FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 14:58 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 stycznia 2020, 12:23 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Macie jakieś sprawdzone sposoby na wyczyszczenie plastikowych miseczek?
Siedzę i dłubię patykiem i jakoś słabo mi się to podoba, a ciągłe dokupowanie nowych do Jentera to trochę drogo wychodzi.
A może wystarczy takie mechaniczne wyczyszczenie po wcześniejszym wymrożeniu, a resztę już dokończą pszczoły?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2020, 12:35 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Od chińczyków kupisz za grosze z wysyłką darmową jak trafisz na promocję.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2020, 14:02 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
mardrak pisze:
Macie jakieś sprawdzone sposoby na wyczyszczenie plastikowych miseczek?
Siedzę i dłubię patykiem i jakoś słabo mi się to podoba, a ciągłe dokupowanie nowych do Jentera to trochę drogo wychodzi.
A może wystarczy takie mechaniczne wyczyszczenie po wcześniejszym wymrożeniu, a resztę już dokończą pszczoły?


poskrob ile się da - resztę zostaw pszczołom - wypolerują na błysk... - najlepiej od razu jak się matki wygryzą dać do czyszczenia pszczołom - jak mleczko jest świeże to szybciej i ładniej im to idzie... z tym ze ja mówię o miseczkach Nicota bo takie mam...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2020, 15:40 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
tomi007, no tak właśnie sobie pomyślałem że po oskrobaniu resztę roboty niech pszczoły dokończą :D

Rob, u chińczyków do Jentera nie widziałem żeby mieli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2020, 16:19 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 983
Lokalizacja: Smęgorzów
mardrak, Ja pozwalam to zrobić molowi a reszte poleruja pszczoły tak jak wspomina kolega
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2020, 16:41 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
mardrak pisze:
Rob, u chińczyków do Jentera nie widziałem żeby mieli

Może tak być, ja kupowałem nicota. Za cholerę nie zrozumiem dlaczego to u nas kosztuje ponad.200 plnów a tam kupiłem za 39 w tym koszty wysyłki :bezradny:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2020, 18:11 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Rob pisze:
Może tak być, ja kupowałem nicota. Za cholerę nie zrozumiem dlaczego to u nas kosztuje ponad.200 plnów a tam kupiłem za 39 w tym koszty wysyłki :bezradny:


Za 200zł masz oryginalny działający francuski produkt firmy Nicot, a za 39zł chińską podróbkę, która nadaje się do śmietnika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2020, 19:04 - pt 

Rejestracja: 03 lutego 2011, 22:15 - czw
Posty: 129
Lokalizacja: Naruszewo
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
takich miseczek nie powinno się czyścić... tak przynajmniej jest w literaturze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2020, 19:38 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 19:53 - ndz
Posty: 266
Lokalizacja: Dębica
Ule na jakich gospodaruję: WL stojak
Pakujesz do siatki i do zmywarki

_________________
Pszczelarz od 1984, aktualnie gospodaruję na 50 ulach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 02:27 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Krzyżak pisze:
Rob pisze:
Może tak być, ja kupowałem nicota. Za cholerę nie zrozumiem dlaczego to u nas kosztuje ponad.200 plnów a tam kupiłem za 39 w tym koszty wysyłki :bezradny:


Za 200zł masz oryginalny działający francuski produkt firmy Nicot, a za 39zł chińską podróbkę, która nadaje się do śmietnika.

Kupiłem tę chińską podróbę nadającą się do śmietnika bo od.czterech lat używa takiej samej z powodzeniem kolega. Jak znam życie to francuski orginał też pochodzi z Syczuanu lub innej chińckiej prowincji.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 09:40 - sob 

Rejestracja: 12 października 2015, 05:42 - pn
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: LN 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Nowa Sarzyna
W oryginale miseczki wchodzą na wcisk, dekielki nie spadają a matki to same się proszę o pobyt w klateczce. Jednak mój pierwszy zakup u nas w kraju za 140 cy coś takiego to była podróbka. Zero napisów z nazwą producenta. Żeby ja włożyć do ula potrzeba było ją kilkoma recepturkami spinac. Ja swoje miseczki i tulejki te żółte składam do słoika wlewam benzynę taka co do auta. Po dobie wszystko ładnie czyste tyle że śmierdzi. Jednak po kilku dniach idzie do ula i nie widzę róż przyjęciach larw. Roztwór wodorotlenku chyba sodu tzw ług sodowy u mnie się nie sprawdza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 10:40 - sob 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
Piotr_W pisze:
W oryginale miseczki wchodzą na wcisk, dekielki nie spadają a matki to same się proszę o pobyt w klateczce. Jednak mój pierwszy zakup u nas w kraju za 140 cy coś takiego to była podróbka. Zero napisów z nazwą producenta. Żeby ja włożyć do ula potrzeba było ją kilkoma recepturkami spinac. Ja swoje miseczki i tulejki te żółte składam do słoika wlewam benzynę taka co do auta. Po dobie wszystko ładnie czyste tyle że śmierdzi. Jednak po kilku dniach idzie do ula i nie widzę róż przyjęciach larw. Roztwór wodorotlenku chyba sodu tzw ług sodowy u mnie się nie sprawdza.

o kolega z moich stron. Matki hodujesz tylko dla siebie czy też sprzedajesz? Jakie masz linie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 11:55 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Rob pisze:
Kupiłem tę chińską podróbę nadającą się do śmietnika bo od.czterech lat używa takiej samej z powodzeniem kolega.


Bajki, to dzieciom w przedszkolu opowiadaj :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 13:36 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Krzyżak, z całym szacunkiem, nie opowiadam żadnych bajek, w sumie to po co miałbym opowiadać? Kolega z którym od lat razem wozimy pszczoły razem na pożytki cztery lata temu kupił i z powodzeniem używa do tej pory, miseczki tylko wymienia bo mu się czyścić nie chce. Jest to fakt i tyle.
Gdybym miał wybór pomiędzy produktem polskim, francuskim lub chińskim to zapewne wybrałbym polski o ile cena byłaby na sensownym poziomie czyli gdzieś tak środek pomiędzy Francuzem a Chińczykiem. Natomiast w chwili obecnej po co mam karmić drogiego Francuza?
Nie wiem czy jest różnica między produktem francuskim i chińskim, wiem, że chiński działa i na moje potrzeby to wystarczy. Że nalepka na towarze jest "made in China"? 3\4 świata kupuje z tą nalepką. Moja żona w Polsce szyje ciuchy z nalepkami "made in Germany" "made in France" "made in Spain" i szereg innych. Myślisz że to francuskie cudo wyprodukowano we Francji? Może na francuskich wtryskarkach, choć stawiam na niemieckie, ale raczej tam gdzie taniej czyli gdzieś w tańszej Azji. Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 13:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Rob, nie chodzi o kraj pochodzenia tylko o wykonanie. Oryginalny Nicot działa zawsze i wszędzie u każdego pszczelarza. Chiński z tego co się orientuję działa u Ciebie i Twojego kolegi.
U innych albo matki nadrywają odwłoki lub nie podejmują czerwienia a jak już nawet zaczerwią, to pszczoły usuwają jajka. Wszelkie metody przygotowywania ramki tj.malowanie, nakrapiania, pucowanie czy inne cuda na kiju, psu na budę. Takie są doświadczenia większości z "chińskim Nicotem".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 14:17 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
No co ci mam powiedzieć? Własne doświadczenia opiszę w tym roku, jeśli będę miał czas na takowe. Doświadczenia kolegi są bardzo pozytywne, matki z tego nicota ma on, jego ojciec, szereg kolegów w tym ja... Może jesteśmy jedyni w tym kraju, a może to takie trochę demonizowanie bo chińskie musi być be?
Co jakiś czas różni koledzy pokazują mi różne gadżety ściągnięte z Chin i nie mam pojęcia dlaczego je kupują skoro takie złe? Jakoś nie wydaje mi się żeby tylko o cenę chodziło... cena to nie wszystko.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 14:46 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Rob pisze:
Co jakiś czas różni koledzy pokazują mi różne gadżety ściągnięte z Chin i nie mam pojęcia dlaczego je kupują skoro takie złe? Jakoś nie wydaje mi się żeby tylko o cenę chodziło... cena to nie wszystko.

Nie wszystko z Chin to badziew. Sam u nich dużo kupuję. Chodzi mi konkretnie o ten produkt. Jest słaby. Mogę dwa Chińskie Nicoty sprzedać w cenie dwóch dobrych piw jak ktoś chce :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 14:50 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Kupiłbym, ale jeden mam i wystarczy :mrgreen: :piwko: . Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2020, 21:53 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Co do ramki Nicota czy to oryginału czy podróbki od Chinczyka sue nie wypowiem... Mogę powiedzieć natomiast cos o samych miseczkach... Oryginalne są ciut lepsze od chińskich podróbek (brązowe) ale chińskie maja dużo lepszą cenę... Natomiast kupując elementy Nicota u Chińczyka można się triche zdziwić bo te lokoweczki uchwyty etc różnią się trochę od siebie choć wyglądają tak samo i np czasem miseczki trzymają b luźno w tych żółtych uchwytach - cześć musiałem przykleić na stałe klejem na gorąco... Ten klej ma ten plus że b mocno nie trzyma i jak się chce to miseczkę da radę wyjąć i wymienić jak będzie taka potrzeba.. Podobnie jest z trzymaniem żółtych uchwytów w tych czarnych bolcach - czasami trzeba taki żółty element wyrzucić bo nie ma sensu bubla trzymać ale cena robi swoje - na 100 szt jak się 5 wywali to i tak jest taniej... Lokówki no cóż tu też różnie - jedne są trochę węższe przez co też ciężko wcisnąć żółty element z miseczka i matecznikiem do lokówki... Przynajmniej pierwsze kilka razy zanim. Lokówka się nie "rozdupcy"... Także jak się dokupuje u Pana Chińczyka sprzęt to są takie niespodzianki... Przy czy cena jest b atrakcyjna w porównaniu do oryginału Nicota... Z oryginału jedyne co miałem to miseczki... Nie wiem jak reszta oryginalnego systemu wypada... W każdym razie kupując od chinczyka dobrze kupić raz a porządnie tj cały komplet uchwyty żółte czarne i lokówki + brązowe miseczki i być może też sama ramkę od jednego sprzedawcy bo pewnie ma je id tego swego dostawcy z tej samej partii... . Ja przekladam larwy łyżeczką chińską więc mi typowa ramka nie potrzebna - nigdy nie używałem tego "ustrojstwa" ... Przy okazji - jak kupować łyżeczki chińskie to tylko od chinczyka :) tanie i b dobre - kupując 10sz za 6 zł zawsze 5-6 szt jest bdb a reszta to buble... W PL taka 1 łyżeczka kosztuje 9 zł przy czym nie wiadomo czy to bubel czy dobra...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji