FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:17 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 446 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 02 kwietnia 2020, 09:18 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Podnosząc kwotę wolną od podatku, która jest śmiesznie niska każdemu uczciwie pracującemu,, dajemy " kasę i poprawiamy byt jego i jego rodziny.
Ciężkie przypadki , to pomoc sąsiedzka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 02 kwietnia 2020, 10:36 - czw 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Rob pisze:
Marcin pisze:
Na wsi mieszkam , to widzę . Robić się nie chce bo się "nie opłaca".
Owoce pod drzewami leżą i gniją , pola zamiast trochę pouprawiać ,to łąki koszą itd . Jak potrzebuje kogoś do roboty czasami , to po godzinach pocałuj w policzki . Niech teraz zobaczą trochę co to kryzys ....
Ja już od dawna przeszedłem w większości w szarą strefę z robotą bo nie mam zamiaru sponsorować różnych maści złodziei i nierobów.

Nie wiem na jakiej wsi mieszkasz, ale to straszne zadupie musi być skoro tam każdemu do pracy daleko. Jakoś u siebie na wsi takiej patologii odbiegającej od miejskiej normy nie zauważyłem, a pola zagospodarowane na maksa... Oczywiście niemal wszyscy narzekają ale to nasz sport narodowy.
W pewnym sensie masz rację co do rozdawnictwa socjalu, generalnie jestem zwolennikiem jego ograniczania za wyjątkiem osławionego 500+. Dlaczego? A dlatego, że to 500+ (wbrew temu co mówią ludzie o poglądach liberalnych czy libertariańskich forsujących 19to wieczny model kapitalizmu polegający na minimaliźmie płacowym i maksymalnym wyzysku) w przytłaczającej większości przypadków uczciwie pracującym ludziom przywróciło zwyczajnie godność i zmusiło różnej maści czifów do wypłacania godnej pensji.
Niestety to co się dzieje spowrotem zamiesza zapewne w tym kociołku, ale pewnie tylko na chwilę.
Zawsze uważam, że moralność jest jedna dla wszystkich. .. Bez urazy ale czym się różni jeśli chodzi o etyczne podejście do spraw finansowych kradzież pieniędzy na nieuprawniony socjal od kradzieży spowodowanej niepłaceniem należnych danin?


A ile dotacji bierzesz gospodarzu żeby te pola utrzymać i
emerytury policyjnej w wieku 40 lat ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 02 kwietnia 2020, 10:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Godziemba pisze:
Zaczęło brakować pracowników,początkowo lukę tę wypełnili Ukraińcy,ale i oni po pewnym czasie zaczęli stawiać wymagania płacowe,szczególnie jak uzyskali możliwość wjazdu do pozostałych państw Unii.Już nikt nie chciał pracować za 8 zł/h i trzeba było płacić więcej.Ciekawy jestem natomiast jakie emerytury otrzymają Ci 500 plusowcy co zrezygnowali z pracy.


i bardzo dobrze że zaczęło brakować ludzi do pracy za dychę do ręki na czarno bo nasi zaczęli pracować u tych którym się opłaciło i nie musza ciągle dokładać do interesu, szkoda tylko że otworzyli się polskojęzyczni pod naciskiem zachodnich korporacji na pracowników z ukrainy, najciekawsze w tym wszystkim jest to że często ci ukraińcy bardziej zabiegali o podwyżki niż ludzie którzy pracowali od lat w tych zakładach i tak się przyzwyczaili do wyzysku że zapomnieli już upominać się o swoje,
koło mnie była lakiernia mebli pan prezes płacił 3.5pln za godzinę pracy to było dosłownie pare lat temu przy malowaniu krzeseł oczywiście na czarno szmaciarz nie dawał nawet rękawic nie mowiąc o jakiejś masce do malowania, a jak się odzywał do tych "nierobów" to poezja, tacy najwięcej kwiczą że ludziom się nie chce robić a wszyscy ich okradają, no i ile to podatku to nie płacą, a fakty są niestety takie że zawsze płaci je klient na końcu a tamci robią wszystko aby nie wychodzić i dokładać oczywiście oficjalnie na papierze,
co do emerytur to dostaną taką samą jak ci co pracują i płacą składki, pracujący nieubezpieczeni bo umowy śmieciowe nawet bez ubezpieczenia zdrowotnego czyli żadną... już raz pokazali co się robi z pieniędzmi polaków które miały być niby na ich emerytury, a wystarczy że wiek emerytalny znowu podniosą np do 75 lat gdzie średnia jest 69 to sobie możesz powąchać kasiore ale od spodu, a tylko wybrańcy narodu będący emerytami w wieku 40 kilku lat będą się śmiali w oczy tym którzy pracują bo już tak jest że wybraniec dostaje do ręki kilka razy więcej do łapy niż człowiek uczciwie pracujący po kilkanascie godzin dziennie
jeśli jesteśmy tak bogatym krajem aby udzielać bezzwrotnych pożyczek dla ukrainy czy płacić kilkudziesieciu tysiącom obywateli izraela jak o zadośćuczynienie za straty wywołane przez IIw światową :!: od kilkunastu lat co miesiąc po 200 kilka euro na rękę to i należą się ulgi dla rodzin które mają dzieci w kraju i jeszcze nie wyjechały do niemiec zbierać szparagi do kolan w błocie zupełnie jak niewolnicy na plantacjach bawełny w stanach


_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 02 kwietnia 2020, 11:21 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Marcin pisze:
A ile dotacji bierzesz gospodarzu żeby te pola utrzymać i
emerytury policyjnej w wieku 40 lat ?

Słabe te pytania bo bardzo standardowe i oklepane.
Dla Twojej wiadomości, jestem przeciwnikiem dotacji co nie znaczy, że ich nie biorę. Nie są one tajemnicą i jest tego około 12 tysięcy. Jak tylko w UE je zlikwidują to i ja temu przyklasnę.
Drugie pytanie też nietrafione. Widzisz, ja się z tym państwem umówiłem na kilka spraw. Mam ograniczone pewne prawa obywatelskie i za pewne działania lub ich brak płacę z założenia więcej niż kto inny, poza tym idę tam gdzie to Państwo mnie wysyła nawet gdy wszyscy inni z tego miejsca brykają, Ot choćby teraz sypiam mniej niż zwykle i pracuję zdecydowanie więcej.
W zamian to Państwo zapewniło mi pewne przywileje i tyle. Równie słabo można by odpowiedzieć, że ja nikomu drogi do niebieskich nie blokowałem i nie blokuję.
Co do wieku to też fake info. Dobijam kolego pięćdziesiątki a nie czterdziestki a SŁUŻBA to mimo wiatru w oczy ciągle pasja
Nie myśl, że ja nie cenię prywatnych przedsiębiorców. Cenię szanuję i wiem kto buduje to państwo. Nie cenię żerowania na słabszym, płacenia niegodziwie małych urągająvych przyzwoitości pieniędzy za uczciwą i ciężką płacę pogardy dla tych mniej operatywnych.
I nigdy nie nazywam ludzi pincetplusami, PiSiorami, czy POrąbańcami ani darmozjadami. Poczytaj wpis kudłatego, nie wszystko co pisze to moje klimaty, ale to złodziejstwo płacowe doskonale opisane. Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 02 kwietnia 2020, 14:09 - czw 
ADMINISTRATOR

Rejestracja: 25 lutego 2020, 18:20 - wt
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: Wp
Miejscowość z jakiej piszesz: Polska
MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Departament Przetwórstwa i Rynków Rolnych 00-930 Warszawa, ul. Wspólna 30,e-mail: sekretariat.prr@minrol.gov.plWarszawa, dnia 01 kwietnia 2020 Znak sprawy: PRR.pz.071.5.5.2020 Pan Tadeusz Dylon Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego pzp@zwiazek-pszczelarski.plW odpowiedzi na pismo przesłane e-mail w dniu 24 marca 2020 r., w którym poruszono problem pszczelarzy objętych kwarantanną domową,Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że kwestie zakazu przemieszczania się na obszarze kraju w zawiązku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii(Dz. U. poz. 491), zmienione w dniu 24 marca br. (Dz. U. poz. 522) w związku z wprowadzaniem kolejnych ograniczeń.Zgodnie z obowiązującymi na dzień dzisiejszy przepisami ww. rozporządzenia w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze. Zgodnie z wyjątkami wskazanymi w rozporządzeniu zakaz ten nie dotyczy m.in. przemieszczania się danej osoby w celu wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych,lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych.W przypadku osób objętych kwarantanną domową,zgodnie z § 2 ust. 8 wyżej przywołanego rozporządzenia
Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, państwowy inspektor sanitarny właściwy ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu, w których ma
być obowiązkowa kwarantanna, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, lub inny upoważniony przez Głównego Inspektora Sanitarnego państwowy inspektor sanitarny, w uzasadnionych przypadkach decyduje o skróceniu lub zwolnieniu z obowiązku jej odbycia. W związku z tym w sprawach dotyczących odbywania kwarantanny, pszczelarz powinien kontaktować się z Powiatową Stacją
Sanitarno – Epidemiologiczną,właściwą ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu tego pszczelarza. Waldemar Guba Dyrektor Departamentu Przetwórstwa i Rynków Rolnych/podpisano elektronicznie/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 02 kwietnia 2020, 14:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Romek123, dziękuje to jest jakiś konkret, tylko wydrukować i trzymać na wypadek nadgorliwości jakichkolwiek służb, dla nich bardzo wygodne jest powoływanie się na ustawy których treść obywatel niekoniecznie musi znać a jeśli się człowiek powoła na konkretna ustawę i zna jej treść a jeszcze lepiej ma ją w ręce rozmowa zupełnie inna,
na pocztę już miałem okazje jeździć z regulaminem bo robili w niektórych placówkach problemy z wysyłką pszczół to i mogę jeździć z rozporządzeniem :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 02 kwietnia 2020, 14:40 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Romek123, bardzo przydatna informacja, kilku znajomych już pytało jak z przewozem na rzepak. Tu mam podkładkę a nie własną interpretację. Dziękuję

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 04 kwietnia 2020, 20:54 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
...i linki wychodzące z tego linka https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/ ... 06968.html
Gov.pl https://rcb.gov.pl/grypa-w-sezonie-epid ... i-europie/
http://opzg.cn-panel.pl/resources/Rapor ... -22.07.pdf
I zaprzeczenie zaprzeczenie do powyższego https://pulsmedycyny.pl/grypa-przed-nam ... wan-953671
Powoli zaczynam wierzyć w cokolwiek jedynie na scenie zostaje przestrzelona szczepionka tego sezonu i panika stadna .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 05 kwietnia 2020, 18:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
W 1970 w Polsce na grypę chorowało ok 6 000 000 ,zmarło 25 tys

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 05 kwietnia 2020, 23:24 - ndz 

Rejestracja: 05 października 2012, 01:48 - pt
Posty: 355
Ule na jakich gospodaruję: 435x170, WLKP12
bo lubię, jak ktoś będzie chciał i włączy myślenie to zrozumie... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 05 kwietnia 2020, 23:59 - ndz 

Rejestracja: 20 marca 2013, 20:53 - śr
Posty: 29
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Ule na jakich gospodaruję: Wieklopolski
Ja się tak czasem zastanawiam czy rozwój sytuacji nie przyniesie nam takiego scenariusza w którym wszelakie zapasy nie będą już nam potrzebne. Ostatnio rozmawiam z facetem który ma rodzinę we Włoszech i przyznam że lekkiego doła do końca dnia miałem .Ale chęci do działania wiele mam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 06 kwietnia 2020, 23:48 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
bo lubię pisze:
W 1970 w Polsce na grypę chorowało ok 6 000 000 ,zmarło 25 tys

We Włoszech na dzień dzisiejszy zachorowało 132 tysiące ludzi z tej grupy prawie 16 tysięcy zmarło... To faktycznie daje do myślenia, ilu będzie zmarłych jeśli zarazi się covidem 6 milionów Włochów?

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 07 kwietnia 2020, 21:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
No właśnie Rob, oto chodzi że jest tyle już zainfekowanych jak nie więcej.We Włoszech wykrywalność jest na poziomie 3.5% do stanu faktycznego,w USA na poziomie 1.6 %,Hiszpania 1.7%,Niemcy na poziomie 15.6% do stanu faktycznego ,Korea południowa na poziomie ok 50 %.Takie są szacunki z przed dwóch ,trzech tygodni.
https://www.thelancet.com/journals/lani ... 73-3099(20)30243-7/fulltext

Dopiszę,we Włoszech z roku na rok odsetek smiertelności wzrasta w okresach grypowych pomimo że mniej zainfekowanych na grypę to i tak odsetek zmarłych się zwiększa.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 07 kwietnia 2020, 23:53 - wt 

Rejestracja: 05 października 2012, 01:48 - pt
Posty: 355
Ule na jakich gospodaruję: 435x170, WLKP12
bo lubię pisze:
Dopiszę,we Włoszech z roku na rok odsetek smiertelności wzrasta w okresach grypowych pomimo że mniej zainfekowanych na grypę to i tak odsetek zmarłych się zwiększa.
To zacznij wertować ten trop... https://www.ekspedyt.org/2020/03/27/wyj ... reloaded=1 już w 2018 roku była afera z tym związana...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 kwietnia 2020, 01:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Ten trop prowadzi prosto w dobrze znane rejony.

Wpierw tytuł, dużą tłustą czcionką:
"Wyjaśniła się jedna z przyczyn wysokiej liczby zgonów we Włoszech"
Ale już z pierwszych słów tekstu "Wiele wskazuje na to,... " widać, że nic się jeszcze nie wyjaśniło, a tylko dopiero jakoby wskazuje.
Z dalszego zaś tekstu, poza cytatem z urojeń jakiegoś opozycyjnego włoskiego doktorka, nie wynika już aby w ogóle cokolwiek na to wskazywało.
Jest natomiast cała masa pochwał dla rządu.

Czyli w sumie dobrze sprawdzony schemat manipulacji czytelnikiem.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 kwietnia 2020, 10:43 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
JM pisze:
Czyli w sumie dobrze sprawdzony schemat manipulacji czytelnikiem.

Myślisz logicznie :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 kwietnia 2020, 11:42 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Jak by nie patrzeć koronawirus zmienia nasze życie zasadniczo.
Można wyprowadzić psa za potrzebą a z drugiej strony karać mandatem człowieka za przebywanie w lesie czy wędkującego na stawie w pełnej samotności i izolacji. Manipulacja to za delikatne określenie mnie przychodzi do głowy zamordyzm.
I żeby było jasne, jestem za dyscypliną i porządkiem ale wrzucać wszystkich i wszystko do jednego gara to gruba przesada a efekt gorszy od zamierzonego.
Przez okno spoglądam na tz lumpów oni bez jakichkolwiek zmian obsikują
skwery jednym słowem robią co chcą a służby omijają ich na odleglość .
Po co brudzić sobie raczki skoro sytuacja powoduje tyle nowych możliwości wykazania swojej aktywności.
Przy okazji ludzie, ludziom gotują los nie do zniesienia.
Wybory są nie obowiązkowe ale czy tajne mam wątpliwości skoro trzeba wypełnić oświadczenie i podać pesel.
Koronawirus w naszym kraju na dzień dzisiejszy uśmiercił 128 osób a statystycznie umiera w ciągu doby 1000 osob .
Zadyma ,zamieszanie komu ma to slużyć.
Z jednej strony troska o nasze zdrowie z drugiej zgoda na stosowanie nikotynoidow przez naszego wspaniałego ministra rolinictwa .
Co jest grane o co chodzi ,kto kogo robi w trąbę oto jest pytanie? :blee:
Nie dajmy sie zwariować ,ogłupić i zniewolić mądrym tego zakłamanego świata
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 kwietnia 2020, 15:18 - śr 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
andrzejkowalski100, I w czym masz problem , idż i spaceruj , może coś złapiesz .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 kwietnia 2020, 19:06 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Dzisiaj słuchałem utytułowanego Profesora o zaobserwowanej zależności pomiędzy zachorowaniami na "korono ..." a szczepieniami na gruźlicę. Wniosek wysnuty taki na bazie dostępnych danych - gdzie przeprowadzano te szczepienia np. 16 lat temu to ... społeczność koronawirusa przechodzi łagodniej. Im wcześniej zakończono te szczepienia, tym populacja bardziej podatna na Covid-19. Najbliższy nam geograficznie przykład - Hiszpania i Portugalia. Jedni zdziesiątkowani a drudzy ... z silniejszą "grypą".
ZRoko pisze:
czym masz problem , idż i spaceruj , może coś złapiesz

A tutaj sarkazm nie bardzo "pasi", gdyż chyba tylko nieprzekonani widzą i zdają sobie sprawę z tego, dlaczego "po trupach" dąży się do skonsumowania wyborów w terminie uprzednio zawarowanym. Za pół roku karta się odmieni - i tu jest sedno działań. Nieważne że żadna z czterech przesłanek zawartych w akcie prawnym najwyższej wagi, nie zostanie spełniona przy obecnych założeniach w sprawie wyborów ważne - aby się utrzymać ... Stąd też lepiej rządzić dekretami jak wprowadzić stan, zawarty w Konstytucji.
stąd też konstatacja kolegi:
andrzejkowalski100 pisze:
I żeby było jasne, jestem za dyscypliną i porządkiem ale wrzucać wszystkich i wszystko do jednego gara to gruba przesada a efekt gorszy od zamierzonego.

do której i ja się przychylam.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 kwietnia 2020, 21:57 - śr 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
idawid
Noo jestem pewien że gdyby przy władzy byli obecni "totalniacy" to z całą pewnością wprowadzili by stan wyjątkowy choćby po to aby malarz kominów dostał jakiś medal z rąk Angeli za gigantyczne odszkodowania jakie Polska płaciła by niemieckim koncernom.natomiast z wyborami czekaliby na kryzys po to aby opozycja mogła wygrać wybory. i proszę nie strasz trupami bo pomimo że było 182 ofiary świńskiej grypy to Kopacz kazała nam cieszyć się wiosną i jakoś wtedy trupy ci nie przeszkadzały...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 kwietnia 2020, 22:36 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Proszę podwórkowy talibanizm Pissis https://www.wiocha.pl/1620512,Punkt-wid ... jscowienia
No jak się nie da jak się da. Po trupach do celu.
Z tym wirusem jest taki problem ze nie ma komfortu psychologicznego w postaci jakiegokolwiek leku ,o ile do grypy jesteśmy przyzwyczajeni i nawet statystyki nas nie przerażają ,to przy tym wirusie nawet jak odsetek zgonów będzie zbliżony to wraz mamy w pamięci brak leku w tym przypadku nadziei.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 kwietnia 2020, 22:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ldawid pisze:
A tutaj sarkazm nie bardzo "pasi", gdyż chyba tylko nieprzekonani widzą i zdają sobie sprawę z tego, dlaczego "po trupach" dąży się do skonsumowania wyborów w terminie uprzednio zawarowanym. Za pół roku karta się odmieni - i tu jest sedno działań. Nieważne że żadna z czterech przesłanek zawartych w akcie prawnym najwyższej wagi, nie zostanie spełniona przy obecnych założeniach w sprawie wyborów ważne - aby się utrzymać ... Stąd też lepiej rządzić dekretami jak wprowadzić stan, zawarty w Konstytucji.
stąd też konstatacja kolegi:

druga sprawa była powódź, była susza to totalni nie wprowadzili stanu klęski żywiołowej żeby nie musieli wyborów przekładać bo im akurat słupki odpowiadały, rolnikom się tylko oberwało bo złotówki nie zobaczyli jakiegokolwiek wsparcia, no a dzisiaj zbiorowa amnezja, wszyscy pozapominali, tak było i będzie że to ci co mają większość mogą robić co im pasuje i korzystać z wszystkiego co mają do własnej dyspozycji nocne głosowania też nie wymyślili obecnie rządzący tylko to było modne już wcześniej i o mało co nie sprywatyzowali LP aby zanieść kasę w zębach Żymianom

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 08 kwietnia 2020, 23:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
kudlaty pisze:
ldawid pisze:
A tutaj sarkazm nie bardzo "pasi", gdyż chyba tylko nieprzekonani widzą i zdają sobie sprawę z tego, dlaczego "po trupach" dąży się do skonsumowania wyborów w terminie uprzednio zawarowanym. Za pół roku karta się odmieni - i tu jest sedno działań. Nieważne że żadna z czterech przesłanek zawartych w akcie prawnym najwyższej wagi, nie zostanie spełniona przy obecnych założeniach w sprawie wyborów ważne - aby się utrzymać ... Stąd też lepiej rządzić dekretami jak wprowadzić stan, zawarty w Konstytucji.
stąd też konstatacja kolegi:

druga sprawa była powódź, była susza to totalni nie wprowadzili stanu klęski żywiołowej żeby nie musieli wyborów przekładać bo im akurat słupki odpowiadały, rolnikom się tylko oberwało bo złotówki nie zobaczyli jakiegokolwiek wsparcia, no a dzisiaj zbiorowa amnezja, wszyscy pozapominali, tak było i będzie że to ci co mają większość mogą robić co im pasuje i korzystać z wszystkiego co mają do własnej dyspozycji nocne głosowania też nie wymyślili obecnie rządzący tylko to było modne już wcześniej i o mało co nie sprywatyzowali LP aby zanieść kasę w zębach Żymianom
Jeden gang Olsena zamieniony na drugi gang Olsena i kulka gnoju dalej się toczy.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 08:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Wrzućcie na luz...

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 09:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
wojciech_p, mam małą sugestię aby rozważyć czy ten wątek, w takiej formie jest właściwy na naszym forum a szczególnie w tym dziale.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 09:40 - czw 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
Póki niema jeszcze pracy tyle w pasiekach warto obejrzeć film "Nocna zmiana " i spojrzeć na zegar która to była godzina .Pozdrawiam szczególnie tych co wówczas twardo spali .Po której stronie mocy oni stali ?

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 10:14 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Jak ktoś mnie żle odebral -zrozumiał to rozwinięcie moich przemyśleń.
https://www.youtube.com/watch?v=TVDOE1KR6iM
Warto poświecić czas i pomyśleć na spokojnie.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 10:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
andrzejkowalski100, Poczytaj jak jest w innych krajach . Bież pieska wędkę i wyprowadzaj psa niech się wy..a tylko nie zapomnij o niezbędnej torebce bo ma być eko . Kto jest w stanie zrozumieć filozofa ?

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 11:43 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
wiesiek33, jak chłopie ciebie zrozumieć w twojej prostocie :haha:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 11:54 - czw 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
andrzejkowalski100, :okok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 14:42 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
andrzejkowalski100 pisze:
Warto poświecić czas i pomyśleć na spokojnie.

Nie warto Andrzejku , nie warto wysłuchiwać ludzi , którzy są pokroju : " Jestem za , a nawet przeciw ". Są różne kategorie " przydupasów " . Najgorsi są ci co wzbudzają ferment i nienawiść do drugiego człowieka , obojętnie po której stronie " barykady " on stoi .
Jestem już stary , zmęczony życiem .... Denerwują mnie młodzi , mieniący się patriotami , wrzeszczący w zaślepieniu : Precz z komuną !!! - nie mając pojęcia o co w tym chodzi .
Moje uszy słyszały prawdziwe pieśni patriotyczne takie jak " Legiony to ..." śpiewane przez prawdziwych patriotów , oczy widziały jak potem szli bez wahania na bagnety , przeciwko czołgom z czerwoną gwiazdą , sierpem i młotem . Młodzi , gniewni , ociekający krwią składali ojczyźnie to co mieli najcenniejszego - własne życie .
Pamiętam ; Siedzieliśmy na " kibitce " , mieliśmy ruszać . Kierunek był tylko jeden - Sybir . Udało się uciec , ale nie było dokąd , bo z drugiej strony już było słychać : "Ogłaszam alarm dla miasta Warszawy!" I cisza .
Ta cisza do dzisiaj brzmi w moich uszach i napawa trwogą .
Śmieszy mnie powiedzenie niektórych polityków :
Jesteśmy na wojnie – nie mając zielonego pojęcia co to słowo znaczy . Pytam z czym – lub z kim ? Chyba rzeczywiście ze świrusem – jak to ktoś trafnie określił .
Za oknem ciepłe słońce , śpiew ptaków , kwitnąca wiosna , szumiący las , a ty biedaku siedź w domu , bo jak nie to - zabulisz krocie . Dzisiaj będą debatować czy nie zaostrzyć restrykcje , zamiast wypędzić wszystkich na słońce by promienie UV wybiły świrusa do cna – bo nie ma nic skuteczniejszego .
A potem?
Potem do roboty , by gospodarka nie padła z kretesem bo już się nigdy nie podniesie i zostaniemy żebrakami Europy , na usługach wielkich zagranicznych korporacji . Zbudźcie się ludzie – Austriacy już się wczoraj obudzili . Zaświecili światła i wyszli na ulicę – jutro pójdą do pracy i będą się śmiać z ciemnogrodów . Chińczycy też pootwierali drzwi i robią interes na maseczkach oraz tym podobnych akcesoriach wysyłanych do Trampa i Europy . Świrus nie jest taki straszny jak go malują . Całe życie nie szczepiłem się na niego i żyję . Nawet jak szczepienie będzie obowiązkowe - nie zaszczepię . Puki co , żyję w wolnym kraju i nie pozwolę się straszyć a tym bardziej trzymać za m...... /przepraszam/ twarz .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 16:55 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
CYNIG pisze:
wojciech_p, mam małą sugestię aby rozważyć czy ten wątek, w takiej formie jest właściwy na naszym forum a szczególnie w tym dziale.


Zgodnie z bardzo trafną sugestią, temat wylądował w "Hyde Parku".
Idąc dalej, a nie chcąc zaprowadzać dyktatury, poproszę was o szerszą konsultację: zostawiamy temat czy wywalamy z forum?
czekam na opinie do jutra do g. 20.00, można na pw. jak ktoś nie chce tu.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 17:07 - czw 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
paraglider pisze:
Za oknem ciepłe słońce , śpiew ptaków , kwitnąca wiosna , szumiący las , a ty biedaku siedź w domu , bo jak nie to - zabulisz krocie . Dzisiaj będą debatować czy nie zaostrzyć restrykcje , zamiast wypędzić wszystkich na słońce by promienie UV wybiły świrusa do cna – bo nie ma nic skuteczniejszego .
Włosi ,Hiszpanie wylegli tłumnie by nachapać się tych promieni - tak zbawiennych .Jeśli jest ktoś chętny to podejrzewam że miejsca na jakiejś plaży jeszcze wystarczy .Żeby zabić nudę to w wolnym czasie może pisać poematy , serenady w cieniu palmy .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 17:10 - czw 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
Jeśli z poszanowaniem drugiej osoby i bez obelg to miejsce jest odpowiednie ,a poglądy każdy ma prawo mieć inne .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 17:45 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Temat trafił tam gdzie powinien. Jest teraz czas i miejsce na rozmowy o tym co się dzieje. Gdzieś trzeba się wygadać. Ograniczmy jedynie wzajemne wycieczki polityczne. Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 18:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Temat polityczny i jak zawsze opinie bardziej polityczne. Jest już temat podobny, jak dojechać do pasieki.

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 19:07 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Jestem za szczerością nawet jak boli.
Oglądałem dłuższy czas i zastanawiałem się gdzie jest jakiś haczyk , i wyszło mi, że jest to rzetelny przekaz faktów podany w teleexspresie . https://demotywatory.pl/4990033#comments W 2009 roku zostało udaremnione sprzedaż lasów ,dzięki temu czekały okazji by uratować życie tysięcy polaków ,można ?,można .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 19:30 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
kudlaty pisze:
druga sprawa była powódź, była susza to totalni nie wprowadzili stanu klęski żywiołowej żeby nie musieli wyborów przekładać bo im akurat słupki odpowiadały, rolnikom się tylko oberwało bo złotówki nie zobaczyli jakiegokolwiek wsparcia, no a dzisiaj zbiorowa amnezja, wszyscy pozapominali, tak było i będzie że to ci co mają większość mogą robić co im pasuje i korzystać z wszystkiego co mają do własnej dyspozycji nocne głosowania też nie wymyślili obecnie rządzący tylko to było modne już wcześniej i o mało co nie sprywatyzowali LP aby zanieść kasę w zębach Żymianom


Nie chciało mi się pisać, jak powiedzieli, że ludzie się mogli ubezpieczyć :-)
można ??

bo lubię pisze:
Jeden gang Olsena zamieniony na drugi gang Olsena i kulka gnoju dalej się toczy.

coś w tym jest, tylko mam takie wrażenie, że bardziej cierpią :haha: :haha: poplecznicy tych co już byli,,,,,, oczywiście całkowicie się od nich odcinając :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 19:57 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Odnosząc się do propozycji
wojciech_p pisze:
... Idąc dalej, a nie chcąc ...

jestem za pozostawieniem tematu nadto - w lokalizacji dotychczasowej lub innej ... oprócz "kosza" :mrgreen:

Dlaczego? ano za przyczyną kiedy spełnione są warunki:
ZRoko pisze:
...Jeśli z poszanowaniem drugiej osoby i ...

a wypowiedzi nie trącą o ortodoksyjność(jakąkolwiek) nadto, nie powodują naruszania dóbr osobistych - możemy dać upust naszej "fantazji" :lol: .
Każdy z nas(bardziej doświadczonych życiowo :P ) ma jakiś bagaż doświadczeń(różnych). Dlaczego by nie umożliwić tego typu dyskusję? Dziś na ten temat jutro ... na inny? :całusy:
Rob pisze:
Jest teraz czas i miejsce na rozmowy o tym co się dzieje.

Howgh.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 20:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
bo lubię pisze:
Jestem za szczerością nawet jak boli.
Oglądałem dłuższy czas i zastanawiałem się gdzie jest jakiś haczyk , i wyszło mi, że jest to rzetelny przekaz faktów podany w teleexspresie . https://demotywatory.pl/4990033#comments W 2009 roku zostało udaremnione sprzedaż lasów ,dzięki temu czekały okazji by uratować życie tysięcy polaków ,można ?,można .


a to się im udało reportaż pierwsza klasa :mrgreen: . jakby sprzedali to by nie mogli zakazywać :haha: :haha: :haha:
ciekawe co na to tefałen bo oni też są dobrzy w te klocki :roll:

co do bytności tematu tego i jemu podobnych musimy się uczyć dzielić swoimi poglądami w sposób kulturalny, a żeby czegoś się nauczyć trzeba czasu oraz poligonu do ćwiczeń. mam wielu znajomych niekoniecznie o takich samych poglądach na świat jak ja, ja szanuje ich poglądy do których mają prawo a oni moje i tak być chyba powinno, to że się nie będzie o czymś rozmawiało nie załatwi sprawy... tak przynajmniej mi się wydaje, mamy kilku moderatorów którzy w każdej chwili mogą opanować czyjeś zapędy gdyby takie wystąpiły

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 20:48 - czw 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
kudlaty pisze:
co do bytności tematu tego i jemu podobnych musimy się uczyć dzielić swoimi poglądami w sposób kulturalny, a żeby czegoś się nauczyć trzeba czasu oraz poligonu do ćwiczeń. mam wielu znajomych niekoniecznie o takich samych poglądach na świat jak ja, ja szanuje ich poglądy do których mają prawo a oni moje i tak być chyba powinno, to że się nie będzie o czymś rozmawiało nie załatwi sprawy... tak przynajmniej mi się wydaje, mamy kilku moderatorów którzy w każdej chwili mogą opanować czyjeś zapędy gdyby takie wystąpiły
Właśnie , takie tematy muszą być .Gdy ich braknie inność poglądów ,punktów widzenia da o sobie znać w innych tematach .W którymś miejscu coś pęknie i jest jazda .Swoją drogą kudlaty pierwszy raz się z Tobą zgadzam

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 23:16 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Jak będziemy wszystko wyrzucać do kosza to bedzie wiało nudą.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 09 kwietnia 2020, 23:21 - czw 

Rejestracja: 05 października 2012, 01:48 - pt
Posty: 355
Ule na jakich gospodaruję: 435x170, WLKP12
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ta/xjgdx9m


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 11 kwietnia 2020, 17:41 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Wypowiedzieliście się w temacie zamknięcia lub pozostawienia tego tematu.
Vox populi, vox Dei -Głos ludu jest głosem Boga, szanując Wasz głos, temat pozostaje w Hyde Parku.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 11 kwietnia 2020, 21:41 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Nie korzystamy z żadnego z tych dodatków ani nikt w moim domu. Do jednego jestem za stara do drugiego za młoda. Mimo wszystko nie rozumiem tych ataków, chyba że chodzi o politykę. Wszędzie na zachodzie dla dzieci rodzice dostają i to dużo więcej. Ich emeryci też mają tyle, że ich stać na wycieczki zagraniczne. U nas wreszcie jest normalnie.
Polak z pewnego ugrupowania darł szmatę za swoich rządów, a teraz mu żal. Żal utraconych i przyszłych dochodów. Dupa też faluje. Przyszłości brak a przeszłość może być rozgrzebana.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 11 kwietnia 2020, 22:06 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
idzia12 pisze:
Nie korzystamy z żadnego z tych dodatków ani nikt w moim domu.

Czyli można rzec bezstronna .
idzia12, :brawo: :brawo: :róża:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 30 kwietnia 2020, 10:47 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi ?
Z jednej strony wprowadza się w trosce o nasze zdrowie nakaz noszenia masek i rękawic , stawia się służby, policję w stan gotowości ,bezwzględnego egzekwowania tego nakazu./mandaty i grzywny/
A dlaczego nie można uporządkować zwyklym rozporządzeniem marży na maseczki i rekawiczki. Kiedyś za paczkę rekawic latexowych w aptece płaciłem 20 zł za 100 szt dzisiaj dranie /bo jak nazwać takich handlowcow/
mają cenę 100 zł. Nie wspomnę o cenie maseczek i jakości tych uszytych na prędce z byle czego i byle jak. :haha:
Moim skromnym zdaniem to kolejny strzał w kolano naszych przedstawicieli władzy.
A wystarczyło przekazać wieżniom -darmozjadom maszyny do szycia i poprosić :haha: aby szyjąc maseczki dołożyli cegiełkę do kosztów jakie generują .
Rozbój w biały dzień na zwykłych obywatelach i ich portfelach.
Przewiduję ,że za chwilę w trosce o nasze zdrowie zostaniemy pod okiem służb -policji dobrowolnie za niedużą opłatę zaszczepieni .
Oby te szczepionki nie miały jakości tych maseczek szytych na kolanie na prędce.
Wszystko dla naszego dobra ,zdrowia . :wnerw:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 30 kwietnia 2020, 12:45 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
andrzejkowalski100 pisze:
A dlaczego nie można uporządkować zwyklym rozporządzeniem marży na maseczki i rekawiczki. Kiedyś za paczkę rekawic latexowych w aptece płaciłem 20 zł za 100 szt dzisiaj dranie /bo jak nazwać takich handlowcow/
mają cenę 100 zł. Nie wspomnę o cenie maseczek i jakości tych uszytych na prędce z byle czego i byle jak.

Już to gdzieś napisałem , rękawiczek zabraknie , kwestia czasu. A jak nie to będzie jeden z cudów , któremu pomoże cena zakupu.
Rękawiczki latexowe , nitrylowe powinny być zdjęte z rynku i przekazane do miejsc gdzie są najbardziej potrzebne ( służba zdrowia) żeby im nie zabrakło, ale pod warunkiem , że dana placówka działa , a nie udaje :oczko:
W obecnym czasie świat kupi każdą ilość ,a nasi rządzący sprzedadzą tak jak to było z maseczkami na początku . :haha: Jednym z największych producentów i dystrybutorów rękawiczek na świecie jest korporacja amerykańska , więc na pewno nam pomogą jako sojusznikom , a cyrk musi trwać , po to jest władza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 30 kwietnia 2020, 13:23 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5 pisze:
Jednym z największych producentów i dystrybutorów rękawiczek na świecie jest korporacja amerykańska , więc na pewno nam pomogą jako sojusznikom , a cyrk musi trwać , po to jest władza.



no nie liczył bym na to mimo ze wyczuwam w tym ironie, ostatnio słyszałem w radio jak to amerykanie podkupywali transport na lotnisku już załadowany do samolotów miał trafić do francji czy włoch nie pamiętam za papier który sami drukują, znaczy ze sa tak samo przygotowani jak nasi, gdybyśmy coś produkowali a nie tylko kupowali była by okazja zarobić na potrzebujacych a tak zarobi kto inny, jedyne co nasi polskojezyczni mogli by zrobić to ustalić górną granicę kwoty sprzedawania towaru typu maski rękawiczki a dawno to zrobiono w cywilizowanych krajach aby uniknąć spekulacji pierwsi byli jak zawsze chińczycy bo to na chwilę obecną najbardziej zorganizowany i najnowocześniejszy kraj świata no ale tak było od zawsze to i żadna nowość

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 30 kwietnia 2020, 16:18 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
andrzejkowalski100 pisze:
Zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi ?

Ci krajowi producenci , którzy zarabiają na rękawiczkach , płynach czy maseczkach , które przed niczym nie chronią , to groszowe sprawy . Bogacić się będą na koronaświrusie prawdziwie grube ryby . O tym już było wiadomo na początku powstania pandemii . Najwięcej zarobi na tym Korporacja Billa Gatesa . https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25 ... szlym.html
Człowiek potrafiący zaplanować w najdrobniejszych szczegółach każde swoje przedsięwzięcie . Szczepienie będzie obowiązkowe . Jestem oportunistą - zaszczepić się nie dam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 446 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji