FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 02:39 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 listopada 2019, 22:43 - ndz 

Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:00 - ndz
Posty: 34
Lokalizacja: warmia
Witam. Mam kilkadziesiąt uli , miód sprzedaję do firmy skupującej , dostaję fakturę vat rr.
...Dziś się dowiedziałem w swoim kole pszczelarskim , że w na przyszły 2010r. nie dostanę refundacji na leki i na matki jak co roku brałem , gdyż nie mam numeru sprzedaży produktów pszczelich nieprzetworzonych , czy sprzedaż bezpośrednia. Zrozumiałem że mam sie udać do Pow.Lek.Wet. złozyc wniosek , przystosować odpowiednio do wymogów pomieszczenie i wyrobić książeczke zdrowia +badania. Co ja zle zrozumiałem i czy to prawda wszytsko ? Proszę o odp. /z góry dziekuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2019, 23:03 - ndz 

Rejestracja: 07 października 2015, 15:09 - śr
Posty: 763
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Gostynin
tomasz1, Na leki i zakup pszczół refundacja się należy ,na sprzęt nie :( jeśli nie masz SB lub RHD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 05:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
pegaz1970, ale sprzedaje miód do skupu , dostaje rachunki i chyba powinien mieć refundację. :?:
Ale w Polsce :pl: , państwie prawa , nie zawsze jest wszystko zgodnie z prawem :pala:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 08:44 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Bagisek. pisze:
pegaz1970, ale sprzedaje miód do skupu , dostaje rachunki i chyba powinien mieć refundację. :?:
Ale w Polsce :pl: , państwie prawa , nie zawsze jest wszystko zgodnie z prawem :pala:



Wydaje mi się że sprzedając do skupu to też już jest wprowadzanie na rynek więc chyba wymagania sa takie same podobnie jak byś tylko rozdawał to jeszcze ci skarbówka dowali tak jak piekarzowi za chleb.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 10:36 - pn 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Od pół roku wiadomo było że tylko RHD lub SB będzie ktyterium do pozyskania refundacji na sprzęt.
Gdzie żeś był tomasz1?
Nie interesowałeś się. Na zebrania nie chodziłeś lub co gorsza, twoje koło slabo działa. Na Polance było to wałkowane.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 11:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
tomasz1 pisze:
Witam. Mam kilkadziesiąt uli , miód sprzedaję do firmy skupującej , dostaję fakturę vat rr.


Wprowadzasz produkty pszczele na rynek w sposób legalny, a zatem zgodnie z nowym rozporządzeniem masz prawo do refundacji.
Jeżeli ktoś twierdzi inaczej niech przedstawi Ci podstawę prawną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 11:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
henry650, dzwoniłem do KOWR w Białymstoku z pytaniem o sprzedaż miodu do skupu , co według naszego prezesa upoważnia do ubiegania się o refundację na sprzęt.
NIESTETY bez odpowiedzi , bo nie znają tematu :shock: i czekam na info z Wawy.
I tak działają nasze instytucje :pala:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 12:20 - pn 

Rejestracja: 23 lipca 2013, 20:49 - wt
Posty: 112
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Krzyżak pisze:

Wprowadzasz produkty pszczele na rynek w sposób legalny


Logicznie rzecz ujmując, to masz rację.
Jednak wnikając głębiej:
-jaka jest definicja "wprowadza na rynek"
-jaka jest definicja samego słowa "rynek" ujętego w rozporządzeniu
Język polski jest skomplikowany i wszystko można różnie interpretować.

Druga sprawa. Możesz się uprzeć że masz rację. Złożysz wniosek, a refundacji nie przyznają i co dalej? Gdzie się odwołasz?

PS Pszczelarze z woj. podkarpackiego do końca grudnia mają dostarczyć do WZP w Rzeszowie decyzje PLW o posiadaniu RHD, bo inaczej z refundacji nici - informacja od jednego z prezesów kół


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 13:45 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
zasadniczo sprzedaż do skupu to legalna forma sprzedaży i to powinno w zasadzie wystarczyć - tym bardziej jak są na to kwity...

pytanie teraz tylko czy miód jaki oddajecie do skupu pozyskujecie w sposób profesjonalny ? - w końcu to nie zwykły towar do dalszej sprzedaży a żywność- i w tym jest problem bo skup nie ma obowiązku weryfikacji warunków sanitarnych jego pozyskania stąd moim zdaniem zasadne jest posiadanie albo nr RHD albo SB - bo w tym przypadku PLW kontroluje pszczelarza m. in. wizytuje pracownię - tak wiec skoro jest refundacja (wypłacana przez Państwo) to i Państwo ma prawo wymagać odpowiednich standardów - na zasadzie płacę to i wymagam przy czym spełnienie wymogów dla RHD jest banalne jak i "teoretycznie prawie nic nie kosztuje" poza 10 zł jakie trzeba zapłacić za rozpatrzenie wniosku o wpis na listę podmiotów prowadzących RHD - koszty dodatkowe to "książeczka Sanepidu" + ewentualnie badanie wody...

też mi się nie podobały te zmiany w refundacja ale uważam je za dobre bo refundacja ma przysługiwać podmiotom zapewniającym odpowiednią minimalną jakość... a jak ma być jakość to trzeba ją jakoś kontrolować (SB/RHD) z perspektywy czasu uznaję uzyskanie RHD za b. łatwy proces... tak więc zamiast kombinować jak "słoń pod górę" i tracić na inne sprawy czas i energię lepiej złożyć wniosek o RHD i mieć sprawę z głowy bo teoretycznie sprzedając miód do skupu obowiązują te same standardy pozyskiwania miodu co dla SB/RHD

jak ktoś się buntuje to niech zastanowi się czy chciałby kupić miód albo cokolwiek innego od pośrednika, który skupuje towar byle gdzie, od byle kogo - moim zdaniem skupy tez powinny wymagać nr SB lub RHD - tym bardziej że teraz to żaden problem mieć przynajmniej RHD - pamiętajcie że sprzedając miód wprowadzacie żywność do obrotu i bierzecie za oferowany towar pełną odpowiedzialność jako producent - stąd pewne normy obowiązują - dobrze jak PLW przyjdzie i zobaczy - w razie czego wyda zalecenia aby zachować minimalne standardy bezpieczeństwa pozyskania żywności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 14:22 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
tomasz1 pisze:
Witam. Mam kilkadziesiąt uli , miód sprzedaję do firmy skupującej , dostaję fakturę vat rr.
...Dziś się dowiedziałem w swoim kole pszczelarskim , że w na przyszły 2010r. nie dostanę refundacji na leki i na matki jak co roku brałem , gdyż nie mam numeru sprzedaży produktów pszczelich nieprzetworzonych , czy sprzedaż bezpośrednia. Zrozumiałem że mam sie udać do Pow.Lek.Wet. złozyc wniosek , przystosować odpowiednio do wymogów pomieszczenie i wyrobić książeczke zdrowia +badania. Co ja zle zrozumiałem i czy to prawda wszytsko ? Proszę o odp. /z góry dziekuje


Wg mojej oceny sprzedajesz miód niezgodnie z obowiązującym prawem i przepisami.
Co do refundacji to tak jak podpowiadają koledzy.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 14:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
andrzejkowalski100 pisze:
Wg mojej oceny sprzedajesz miód niezgodnie z obowiązującym prawem i przepisami.
Co do refundacji to tak jak podpowiadają koledzy.
:haha: :haha: :haha: :haha: To Hurtownia wprowadza do handlu (na rynek)
i to na nich przechodzą wszystkie obowiązki , włącznie z badaniem miodu.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 15:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
wiesiek33 pisze:
To Hurtownia wprowadza do handlu (na rynek)


na moje to każda sprzedaż to wprowadzenie na rynek... wiec sprzedając do skupu już wprowadzasz towar na rynek - tylko nie detaliczny a hurtowy... poza tym gdyby nie uznawać sprzedaży do skupu za wprowadzenie na rynek to już totalnie finito z refundacji bez nr RHD czy SB - teraz można jeszcze polemizować bo jak nie masz SB czy RHD to zostaje właśnie skup - a aby sprzedać do skupu to chyba wystarczy tylko nr weterynaryjny (wpis do rejestru PLW podmiotów nadzorowanych) co nie jest =RHD/SB ...

co do odpowiedzialności to też nie jest tak prosto - fakt że to sprzedawca detaliczny odpowiada przed konsumentem ale ty odpowiadasz przed sprzedawcą za towar dostarczony do niego - więc pośrednio też odpowiadasz przed finalnym konsumentem... i w razie czego też można beknąć jak udowodnią, że to producent (pszczelarz) coś spartolił... gdyby było tak jak piszesz to nie byłoby nakładanych kar na producentów tylko byłyby kary dla konfekcjonerów/handlowców - a to już byłoby super bo producent "bubli" mógłby co chwilę zmieniać lub (zakładać nowy zakład sp. z o.o) "konfekcjonujący" towar nie obawiając się kar...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 15:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Żeby uciąć tą bzdurną wymianę zdań przedstawiam maila jaki mam od Pana Pawła Poleskiego Kierownika Wydział Wsparcia Pszczelarstwa KOWR

Dzień Dobry,

Aby móc korzystać z zakupu sprzętu, lawet oraz analiz miodu trzeba wprowadzać do obrotu produkty pszczele zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa np. RHD,SB, sprzedaż hurtowa( do punktów skupu). W wykazach pokazujemy numery wet. nadane w związku z prowadzeniem pasieki a podczas kontroli udowadniamy iż wprowadzamy produkty pszczele do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

pozdrawiam

Paweł Poleski
Kierownik
Wydział Wsparcia Pszczelarstwa
Departament Interwencji Rynkowych
+48 22 376 70 20
www.kowr.gov.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 15:39 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Krzyżak,

no i ok - teoretycznie sprawa jasna.... - przy czym przydałaby się jakaś taka oficjalna interpretacja np. dla PZP a nie pojedynczej osoby aby to było jasne dla "lokalnych zarządów", ewentualnie informacja na stronie internetowej KOWR.

w każdym razie oddając towar do skupu trzeba mieć w razie kontroli jakiś papier który to potwierdzi... także trzeba trzymać "kwity" ze skupu.... albo wiecznie mówić że miodu nie było w tym roku - pytanie czy w takiej sytuacji przysługuje refundacja ? bo wówczas nie ma jak udowodnić że wprowadzamy towar legalnie... ale może wystarczy tylko oświadczenie że sprzedaje się miód do skupu i już - co de facto nic nie zmienia bo papier wszystko przyjmie i całe to zamieszanie z wymaganym RHD i SB w takim wypadku nie ma sensu - czyli de facto można stwierdzić że zostaje wszystko po staremu a zamiany nic nie wniosły poza zamieszaniem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 16:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
tomi007 pisze:
no i ok - teoretycznie sprawa jasna.... - przy czym przydałaby się jakaś taka oficjalna interpretacja np. dla PZP a nie pojedynczej osoby aby to było jasne dla "lokalnych zarządów", ewentualnie informacja na stronie internetowej KOWR.

Pisz do KOWR, niech tak zrobią ale pamiętaj, że "w mętnej wodzie lepiej ryby biorą."

tomi007 pisze:
w każdym razie oddając towar do skupu trzeba mieć w razie kontroli jakiś papier który to potwierdzi... także trzeba trzymać "kwity" ze skupu....

Moim zdaniem nie. KOWR nie ma narzędzi prawnych do weryfikacji Twoich faktur. Nie mają prawa od Ciebie tego żądać.

tomi007 pisze:
... co de facto nic nie zmienia bo papier wszystko przyjmie i całe to zamieszanie z wymaganym RHD i SB w takim wypadku nie ma sensu - czyli de facto można stwierdzić że zostaje wszystko po staremu a zamiany nic nie wniosły poza zamieszaniem...

To się nazywa "dobra zmiana".
Wiele szumu ale na lepsze nic się nie zmienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 17:17 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Krzyżak to jest tylko pismo od kierownika ale nie ma tam żadnego przepisu tylko słowa jego A sprzedaż hurtowa to też wprowadzanie na rynek i kontroler będzie inretpretował tak jak ja i z ula blada

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 17:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
henry650, nie spieraj się , bo Ty daleko od szosy i mało teraz wiesz :haha:
Oddajesz do skupu , masz papier , dostajesz refundację .I TYLE W temacie.
Krzyżak, ma rację , też tam dzwoniłem , więc kto ma wątpliwości , lub chce być mądrzejszy o informacje z pierwszej ręki , to niech dzwoni.
I żeby się nie spierać , czy miód eko , wirowany w higienicznych warunkach, bo to każdy powinien wiedzieć , temat dotyczy refundacji i sprzedaży miodu do skupu, to takie było pytanie.
Henryku trzymaj się ciepło i zakładaj ciepłe majty , pod spodniczkę :mrgreen: :cold:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 18:01 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
wiesiek33 pisze:
andrzejkowalski100 pisze:
Wg mojej oceny sprzedajesz miód niezgodnie z obowiązującym prawem i przepisami.
Co do refundacji to tak jak podpowiadają koledzy.
:haha: :haha: :haha: :haha: To Hurtownia wprowadza do handlu (na rynek)
i to na nich przechodzą wszystkie obowiązki , włącznie z badaniem miodu.

Sam nie wiesz co piszesz ale piszesz :blee:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 18:04 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Krzyżak pisze:
Żeby uciąć tą bzdurną wymianę zdań przedstawiam maila jaki mam od Pana Pawła Poleskiego Kierownika Wydział Wsparcia Pszczelarstwa KOWR

Dzień Dobry,

Aby móc korzystać z zakupu sprzętu, lawet oraz analiz miodu trzeba wprowadzać do obrotu produkty pszczele zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa np. RHD,SB, sprzedaż hurtowa( do punktów skupu). W wykazach pokazujemy numery wet. nadane w związku z prowadzeniem pasieki a podczas kontroli udowadniamy iż wprowadzamy produkty pszczele do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

pozdrawiam

Paweł Poleski
Kierownik
Wydział Wsparcia Pszczelarstwa
Departament Interwencji Rynkowych
+48 22 376 70 20
http://www.kowr.gov.pl

Ładnie to wygląda , ale jak nasz regionalny związek przysłał pismo , że przy sprzęcie będą uwzględniane tylko te osoby , które mają SB lub RHD .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 18:13 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Kolego Bagisek interpretować każdy może jeden lepiej drugi gorzej .A wprowadzanie na rynek produktów to wprowadzanie i tyle nawet jak dodajesz to wprowadzasz na rynek produkt.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 18:27 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
henry650, oj Henek , Henek Ty uparty , jak nie powiem kto.Masz telefon podany , maila od osoby która się tym zajmuje I dalej swoje. :oops:
Hieronim, Skopiuj i pokaż dla prezesa , niech zadzwoni , zapyta , a nie gada głupoty. :(
A lud łyka , bo wierzy prezesowi. :thank:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 19:46 - pn 
henry650 pisze:
chyba wymagania sa takie same podobnie jak byś tylko rozdawał to jeszcze ci skarbówka dowali tak jak piekarzowi za chleb.

do 80 uli nie masz obowiązku żadnego rozliczania się z US chcąc sprzedawać miód legalnie masz mieć nr pasieki i dopuszczenie do sprzedaży przez PLW
Piekarz miał firmę i temu się dowalili przykre bo rozdawał za darmo miał inne wyjcie wystawić chleb koło kontenera z napisem " Proszę Brać " a że był uczciwy to mu dowalili komuchowskie złodzieje


Na górę
  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:00 - pn 

Rejestracja: 16 stycznia 2019, 19:04 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Dębowiec
No no dyskusja że hej.Mam zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią nigdy nie należałem do żadnego koła( jedynie opłacam sobie OC przez polankę), nigdy nie brałem żadnych dotacji
mam sprzęt taki aby odpowiadał warunkom higienicznym stawianych przez ustawę o sprzedaży bezpośredniej, bo pszczelarstwo to dla mnie hobby ale takie rzeczywiste nie patrzę że trzeba wydać parę złotych jak trzeba to zakupuję to co trzeba i już albo robię we własnym zakresie.Niektórzy piszący też mówią że dla nich to hobby ale aby uzyskać parę złotych z dotacji to kombinują
jak to ugryść nie spełniając warunków.Jak jest przepis że dotacja dla tych co mają Sb albo RHD to tak powinno być i kropka.Moim zdaniem dotacje powinny być do rodziny pszczelej a i pszczelarz by decydował o zakupie co mu jest potrzebne (były juz o tym dyskusje) niby takie logiczne i proste ale widać nie dla władzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:18 - pn 
jenek pisze:
Moim zdaniem dotacje powinny być do rodziny pszczelej a i pszczelarz by decydował o zakupie co mu jest potrzebne (były juz o tym dyskusje) niby takie logiczne i proste ale widać nie dla władzy.

Pierwotne założenie takie właśnie miało być lecz nacisk producentów sprzętu na ARR był wielki i zdecydowano że dotacje dostaną zrzeszeni i na tym dostało gdyby pszczelarz dostał kasę do przezimowanej rodziny to sprzęt byłby o 100% tańszy no ale to :pl: Rzeczywistość której my szaraki nie zmienimy :(


Na górę
  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:20 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Bagisek. pisze:
Hieronim, Skopiuj i pokaż dla prezesa , niech zadzwoni , zapyta , a nie gada głupoty. :(
A lud łyka , bo wierzy prezesowi. :thank:

Na stronie KOWRu napisane jest tak;Podmioty uprawnione
– Pszczelarze, producenci produktów pszczelich – umieszczający na rynku te produkty zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (na przykład w ramach sprzedaży bezpośredniej,
czy rolniczego handlu detalicznego), którzy posiadają co najmniej 10 pni pszczelich
:thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:28 - pn 

Rejestracja: 23 lipca 2013, 20:49 - wt
Posty: 112
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: dadant
jenek pisze:
Jak jest przepis że dotacja dla tych co mają Sb albo RHD to tak powinno być i kropka.


Sęk w tym, że takiego przepisu nie ma, a PZP chce ograniczyć refundacje tylko do SB lub RHD.

Bagisek. pisze:
A lud łyka , bo wierzy prezesowi. :thank:


Lud wierzy prezesowi, bo prezes dostał wytyczne od większego prezesa, który jednocześnie jest prezydentem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:34 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Bogust pisze:
jenek pisze:
Jak jest przepis że dotacja dla tych co mają Sb albo RHD to tak powinno być i kropka.

Sęk w tym, że takiego przepisu nie ma, a PZP chce ograniczyć refundacje tylko do SB lub RHD.

Bogust,
Poczytaj sobie o warunkach wprowadzania produktów pochodzenia zwierzęcego na rynek , przekonasz się ,że RHD jest najłatwiejszy do spełnienia . :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
BoCiAnK pisze:
a że był uczciwy to mu dowalili komuchowskie złodzieje

BoCiAnK pisze:
Pierwotne założenie takie właśnie miało być lecz nacisk producentów sprzętu na ARR był wielki
:haha: :haha: :haha:
a pisiory z czystej uczciwości ulegli :haha: :haha: :haha: dla ludu wszystko od pyska sobie odejmą i dadzą sobie z powrotem.
BoCiAnK pisze:
gdyby pszczelarz dostał kasę do przezimowanej rodziny to sprzęt byłby o 100% tańszy
Pospólstwo dla dzieci ciotek ,wujków kasy i stanowisk nie daje :haha: :haha:

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:49 - pn 

Rejestracja: 23 lipca 2013, 20:49 - wt
Posty: 112
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Hieronim pisze:
RHD jest najłatwiejszy do spełnienia . :mrgreen:


Nie ma znaczenia, czy RHD jest łatwy czy trudny. Dla mnie ma znaczenie, dlaczego PZP chce mnie uszczęśliwić na siłę i zmusić do rejestrowania RHD z którego nie będę korzystał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:51 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Bogust pisze:
Nie ma znaczenia, czy RHD jest łatwy czy trudny. Dla mnie ma znaczenie, dlaczego PZP chce mnie uszczęśliwić na siłę i zmusić do rejestrowania RHD z którego nie będę korzystał

No to jak kolega chce zgodnie z obowiązującym prawem wprowadzać swoje produkty na rynek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:54 - pn 

Rejestracja: 23 lipca 2013, 20:49 - wt
Posty: 112
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Sprzedając do skupu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:55 - pn 

Rejestracja: 16 stycznia 2019, 19:04 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Dębowiec
No właśnie.Podarowany słoik to też wprowadzony na rynek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:57 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
jenek pisze:
No właśnie.Podarowany słoik to też wprowadzony na rynek.
Jak krówka,świnka,jajko i mleko.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 20:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
A czy np. producent mleka odstawiając to mleko do mleczarni wprowadza je na rynek? Mam poważne wątpliwości.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 21:10 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Bogust pisze:
Sprzedając do skupu

Niech kolega przedstawi przepisy regulujące taką sprzedaż jako legalną , bez innych uregulowań?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 21:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Hieronim, oj chłopaki od tej zieleni , to Wam się w głowach pomieszalo :haha:
Masz pismo tzn maila wklejone przez Krzyżaka :thank: , dzwoniłem do Pana Poleckiego , rozmawiałem i powiedział , to samo co Krzyżak dostał w mailu .
Nie zależy by Ciebie przekonać , to co napisałeś , było aktualne do września.
Wiem , że zawsze chciałbyś by Twoja była racja , ale sorki tym razem mylisz się Hieronimie :(
Jutro zadzwoń pod nr. telefonu, to uzyskasz info. :thank:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 21:18 - pn 

Rejestracja: 23 lipca 2013, 20:49 - wt
Posty: 112
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Bagisek. pisze:
było aktualne do września.

Proszę szerzej, co było aktualne do września?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 21:22 - pn 
bo lubię pisze:
a pisiory z czystej uczciwości ulegli :haha: :haha: :haha: dla ludu wszystko od pyska sobie odejmą i dadzą sobie z powrotem.

wtedy rządy były komusze
bo lubię pisze:
Pospólstwo dla dzieci ciotek ,wujków kasy i stanowisk nie daje :haha: :haha:

Pleciesz jak gęś bez głowy :haha:


Na górę
  
 
Post: 18 listopada 2019, 21:23 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Bogust pisze:
Bagisek. pisze:
było aktualne do września.

Proszę szerzej, co było aktualne do września?

Do września refundacja była dla wszystkich , bez RHD, SB.
We wrześniu otrzymaliśmy informacje , że kto nie ma uregulowanej sprzedaży , traci prawo do refundacji.
:cry:
Tak było u mnie w kole.
Chodzi o refundację na sprzęt, ule. Matki , leki na tą chwilę bez zmian.Narazie :?:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 21:28 - pn 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Mleko komuś przekazuje.Musi mieć książeczkę , kontrole obory itp. .Urzędnikom mało i kaganiec poszerzają na inne obszary działalności , aby mieć kontrole nad każdym elementem .Chcesz sprzedawać zgodnie z prawem jajka, mleko ,miód udaj się urzędnika , przy okazji coś tam dorzucisz na pensję .
Jak ktoś jest flejtuchem , to żaden papierek nie pomoże!
Potężne firmy, Sokołów , ..........,......., miały wszystkie pozwolenia , HACCAPY , ISA,ciągły nadzór weterynaryjny i co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 21:37 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Krzyżak pisze:

Aby móc korzystać z zakupu sprzętu, lawet oraz analiz miodu trzeba wprowadzać do obrotu produkty pszczele zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa np. RHD,SB, sprzedaż hurtowa( do punktów skupu). W wykazach pokazujemy numery wet. nadane w związku z prowadzeniem pasieki a podczas kontroli udowadniamy iż wprowadzamy produkty pszczele do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa

Krzyżak, .Zobacz jak urzędniczo napisane , bo zgodnie z prawem , aby sprzedawać miód musisz mieć coś zgłoszone i spełniać warunki plus nadzór weterynaryjny. Jak ktoś ma zgłoszony zakład , to niepotrzebne mu SB czy RDH . :mrgreen:
Na rachunkach z hurtowni nie ma wspomnianych numerów wet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 21:42 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Bagisek. pisze:
Hieronim, oj chłopaki od tej zieleni , to Wam się w głowach pomieszalo :haha:
Masz pismo tzn maila wklejone przez Krzyżaka :thank: , dzwoniłem do Pana Poleckiego , rozmawiałem i powiedział , to samo co Krzyżak dostał w mailu .
Nie zależy by Ciebie przekonać , to co napisałeś , było aktualne do września.
Wiem , że zawsze chciałbyś by Twoja była racja , ale sorki tym razem mylisz się Hieronimie :(
Jutro zadzwoń pod nr. telefonu, to uzyskasz info. :thank:



A gdzie w tym piśmie są podane jakieś regulacje prawne to tylko napisany przez kogoś list i nic nie znaczący i nic nie wnoszący .

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 21:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
BoCiAnK, W pierwszym poście znalazłeś winnego w postaci komucha ,,to fakt,w drugim poście znalazłeś "lobby"a tu już bzdury wypisujesz .W pierwszym i w drugim przypadku decydentem są rządzący i nie wiem jak byś dupsko pudrował pisorkom ,decydentem były pisiorki ą nie twoje wydumane lobby. :haha: :haha: :haha:

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 22:05 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
lalux5 pisze:
Mleko komuś przekazuje.Musi mieć książeczkę , kontrole obory itp
Zastanawiam się, czy odstawianie mleka do mleczarni (podobnie jak miodu do skupu) to umieszczanie produktu na rynku? Czy są do tego wymagane jakieś książeczki i kontrole to inna sprawa.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 22:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
henry650,

Paweł Poleski
Kierownik
Wydział Wsparcia Pszczelarstwa
Departament Interwencji Rynkowych
+48 22 376 70 20
http://www.kowr.gov.pl
Wrócisz , to zadzwonisz , bo narazie jako Szkot , to pewnie żal kaski :haha:
Ja dzwoniłem , to wiem , Ty uważasz , że Twoja racja. :załamka: , ale Tobie tylko się tak wydaje Henryku.
Jak to z pszczelarzami, Polakami :pl: , "polska wojenka ". :cry:

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 22:07 - pn 
bo lubię,
kolego ja całego sprzętu jaki mi potrzebny dokonałem zakupu we własnym zakresie za duże pieniądze ,nigdy nie korzystałem z żadnych dotacji czy refundacji i mnie nie interesuje kto rządzi ale mam takie a nie inne zdanie że kasa się należy pszczelarzowi do ula a co z nią zrobi to jego sprawa może se nawet konia kupić jak ma obwoźna pasiekę czytaj ze zrozumieniem bo zaczynasz bredzić


Na górę
  
 
Post: 18 listopada 2019, 22:16 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
JM pisze:
Zastanawiam się, czy odstawianie mleka do mleczarni (podobnie jak miodu do skupu) to umieszczanie produktu na rynku? Czy są do tego wymagane jakieś książeczki i kontrole to inna sprawa.

Pewnie dlatego ta dyskusja , bo w rozporządzeniu wyraźnie napisano ;

– Pszczelarze, producenci produktów pszczelich – umieszczający na rynku te produkty zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (na przykład w ramach sprzedaży bezpośredniej,
czy rolniczego handlu detalicznego), którzy posiadają co najmniej 10 pni pszczelich


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 22:20 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Bagisek. pisze:
henry650,

Paweł Poleski
Kierownik
Wydział Wsparcia Pszczelarstwa
Departament Interwencji Rynkowych
+48 22 376 70 20
http://www.kowr.gov.pl
Wrócisz , to zadzwonisz , bo narazie jako Szkot , to pewnie żal kaski :haha:
Ja dzwoniłem , to wiem , Ty uważasz , że Twoja racja. :załamka: , ale Tobie tylko się tak wydaje Henryku.
Jak to z pszczelarzami, Polakami :pl: , "polska wojenka ". :cry:



myślę ze Hieronim już wyjaśnił ,a kasy wydawać nie musze bo mam bez limitu rozmowy w całej uni

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 22:23 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
henry650, co wyjaśnił????
https://www.arimr.gov.pl/rynki-rolne/ws ... elich.html
Nie mogę otworzyć tego pliku , może tu jest info. A nowe przepisy obowiązują, jak napisałem wcześniej od 30.09.2019.
Do kwietnia , gdy były zapisy , każdy miał prawo do refundacji.
P.S A jak nie szkoda kaski , to zadzwoń Heniu jutro do Pana Poleckiego.

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2019, 22:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Acha już Cię nie interesuje kto rządzi bo znalazłeś winnego w postaci lobby ,decydenci no to już faktycznie nieistotne ,ważne że to lobby "zadecydowało"na niekorzyść tysięcy pszczelarzy :haha: :haha:

ps ciekawe jakby to Holecka zapodała w TVP ? :roll: :roll: :haha: :haha: :haha:

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji