FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 marca 2024, 05:31 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 sierpnia 2019, 17:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
bardzo mi się spodobał wczorajszy post jednego z użytkowników który napisał w zamkniętym temacie :!: i sugerował rozpoczęcie dyskusji klikam cytuj a tu temat zamknięty... nic nowego bo tak się dzieje już od lat i teraz przychodzi zbierać żniwo swoich wcześniejszych działań, no ale z tą dyskusją jest tak jak i w kościele, przyjmują wszelkie nominały oraz przelewy w każdej walucie świata aby wspierać wspólnotę jaką jesteśmy, natomiast jak już kościół coś ma to wara od jego własności i nikt nie ma prawa głosu ani wpływu na tą wspólnotę i dobra jakie niby posiadają wszyscy :) , tak oto się wsłuchuje w głosy i potrzeby swoich owieczek, dlatego w jednym jak i drugim przypadku wygląda to tak jak wygląda, brak jakiejkolwiek przejrzystości i wpływu na to co się dzieje, jeśli ta polityka się nie zmieni i nie zacznie się rozmawiać otwarcie o tym co kogo boli sprawa nie zostanie rozwiązana a z roku na rok będzie gorzej

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 18:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Cytuj:
Musimy się zastanowić nad przyszłością tego forum.Utrzymujemy serwer czy też likwidujemy forum?
Forum pozycjonuje domenę pasiekaambrozja.pl i sklep, jeżeli właścicielowi nie pasuje" kura nosząca złote jaja" to najprościej usunąć i się nie zadręczać .To że domena finansowo pada nie jest winą czytających forumowiczów ,a wyłącznie właściciela.Bo chyba nikt nie wmówi że forumowicze,czytający wchodzący na stronę robią koszta.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 19:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
od dawna nie szanuje się tutaj użytkowników czego wiele razy właściciel dał popis wcinając się niezbyt grzecznie w różne tematy nie zawsze zresztą przestrzegając regulaminu który sam ustanowił, podobnie jak nie pyta ich nikt o zdanie na ważne tematy, do tego pojawiają się rożne dziwne niezrozumiałe decyzje to sprawa finansów leży, skoro stronę wraz ze sklepem i wszystkim innym co było do niedawna podpięte pod to utrzymują od kilku lat użytkownicy to oni powinni mieć coś do powiedzenia w sprawie polityki prowadzonej na forum, bycie właścicielem czegoś to nie tylko spijanie śmietanki i odcinanie kuponów ale też obowiązki wcale nie musi się nikogo o nic pytać pod warunkiem że sam ponosi koszty utrzymania a że jest inaczej to wypadało by aby była komunikacja pomiędzy stronami właściciel-użytkownicy
sprawa grupy vip też jest ciekawa zawsze były dwa kolory bieżący rok i poprzedni a np w ubiegłym roku z dnia na dzień skasowano cały rok i pozostawiono jeden kolor ktoś wpłacając w np październiku 1 stycznia został wywalony z grupy podobnie jak jego ewentualne ogłoszenia sprzedaży, znam dużo osób które płaciły sumy xxx a po jakimś czasie się dowiadywali że albo nie zapłacili nic albo 30zł to nikt nie jest głupi i nie da się robić w bambuko i następnym razem nie da ani grosza,
wystawiając coś na allegro czy olx wiem ile mnie to będzie kosztowało i jak długo ogłoszenie będzie aktywne wszystko jasne proste i klarowne jak potrzebuje na to papier do księgowości też dostane
a tu wszystko wywalone do jednego wora ule pszczoły matki i bóg wie co jeszcze, aktualne i nie, raz hurtem jest 5 sztuk a innym razem 200szt nie jest i nigdy nie wiesz czy z dnia na dzień ktoś reguł których brak nie zmieni i nikt ci na pw nie napisze że panie ale to kosztuje więcej,
najprościej mieć wszystko w dupie i przypominać sobie o forum jak kasa jest potrzebna:
tak więc reasumując
- wprowadzić cennik na ogłoszenia + konkretny czas obowiązywania zamknąć temat ogłoszeń a tym powinien zajmować się administrator do którego powinno się pisać w tej sprawie, wprowadzić jakiś logiczny porządek w tym dziale
- konkretna opłata od użytkownika na rok, okres bezpłatny np miesiąc zostajesz płacisz nie pasuje droga wolna
-weryfikacja kont i usunięcie tych nie aktywnych od lat które tylko zabierają miejsce na serwerze
-aktywacja konta wyłącznie po kontakcie z administratorem w ten sposób odpadły by nocne logowania z lipnych kont i robieni burdelu który ktoś później musi posprzątać
no ale jestem realistą tak nie będzie ze względów oczywistych ,
jeśli nie będzie żadnych zmian to niedługo serwer za 2,5tys będzie mało bo użytkowników 4 tysiące z tego może 50 osób pisze a tak jak np wczoraj było 6 zalogowanych a 100 przeglądających,

teraz się zakłada grupy na pejsbuku nic się nie płaci darmowa reklama dla sprzedających i zakładając taką grupę mam wpływ na to w jakim towarzystwie się obracam

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 20:59 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
kudlaty, czy ja dobrze zrozumiałem, że uzytkownicy pisząc posty i nakręcajc pozycjonowanie właściceliowi mają jeszcze za to płacić? Wolne żarty...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 21:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
astroludek pisze:
kudlaty, czy ja dobrze zrozumiałem, że uzytkownicy pisząc posty i nakręcajc pozycjonowanie właściceliowi mają jeszcze za to płacić? Wolne żarty...
Tak ,jeżeli te forum przedstawia wartość i jak ktoś to docenia i odbiera że warto wspierać to dlaczego by nie.kudlaty, czytając Twój post widzę w tobie potencjał roszczeniowo-wyborczy :haha: :haha: :haha: .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 21:54 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
astroludek pisze:
kudlaty, czy ja dobrze zrozumiałem, że uzytkownicy pisząc posty i nakręcajc pozycjonowanie właściceliowi mają jeszcze za to płacić? Wolne żarty...


Proponuję policzyć opłaty od słowa , może wtedy co poniektórzy miszczowie zastanowią się co piszą i oszczędzą publice czytania sieczki, która aktualnie w 99% zapełnia treści forum. Najpierw jakość , potem cena - to forum upadłe już dawno . Zniechęcono lub wprost pogoniono najciekawszych autorów postów bo mieli swoje zdanie , pech że zupełnie odmienne niż Administracja, mało tego nie klękali przed jej "mondrościom" .
Co do opłat to potrzebna jest udokumentowana jawność . W ciemno to ja najwyżej w pokerka zagram z kumplami. W pszczelarstwie cenię wyłącznie poważne traktowanie i najmniej chodzi o pieniądza. Chodzi o elementarne zasady , no i staroświeckie jak Kuba Bogu .... tu się też sprawdza.
Na koniec jeśli płacić za czytanie forum , to płacić też wierszówkę za najciekawsze , nowatorskie posty - oczywiście po wprowadzeniu ich oceny przez czytających - o tą ocenę wielokrotnie postulowałem i jestem uczestnikiem wielu forów gdzie takie mechanizmy dopingują do pisania ciekawych postów , są dużo starsze od Ambrozji i nie tylko nie wypalają się , a stają się coraz ciekawsze .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 22:22 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
astroludek pisze:
kudlaty, czy ja dobrze zrozumiałem, że uzytkownicy pisząc posty i nakręcajc pozycjonowanie właściceliowi mają jeszcze za to płacić? Wolne żarty...


doskonale wiedza a konkretnie dostęp do niej kosztuje i każdy powinien to rozumieć, jak chcesz sobie książkę przeczytać musisz ją kupić tu masz wszystko tylko usiąść i czytać, ja przynajmniej rozumiem,
co do pozycjonowania to może gdyby to miał kto inny to potrafiłby wykorzystać potencjał który obecnie przepływa przez dziurawe ręce a w chwili obecnej klikanie powoduje jedynie to że trzeba albo i nie bo wierzyć to ja mogę ale sobie drogi serwer aby to pociągnął,
tak jak już pisałem na wstępie nie szanuje się użytkowników i traktuje ich jak idiotów to się wcale nie dziwie że jest jak jest, na początku ściepa na serwer była bardzo żywiołowa i spontaniczna w ciągu kilku dni uzbierało się co trzeba, później była mowa że jeszcze na rok do przodu wystarczy a po jakimś czasie posty zaczęły ginąć otworzono jednocześnie kilka wątków o zbiórce i sprawa się coraz bardziej rozmywała a po kilku miesiącach się okazało że dalej nie ma i od nowa walczymy i tak już zostało ciągle nie ma i mało z ambony ciągle to słyszałem jak jeszcze uczęszczałem do tego forum :haha:


manio, pełna zgoda od dawna był nacisk na eliminacje konkurencji bo potrzebowali klientów a nie konkurencji, no i był też taki jeden administrator który mimo że pszczoły miał tyle co dzieci wakacji wszystkie rozumy pozjadał i robił zawsze tak aby wychodziło na jego łącznie z edycją postów oraz pisaniem samemu ze sobą, powstało dzięki temu sporo innych forów i ludzie się rozeszli bo ile można się kopać z koniem, ci co chcieli coś wnosić sobie odpuścili zostali ci co wiedzę mają dla siebie i chętnie poczytają co słychać w temacie nie dając od siebie nic w zamian, typowy drenaż ciekawych pomysłów, ciekawie to sobie można pogadać na pw albo przez telefon z zainteresowanymi osobami o konkretach kulturalnie grzecznie, nie jedna gwiazda jednego sezonu przeszła przez to forum

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 23:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Oprócz tego, że to serwer dedykowany, to nie znamy jego podstawowych parametrów.

Procesor, RAM, ilość miejsca (dyski-typ), transfer miesięczny czy łącze.

Nie znając tego nie wiemy czy 2400 to dużo czy mało i jest gdybanie.

Możliwe, że ktoś mógłby polecić lepszy hosting, a może nie.
Niestety bez znajomości parametrów obecnego serwera nie odpowiemy na to.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2019, 23:25 - ndz 
Ja slyszalem ze forum ma przejac kol olemiodek a adminem ma zostac manio, :D. Cie jasny pieron :haha:


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 07:42 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
slaw007 pisze:
Oprócz tego, że to serwer dedykowany, to nie znamy jego podstawowych parametrów.

Procesor, RAM, ilość miejsca (dyski-typ), transfer miesięczny czy łącze.

Nie znając tego nie wiemy czy 2400 to dużo czy mało i jest gdybanie.

Możliwe, że ktoś mógłby polecić lepszy hosting, a może nie.
Niestety bez znajomości parametrów obecnego serwera nie odpowiemy na to.

poprzedni którzy zadawali te pytania dostawali z miejsca bana tak więc uważaj :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 07:52 - pn 
slaw007 pisze:
Oprócz tego, że to serwer dedykowany, to nie znamy jego podstawowych parametrów.

Procesor, RAM, ilość miejsca (dyski-typ), transfer miesięczny czy łącze.

Nie znając tego nie wiemy czy 2400 to dużo czy mało i jest gdybanie.

Możliwe, że ktoś mógłby polecić lepszy hosting, a może nie.
Niestety bez znajomości parametrów obecnego serwera nie odpowiemy na to.

Juz raz przedstawiłem rachunek za serwer A Strona i sklepik nie mają nic wspólnego z forum !!!
Taki serwer musi być by to forum uciągnął


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 07:54 - pn 
kudlaty pisze:
poprzedni którzy zadawali te pytania dostawali z miejsca bana tak więc uważaj :mrgreen:

Ja Tu Nigdy nikogo nie Banowałem


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 09:00 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Proponuję podać do kiedy serwer jest opłacony, będzie wiadomo ile czasu mamy na dyskusję przed podjęciem decyzji.
Propozycje podane przez kudłatego i slaw007, są warte rozważenia.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 09:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Jedna z propozycji: baner na pierwszej stronie 200 zł, jest ich 11 co daje kwotę 2200,niewiele braknie... cennik ogłoszeń jednorazowych(5-10 zł)aktywnych miesiąc, w dziale sprzedam dla którzy nie mają konta asistant vip.
Może ktoś ma inne lepsze propozycje, zanim zlikwidują to forum.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 09:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
wojciech_p pisze:
Jedna z propozycji: baner na pierwszej stronie 200 zł, jest ich 11 co daje kwotę 2200,niewiele braknie... cennik ogłoszeń jednorazowych(5-10 zł)aktywnych miesiąc, w dziale sprzedam dla którzy nie mają konta asistant vip.
Może ktoś ma inne lepsze propozycje, zanim zlikwidują to forum.


wszystko ok ale jak coś ma cennik to już jest działalnością gospodarczą - jakiś US może się do tego przyczepić... zresztą tak samo jak teraz do tych "dobrowolnych" opłat za Assistant VIP...

więcej nie piszę - kiedyś napisałem b merytorycznie i już starczy - 2 godziny i posta już nie było - chodziło w każdym razie b. streszczając tylko o to że "hurt" to pojęcie względne - np. sprzedaż 3 rodziny za 500 zł szt nie jest hurtem a sprzedaż 25 matek po 20 zł szt to już "hurt" - choć w 1 wariancie sprzedający zarobi 1500 "na raz" a w drugim 500 - często wysyłając kilka paczek, pisząc kilka wiadomości...

tak wiec może aby było sprawiedliwie - albo zero darmowych ogłoszeń bez ASSISTANT VIP albo darmowe dla wszystkich - bo teraz są tu równi i "równiejsi"... co b. irytuje - jednemu skasują ogłoszenie innemu nie... proponuje stawkę 30 zł na rok - liczone jako 12 miesięcy od dnia wpłaty.... jak i fajnie gdyby w każdym miesiącu była publikacja jaki nick wpłacił - od razu byłoby tez jasne do kiedy ma ważne konto - dla uproszczenia można przyjąć 12 kolejnych kalendarzowych miesięcy po mies wplaty -tj jak ktoś wpłacił 10 czerwca 2019 to ma ważne konto do końca lipca 2020

teraz nie wiadomo ile się zebrało... wiadomo tylko ze jest za mało...

ogólnie b., dobrze gdyby było założone dedykowane konto do wpłat - tak aby można pokazać jego wyciąg - oczywiście bez danych osobowych - tylko ogólny zbiorczy - suma uznań/suma obciążeń w danym mies... + do tego lista nicków - tylko nie wiem czy taka przejrzystość finansowania wszystkim pasuje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 10:03 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
wojciech_p pisze:
Może ktoś ma inne lepsze propozycje

zwracając się do dużych firm pszczelarskich handlujących czy produkujących sprzęt można by było uzyskać dużo większe pieniądze w ramach rewanżu w postaci np swojego własnego koncika gdzie mogli by się ogłaszać i pokazywać swoją aktualną ofertę czy promocje, myślę że było by to z korzyścią dla obydwu stron a może jeszcze przy okazji znalazło by się kilka % rabatu dla użytkowników, nie wierzę że nie było by chętnych bo pieniądze o których piszemy są drobnymi w tym przypadku
-co do cennika ogłoszeń to większość portali działało tak że najpierw zanim cokolwiek pobierali od ludzi wszystko było gratis aby rozpromować stronę natomiast po jakimś czasie zostały wprowadzane stopniowo opłaty do tego nie wszystkie ogłoszenia są płatne a podstawowe ogłoszenie jest darmowe albo symboliczne pieniądze a zarabiają na ilości dopłaca się więcej za wyróżnienia czy promowanie, wszyscy na takie strony zaglądają zarówno sprzedający jak i kupujący bo tam się coś dzieje a nie jedne i te same strupy wymieszane w jednym worku pomieszanych jeszcze z różnymi pyskówkami i docinkami
- zakładam temat np w dziale hodowcy matki pszczele czy odkłady albo wyrób uli czy jeszcze inny i płacę za to tyle i tyle na rok w zamian mam możliwość zaprezentowania siebie oraz towaru który sprzedaje nie musząc korzystać wcale z działu ogłoszeń i mając wpływ na rozwój wydarzeń w dziale który zakładam np ja miałem kilka lat temu taki temat dotyczący odkładów i przez kilka lat po wpisaniu odkłady malopolska wyskakiwałem na pierwszym miejscu i to była jakaś reklama ale moje i nie tylko tematy wyleciały w kosmos z wyjątkiem matki od polbarta zresztą mojego autorstwa i powstało coś co jest działem sprzedam ale nim nie jest :roll: i nie spełnia kompletnie swojej roli i najzwyczajniej w życiu szkoda pieniędzy na nieskuteczną reklame w obecnym układzie

pomysłów jest naprawdę wiele trzeba tylko chęci aby wykorzystać pozycję na której już się jest i odsłony, jak nie ma chęci i wizji może czas pomyśleć o sprzedaży strony komuś kto wiedziałby co z tym zrobić ale na to był chyba czas kilka lat temu gdy się było na fali

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 10:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
wszystko ok ale jak coś ma cennik to już jest działalnością gospodarczą - jakiś US może się do tego przyczepić... zresztą tak samo jak teraz do tych "dobrowolnych" opłat za Assistant VIP...


nie tak do końca jak wrzucasz owsiakowi do puszki albo innemu karitasowi na "chore dzieci" to zbierający prowadzi działalność gospodarczą czy nie? wystawia jakieś paragony czy faktury? pomaga sobie :wink: czy "innym"?
tą pomoc trzeba tylko odpowiednio nazwać i będzie dobrze nikt nie zabroni działalności dobroczynnej w imię wyższych ideałów no bo jak mówił einstein że jak zabraknie pszczół..... :haha: na takiej papce propagandowej ludzie zarabiają miliony a przy okazji połowa rodziny zatrudniona jako różnej maści specjaliści takim moim idolem w tej kwestii jest owsiak który sobie stworzył kilka fundacji i firm podczepionych pod wośp gdzie zasiada w zarządzie on lu zona albo oboje a zarząd zawsze może być 1 osobowy wynajmują swoje nieruchomości własnym firmom etc wszystko w imię pomocy bliźniemu a trzeba być tyranem albo antysemitą :haha: żeby nie popierać pomocy potrzebującym zwłaszcza dzieciom :wink: a jak komuś coś nie będzie pasowało ze strony finansowej albo jakiś sąd będzie chciał dostępu do księgowosci zawsze można zwołać konferencje prasową zapraszając zaprzyjaźnionych dziennikarzy i na kolanach latać po stole i szukać zaginionej puszki :haha: kilka razy był proszony przez sąd o przedstawienie dokumentów z zakresu działalności jego fundacji bo kilka spraw sądowych się prowadzi skierowanych pod jego adresem i nic poza medialną szopką z tego nie wynikło ale jak się jest synem resortowym to nikomu nic nie grozi :P no bo Tata – I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama – urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat – członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 10:42 - pn 
wojciech_p pisze:
Proponuję podać do kiedy serwer jest opłacony, będzie wiadomo ile czasu mamy na dyskusję przed podjęciem decyzji.
Propozycje podane przez kudłatego i slaw007, są warte rozważenia.



Jest Opłacony do 1 lutego ale ja założyłem własną cześć pieniędzy i ledwo się mi zwróciła i prosiłem Pana Krzysztofa właściciela serwerów o poczekanie na wpłatę


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 10:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty pisze:
nie tak do końca jak wrzucasz owsiakowi do puszki albo innemu karitasowi na "chore dzieci" to zbierający prowadzi działalność gospodarczą czy nie? wystawia jakieś paragony czy faktury? pomaga sobie :wink: czy "innym"?


te organizacje mają status prawny FUNDACJI a nie osoby fizycznej i nie mają cennika... dodam, ze po wejściu Polski do UE obowiązuje b. szeroka definicja działalności gospodarczej wynikającej z prawa europejskiego i nawet jak pani Jadzia zrobi pierożki i je odsprzeda jednorazowo sąsiadce to na bazie prawa UE może to być już działalność gospodarcza i może dostać np. pomoc de-minimis na produkcje tych pierożków o ile Państwo Polskie zgłosi taką chęć... :P - Polsce definicja działalności gospodarczej jest inna "słowa klucze - "zorganizowany i ciągły" - jest cennik + jest konto -tzn jest historia - jest działalność gospodarcza...

można by to rozważyć ewentualnie jako "darowizny" i tu do prawie 5000 zł od osób trzecich nie ma podatku (liczone łącznie od wszystkich wpłat )- potem jest już 20% - tyle ze w tytule powinno być napisane - "darowizna" + zapewne trzeba to za każdym razem zgłosić do US...

co do reszty postu to się nie wypowiadam - nikt Ci nie broni tego samego - wszystko jest "legalne" co najwyżej mało "etyczne" - w polityce jest wielu życzliwych więc od strony "prawnej" z reguły jest wszystko b dobrze zabezpieczone...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 12:56 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
kudlaty pisze:
przedstawienie dokumentów z zakresu działalności jego fundacji

Coś zaszkodziło ,że jedziesz takim ciemnogrodem ? Zapomniałeś jeszcze napisać o Żydach , cyklistach i LGBT samo zło :haha:
Dla każdej publicznej zbiórki potrzebne jest stosowne zezwolenie , inaczej to żebractwo - w Polsce nielegalne i mały donos wystarczy żeby się US zainteresował - a jak jest donos to musi podjąć działania. Od niezgłoszonej darowizny naliczy 75% podatku. Tak mówi gruziński doradca finansowy o znanym nazwisku Tegonieradze. Dlatego pisałem o jawności i przejrzystości działań bo tak jak to jest teraz samo w sobie stanowi zagrożenie dla istnienia forum. Chyba ,że założymy związek wyznaniowy - te funkcjonują na innych zasadach i wystarczy wystawić elektroniczna tacę do zbierania " co łaska". Tylko tu też konkurecja rośnie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 12:57 - pn 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
kudlaty i pisiorek, przekażcie 1% od podatku na forum to wystarczy pewnie na utrzymanie serwera na pare lat ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 15:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
astroludek pisze:
kudlaty i pisiorek, przekażcie 1% od podatku na forum to wystarczy pewnie na utrzymanie serwera na pare lat ;)


w sumie żart ale nie głupi :) - wystarczy zarejestrować to forum jako OPP i już ten 1% jest możliwy...

a nawet można jeszcze prościej - pewnie jest w Polsce jakaś nie jedna już Fundacja która wspiera cele pszczelarskie - wystarczy się do niej zgłosić z prośba o utworzenie subkonta na rzecz opłat na utrzymanie Forum - wówczas wystarczy tylko w PIT wpisać dodatkowo cel szczegółowy a ta Fundacja/Stowarzyszenie opłaci fakturę o ile będzie miała z czego - przy czym może chyba potrącić do 5% środków na koszty swojej działalności...

1 lepszy wynik i jest:
https://www.e-pity.pl/pity-2018/program ... 0000248320
http://www.pszczelarstwo.zgorzelec.pl/#1

przy wypełnianiu zeznania rocznego PIT można zaznaczyć opcję "ujawnienia swoich danych fundacji" - dysponując tą listą można ustalić komu nadać status konta VIP - musiałby tylko napisać swoje imię i nazwisko do Admina - z drugiej strony dla każdego podatnika płacącego PIT wsparcie tego forum stałoby się bezkosztowe bo podatek już pobrano i jak nie wskaże się komu dać ten 1% to nie jest on zwracany podatnikowi... kwestia 1 min przy wypełnieniu zeznania...

ten pomysł wydaje mi się b ciekawym rozwiązaniem - kto jest za tym aby spróbować tego wariantu ?

nawet teraz jak brakuje kasy a nie ma jeszcze dochodów z tego 1% PIT - lepiej wpłacać kasę na konto jakiejś Fundacji bo jest to darowizna ... a darowiznę na OPP można odliczyć od podatku... tak więc zależnie od progu dochodów od każdych 100 zł wpłaconych na "Fundacje" w PIT można odliczyć 17-18 zł lub 32 zł...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 17:35 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Również popieram ten pomysł i właściciel forum powinien to rozważyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 19:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
tomi007 pisze:
proponuje stawkę 30 zł na rok - liczone jako 12 miesięcy od dnia wpłaty.... jak i fajnie gdyby w każdym miesiącu była publikacja jaki nick wpłacił - od razu byłoby tez jasne do kiedy ma ważne konto - dla uproszczenia można przyjąć 12 kolejnych kalendarzowych miesięcy po mies wplaty -tj jak ktoś wpłacił 10 czerwca 2019 to ma ważne konto do końca lipca 2020 ...

Tak się nie rozpędzaj z tym abonamentem.Bo wywali Ciebie moderator z chorymi ambicjami i tyle po Tobie i Twojej kasie.!!!
I nawet nikt Tobie nie wyjaśni dlaczego i za co.Przerabiałem to ,wiec wiem.
Po 2 miesiącach od wpłaty zostałem wykopany przez kogoś,kto nawet nie mial odwagi się przyznać.
I kasy brak VIp też :cry:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 19:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
manio pisze:
Coś zaszkodziło ,że jedziesz takim ciemnogrodem

przeca żech napisoł że owsiak to mój idol i niedościgniony wzór jak sobie radzić w trudnych czasach kapitalizmu :thank: kiedyś o takich jak TY bym napisał że to wrogowie socjalizmu , a teraz mówią na to wróg demokracji oraz łamacz konstytucji :haha:

manio pisze:
Chyba ,że założymy związek wyznaniowy - te funkcjonują na innych zasadach i wystarczy wystawić elektroniczna tacę do zbierania " co łaska". Tylko tu też konkurecja rośnie .

to jest bardzo dobry pomysł 100 podpisów i możemy zostać Bogdanistami będziemy wierzyć że pieniądze zebrane ze zbiórek trafiają na opłacenie serwera :haha: tak serio ludzie zakładają nawet związki wyznaniowe żeby kupić grunty rolne bo spółdzielnia nie moze a duchowny tak

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 22:52 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6399
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
wojciech_p pisze:
Jedna z propozycji: baner na pierwszej stronie 200 zł, jest ich 11 co daje kwotę 2200,niewiele braknie... cennik ogłoszeń jednorazowych(5-10 zł)aktywnych miesiąc, w dziale sprzedam dla którzy nie mają konta asistant vip.
Może ktoś ma inne lepsze propozycje, zanim zlikwidują to forum.

I nie trzeba będzie prosić .
Cytuj:
Nie da się tańszego to jest serwer Dedykowany w cenie 2400 zł forum już było na mniejszym serwerze i wiecznie były problemy jeżeli chcemy utrzymac forum to proszę o wspomożenie


To uczciwa propozycja, a sprzedających (notorycznie swoje nadwyżki :wink: ) jest tutaj więcej niż banerów na pierwszej stronie .
Oni też mogli by coś rzucić . wtedy było by to zdrowe podejście do tematu .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 23:10 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
kudlaty pisze:
napisoł że owsiak to mój idol

a ja myśłołech ,że piszesz o moim idolu co nigdy nie zarobił grosza , a jeszcze i anonimowi bezdomni go obdarowują i umierają żeby nie sprawiać kłopotu z darowizną . To też jest pomysł , ale nie znam żadnego bezdomnego z samochodami do rozdania .
kudlaty pisze:
zostać Bogdanistami będziemy wierzyć że pieniądze zebrane ze zbiórek trafiają na opłacenie serwera

o tu już odzyskałeś rozum :haha: , sprawozdania owsiaka publikowane za każdy rok (sprawdziłem) , gdyby "zapomniał" jak twój idol tadek ciemnogrodzki to od razu by go powiesili za poślednie ziobro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2019, 23:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lipca 2018, 09:43 - pn
Posty: 74
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Gronik
Bagisek. pisze:
Tak się nie rozpędzaj z tym abonamentem.Bo wywali Ciebie moderator z chorymi ambicjami i tyle po Tobie i Twojej kasie.!!!
I nawet nikt Tobie nie wyjaśni dlaczego i za co.Przerabiałem to ,wiec wiem.
Po 2 miesiącach od wpłaty zostałem wykopany przez kogoś,kto nawet nie mial odwagi się przyznać.
I kasy brak VIp też :cry:
W pełni się z Tobą zgadzam niema co się jarać w każdej chwili ban bez powodu i już....Znam kilka osób-nicków tak samo jak Ty zostali zbanowani bez podania przyczyny nie złamali też żadnego punktu regulaminu,po prostu mają odmienne zdanie i to wystarczy. Jeszcze gorsze że Bogdan dobrze o tym wie i nic nadal nie robi.Sam bardzo chętnie bym wpłacił na serwer ale co??? ja wpłacę a trole będą hasać na forum? I to jest główna przyczyna iż brakuje pieniędzy na serwer.
Manio to doskonały pomysł aby oceniać czyjeś pisanie,trole bardzo szybko straciłyby chęci do pisania.Popieram Twój pomysł,jestem od wielu lat na innych forach i to sprawdza się w 100%.

_________________
,,Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję"
Jerzy Dobrowolski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 00:32 - wt 
Elgon, pierdu pierdu ,na tamtych niby innych forach oznajmiles wszystkim w pierwszym poscie ze jestes mistrzem ? Innych od troli wyzywasz,popatrz w lusterko ...gratuluje skromnosci i wyczucia :haha:


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 04:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Elgon pisze:
W pełni się z Tobą zgadzam niema co się jarać w każdej chwili ban bez powodu i już....Znam kilka osób-nicków tak samo jak Ty zostali zbanowani bez podania przyczyny nie złamali też żadnego punktu regulaminu,po prostu mają odmienne zdanie i to wystarczy. Jeszcze gorsze że Bogdan dobrze o tym wie i nic nadal nie robi.Sam bardzo chętnie bym wpłacił na serwer ale co??? ja wpłacę a trole będą hasać na forum? I to jest główna przyczyna iż brakuje pieniędzy na serwer.
Manio to doskonały pomysł aby oceniać czyjeś pisanie,trole bardzo szybko straciłyby chęci do pisania.Popieram Twój pomysł,jestem od wielu lat na innych forach i to sprawdza się w 100%.


:thank: :thank: :piwko:
A ja z Tobą zgadzam się w 200% .Wystarczy mieć znajomego moderatora i wszystko wolno.A innych posty w kosz i BAN , dlatego bzdety i takie postępowania z innymi o odmiennych poglądach sprawiają,że nie ma chętnych na wpłatę za serwer.O trollach już pisałem.
Aby zaistnieć i napisać byle co,kilka postów dziennie musi być.!
Ale opcja z opłatą za reklamy jak najbardziej.

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 08:33 - wt 
Bagisek. pisze:
tomi007 pisze:
proponuje stawkę 30 zł na rok - liczone jako 12 miesięcy od dnia wpłaty.... jak i fajnie gdyby w każdym miesiącu była publikacja jaki nick wpłacił - od razu byłoby tez jasne do kiedy ma ważne konto - dla uproszczenia można przyjąć 12 kolejnych kalendarzowych miesięcy po mies wplaty -tj jak ktoś wpłacił 10 czerwca 2019 to ma ważne konto do końca lipca 2020 ...

Tak się nie rozpędzaj z tym abonamentem.Bo wywali Ciebie moderator z chorymi ambicjami i tyle po Tobie i Twojej kasie.!!!
I nawet nikt Tobie nie wyjaśni dlaczego i za co.Przerabiałem to ,wiec wiem.
Po 2 miesiącach od wpłaty zostałem wykopany przez kogoś,kto nawet nie mial odwagi się przyznać.
I kasy brak VIp też :cry:

Ja Cie przywróciłem nie wywaliłem a pomysł " Tomi 007 uważam za uczciwy
nie będę się bawił w żadne pity rejestracje forum bo się na tym nie znam
jest temat kto ile wspomoże albo założyć nowy i tyle


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 09:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Boguś Ty jesteś ADMINEM ,a nie moderatorem ,a ja właśnie pisałem o tym kto mnie wywalił!!
A Ty po rozmowie uznałeś,że szkoda takiego gościa , jak ja żeby był po za forum ,wywalony :D za nic i mając moc sprawczą przywróciłeś na forum,!
Za to :thank: :thank:
P.s A niektórym podczas Twojej nieobecności władza odebrała rozum,ale dobrze że wróciłeś :pl:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 10:00 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pisiorek pisze:
Elgon, pierdu pierdu ,na tamtych niby innych forach oznajmiles wszystkim w pierwszym poscie ze jestes mistrzem ? Innych od troli wyzywasz,popatrz w lusterko ...gratuluje skromnosci i wyczucia :haha:



Uderz w stół nożyce sie odezwa ,przez troli wyleciał kolega poprostu za nic i został przez nastepnego trola po chamsku potraktowany i takich właśnie delikwentów należało by obciążyć dużą opłatą na serwer .Albo całkowicie zbanować i wprowadzić opłaty dla nowych .


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 10:06 - wt 
U niektorych poziom rozgarniecia intelektualnego jest taki ze nie ma co nawet odpisywac . Osobiscie dzis wpacam pewna kwote na serwer :wink: pozdrawiam miszcz pszczelarski :)


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 10:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lipca 2018, 09:43 - pn
Posty: 74
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Gronik
pisiorek pisze:
Elgon, pierdu pierdu ,na tamtych niby innych forach oznajmiles wszystkim w pierwszym poscie ze jestes mistrzem ? Innych od troli wyzywasz,popatrz w lusterko ...gratuluje skromnosci i wyczucia :haha:
Wiem wiem twoim trolowskim zdaniem powinienem się wstydzić tego kim jestem,natomiast powodem do dumy jest twój chiński motorek i trolowanie,obrażanie na forum jako djzoltar,szymek1 itd... Chłopie zastanowiłeś się dlaczego z tyloma osobami toczysz wojny?A dlatego że to ty jesteś problemem tego forum!!!. Czy Bogdan chce czy nie,czy dostanę bana za tego posta czy nie.Ludzie po prostu nie chcą płacić na hasającego trola pisiorka na forum...

_________________
,,Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję"
Jerzy Dobrowolski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 10:19 - wt 
Bagisek. pisze:
Boguś Ty jesteś ADMINEM ,

Tak masz rację a ten kto cię usunął dostał reprymendę i już nikogo nie usunie ja nie zawsze jestem na forum a częściej w klinice
a tel mogę sobie tylko poczytać ... do końca roku kolor VIP pozostanie ten sam dla każdego kto wspomógł chyba że założe nowy temat wspomożenie na 2020 i będzie obowiązywał rok od daty wspomożenia bo jak na razie cienko to widzę a forum warto utrzymać
henry650 pisze:
Albo całkowicie zbanować i wprowadzić opłaty dla nowych .
jak tylko znajdę czas to się tym zajmę bo niektórzy mają po 2 konta pokasuje wszystko


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 10:20 - wt 
Elgon, pisz za siebie nie za innych ,ja juz takich adwokatow znam .dla niektorych nawet polbart jest "trolem"


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 11:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Elgon, kurde nie myślałem ze jesteś taki pozytywny gość. Szacunek i :thank: .
Powód braku wpłat jak najbardziej słuszny i jasno przekazany.
Jest wielu moich kolegów na forum,którzy czytają ,chcieli by cos napisać,poradzić mając wiedzę ale zaraz frontalny atak trolla,który zniechęca do bycia na forum ,jak i wpłat na serwer.!!!!
BoCiAnK, załóż nowy wątek z adnotacją SERWER 2020 kto zechce wpłaci a kto nie to nie zmusisz.
Forum jest lux ,ludzie różni jak w zyciu. Klik do wrogów i po temacie :mrgreen:
Nawet mój teściu chce wrócić na forum by dzielić się wiedzą i doświadczeniem.
Ale ja mu odradzam ze względu na trolli a On trochę już sercowy :cry:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 11:11 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lipca 2018, 09:43 - pn
Posty: 74
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Gronik
BoCiAnK, A co użytkownikami którzy są zablokowani bez przyczyny i nie mogą się zalogować.?

_________________
,,Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję"
Jerzy Dobrowolski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 11:22 - wt 
Bagisek. pisze:
BoCiAnK, załóż nowy wątek z adnotacją SERWER 2020

Temat założony !!!
Elgon pisze:
BoCiAnK, A co użytkownikami którzy są zablokowani bez przyczyny i nie mogą się zalogować.?

Ja nikogo nie blokowałem i nie widzę w panelu takich


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 13:43 - wt 
Wpis nie dotyczył utrzymania forum , Bedzie rachunek zostanie przedstawione wszystko tym którzy wspomogą


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 17:03 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
BoCiAnK pisze:
Tak masz rację a ten kto cię usunął dostał reprymendę i już nikogo nie usunie ja nie zawsze jestem na forum a częściej w klinice

W tym właśnie był problem , jeden taki wyzywał adwersarzy od ch...w i nie spotkała go żadna reprymenda a ci , którym to się nie podobało , powylatywali , ponadto można by w regulaminie wprowadzić zapis ,że ogłoszenia w dziale sprzedam mogą wystawiać tylko uczestnicy opłacający forum ,w ten sposób skończą się problemy z finansowaniem serwera . :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 17:47 - wt 
Hieronim pisze:
ponadto można by w regulaminie wprowadzić zapis ,że ogłoszenia w dziale sprzedam mogą wystawiać tylko uczestnicy opłacający forum ,w ten sposób skończą się problemy z finansowaniem serwera

Jest tylko że nikt nie czyta a ja nie siedzę cały czas na forum , ale teraz tego postaram się dopilnować


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adam1987 i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji