FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 16:44 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 września 2020, 17:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 13:20 - pn
Posty: 284
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tarnów
Witam
Szybkie pytanie. Czym wysyłacie pszczoły? Wiem że tylko pocztą wolno. Wg infolini poczty polskiej można usługą paczka pocztowa ale nie ma pobrania ani ostrożnie. Pani na infolini powiedziała mi że zaznaczając priorytet dojdzie na nast dzień i trzeba opisać na opakowaniu że to pszczoły. Paczka + jest ostrożnie nie można pszczół. Pocztex można ale kosztuje koło 50 zł. Chodzi mi konkretnie jaką usługą to robicie.

_________________
http://www.facebook.com/pasiekazawadzka
Matki pszczele Nieska, Primorski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2020, 10:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
legalnie tak jak piszesz...

tj tylko Poczta Polska zwykła paczka pocztowa + priorytet + naklejka ostrożnie zywe pszczoły + oznaczenie góra dół + koniecznie miec przy sobie "Regulamin Świadczenia Usług Powszechnych" Poczyt i tam zaznaczyć sobie to co trzeba - ze można wysłać pszczoły ale pod warunkiem oznaczeni tak jak napisałem powyżej i muszą przyjąć (mają czesto problem z tym ostrożnie) - zaleta - tania - do 1kg cena 14zł wada brak pobrania...

zalezy Ci na pobraniu - to wysyłaj paczkę + czy jak ona tam sie zwie (Regulamin Świdczenia Usług NIepowszechnych) - ale to juz nielegalnie na własne ryzyko...

kurierzy - tu tez raczej legalnie nie da sie wysłać - chyba że się działa na dużą skalę i podpisze umowe - np. Kortówka przychodzi DPD od p. Wilde- ale nie wiem czy "legalnie" - pewnie tak...

a np. p. Loc czy p. Gembala wysłają Pocztexem ale za duzo tansze pieniadze (18 zł z pobraniem) ale tak sobie wynegocjowali w umowie z Pocztą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 września 2020, 16:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
zalezy Ci na pobraniu - to wysyłaj paczkę + czy jak ona tam sie zwie (Regulamin Świdczenia Usług NIepowszechnych) - ale to juz nielegalnie na własne ryzyko...


takie paczki potrafią iść 3-4 dni

tomi007 pisze:
kurierzy - tu tez raczej legalnie nie da sie wysłać - chyba że się działa na dużą skalę i podpisze umowe - np. Kortówka przychodzi DPD od p. Wilde- ale nie wiem czy "legalnie" - pewnie tak...

Wilde wysyłała pare lat temu firmą Geis, Kex obecnie chyba nazywa się Sendit tak czy inaczej od ubiegłego roku kiedy mieli w chyba lipcu wypadek z pszczołami na sortowni zawieszono wysyłkę,
Dpd się oficjalnie nie da wysłać pszczół, pisałem w tej sprawie do wielu firm kurierskich i wszędzie ta sama odpowiedź czyli nie ma takiej możliwości, gwiazda z białego stoku wysyła za pośrednictwem inposta do paczkomatów ale myślę ze to do pierwszej wpadki

pocztex dobry ale drogi i nie wiem ile trzeba wysyłać ilościowo miesięcznie aby była możliwość podpisania umowy i otrzymanie lepszej ceny bo duzi hodowcy mają cenę pocztexa 30pln i jest to akceptowalne biorąc pod uwagę że otrzymujemy w zamian usługę i spokój że nie będzie jakichś przebojów

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji