FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 12:41 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 sierpnia 2019, 13:36 - ndz 

Rejestracja: 21 czerwca 2015, 17:34 - ndz
Posty: 146
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Zalesie
Witam,
Mam fajną ofertę kupna 64a lasu, w księgach grunt widnieje jako LsIV - las średni.
Rozglądam się za czymś z myślą o pszczółkach. W okolicy dużo pól uprawnych, powinno być ok.
Bardziej chodzi mi o to co można zrobić na takim gruncie który stoi jako las w ewidencji.
Można będzie postawić kawałek blaszaka?(pracowni) podciągnąć media (woda, prąd?)
Znam temat "uproszczonego planu urządzenia lasu", ale jak dla mnie nie daje to odpowiedzi na pytania powyżej ponieważ: plan ten obowiązuje dla zwartej struktury lasu o pow. min. 10 ha - mój nie spełnia tego warunku.
Wiem że jeżeli się zdecyduje najwięcej informacji udzieli mi leśniczy ale wtedy będzie już po fakcie - a w internetach jakoś cisza na ten temat.

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 16:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zaleski,
ja bym się bardzo zastanowił zanim zdecydujesz na zakup bo nie możesz tam zrobić nic legalnie, żadnej wycinki dosłownie nic bo obowiązuje cie uproszczony plan urządzania lasu dotyczy każdej nieruchomości leśnej wszelkie limity są narzucane z góry i dotyczą okresu 10lat, tak więc ja mając własny las który kupiłem, drewno tartaczne jak potrzebowałem to musiałem kupić i kupuję dalej... nikt u mnie nie był nie widział co jest i nikogo też to nie obchodzi bo te plany urządzenia lasu są sporządzane na zasadzie przetargów starostwa powiatowego przychodzi najtańsza firma która się tym zajmuje wątpie alby gdziekolwiek jeździli i wszystko sprawdzał wiec robią to na pałe, rozmowa z leśniczym i próby zaproszenia na wizję lokalną też nic nie dała bo jego obowiązują limity z tego planu i tak masz niby własnośc a nic na niej nie możesz zrobić bo na papierze pisze że np las za młody mi akurat pisze wiek coś koło 30 lat a większość to jodły o średnicy od 60cm w górę więc musze mieć jakąś szybkorosnącą odmianę :mrgreen: natomiast za miedzą jest już las państwowy i na mapach widnieje wiek lasu 150lat i wszystko rębne :mrgreen: wycinają cały rok i takiego drewna jak u mnie to nie mają bo dawno wycięte, z rozmów z gościem który się tym zajmuje ten las będzie w wieku rębnym do czasu aż nie wytną ostatniej sztuki w wieku rębnym :haha:
tak więc płać i płacz i jeszcze pilnuj żeby ktoś czegoś nie podprowadził z twojego własnego lasu bo za każdą nielegalną wycinkę w tym będącą wynikiem kradzieży odpowiada finansowo właściciel, takie cuda tylko u nas, może bym się śmiał z tych całych limitów gdyby ten las był w mojej miejscowości natomiast tak nie jest a ludzie są bardzo życzliwi :mrgreen: więc nie ma co ryzykować :roll:
blaszak możesz sobie postawić zawsze niekoniecznie mając na niego zgodę pod warunkiem że jest na to miejsce z prądem jeśli gdzieś przebiega blisko linia energetyczna to jest szansa na licznik nasłupowy ale nie liczyłbym na zbyt korzystną taryfę w takim przypadku już lepiej pomyśleć o agregacie

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 17:14 - ndz 

Rejestracja: 21 czerwca 2015, 17:34 - ndz
Posty: 146
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Zalesie
kurcze Kudłaty tyle pytań...
Gdzie sprawdza się co masz wpisane dla działki w uproszczonym planie ? W starostwie?
Nie próbowałeś w momencie zakupu wnieść o jakąś rewizję planu do stanu faktycznego?
Plan dla mojego nadleśnictwa kończy się w 2021 - dopiero wtedy będzie można wnosić o korektę?

Cały ten "las" to na ten moment kilkadziesiąt drzew wartych zostawienia - reszta to krzaczory i samosiejki które trzeba wykarczować żeby to jakoś wyglądało i sadzić nowy (dlatego pewnie dobra cena).
Za takie "zabiegi pielęgnacyjne" chyba nikt mi mandatu nie dowali? Swoim sumptem naprawiam sytuację.

Duże nadzieje wiązałem z wizytą leśniczego i rozmową ale z tego co piszesz może być kiepsko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 17:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zaleski pisze:
kurcze Kudłaty tyle pytań...
Gdzie sprawdza się co masz wpisane dla działki w uproszczonym planie ? W starostwie?
Nie próbowałeś w momencie zakupu wnieść o jakąś rewizję planu do stanu faktycznego?
Plan dla mojego nadleśnictwa kończy się w 2021 - dopiero wtedy będzie można wnosić o korektę?

Cały ten "las" to na ten moment kilkadziesiąt drzew wartych zostawienia - reszta to krzaczory i samosiejki które trzeba wykarczować żeby to jakoś wyglądało i sadzić nowy (dlatego pewnie dobra cena).
Za takie "zabiegi pielęgnacyjne" chyba nikt mi mandatu nie dowali? Swoim sumptem naprawiam sytuację.

Duże nadzieje wiązałem z wizytą leśniczego i rozmową ale z tego co piszesz może być kiepsko.


na stronie starostwa powinieneś mieć mapkę na podstawie której możesz się dowiedzieć co masz na papierze, po telefonie do odpowiedniego leśniczego bo inny jest od lasów prywatnych i podaniu nr działki powinien ci powiedzieć co i jak, dodatkowo w każdej gminie mają dyżury przynajmniej raz w tygodniu o określonych godzinach wtedy mogą ci udzielić wszelkiej pomocy która potrzebujesz i jest darmowa bo mają za to płacone i to jest ich obowiązek
nie masz żadnego wpływu na plan który został uchwalony bo tak jak piszesz jest ustalany raz na 10 lat niby teoretycznie w chwili ustanawiania nowego planu jeśli będziesz już właścicielem masz prawo do odwołania od jakichś jego zapisów ale to bardziej teoretycznie niż praktycznie bo musiałbyś śledzić na bieżąco to co się dzieje w starostwie a jeśli jest z tym planem urządzania lasu jak z planem zagospodarowania terenu to się można odwoływać a oni i tak swoje robią no chyba że byś miał jakieś plecy bo np koleś koło mnie wybudował dom na działce leśnej w otulinie parku krajobrazowego a w gminie nic nie wiedzą i do mnie urzednik panie tam nic nie postawisz mi mówili a ja sąsiaduje z nim i tam mam grunt rolny ja nic nie mogę a on na lesnym tak :haha:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji