FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 15:02 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 sierpnia 2019, 20:53 - ndz 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 26 sierpnia 2018, 15:46 - ndz
Posty: 6
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Bielsko
Witam,
ostatnio na stronie lysonia znalazłem nowy syrop apikand zbożowy,
chciałbym zapytać czy próbował go już ktoś?
czym to się różni od inwertu? ( z wyjątkiem ceny)
Nada się on do zakarmienia pszczół na zimę?
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2019, 19:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Invert - na bazie cukru
Izoglukoza - na bazie skrobi(zrobione ze zboża)- zawiera maltoze !!
Syrop fruktozowo-glukozowy wytwarzany ze skrobi zawartej w pszenicy, kukurydzy czy ziemniaków.Bardzo popularny zamiennik (tańszy) cukru.

mlody8484, Poczytaj na temat 3 powyższych, wybierz wg wiedzy którą pozyskasz :)

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2019, 20:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Maxik pisze:
Bardzo popularny zamiennik (tańszy) cukru.
może i jest tańszy ale nie dla pszczelarza tylko osób które to kupują bezpośrednio u producenta jako syrop dla przemysłu spożywczego a po rozlaniu do wiader i naklejeniu odpowiednich etykiet staje się natychmiast specjalistyczną paszą dla pszczół o sprawdzonym działaniu jednocześnie cena idzie do góry w przeliczeniu na suchą masę wychodzi dużo drożej niż cukier

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2019, 20:56 - pn 

Rejestracja: 21 października 2016, 23:40 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Lubin
Cześć,
Możesz rozwinąć dokładnie o co chodzi"przeliczeniu na suchą masę wychodzi dużo drożej niż cukier".
Pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2019, 20:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
kudlaty pisze:
Maxik pisze:
Bardzo popularny zamiennik (tańszy) cukru.
może i jest tańszy ale nie dla pszczelarza tylko osób które to kupują bezpośrednio u producenta jako syrop dla przemysłu spożywczego a po rozlaniu do wiader i naklejeniu odpowiednich etykiet staje się natychmiast specjalistyczną paszą dla pszczół o sprawdzonym działaniu jednocześnie cena idzie do góry w przeliczeniu na suchą masę wychodzi dużo drożej niż cukier

A na wiosnę w plastrach spadz betonowa;

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2019, 21:00 - pn 

Rejestracja: 21 października 2016, 23:40 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Lubin
Napiszę, tak mam inne doświadczenie w tym temacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2019, 21:03 - pn 

Rejestracja: 21 października 2016, 23:40 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Lubin
Aby nie było betonu musi być odpowiednią siła rodzin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2019, 21:18 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zojka pisze:
Cześć,
Możesz rozwinąć dokładnie o co chodzi"przeliczeniu na suchą masę wychodzi dużo drożej niż cukier".
Pozdro


1kg cukru- nie wiem dokładnie ale coś koło 2,4zł/kg- 100% suchej masy
1kg syropu glukowozowo fruktozowego koszt 2,5zł/kg- w każdym kg pokarmu jest ok 70% czyli 0,7kg suchej masy w każdym1 kg więc żeby porównać jedno do drugiego trzeba policzyć ile kosztuje kg i wychodzi to ostatecznie 3, 57zł

a tak już prościej dając 15kg cukru musimy dać 21,5kg syropu g-f żeby osiągnąć ten sam efekt przy cukrze cena wtedy 36zł przy gotowym syropie 53,75zł różnica na korzyść cukru to 1780zł przy 100 ulach jeśli ktoś kupił wiosną po 1,5zł/kg cukier to różnica przy 100 ulach wynosi prawie 3120zł czyli tyle ile niektórzy dostają albo i nie na łapę za cały miesiąc pracy a wymieszanie tego z wodą to 2 popołudnia z niczym się nie spiesząc
jesli coś jest zamiennikiem czegoś to powinno być to tańsze a nie droższe takie moje zdanie w temacie, do syropków nie wróce bo to mi się nie opłaca raz a dwa za duże ryzyko bo nigdy nie wiadomo co się kupi, trzy karmiłem jednym i drugim przez kilka sezonów i wiem co mi odpowiada i po czym rodziny się ładniej prezentują na wiosnę

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2019, 21:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zojka pisze:
Aby nie było betonu musi być odpowiednią siła rodzin

wystarczy że coś doniosą typu gorczyca lub nawłoć nie mówiąc o spadzi i nawet modlitwa nie pomoże, do tego przy gotowych syropkach g-f rodziny muszą być bardzo ciasno zimowane ramka której nie będą obsiadały pszczoły robi się nieodwracalnie jak kamień ruszyć to mogą jedynie wiosną jak zrobi się ciepło jeśli oczywiście dociągną do tego czasu,
w każdym rejonie będzie wyglądalo to trochę inaczej w moim rejonie zima to zima jest śnieg i mróz tam gdzie zimą jest kolo zera albo i na plusie a pszczoły praktycznie cały czas mają szansę oblotu można i zimować na cukierku rozpuszczonym w wodzie a u mnie i 4 miesiące bez oblotu nie jest niczym dziwnym

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2019, 22:19 - pn 

Rejestracja: 21 października 2016, 23:40 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Lubin
Jak dla mnie przy cenie 2,4 za kilogram cukru a taka liczę , nie ma mowy, wybieram syrop. Nie liczysz swojej pracy czasu przygotowania, podgrzania tego itd.. Są syropy, nie będę reklamowal co mają ok. 79 % suchej masy. Do tego karmie kiedy chcem np w południe, rano.
Karmię syropem 4 lata i cenie sobie ergonomię tego. Jeżdżę na późne pożytki i jest to dodatkowy atut. Pszczoły nie spracowuja się tak przy syropie. Zimowalem słabe rodziny na ramkach wielkopolskich, dały radę. Syrop o którym piszę nie ma struktury betonu lecz smalca. Pszczoły sobie z tym świetnie radzą. Duży plus dla Ciebie za pięknie rozpisanie przewagi karmienia cukrem, szanuję Twoj punkt podejścia, ja tam zostaje przy syropie.
Pozdro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 07:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
zojka, podałem 3 rodzaje syropów, ważne by rodzaj karmy wybierać świadomie. W przypadku tych tańszych rozwiązań - albo jakość niższa, albo nadrabiamy pracą lub głową mieszając cukier.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 13:57 - wt 

Rejestracja: 23 lutego 2016, 14:30 - wt
Posty: 15
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Dadant , Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Babice
Tylko czy pszczoły nie za bardzo się przemęczają przerobieniem cukru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 14:30 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
JacekP82 pisze:
Tylko czy pszczoły nie za bardzo się przemęczają przerobieniem cukru.

Taka ich natura.Ważne abyś wykorzystał pszczołę,która i tak skończy swój żywot we wrześniu,a nie obciążał przerabianiem syropu,młodą pszczołę,która ma dotrwać do kwietnia - maja.
I sukces murowany o ile dodasz prawidłowe leczenie.
Karmię 1:1 i tak od lat wszystkie wylatują na wiosnę z uli.A to cieszy bardzo. :mniam miodek:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 14:39 - wt 
Bagisek. pisze:
Taka ich natura.Ważne abyś wykorzystał pszczołę,która i tak skończy swój żywot we wrześniu,a

Kiedyś do syropu cukrowego zalecano dodać na 50l 05 litra Octu lub domieszać kilka torebek Kwasku Cytrynowego to przyśpiesza Inwertaze


Na górę
  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 14:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
BoCiAnK, Tak Boguś było ,teraz to historia.Ja swoim zawsze ciapnę ducha Puszczy i rewelka.Pasieka az jęczy.I swoich nie rabują :mrgreen:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 15:05 - wt 
Bagisek. pisze:
Ja swoim zawsze ciapnę ducha Puszczy i rewelka.

co to jest bo nie kumam


Na górę
  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 15:13 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
BoCiAnK pisze:
Bagisek. pisze:
Ja swoim zawsze ciapnę ducha Puszczy i rewelka.

co to jest bo nie kumam


księżycówka "pędzona" nocą w puszczy :P po staremu "bimber" - na Podlasiu mają taki "samogon" :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 15:35 - wt 

Rejestracja: 05 listopada 2015, 22:47 - czw
Posty: 266
Ule na jakich gospodaruję: Dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Opole
Rzeczywiście pomimo tego, że stacjonuje na opolszczyźnie, która jest ciepła miałem w kilku rodzinach betonowe ramki z apifoodem. Nie wpłynęło to na zimowlę bo tam gdzie były pszczoły pokarm był ok. Wiosną po przerysowaniu dłutem pszczoły jakoś sobie z tym poradziły. Tradycyjnie zimuje na 6 ramkach dadanta i jest O.K. Wygoda podawania gotowego syropu skłania mnie do podejmowania tego ryzyka:).

_________________
Pasieka "Nie ma lipy" z Borów Niemodlińskich :)
https://www.youtube.com/channel/UCdQDqBU3PxPE2FvzoK_svuA/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 19:26 - wt 
Bylo na ten temat juz duzo pisane.ja po jednym roku bylem zadowolony ,po drugim juz mniej .sa zwolennicy sa przeciwnicy jak ze wszystkim .


Na górę
  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 20:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwietnia 2017, 20:06 - czw
Posty: 279
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Jak obecnie z jakości apifortuny? Przy obecnej wysokiej cenie cukru wydaje się korzystne kupienie apifortuny. Pytanie tylko jak z krystalizacją w ramkach i zimowaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 20:53 - wt 

Rejestracja: 23 marca 2017, 23:44 - czw
Posty: 195
Ule na jakich gospodaruję: stojaki wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Gronowo Elbląskie
Od lat zimuję na apifortunie i nigdy nie miałem peoblemów z krystalizacją w plastrach .Tej wiosny zdażyło się pare skrystalizowanych ramek czego powodem było pomieszanie apifortuny z apikandem cukrowym gdyż w koncówce karmienia zabrakło mi apifortuny.Natomiast octu lub kwasku cytrynowego dodaje się wcelu walki z nosemą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 21:05 - wt 

Rejestracja: 23 lutego 2016, 14:30 - wt
Posty: 15
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Dadant , Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Babice
Z tego co mi wiadomo to apifortuny u Lysonia już nie ma w sprzedaży. Jest pod inną nazwą Fortunę takie coś jest na sklepie w Kleczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 21:27 - wt 

Rejestracja: 21 października 2016, 23:40 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Lubin
Dla mnie przy cenie syropu w granicach 2,5 zł za kg nie przejdę na cukier. Jeżdżę na późne pożytki i nie będę męczył pszczół przerabianiem sacharozy. Do tego karmię kiedy chcę, rano albo w południe , pszczoły nie rabuja się. Przypominam sobie jak rozrabialem cukier i jeździłem wieczorem, zawsze mi się coś porozlewalo itd. Do tego nie mam na to tyle czasu.
Do tego bieganie po marketach, hurtowniach za tanim cukrem i zawsze kupię a to za mało, albo już nie ma. U mnie cena cukru to 2,4 to następny argument. Nie mam również warunków do przygotowania dużej ilości roztworu. To są moje doświadczenia i nie widzę problemów z zimowaniem rodzin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 21:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JacekP82 pisze:
Tylko czy pszczoły nie za bardzo się przemęczają przerobieniem cukru.

od tego jest pszczoła letnia żeby przerobić i iść w zaświaty, jak nie ma zajęcia to dłużej pożyje i robi niepotrzebnie złudzenie siły w ulach, co roku karmie cukrem 3:2 w okolicach 20 września i jest ok karmienie wszystkich pasiek załatwiam w ciągu jednego tygodnia w 3-4 dawkach i po zabawie wiem że wszystko jest jak być powinno natomiast przy gotowych syropach ani nie wie się co się do uli wkłada ani co z tego powstaje jak przeniosą to pszczoły do komórek, mówie tylko o najtańszych syropach zbożowych dostępnych na rynku innych nigdy nie stosowałem

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2019, 22:58 - wt 

Rejestracja: 21 października 2016, 23:40 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Lubin
Cytuj:
przy gotowych syropach ani nie wie się co się do uli wkłada
, podobnie możesz mieć z cukrem, to tak jak z aferą z solą. Nie szukajmy na siłę, są to profesjonalne firmy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2019, 15:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zojka pisze:
Cytuj:
przy gotowych syropach ani nie wie się co się do uli wkłada
, podobnie możesz mieć z cukrem, to tak jak z aferą z solą. Nie szukajmy na siłę, są to profesjonalne firmy.


nie szukam na siłe nikogo też nie mam zamiaru do niczego przekonywać wg mojej matematyki bardziej opłaca mi sie karmić cukrem, mam zaplecze do mieszania rozlewania i specjalnie do tego celu dobrane podkarmiaczki oraz zwyczaje mój rekord w mieszaniu to za jedno popołudnie rozpuściłem 750kg cukru i jeszcze zakarmiłem dwie pasieki w różnych miejscach, karmiłem jednym i drugim zarówno samym cukrem, samym syropem g-f oraz częściowo na cukrze a reszta dolewałem syropem gf, 3 sezony i za każdym razem najlepiej z zimy wychodziły te na cukrze najjaskrawiej sprawa była widoczna przy mroźnych zimach z małą ilością oblotów, jak zima ciepła i dużo oblotów różnica była niewielka ale widoczna podobnie z wiosennym rozwojem do czasu aż z pola nie zaczęły nosić,
co do cukru to dostaje to samo na hurtowni co wyjechało od producenta warunki przechowywania nic nie zmieniają albo niewiele zmieniają tj mogą pojawić się grudki od wilgoci, nie muszę dokładnie zastanawiać się ile pokarmu potrzebuje na dany sezon i ile rodzin zimować, przy inwertach musiałem się w lipcu zastanawiać ile będę zimował i jakie będzie zapotrzebowanie a z tym bywa różnie bo każdy rok jest inny raz sucho w ulach a innym razem same się pozalewają a tutaj trzyma mnie termin ważności więc na pałę nie nakupie a to też nie apteka żeby do sztuki wyliczyć
z gotowymi syropami w zakładzie gdzie produkują jest ok a co sie z tym dalej dzieje tego nikt nie sprawdza jak jest to transportowane, przechowywane i dostarczane

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2019, 15:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Karmiłem cukrem,potem izoglukozą,potem znowu cukrem a teraz już drugi rok inwertem z diamanta.Nie poptrafiłem przez te lata zauważyć różnicy w zimowaniu.Jeśli były jakieś upadki rodzin ,to nie była to wina pokarmu,bo spadki były na zbliżonym poziomie przy każdym pokarmie.Sprzęt do mieszania cukru mam,technologię też ,podkarmiaczki takie same. Różnica w cenie za kg na korzyść cukru(gdybym cały rok polował)około 1zł. Biorę dwie palety tj. 1320 kg ="przepłacam" 1320 zł.-nie jest to mało ,ale ani w zeszłym ani w tym roku, nawet przez chwilę nie pomyślałem " o kurde ale przepłaciłem,jaki ja głupi."
Są tu teorie poparte badaniami,że dla pszczół najlepszy jest syrop cukrowy w stężeniu 1:1,bo pszczoły najchętniej go pobierają. Z tych badań wynika tylko , że pszczoły go najlepiej pobierają ,a nie że jest dla nich najlepszy-ja najlepiej pobieram golonkę,a najgorzej jarzynową-czy z tego można wywnioskować ,że dla mojego zdrowia jest to najlepsze?
Podsumowując nie ma znaczenia czym karmimy syropem cukrowym w dowolnym stężeniu,izoglukozą czy inwertem -najważniejsze aby pszczoły dostały odpowiednią ilość w odpowiednim czasie.
Niech każdy karmi czym chce w/g swoich preferencji i nie trzeba do tego dorabiać ideologii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2019, 16:59 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
kudlaty pisze:
zojka pisze:
Cytuj:
przy gotowych syropach ani nie wie się co się do uli wkłada
, podobnie możesz mieć z cukrem, to tak jak z aferą z solą. Nie szukajmy na siłę, są to profesjonalne firmy.


nie szukam na siłe nikogo też nie mam zamiaru do niczego przekonywać wg mojej matematyki bardziej opłaca mi sie karmić cukrem, mam zaplecze do mieszania rozlewania i specjalnie do tego celu dobrane podkarmiaczki oraz zwyczaje mój rekord w mieszaniu to za jedno popołudnie rozpuściłem 750kg cukru i jeszcze zakarmiłem dwie pasieki w różnych miejscach, karmiłem jednym i drugim zarówno samym cukrem, samym syropem g-f oraz częściowo na cukrze a reszta dolewałem syropem gf, 3 sezony i za każdym razem najlepiej z zimy wychodziły te na cukrze najjaskrawiej sprawa była widoczna przy mroźnych zimach z małą ilością oblotów, jak zima ciepła i dużo oblotów różnica była niewielka ale widoczna podobnie z wiosennym rozwojem do czasu aż z pola nie zaczęły nosić,
co do cukru to dostaje to samo na hurtowni co wyjechało od producenta warunki przechowywania nic nie zmieniają albo niewiele zmieniają tj mogą pojawić się grudki od wilgoci, nie muszę dokładnie zastanawiać się ile pokarmu potrzebuje na dany sezon i ile rodzin zimować, przy inwertach musiałem się w lipcu zastanawiać ile będę zimował i jakie będzie zapotrzebowanie a z tym bywa różnie bo każdy rok jest inny raz sucho w ulach a innym razem same się pozalewają a tutaj trzyma mnie termin ważności więc na pałę nie nakupie a to też nie apteka żeby do sztuki wyliczyć
z gotowymi syropami w zakładzie gdzie produkują jest ok a co sie z tym dalej dzieje tego nikt nie sprawdza jak jest to transportowane, przechowywane i dostarczane
Zawsze możesz kupić więcej ,tak jak z cukrem,nie musisz co do kilograma,ale wiadomo ze nie w tym rzecz .Ci co kupowali cukier na poczatku sezonu są 1-1.40 zł do przodu a to już robi różnicę przy tonie 1000-1400 zł . Kupiłem karmę w cenie 2.50 ,cukier obecnie też coś koło tego ,więc kalkuluje się gotowa ,przynajmniej dla mnie.W zeszłym roku rozbieżność cenowa między karmą ,a cukrem była około złotówki , karmiłem cukrem bo taka cena to była już przesada.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2020, 07:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Przed 2012 pszczoły nie miały problemów egzystencjonalnych.
Kupowało sie królewski invert, tak się to spodobało, ze aż niektrórzy nabawili sie cukro fobi.

Reklama zamieszczona w Pszczelarstwie 2012-01
Obrazek

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji