FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 06:48 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 kwietnia 2020, 20:49 - wt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 06 kwietnia 2020, 20:35 - pn
Posty: 15
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Piaseczno
Witam moich kolegów pszczelarzy,
mam pytanie jak wyczyścić rękawice pszczelarskie z propolisu i następnie doprowadzić je do porządku, tzn. jak zrobić żeby rękawice były znowu miękkie tak żeby można było w sprawnie operować. Obecnie moje rękawice po 2 sezonach są twarde jak skała i nie wiem co użyć aby trochę zmiękły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 21:02 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Proponuję wymoczyć je w denaturacie,propolis puści.
My używamy jednorazówek medycznych i po przeglądzie pasieki idą do kosza.
Ręce po przeglądzie czyste,ale przed żądłami nie zabezpieczają.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 21:05 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Po prostu je wyrzuć. Nic nie jest wieczne a takie stare , brudne rękawice po prostu mogą przenosić choroby bo nie ma jak je sterylizować. Wystarczą jednorazowe nitrylowe - wyrzucasz po pracy i tyle, a rączki zawsze czyste i czucie w palcach jak gołą ręką.
Żądło też nie jest tak mocno wbijane przez gumę. Poza tym jak pszczeli to doskonała terapia , więc i gołą ręką nie wstyd pracować. Tyle ,że potem brudna - ale teraz i ręki się nie podaje to nikt nie zwróci uwagi :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 21:41 - wt 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 20:06 - ndz
Posty: 383
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Rękawice które kosztują kilka złotych chcesz mieć na dożywocie?
Dobrze radzi kol. manio,
Czy stare czarne ramka tez będziesz chciał myć ?
Higiena w pasiece to podstawa.
Pozdrawiam

_________________
Jestem pszczelarzem i kolekcjonerem kapsli. Jeśli masz jakieś kapsle napisz do mnie na PW, lub maila. Moja kolekcja: http://www.janko-kapsle.prv.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 21:44 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
wojciech_p pisze:
Proponuję wymoczyć je w denaturacie,propolis puści.
My używamy jednorazówek medycznych i po przeglądzie pasieki idą do kosza.
Ręce po przeglądzie czyste,ale przed żądłami nie zabezpieczają.

A jakich ? możesz nazwę podać ? Ja po obejrzeniu jednego filmiku śp.Bogdana zamarzyłem o takim przeglądzie ;) .
Przy trzecim ulu się mi zaczęły rwać, przy każdej ramce się przyklejały ,dzień był ciepły .
Od kiedy wpadłem na pomysł że denaturatem lub bimbrem ;) bardzo dobrze się myją ręce ,nic nie kombinuje . Dodatkowo dezynfekcja ;) .Ale mi nic nie jest po użądleniu .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 21:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Z tą higieną już tak nie przesadzaj cię ,
To nie oddział zakaźny :lol:
Rękawiczki można wymoczyc w alkoholu, o ile są skórzane bo w przeciwnym razie to w mojej ocenie nie ma sensu nawet ich czyścić, ja osobiście nie używam rękawic i żyje :wink:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 21:59 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Kupuję nitrylowe, lub lateksowe. Te ostatnie są na ceneo, tyle że cena 119,99 powala z nóg. Miesiąc temu kosztowały 13 zł za taką samą ilość(100 szt).

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 22:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
nie wiem jak teraz ale za czasów normalności fatygowałem się od czasu do czasu i kupowałem takie grubsze żółte dłuższe niż do nadgarstka, do kwasów i lekarstw się nadają, łapy czyste. czucie jest, są wielorazowe można po każdym ulu łapy umyć i dłuto w miseczce np z magicznym środkiem o nazwie rapicid, chronią przed użądleniami choć żądło przechodzi ale nie zostaje,
pszczoły mam łagodne i tak jak kiedyś nie wyobrażałem sobie pracy w rękawicach tak po 3 latach pracy w nich nie wyobrażam sobie pracy gołymi łapami choć też robię ale bardzo rzadko,
usiłowałem pracować w tych cienkich ale nie dla mnie bo za delikatne a dwa nie produkuje bez sensu sterty śmieci jeśli nie jest to konieczne,
kupiłem sobie na próbę cieniutkie rękawice z koziej skóry dobrze dopasowane do białego montażu zobaczę jak się będą sprawowały

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 22:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
kudlaty pisze:
nie wiem jak teraz ale za czasów normalności fatygowałem się od czasu do czasu i kupowałem takie grubsze żółte dłuższe niż do nadgarstka, do kwasów i lekarstw się nadają, łapy czyste. czucie jest, są wielorazowe można po każdym ulu łapy umyć i dłuto w miseczce np z magicznym środkiem o nazwie rapicid, chronią przed użądleniami choć żądło przechodzi ale nie zostaje,
pszczoły mam łagodne i tak jak kiedyś nie wyobrażałem sobie pracy w rękawicach tak po 3 latach pracy w nich nie wyobrażam sobie pracy gołymi łapami choć też robię ale bardzo rzadko,
usiłowałem pracować w tych cienkich ale nie dla mnie bo za delikatne a dwa nie produkuje bez sensu sterty śmieci jeśli nie jest to konieczne,
kupiłem sobie na próbę cieniutkie rękawice z koziej skóry dobrze dopasowane do białego montażu zobaczę jak się będą sprawowały
jedyny minus tych rekawic to wiecznie zakleszczony palec przy wkładaniu ramek ,kupuję niebieskie bo jak wiadomo niebieskie to woda ,a pszczoły otwartej wody się boją i nie siadają .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 22:34 - wt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 06 kwietnia 2020, 20:35 - pn
Posty: 15
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Piaseczno
No niestety, ale jestem uczulony na jad, także brak rękawic nie wchodzi w grę. Rękawice kosztowały mnie 45 złotych także nie są to takie grosze (przynajmniej dla mnie). Nikt naprawdę nie próbował przywrócić skórzanych rękawic z powrotem do miękkości?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 22:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Albinos176 pisze:
No niestety, ale jestem uczulony na jad, także brak rękawic nie wchodzi w grę. Rękawice kosztowały mnie 45 złotych także nie są to takie grosze (przynajmniej dla mnie). Nikt naprawdę nie próbował przywrócić skórzanych rękawic z powrotem do miękkości?


http://oskorze.pl/skora/199-bardzo-twar ... robic.html

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 23:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Albinos176 pisze:
jestem uczulony na jad, także brak rękawic nie wchodzi w grę
Ja także (też, również) odczuwam brak rękawic, tak że (tak więc, zatem) muszę się w nie także zaopatrzyć.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2020, 23:30 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Albinos176 pisze:
No niestety, ale jestem uczulony na jad

nie obraź się, ale jeśli faktycznie jesteś uczulony to zostaw pszczoły w spokoju bo zrobisz dużą przykrość i nagły wydatek rodzinie :kapelan: . Chyba ,że uważasz puchnięcie rąk za uczulenie. Uczulenie to reakcja alergiczna : duszności, drgawki czy puchnięcie krtani itp. Każdy puchnie mniej lub więcej , szczególnie wiosną . To nie jest uczulenie tylko normalna reakcja zdrowego organizmu. Po kilku przeglądach ( i kilkudziesięciu żądełkach) tej reakcji nie ma.
Stare rękawice , pełne żądeł i zapachu wściekłych pszczół są dodatkowym zagrożeniem, a nie ochroną. Stara , śmierdząca i sztywna skóra to nie jest narzędzie do pracy z pszczołami. Wyrzuć bez żalu bo igrasz ze zdrowiem i życiem. Swoim co najmniej , jeśli higiena jest nieistotna jak to plecie jeden tramwajarz z rozdwojeniem jaźni i płci.
Spróbuj z rękawicami gumowymi ogrodniczymi czy takimi do prac domowych , ale nie licz na regenerację starych. Cudów nie ma , widać kupiłeś za drogie żeby je wyrzucić . Kto żałuje na pszczoły za wodę zapłaci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2020, 00:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sierpnia 2019, 14:10 - wt
Posty: 72
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Nowy Targ
Takie wypróbuj może się nadadzą. https://allegro.pl/oferta/rekawice-robo ... 8630301428


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2020, 08:01 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 06 kwietnia 2020, 20:35 - pn
Posty: 15
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Piaseczno
manio pisze:
nie obraź się, ale jeśli faktycznie jesteś uczulony to zostaw pszczoły w spokoju bo zrobisz dużą przykrość i nagły wydatek rodzinie . Chyba ,że uważasz puchnięcie rąk za uczulenie. Uczulenie to reakcja alergiczna : duszności, drgawki czy puchnięcie krtani itp. Każdy puchnie mniej lub więcej , szczególnie wiosną . To nie jest uczulenie tylko normalna reakcja zdrowego organizmu.


Byłem dwa lata temu w szpitalu z reakcja anafilaktyczną i mam cały czas w pogotowiu ampułkostrzykawkę z adrenaliną więc wiem co mówię i zdecydowane jestem uczulony. Obecnie jestem już w drugim roku odczulania. A biorę się za pszczoły bo już nie wytrzymuję bez tej pasji, oglądanie filmików na yt, to nie to samo co samodzielna praca przy ulu. Dlatego poszukiwałem jakiegoś sposobu na doprowadzenie tych rękawic do porządku...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2020, 08:55 - śr 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
Obyś nie zabrnął za daleko w tych planach .Albinos176, Po trupach do celu , bez obrazy ale to nie jest ta droga i nie ten fach .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2020, 12:44 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Albinos176 pisze:
No niestety, ale jestem uczulony na jad, także brak rękawic nie wchodzi w grę. Rękawice kosztowały mnie 45 złotych także nie są to takie grosze (przynajmniej dla mnie). Nikt naprawdę nie próbował przywrócić skórzanych rękawic z powrotem do miękkości?


Ja nie jestem uczulony w dosłownym tego sowa znaczeniu, ale czasem puchnę na kilka dni.
Rękawice skórzane, cieniutkie chyba z koziej skórki kosztują 17 zł w lerua, jak na razie są super, żądło nie przechodzi, a robi się komfortowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2020, 22:06 - śr 

Rejestracja: 23 lutego 2014, 19:04 - ndz
Posty: 537
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Jak jesteś uczulony to proponuje murarki ;)
Co do rękawic to w każdym sklepie są rękawice do sprzątania. Polecam żółte z Tesco za 2.80 za pare z wyściółka bawełniana. Zużywam ok 7 par na sezon. Brat pracuje w Jan niezbędny ale wg mnie są za grube.

_________________
Robiąc byle co stajesz się byle kim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 06:41 - ndz 

Rejestracja: 07 stycznia 2016, 20:41 - czw
Posty: 10
Ule na jakich gospodaruję: WP,Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Słubice
A czemu wszyscy pouczają kolegę czy ma grzebać w ulach czy nie, czy jest uczulony czy nie, temat jest jak wyczyść rękawice pszczelarskie. Więc podpowiadam. Weź wyczyść z resztek propolisu alkoholem,a żeby rozmiękczyć weź oliwkę taką dla dzieci i natrzyj je dobrze. Powinno zadziałać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 12:23 - ndz 

Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 23:57 - wt
Posty: 173
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie komb.
Miejscowość z jakiej piszesz: Lublin
Najpierw wsadź je do zamrażalnika jeśli propolisu jest sporo to się wykruszy a potem alkoholem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 13:13 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
szyman133 pisze:
temat jest jak wyczyść rękawice pszczelarskie

No tak ... na 21 postów wraz z moim, to co najmniej 4=offtop plus 2 do wyedytowania :P
Nie jest jeszcze najgorzej :rolf:
A mój prawie sąsiad "pisa" :wink:
manio pisze:
Wyrzuć bez żalu bo igrasz ze zdrowiem i życiem

no nie tak do końca chyba - w bardzo wielu przypadkach pisze bardzo rozsądnie i dużo od niego można się nauczyć lecz ... wyrzucanie rękawic z koziej ... po dwu sezonach, to może sobie pozwolić na to właściciel towarowej pasieki, gdzie przewraca tonami korpusy i ramki. Z wypowiedzi autora wątku nie wnosimy, aby był takim przedsiębiorcą a co za tym idzie - i sprzęt używany przez niego nie tak szybko ulega dewastacji.
Dla
JM pisze:
...pszczelarz na 10 ulach za stodołą...
nic nie ujmując Panu Józefowi :mrgreen: skądinąd bardzo doświadczonemu Pszczelarzowi i mojemu wzorowi- takie rękawice starczają co najmniej na kilka sezonów.
Można je spróbować potraktować http://mama-dobra-rada.pl/jak-wyczyscic-rekawiczki-rekawice-skorzane/

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 14:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ldawid pisze:
no nie tak do końca chyba - w bardzo wielu przypadkach pisze bardzo rozsądnie i dużo od niego można się nauczyć lecz ... wyrzucanie rękawic z koziej ... po dwu sezonach, to może sobie pozwolić na to właściciel towarowej pasieki, gdzie przewraca tonami korpusy i ramki. Z wypowiedzi autora wątku nie wnosimy, aby był takim przedsiębiorcą a co za tym idzie - i sprzęt używany przez niego nie tak szybko ulega dewastacji.
Dla


mam tylko dwie nogi a mimo tego stać mnie żeby kupić skarpety czy nawet je zmienić choćby i z nogi na nogę a zawsze to jakaś zmiana, nie róbcie z siebie takich biedaków z jednej strony nie ma na parę rękawic, żeby kupić od czasu do czasu a z drugiej strony nawet szkoda wylać do kibla zawartości po topieniu plastrów, ludzie zmiłujcie się bo niedługo pojawią się zapytania czy da rady zjeść spod siebie bo trzeba oszczędzać skoro ciężkie czasy nadchodzą, jak rękawice zużyły się i do celów pszczelarskich się nie nadają to można wykorzystać np w ogrodzie bez 'straty", w ostateczności można usiłować sprzedać bo ludzie sprzedają nawet stare buty czy kalesony po dziadku

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 14:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Mam parę grubych solidnych pszczelarskich rękawic. Oddam za darmo, użyłem ich może 3 razy leżą i są niepotrzebne :wink:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 15:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Pisiorek,
biere bedzie na handel

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 16:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2011, 19:38 - wt
Posty: 753
Lokalizacja: Świętokrzyskie
wojciech_p pisze:
Ręce po przeglądzie czyste,ale przed żądłami nie zabezpieczają.

Dla lepszej ochrony moczy się ręce w rękawiczkach w wodzie, małe wiadereczko z wodą nie sprawia kłopotu na pasiece. Co jakiś czas moczy się w nim ręce. Pszczoły nie lubią wody więc ochrona lepsza.
Co do każdych innych rękawiczek (szczególnie z wkładką z materiału) użądlenie pszczoły w rękawicę powoduje wzrost użądleń w to samo miejsce przez następne pszczoły. Zapach jadu wzmaga u nich agresję . Poza tym zauważyłem, że znakując matki w rękawiczkach nitrylowych delikatniej trzyma się matkę w paluchach niż gołymi rękami.

_________________
kulka96


"Nie wszystko, co jest oczywiste dla Ciebie, jest równie oczywiste dla innych"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 18:06 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
kudlaty pisze:
nie róbcie z siebie takich biedaków

Szczypiorek potaniał cy cuś? Kolega nieuczesany zawsze taki uszczypliwy i "bogaty" był? :haha:
Żeby do czegoś dojść, to i nieraz przychodzi pomyśleć, z czego zrezygnować aby zakupić coś innego. Kolega jasno nieraz dawał do zrozumienia, w jakich czasach przyszło mu żyć. Ma Kolega teraz to co ma i dzięki własnej osobistej pracy. Doszedł Kolega do statusu, którego inni muszą mniej czy krócej dochodzić ... jeszcze. Nie dziwiłbym się wypowiedzi uzyskanej od kolegi z młodszego rocznika ale tu... :bezradny: Drogę do osiągnięcia założonego celu, każdy wybiera sam i na własną modłę czerpiąc w przeważającej mierze - z doświadczeń zdobytych przez innych, bardziej doświadczonych. Nie mniej cel, osiągany jest w/g własnego programu - własnej ścieżki. Nie można dyskredytować człowieka tylko dlatego, że (rozważniej?) stara się wydać swoje zasoby finansowe, osiągając przy tym - z góry założony cel.
Chociażby w tym wątku wybrzmiało, iż nie tylko harpagany(w dobrym tego słowa znaczeniu) mogą zajmować się pszczelarstwem tak samo, jak nie tylko majętni.
Nie należy się nam - społeczności tego Forum - wyszydzać czy dezawuować poczynań innych mniej doświadczonych ... może, lecz - dobrą radą im służyć, a nuż skorzystają :okok: .

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 18:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Ja żadnych rękawic nie używam. Po zimie mam ręce czyściutkie i delikatne jak u plebana. Z chwilą rozpoczęcia sezonu pszczelarskiego wyglądają nie ciekawie pomimo tego że po skończonej pracy myję najpierw denaturatem do momentu całkowitego rozpuszczenia resztek kitu a następnie dokańczam mycie mydłem. Mimo wszystko pozostają resztki kitu za paznokciami i w około skórek. Jeśli zaistnieje konieczność bycia w towarzystwie gdzie nie przystoi mieć czarnych rąk robię tradycyjne pranie ręczne im dłużej trwa tym bielsze i czyściutkie rączki z powrotem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 18:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ldawid,
niepotrzebnie dorabiasz do tego teorie no i bardzo mi miło że zauważyłeś iż jestem bogato urodzony :mrgreen: no ale niestety pudło :haha: nie kupuje czegoś na co mnie nie stać aby normalnie to eksploatować bez zbędnej celebracji, kupuje rekawice za ok 2pln jak pojawia sie dziura to nie ceruje, kleje czy szyje tylko biorę następne, jak ktoś się lansuje drogimi rękawicami to jest naturalną koleją losu że się zużyją i trzeba będzie kupić następne więc warto być psychicznie i finansowo nastawiony na ten wydatek :roll: , a te wspomniane 40pln to słoik miodu albo kilogram jakiejś chabaniny którą da się zjeść w mięsnym, wszystko kosztuje, super rękawice z koziej skóry które nie nazywają się pszczelarskie kosztują dychę i to raczej w te stronę zawsze idę ograniczając koszty aby nie dać się dymać cwaniakom którzy dopisują do czegoś człon "pszczelarskie" i windują ceny kilkaset procent,
widziałem już firmy gdzie na rękawice nie było dla pracowników bo szef oszczędzał na wszystkich tylko nie sobie a majster nurkował za zużytymi rękawicami w kontenerze które wyrzucali chłopaki od nas i dawał swoim ludziom, dlatego takie oszczędności źle mi się kojarzą
są środki do zmiękczania skóry oraz jej konserwacji np do butów jak ktoś udźwignie koszt sprej ok 15pln skóra robi sie miękka i elastyczna wada jest taka że na wieki nie wystarcza i trzeba będzie kupić kiedyś kolejny sprej nakłada sie jak piankę do golenia czyści i konserwuje

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2020, 20:24 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Panowie albo o czyszczeniu rękawic.
Albo w innym temacie ,np; Opłacalność prowadzenia pasieki .
Można tam się "wyżyć ". :wink: zapraszam.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2020, 11:26 - pn 

Rejestracja: 30 marca 2014, 19:53 - ndz
Posty: 207
Ule na jakich gospodaruję: WZ I wielkopolskie 10r
Miejscowość z jakiej piszesz: warszawa
Domestos rozpuszcza propolis idealnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2020, 09:04 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Marek_Kańko,

bo zawiera wodorotlenek sodu i to jego zasługa... jak i podchloryn sodu - i on śmierdzi chlorem...

ja do tej pory tak jak np.wojciech_p, manio, używam lateksów - najwygodniejsze - zawsze czyste bo nowe... niestety ich ceny teraz to "kosmos" z 15-17 zł na ponad 50 zł za 100szt (czyli wychodzi po nowej cenie ok 1 zł na raz - a dziennie potrafi isc kilka par - bo na każdej pasiece nowe...) a i trafiają się oferty za 150 zł na "Alledrogo" - także być może przerzucę się na jakieś grubsze gumiaczki - takie do mycia "kibelka" za 2zł - ale one nie są taki fajne - nie ma w nich takiego czucia jak w lateksach... i lepią się po dłuższym używaniu - trzeba będzie myć... - zamiast Domostosa czy tam wodorotlenku sodu (roztwór w wodzie 2%) może być tez bimberek - tez b. dobrze rozpuszcza kit - inne podobne rozpuszczalniki też (aceton, rozcieńczalnik do farb etc)... - przy czym bimberek/denaturat - najlepszy do mycia rąk - można i pracować bez rękawic - tylko teraz z tymi spirytusowymi artykułami do "dezynfekcji" które bdb. rozpuszczają kit pszczeli też jest problem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2020, 16:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Ja zawsze kupuję tu. Już mam kupione, raz na dwa lata 4 paczki. Widzę że im jeszcze nie odbiło mocno, choć tych najtańszych brak.
https://medicaldepot.pl/materialy-jedno ... l?paging=1

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2020, 16:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
https://medicaldepot.pl/materialy-jedno ... t-205.html
Obecnie najtaniej wychodzi 1000szt

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2020, 16:21 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
także być może przerzucę się na jakieś grubsze gumiaczki - takie do mycia "kibelka" za 2zł - ale one nie są taki fajne - nie ma w nich takiego czucia jak w lateksach... i lepią się po dłuższym używaniu - trzeba będzie myć... - zamiast Domostosa czy tam wodorotlenku sodu (roztwór w wodzie 2%) może być tez bimberek - tez b


właśnie takich używam trzeba dopasować rozmiar i są super, łatwo się zakłada i zdejmuje, nie są tak delikatne jak te lateksowe a łapy nie pocą sie aż tak bardzo, co do mycia to sobie mozesz woda z mydłem przed zdjęciem albo coś innego dodać do tej wody, kilka dni spokojnie można w nich robić no ale kto co lubi, testuje te z koziej skóry zobaczymy po czasie jak sie sprawują

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2020, 18:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
kudlaty pisze:
testuje te z koziej skóry zobaczymy po czasie jak sie sprawują
Cooo !!, a co na to Ahmed :shock: :shock: oj igrasz z losem.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2020, 20:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
A ja lateksowych/nitrylowych nie lubię, bo bardzo pocą mi się w nich ręce i odparzają mnie po około godzinie. Czasami wcześniej.

Najbardziej przypadły mi takie częściowo nitrylowe dostępne w marketach budowlanych po 5-7zł. Ręka mi się w nich nie poci.
Wystarczy mi kilka na sezon. Wyrzucam jak opuszki palców w rękawicach mocniej stwardnieją i czucie w palcach maleje.

https://images91.fotosik.pl/348/b20a384be63afb55med.png

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sierpnia 2020, 21:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kudlaty pisze:
tomi007 pisze:
także być może przerzucę się na jakieś grubsze gumiaczki - takie do mycia "kibelka" za 2zł - ale one nie są taki fajne - nie ma w nich takiego czucia jak w lateksach... i lepią się po dłuższym używaniu - trzeba będzie myć... - zamiast Domostosa czy tam wodorotlenku sodu (roztwór w wodzie 2%) może być tez bimberek - tez b


właśnie takich używam trzeba dopasować rozmiar i są super, łatwo się zakłada i zdejmuje, nie są tak delikatne jak te lateksowe a łapy nie pocą sie aż tak bardzo, co do mycia to sobie mozesz woda z mydłem przed zdjęciem albo coś innego dodać do tej wody, kilka dni spokojnie można w nich robić no ale kto co lubi, testuje te z koziej skóry zobaczymy po czasie jak sie sprawują


no więc tak rzuciłem w kąt moimi plastikowymi rękawicami bo zakochałem się w moich nowych ruszofych ze skóry do łokcia, kupić ich nie kupiłem bo dostałem gratis do zakupów od miłej pani ekspedientki z pszczelarskiegom na początku miałem obawy ze za ciasne bo ledwo się mieściłem itp ale się dopasowały do mojej dłoni, raz mi je całkowicie przelało bo zostawiłem na noc na daszku a mimo tego po wyschnięciu nie są twarde, ruszofy kolor ma taki plus że jak się gdzieś położy albo spadną do trawy to je widać z daleka a mam problemy ze sklerozą więc to jakieś ułatwienie.
po 3 miesiącach używania dzień w dzień mogę polecić ze spokojnym sumieniem, jest czucie, są miękkie, łapy się nie pocą

co do tych rękawic z koziej skóry o których pisałem ze testuje to były fajne do czasu aż je zgubiłem :roll:

pracuje od kilku lat bez dymu i w rękawicach na partyzanta praca spokojna i bezproblemowa, jak ktoś lubi dostać po łapach parę strzałów jego szczęście :wink:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zento i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji