FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 marca 2024, 06:28 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 października 2019, 09:25 - wt 

Rejestracja: 15 marca 2018, 21:12 - czw
Posty: 44
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Ostrów Wielkopolski
Proszę o opinię o unasiennionej kortówce od państwa Wilde,z góry dziękuję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 października 2019, 09:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
ja jestem niezadowolony z matki reprodukcyjnej z 2018r

na minus:
- pszczoły raczej mocno złośliwe... (bez dymu absolutnie nie ma co do nich podchodzić nawet jak jest pożytek)
- miodność b. mała (choć nie o to chodzi u reprodukcyjnych ale mam porównanie z innymi reproduktorkami)
- nosi b. mało pyłku (prawie nic) - a ten co przynosi potrafi być zupełnie inny od tego jaki jest w innych rodzinach - np. korówka jako jedyna przyniosła tylko szary pyłek w b. małej ilości - inne za to miały b. dużo żółtego... gdzieś mam fajne fotki z poławiania pyłku jak to wygląda...


na plus:
- ładne czerwienie - tj zaczerwia całe ramki i dopiero idzie na następne...
- dobra zimowla i rozwój wiosenny
- brak nastroju rojowego w 1 roku

podsumowując nie polecam...w sumie wszystkie matki użytkowe jakie miałem w 2018 były lepsze... w zasadzie nie wiem po co ją jeszcze trzymam... - mam zazimowane jej 3 córki do oceny w 2020r - jak na razie są ok - ale nie wyróżnią się niczym...

ostatnio szukając informacji nt. polskich reproduktorek na jednym z forum znalazłem wpis nt. matek z Kortowa - ponoć studenci pracowali tam na Niesce a nie na Kortówce ale oczywiście wiedzę tą posiadali nieliczni... Kortówka była dla nich za agresywna... druga zasłyszana opinia to podatność tej linii na grzybicę wapienną...

i na koniec UWAGA - ta opinia jest absolutnie niemiarodajna - wydana na podst. tylko jednej matki - być może miałem pecha... - z drugiej strony znajoma dostała drugą reproduktorkę z tej samej partii bo razem zamawialiśmy i też stwierdziła krótko że "szału nie ma"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 października 2019, 20:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Matki jak matki , ale obsługa bardzo arogancka . Odniosłem wrażenie że są właścicielami jedynej hodowli w Polsce .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 października 2019, 07:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
KNIEJA pisze:
Matki jak matki , ale obsługa bardzo arogancka . Odniosłem wrażenie że są właścicielami jedynej hodowli w Polsce .


A ja nie narzekam na obsługę - rozmawiała że mną sama P. WILDE i była b miła... Natomiast co mi się jeszcze nie podobało to forma wysyłki matek - b mało profesjonalna... W zwykłej kopercie DPD wrzucone zwykle najtańsze klateczki doczepione gumka do kawałka kartonika... Jak na matki za 300 zł szt to raczej kiepski standard... Mam porównanie z wysyłką matek od p. Gembali i K. Loc... Ogólnie najlepiej to wygląda u P. Gembali - klateczka większa typu Nicot + profesjonalny kartonik wysyłkowy.... Niby to detale ale budują w głowie wyobrażenie o hodowcy....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 października 2019, 08:56 - śr 
Lukasz wojciechowski pisze:
od państwa Wilde


A co to jest za intytut :roll: bo jakos pierwszy raz o nim slysze .


Na górę
  
 
Post: 23 października 2019, 11:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sierpnia 2019, 14:10 - wt
Posty: 72
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Nowy Targ
Kortówki bardzo fajne matki przez długie lata miałem w pasiece ogólnie na plus również obsługa.Miały jednak brzydką cechę,a mianowicie wylewanie się z ula,tam po prostu nie dało się położyć korpusu żeby ich nie pognieść.PK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 października 2019, 17:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
pisiorek pisze:
Lukasz wojciechowski pisze:
od państwa Wilde


A co to jest za intytut :roll: bo jakos pierwszy raz o nim slysze .


Bo nigdy nie kupowales reproduktorki z papierami to i nie robiłeś rozeznania. .. A samo nazwisko Wilde powinieneś kojarzyć.... Prof Wilde to młodszy odpowiednik prof Woyke... Wilde pracuje na uczelni w Olsztynie... Jego żona też... i to żona łączy właśnie "naukę z biznesem" od dłuższego czasu prowadząc pasieke hodowlaną w okolicy Olsztyna - nazwa linii kortówka wywodzi się albo od nazwy miejscowości albo od nazwy rzeczki w pobliżu której zlokalizowana jest pasieka... W pasiece praktyki odbywają m in studenci... Stąd sporo mitów i prawd krąży po sieci...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 października 2019, 21:53 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Lukasz wojciechowski pisze:
Proszę o opinię o unasiennionej kortówce od państwa Wilde,z góry dziękuję

Nie wiem o jakie matki koledze chodzi , bo u p. Wilde można nabyć matki unasiennione naturalnie lub sztucznie , te drugie czerwiące lub nie , na dodatek w sprzedaży są też reproduktorki.Ja miałem do czynienia z matkami reprodukcyjnymi , czerwiącymi . W tej chwili zazimowałem dwie reproduktorki Kortówki .Nie wiem dlaczego tomi007, , tak krytykuje te matki , być może źle poddał matki i wyleciały mu na dodatkowy lot godowy , gdzie podłapały jakiegoś chwasta . Same matki nie są być może rewelacyjne , ale potomstwo od nich jest doskonałe . Sama Kortówka to jest import z Niemiec .Z moich doświadczeń wynika , że , jest to jedna z najlepszych krainek w Polsce , są bardzo łagodne i miodne , dzięki nim dowiedziałem się , że w moich stronach jest sierpniowa spadź.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2019, 00:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
tomi007 pisze:
pisiorek pisze:
Lukasz wojciechowski pisze:
od państwa Wilde


A co to jest za intytut :roll: bo jakos pierwszy raz o nim slysze .


Bo nigdy nie kupowales reproduktorki z papierami to i nie robiłeś rozeznania. .. A samo nazwisko Wilde powinieneś kojarzyć.... Prof Wilde to młodszy odpowiednik prof Woyke... Wilde pracuje na uczelni w Olsztynie... Jego żona też... i to żona łączy właśnie "naukę z biznesem" od dłuższego czasu prowadząc pasieke hodowlaną w okolicy Olsztyna - nazwa linii kortówka wywodzi się albo od nazwy miejscowości albo od nazwy rzeczki w pobliżu której zlokalizowana jest pasieka... W pasiece praktyki odbywają m in studenci... Stąd sporo mitów i prawd krąży po sieci...

Żona prof. Wilde nie pracuje na uczelni i nigdy nie pracowała.
Od dłuższego czasu nauką zajmuje się prof. Wilde A żona prowadzi biznes
Nazwa wywodzi się od nazwy campusu uczelni Kortowo.
Rocznie produkuje do 15 tyś matek pszczelich.
Studenci owszem pracują głównie z SGGW i z technikum w Pszczelej Woli(praktyki).
Co do jakości to są to przyzwoite Krainki mające swój rodowód z lini Willy. Ile z tego rodowodu zostalo wie tylko ten kto brał te matki 20 lat temu i jest w stanie porównać je z bieżącą ofertą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2019, 07:14 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
mendalinho pisze:
Co do jakości to są to przyzwoite Krainki mające swój rodowód z lini Willy. Ile z tego rodowodu zostalo wie tylko ten kto brał te matki 20 lat temu i jest w stanie porównać je z bieżącą ofertą.

Mam oryginalne Willy z Niemiec i wielkiej różnicy nie widzę. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji