedyne co z tego wyszło to udowadniali własną g...potę, ostatnio Babcia napisała skargę że jestem perfidnym chamem ponieważ jej nie zabrałem to był jej obraz sytuacji gdyby ona opisała coś takiego na forum cała rzesza ludzi dopisywała by jej i przygrywala że motorniczy jest chamem. Tymczasem sytuacja wyglądała tak że ja byłem 3 minuty opóźniony dostałem światło do jazdy a ona biegła na przejściu na czerwonym świetle I gdzie tu jest logika?


Na górę
  
 
Post: 21 lipca 2019, 11:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Za przewrotkę uli jest poważny wyrok sądu .
Taki jeden gość (co nie miał pszczół) przewracając mi ule w miesiącu kwietniu, spowodował kiślicę .
W miejscowej społeczności dostał ksywkę ,,pszczelarz"
Sąd zdecydował , 30 dni prac społecznych i naprawienie krzywdy . :nonono:

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 11:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
polbart pisze:
Za wieloletnie zasługi na forum objawiające się sianiem zamętu w dziedzinie pszczelarstwa oraz za duże braki w sztuce pszczelarskiej przekazywane na Forum młodym stażem pszczelarzom:

Hieronim, bo lubię, astroludek, kudlaty, Bagisek., baru0, Portos, Jarek,
Bollkonski,

zostają przeze mnie dodani do listy ignorowanych.
Nie będę musiał już latać po aviomarin.

"Miałeś chamie złoty róg,czapkę z piór ,a pozostał Ci............".Forum dało i zabrało,w 2013 podczas "szczytowania" co poniektórych ,w 2015 maska opadła.Kuźwa dobrze że komuna się rozpadła i "bracia " się rozpierzchli,paragrafów by nie trzeba było,forma humanitarna blokada. I?, i w sumie to mi koło dupska lata ,ani Ty mi ,ani ja tobie chleba nie daję ,jesteś bo jesteś ott taka ciekawostka zoologiczna,toleruję nie zamykam :haha: :haha: .Mam obok siebie zawodowego pszczelarza, ach żebyś miał w 1/10 taki rozsądek i zasady jak on tego Ci życzę.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 11:25 - ndz 
bo lubię, ty jestes jednak ekspert :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 21 lipca 2019, 11:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mi w ubiegłym roku przewrócił sie ul za sprawą zwierzyny lub bytów niezależnych to będąc tam za 4 dni z rodziny na 3 korpusach wielkopolskich została garść pszczoły a reszta zrabowane do gołych drutów za sprawą głodu jaki spowodowała obecność nadliczbowych rodzin w ilości lekko x3 o które nikt nie dbał ani nie dostały nic przez cały sezon a które stały od czerwca do połowy września na 'spadzi', mieli taką fanaberie postawić i postawili mimo że po jednej stronie woda a po drugiej las a pyłku tyle co z gorczycy którą zasiałem, moje rodziny mimo że podkarmiane na tej pasiece poszły nędzne do zimy a tamci nie wiem czy mieli co zimować i tak to się właśnie odbywa bo się sami z pszczołami nie liczą pasjonaci, bilans był taki ani grama miodu, cukier skarmiony kupa warrozy i słabe rodziny do zimy gdzie na innych pasiekach wszystko było ok, żadna rozmowa w tym wypadku nie miała żadnego sensu bo "będę stal tu do września i zmoderowano mi zrobisz"

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 13:18 - ndz 
kudlaty, pszczelarzy ktorzy majom lolyj we lbach i dbajo lo te skrzydlate kochane lowadziki jest niewielu i pise to zupelnie powaznie ,cie jasny pieron :wink: to sa"ciule"nastawione tylko na zysk .kasa ,kasa,kasa,wydoic pszczoly ile sie da a jak padna to wiosna kupic inne ,nie wazne jakie byle tanio :pala:
Ja choc losiolek sie juz dobrze lorienruje w temacie :) jo tu na gorce miskom a z gory lepi widac :haha:


Na górę
  
 
Post: 21 lipca 2019, 15:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Im więcej będzie takich dyskusji i sporów między pszczelarzami odnośnie samowolnego przemieszczania pasiek w dowolne miejsce gdzie komu się uwidzi tym prędzej znajdzie sie elita pszczelarzy którzy zechcą ogarnąć temat ,ukrócając samowolke poprzez ustalenie przepisów okreslających zasady przemieszczania pasiek.


"balwro, rolnika który nie sieje dla swoich pszczół aby miały pożytek nie obchodzi ani trochę wojna między pszczelarzami i możecie się nawet pozabijać i nikogo nie będzie to interesowało,"
40 lat bylem rolnikiem a właściwie sadownikiem i korelacje pomiędzy rolnikami a pszczelarzami znam od podszewki.Rolnicy tak jak i zawodowi pszczelarze jadą na jednym wózku,ich źródłem utrzymania jest dochód z sprzedaży produktów pszczelich oraz tego co wyprodukują na roli.Zarówno jedni jak i drudzy chcieli by ze swojej pracy osiągać jak największy dochód.
Rolnik aby uzyskać zadowalający dochód musi dbać o to co posiał czy posadził,czego nieodzownym elementem jest ochrona chemiczna prowadzonych przez niego upraw.Terminy wykonywania zabiegów chemicznych nie są widzi mi się rolnika tylko są uzależnione od stopnia zagrożenia plantacji i nie można ich bagatelizować i przesuwać w terminie. Druga strona medalu to pogoda do której musi się dostosować rolnik bo ona się do niego nie dostosuje a jest jednym z elementów skuteczności wykonywanych zabiegów chemicznych. Zdarza się tak że zabieg trzeba wykonać w czasie intensywnego lotu pszczół bo dziś jest pogoda a na jutro zapowiadają deszcz.
Jeśli pszczelarz uzgodnił miejscówkę z rolnikiem on ma możliwość uprzedzenia pszczelarza o planowanym terminie wykonania zabiegu aby na ten czas mógł zabezpieczyć swoje pszczoły.
Mam pytanie w imię czego rolnik ma ponosić ryzyko ograniczenie plonu nie wykonując w terminie zabiegów chemicznych na swojej plantacji bo ktoś tam bez uzgodnienia postawił swoje pszczoły, to nie rolnik z swoim polem przeniósł się pod jego pasieką tylko pszczelarz samowolnie podjął ryzyko przywożąc swoje pszczoły pod jego pole.
Jak widać temat rzeka nad którym warto dyskutować i szukać rozsądnych rozwiązań aby wilk był syty i owca cala


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 15:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
kontynuując dalej chciałem wyrazić swoją opinie na temat cytuję:"gdy ktoś sieje na własny użytek robi się duży problem bo jeden się stara i ponosi koszty a drugi jedzie na gotowe i nie widzi w tym nic dziwnego bo wystarczy sobie miejscówkę załatwić co nie jest jakimś wyczynem jak się widzi tylko siebie i nic więcej."
Krótka piłka Pawlak w "Sami swoi" z widłami w rękach ganiał przelatujące nad jego polem samoloty twierdząc że to jego niebo i nie zgadza cie aby cokolwiek nad nim obcego latało.
Jeśli są wśród nas delikatnie mówiąc bez obrażania zacofani nic nie stoi na przeszkodzie niech rozłożą parasol ochronny nad swoim polem. Pszczoła to nie pies ,koń czy krowa, przywiązać na łańcuchu do ula się nie da ani upakować na polu, lata tam gdzie chce i żadne zakazy ją nie obejmują czy się to komuś podoba czy nie.
Moja rada dla wszystkich zaradnych którzy sieją pod potrzeby własnej pasieki musicie się liczyć z takim ryzykiem że trzeba będzie się podzielić z innymi pszczelarzami którzy ustawią swoje pasieki poza zasięgiem waszego wzroku ale w zasięgu lotu pszczół do waszego pola i nie robić z tego problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 17:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
balwro pisze:
Moja rada dla wszystkich zaradnych którzy sieją pod potrzeby własnej pasieki musicie się liczyć z takim ryzykiem że trzeba będzie się podzielić z innymi pszczelarzami którzy ustawią swoje pasieki poza zasięgiem waszego wzroku ale w zasięgu lotu pszczół do waszego pola i nie robić z tego problemu.
Bzdura, a nie lepiej było napisać "moja rada dla wędrownych ,panowie musicie się liczyć że są pasieki stacjonarne,wy trzy tygodnie na wywózce ,oni stoją cały rok".Kilkaset uli w jednym miejscu ,gdzie tu rozsądku szukać jak tylko w wędrownych.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 17:26 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
balwro pisze:
Im więcej będzie takich dyskusji i sporów między pszczelarzami odnośnie samowolnego przemieszczania pasiek w dowolne miejsce gdzie komu się uwidzi tym prędzej znajdzie sie elita pszczelarzy którzy zechcą ogarnąć temat ,ukrócając samowolke poprzez ustalenie przepisów okreslających zasady przemieszczania pasiek.


"balwro, rolnika który nie sieje dla swoich pszczół aby miały pożytek nie obchodzi ani trochę wojna między pszczelarzami i możecie się nawet pozabijać i nikogo nie będzie to interesowało,"
40 lat bylem rolnikiem a właściwie sadownikiem i korelacje pomiędzy rolnikami a pszczelarzami znam od podszewki.Rolnicy tak jak i zawodowi pszczelarze jadą na jednym wózku,ich źródłem utrzymania jest dochód z sprzedaży produktów pszczelich oraz tego co wyprodukują na roli.Zarówno jedni jak i drudzy chcieli by ze swojej pracy osiągać jak największy dochód.
Rolnik aby uzyskać zadowalający dochód musi dbać o to co posiał czy posadził,czego nieodzownym elementem jest ochrona chemiczna prowadzonych przez niego upraw.Terminy wykonywania zabiegów chemicznych nie są widzi mi się rolnika tylko są uzależnione od stopnia zagrożenia plantacji i nie można ich bagatelizować i przesuwać w terminie. Druga strona medalu to pogoda do której musi się dostosować rolnik bo ona się do niego nie dostosuje a jest jednym z elementów skuteczności wykonywanych zabiegów chemicznych. Zdarza się tak że zabieg trzeba wykonać w czasie intensywnego lotu pszczół bo dziś jest pogoda a na jutro zapowiadają deszcz.
Jeśli pszczelarz uzgodnił miejscówkę z rolnikiem on ma możliwość uprzedzenia pszczelarza o planowanym terminie wykonania zabiegu aby na ten czas mógł zabezpieczyć swoje pszczoły.
Mam pytanie w imię czego rolnik ma ponosić ryzyko ograniczenie plonu nie wykonując w terminie zabiegów chemicznych na swojej plantacji bo ktoś tam bez uzgodnienia postawił swoje pszczoły, to nie rolnik z swoim polem przeniósł się pod jego pasieką tylko pszczelarz samowolnie podjął ryzyko przywożąc swoje pszczoły pod jego pole.
Jak widać temat rzeka nad którym warto dyskutować i szukać rozsądnych rozwiązań aby wilk był syty i owca cala


A w imię tego ma się dostosować że w pobliżu może być pasieka stacjonarna i on powinien dostosować się. Jak również tam żyją inne owady zamykające


Henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 17:30 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
bo lubię pisze:
balwro pisze:
Moja rada dla wszystkich zaradnych którzy sieją pod potrzeby własnej pasieki musicie się liczyć z takim ryzykiem że trzeba będzie się podzielić z innymi pszczelarzami którzy ustawią swoje pasieki poza zasięgiem waszego wzroku ale w zasięgu lotu pszczół do waszego pola i nie robić z tego problemu.
Bzdura, a nie lepiej było napisać "moja rada dla wędrownych ,panowie musicie się liczyć że są pasieki stacjonarne,wy trzy tygodnie na wywózce ,oni stoją cały rok".Kilkaset uli w jednym miejscu ,gdzie tu rozsądku szukać jak tylko w wędrownych.


Zawsze można podjeżdzającemu chemia i zrobić psikusa odżałowac trochę kasy i wystawić kolorowe jedzonko i gościu ma np.niebieski miodek


Henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 18:40 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
balwro pisze:
Im więcej będzie takich dyskusji i sporów między pszczelarzami odnośnie samowolnego przemieszczania pasiek w dowolne miejsce gdzie komu się uwidzi tym prędzej znajdzie sie elita pszczelarzy którzy zechcą ogarnąć temat ,ukrócając samowolke poprzez ustalenie przepisów określających zasady przemieszczania pasiek.


A władze pszczelarskie jak w obłędzie powtarzają, że trzeba wspierać pasieki wędrowne .
Gdzie np: w Polsce są "bezpańskie " lasy akacjowe .
Koło Dąbrowy Tarnowskiej np: -teren przepszczelony ,gdy pojawią się kwiatki zwalają się węndrownisie uszczuplając miejscowym główny pożytek .
Polska to nie Kanada , nie sztuka "na pykać tysiąc uli " sztuką jest znaleźć dla nich jedzenie .
70 kg miodu x ul
20 kg pyłku x ul
A będzie weselej bo moda na pszczoły przyszła ogromna i każdy z tych nowych pszczelarzy, większości stacjonarnych zacznie się upominać o swoje prawa .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 20:05 - ndz 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
To się narobiło.."pszczelarz" się obraził i nie nauczy nas jak karmi się pszczoły z otwartej beczki na samochodzie podczas trwania pożytku... może ktoś spyta się go po ile ten "miód"... :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 20:37 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1823
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Ubawiłem się setnie jak przeczytałem że Pan Leszek mnie zablokował :) Tym bardziej że nie napisałem nic negatywnego w tym poście na temat zaistniałej sytuacji, bo nie znam tematu, nie ma mnie na miejscu i mówiąc szczerze guzik mnie obchodzi kto sie tam błotem obrzuca :)
Za to dowiedziałem się że mam braki i sieje zamęt, jak miło.
Panie Leszku, mam respekt do Pana doświadczenia i wiedzy. Pamietam również posty które pojawiały się pod Pana nickiem na forum i które wykazywały elementarny braki kultury. Wierze że był to jakiś włam na Pana konto bo chyba nie pisanie po pijaku? Ale pamietam. Nie krytykowałem, nie moja sprawa, dziwiłem się tylko.
Pozdrawiam serdecznie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 21:42 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
astroludek pisze:
Pamietam również posty które pojawiały się pod Pana nickiem na forum i które wykazywały elementarny braki kultury. Wierze że był to jakiś włam na Pana konto bo chyba nie pisanie po pijaku? Ale pamietam. Nie krytykowałem, nie moja sprawa, dziwiłem się tylko.
Pozdrawiam serdecznie

i to był błąd, coś takiego powinno się piętnować, no chyba że wazelina liczy na jakieś profity :wink: (nie piję do Ciebie )
dla mnie po tych pijackich popisach, dokładając teraźniejszą logikę postępowania pan Leszek został jak, w tytule tematu, niestety.
I chociaż chętnie bym spróbował jego matek, to jakoś chyba sobie odpuszczę :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 22:02 - ndz 
to co piszecie świadczy tylko i wyłącznie o poziomie waszego rozgarnięcia intelektualnego ,ktoś wkleił zdjęcie które niczego nie dowodzi, zdjęcie jest statyczne, dowodzi tylko temu że ten samochód tam był. Co robili ? Co się tam później działo ?nikt tego dokładnie nie wie... jakiś w cudzysłowie" idiota "? wywalił swoje żale w tym temacie a wy to wszystko doicie i cieszycie się tym wszystkim jak małe głupie dzieci ,brak słów, po prostu ręce opadają :załamka: podobnie jak faryzeusze którzy ukrzyzowali Chrystusa :załamka:


Na górę
  
 
Post: 21 lipca 2019, 22:07 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
polbart pisze:
Pszczoły Polbart Plus zostały dokarmione dwukrotnie.

polbart pisze:
Jedynie Pisiorek, Marcin, Krzyżak i Cynig wykazali się trzeźwością umysłu w danym ściśle temacie

polbart pisze:
Pozostałych uczestników dyskusji w tym temacie, śmiało można dodać do ignorowanych.
:thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 22:16 - ndz 
W mojej ocenie ten temat powinien zostać usunięty jest tu więcej fałszywych oskarżeń i pomówień niż prawdy. podniecacie się tym dalej to co ja piszę do" was " jest niezrozumiałe. Pozdrawiam idę spać.


Na górę
  
 
Post: 21 lipca 2019, 22:39 - ndz 

Rejestracja: 02 lipca 2012, 21:20 - pn
Posty: 184
Lokalizacja: mazowieckie/świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski
pisiorek pisze:
to co piszecie świadczy tylko i wyłącznie o poziomie waszego rozgarnięcia intelektualnego ,ktoś wkleił zdjęcie które niczego nie dowodzi, zdjęcie jest statyczne, dowodzi tylko temu że ten samochód tam był. Co robili ? Co się tam później działo ?nikt tego dokładnie nie wie... jakiś w cudzysłowie" idiota "? wywalił swoje żale w tym temacie a wy to wszystko doicie i cieszycie się tym wszystkim jak małe głupie dzieci ,brak słów, po prostu ręce opadają :załamka: podobnie jak faryzeusze którzy ukrzyzowali Chrystusa :załamka:

Pisiorek przecież sam Polbart napisał że to pszczly jego syna i były podkarmiane z braku pożytku. Masz zdjęcia, oświadczenie Polbarta i jeszcze innych którzy nie boją się krytykować takich akcji porownujesz do faryzeuszy? Ja nikogo nie obrażam bo nawet w pierwszym poście napisałem, że nie wiem czyje te pszczoły. Dlaczego nazwałeś mnie "idiotą", podaj chociaż jeden sensowny argument?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 22:43 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
pisiorek pisze:
...ktoś wkleił zdjęcie które niczego nie dowodzi, zdjęcie jest statyczne...
Bzdura,przechyl monitor w prawo lub w lewo ,tylko nie na siebie bo się stoczy :haha: :haha: :haha: :haha:

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 22:46 - ndz 
wertical, nie nazwalem Cie idiota .uzylem znaku zapytania .to jest pytanie nie twierdzenie .rozumiem ze sie wkurzyles ze ktos Ci podstawil pszczoly ,jednak takich spraw nie zalatwia sie w ten sposob.forum nie jest od tego ,zgnoic kogos w sieci jest latwo trudniej to pozniej naprawic.piszac pierwsze posty w tym temacie nie miałem zielonego pojęcia że to chodzi o polbarta lub jego rodzinę, napisałem bardzo obiektywnie i cały czas się tego trzymam
bo lubię, ty mi mozesz :mrgreen: wiesz co :P


Na górę
  
 
Post: 21 lipca 2019, 23:01 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
balwro pisze:
Rolnicy tak jak i zawodowi pszczelarze jadą na jednym wózku,ich źródłem utrzymania jest dochód z sprzedaży produktów pszczelich oraz tego co wyprodukują na roli.Zarówno jedni jak i drudzy chcieli by ze swojej pracy osiągać jak największy dochód.

To co piszesz i jak traktujesz sprawy jest przyczyną wszelkiego zła i takich nieobyczajnych zachowań. :blee: :oops:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2019, 23:15 - ndz 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Ciekawe , który z tych "wszystkich świętych pszczelarzy" co się odzywają
przeprowadził rekonesans terenu jak sobie stawiał pszczoły przy domu ?
Czy aby nie było przepszczelenia terenu bo sytuacja jest identyczna jak ktoś podwiezie.
Myślę ,że żaden tego nie zrobił a teraz udajecie dziewice orleańskie ..... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2019, 07:54 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3962
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
polbart pisze:
duże braki w sztuce pszczelarskiej

Przyznaję się do braków w wiedzy pszczelarskiej , nie wiedziałem , że w czasie pożytku należy podkarmiać pszczoły , a podstawowym narzędziem pasiecznym jest mauzer. :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2019, 12:36 - pn 
Widzie ze juz emocje nieco opadly hihi :P


Na górę
  
 
Post: 22 lipca 2019, 18:44 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 września 2016, 23:04 - sob
Posty: 310
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany, dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Po lekturze wątku chciałbym zadać pytanie: czy jest jakaś pisana bądź niepisana zasada, w jakiej odległości pasieka wędrowna może stanąć od pasieki stacjonarnej?
A pytam, bo... dwa tygodnie temu ktoś postawił ok.30 uli, 670m w linii prostej od moich zabudowań, gdzie stoi 40 moich wielkich leżaków WP. Wybieram się na rozmowę z gościem i zastanawiam się jakich argumentów użyć by odpowiednio zaapelować do jego umysłu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2019, 18:54 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
bialywoj pisze:
Wybieram się na rozmowę z gościem i zastanawiam się jakich argumentów użyć by odpowiednio zaapelować do jego umysłu.


https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/bi ... rown%C4%85

"W polskim prawodawstwie nie ma przepisów, które zabraniałyby przemieszczać się pszczelarzom z pasiekami w poszukiwaniu lepszych pożytków. Nie ma też regulacji, które nakładałyby na pasiecznika obowiązek konsultowania z kimkolwiek tymczasowego usytuowania pasieki.

zablokowane [...] - część treści ukryta, w całości dostępna tylko dla zalogowanych e-Prenumeratorów

Przed przejazdem na nowe miejsce, należy zgłosić jego zamiar do PLW właściwego ze względu na miejsce docelowe wędrówki. Dokumentem regulującym opisane zagadnienia jest Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

Pszczelarz musi podejmować starania o pozyskanie stosownych dokumentów tylko w przypadku opuszczenia swojego powiatu. Jeżeli wędrówka dokonuje się na jego terenie, za wystarczające uznaje się telefoniczne poinformowanie PLW o jej fakcie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2019, 19:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 września 2016, 23:04 - sob
Posty: 310
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany, dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Bartek.pl pisze:
Przed przejazdem na nowe miejsce, należy zgłosić jego zamiar do PLW właściwego ze względu na miejsce docelowe wędrówki. Dokumentem regulującym opisane zagadnienia jest Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.
Ale należy, czy jest taki obowiązek? Czyli jak nie zgłosił do PLW, to to dyskwalifikuje go z tej miejscówki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2019, 19:36 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
bialywoj pisze:
Bartek.pl pisze:
Przed przejazdem na nowe miejsce, należy zgłosić jego zamiar do PLW właściwego ze względu na miejsce docelowe wędrówki. Dokumentem regulującym opisane zagadnienia jest Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.
Ale należy, czy jest taki obowiązek? Czyli jak nie zgłosił do PLW, to to dyskwalifikuje go z tej miejscówki?


Nie chce mi się czytać już po raz kolejny ;-)
Ale raczej nie dyskwalifikuje, co najwyżej zgłosi dla świętego spokoju, a jak nie to pewnie nawet żadne kary mu nie grożą.
Już niedługo zacznie się dziki zachód, kto silniejszy :wink: , bez wstydu i honoru, byle jak najwięcej najmniejszym kosztem.
A poniszczone, potrute pasieki o których słychać coraz częściej to pokłosie.
Będą niszczyć przyjezdnym i przyjezdni konkurencji, dzicy ludzie, dziki kraj. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2019, 19:54 - pn 
Nie ma w :pl: żadnych regulacji prawnych na temat odległości między pasiekami z tego co wiem na przykład w Austrii takie są .więc pozostaje tylko logika zdrowy rozsądek i dogadywanie się między sobą ,u mnie jest sama pietruszka i marchew więc nie mam takiego problemu bo nikt mi uli pod nos nie podstawia.bieda taka że muszę od wiosny do jesieni pszczoły karmić :P Frania aż gorąca jest momentami :haha:


Na górę
  
 
Post: 22 lipca 2019, 21:40 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pisiorek pisze:
Nie ma w :pl: żadnych regulacji prawnych na temat odległości między pasiekami z tego co wiem na przykład w Austrii takie są .więc pozostaje tylko logika zdrowy rozsądek i dogadywanie się między sobą ,u mnie jest sama pietruszka i marchew więc nie mam takiego problemu bo nikt mi uli pod nos nie podstawia.bieda taka że muszę od wiosny do jesieni pszczoły karmić :P Frania aż gorąca jest momentami :haha:


frania pracuje i 150 kg z ula leci :haha: :haha: :haha: dajesz w beke czy bezpośrednio w wanny czy do podkarmiaczek :haha: :haha:
a pisałeś ze wszyscy jak faryzeusze a zapomniałeś że w tej przypowiesci był jeszcze celnik i sam sie bronił przed Bogiem wiec ty pracujesz za adwokata czy lizodupca?bo tak to wyglada.


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2019, 22:41 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3962
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
bialywoj pisze:
Bartek.pl pisze:
Przed przejazdem na nowe miejsce, należy zgłosić jego zamiar do PLW właściwego ze względu na miejsce docelowe wędrówki. Dokumentem regulującym opisane zagadnienia jest Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.
Ale należy, czy jest taki obowiązek? Czyli jak nie zgłosił do PLW, to to dyskwalifikuje go z tej miejscówki?

Jest taki obowiązek i jeżeli ktoś się do tego nie dostosuje , to podlega pod odpowiednie paragrafy. :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji