FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 06:16 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 maja 2021, 22:15 - śr 

Rejestracja: 09 czerwca 2014, 20:50 - pn
Posty: 151
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolske
Miejscowość z jakiej piszesz: Inowrocław
Odpłatności za aktualizację na razie nie ma, zgłaszam sam lub dzwoni jakiś praktykant(jak są). Pszczoły mam w trzech powiatach (zimowanie), w sezonie czasami w 5-ciu. Fajnie że coś się zmienia ale przyznam się że nie wiem w co ręce włożyć o tej porze roku, trochę to późno. Ale jak to mówią lepiej późno niż ... Ten rok testowy. Czekam na wzór tego wniosku, wtedy zobaczymy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2021, 22:31 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6443
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Mnie bardziej ciekawi taka sytuacja .
Co roku sprzedaję i są klienci na wiosnę rodziny .
Czyli kwiecień ,na te rodziny ani ja ani kupujący pewno nie będzie mógł wziąć pieniędzy

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 07:06 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
baru0 pisze:
Mnie bardziej ciekawi taka sytuacja .
Co roku sprzedaję i są klienci na wiosnę rodziny .
Czyli kwiecień ,na te rodziny ani ja ani kupujący pewno nie będzie mógł wziąć pieniędzy



Ty nie weżmiesz ale kupujący może to zrobic bo on na stanie bedzie miał chyba że jest to ktoś kto dopiero zaczyna z pszczołami.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 07:27 - czw 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
socjalizm, socjalizm uber alles..... jestem ciekaw tylko gdzie będzie ukryta danina ??? zwłaszcza że tych pszczelarzy się namnożyło... warto by ich trochę ogolić... sami się będą ujawniać, zgłaszać po dotacje, na wyścigi :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 07:40 - czw 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
w zeszytach przy RHD lub SB każą wam pisać liczbę sprzedanego miodu w opakowaniu... no to za chwilę będziecie od każdej sztuki płacić daninę powiedzmy 1zł lub procentowo... jeszcze na to nie wpadli czy to już zaplanowane? pewnie jakoś to powiążą z dotacją i deklaracją tych rodzin.

a co tam zgłaszam się na doradcę do nierządu, w dziale pszczelarstwa wiedziałbym jak ściągnąć daninę :haha: a muszki same przylecą na lep dotacji... :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 11:30 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Nie sądze żeby się każdy zabijał o tak wielką dotacje.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 12:31 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
misza30,
Robicie taką propagandę :wink: nie chcesz, nie rejestruj się nie bierz, trzymaj w krzakach za "oborą" (sorry zmieniono by nie urazić dobrego pszczelarza :okok: )
Przecież to jest głupie i bez sensu, jeśli będą chcieli wprowadzić podatek to wprowadzą. A sąsiedzi już się postarają byś ich nie ukrył w krzakach :-) :haha:
Teraz rolnicy nie płacą podatku do 40 000 a po przekroczeniu progu, mają "dowalony" podatek zryczałtowany w wysokości 2% bez względu czy to jest byk czy truskawka, a dokumentacja większości płodów rolnych ma się nijak do rzeczywistości. I daję Ci słowo, że to większość rolników (jak tu się wyrazić :-) d.....ma ) państwo a nie odwrotnie :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 13:38 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Nie siejcie zamętu.
Nieprzetworzone produkty rolne /w tym miód/ nie podlegają podatkowi dochodowemu.
Art.2 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Jest to ustawa nadrzędna do wszystkich innych rozporządzeń dotyczących RHD czy SB.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 13:57 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Bartek.pl pisze:
Teraz rolnicy nie płacą podatku do 40 000 a po przekroczeniu progu, mają "dowalony" podatek zryczałtowany w wysokości 2% bez względu czy to jest byk czy truskawka, a dokumentacja większości płodów rolnych ma się nijak do rzeczywistości. I daję Ci słowo, że to większość rolników (jak tu się wyrazić :-) d.....ma ) państwo a nie odwrotnie

Państwo nie dy...a , :thank: :thank: :thank:
40000,00 tyś to potężna suma , ciekaw jestem ile rolnik włoży pracy i forsy, aby uzyskać płodów za 40000,00, no może niektórym spada z nieba :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 14:18 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
lalux5 pisze:
Państwo nie dy...a , :thank: :thank: :thank:
40000,00 tyś to potężna suma , ciekaw jestem ile rolnik włoży pracy i forsy, aby uzyskać płodów za 40000,00, no może niektórym spada z nieba :oczko:


Źle do tego podchodzisz i źle mnie zrozumiałeś, nie piszę czy to dużo czy mało, czy się opłaca czy nie. (ryczałt jest od 2 do 17 % , )
Rolnik płaci od nadwyżki - 2 % czyli od 100 000 aż 2000zł ( nie odnoszę się do kwoty dużo/mało)
Podatki teoretycznie płacą wszyscy, tylko od różnych podmiotów inaczej można je wyegzekwować. A od rolników to już inna bajka, masz tu na forum nawet gdzieś wątek handlowania miodem i wpisywania sprzedaży :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 14:36 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
A tak jak napisał Krzyżak, :evil: :evil: :evil:
Sprzedaż produktów rolnych nieprzetworzonych w jakikolwiek sposób pozostaje nieopodatkowana podatkiem dochodowym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2021, 15:37 - czw 
baru0 pisze:
Mnie bardziej ciekawi taka sytuacja .
Co roku sprzedaję i są klienci na wiosnę rodziny .
Czyli kwiecień ,na te rodziny ani ja ani kupujący pewno nie będzie mógł wziąć pieniędzy


Doliczy Kolega sobie 20 zł opłaty ulowej, do sprzedanej rodziny pszczelej i będzie git. :D
Do 31 maja Kolega dorobi odkładów i finanse zagrają. :wink:
Bądźmy poważni.


Na górę
  
 
Post: 27 maja 2021, 16:11 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Rodzina - to matka i kilka ramek pszczół. Ja koniec maja, dwa sierpniowe odkłady mam na 8 ramkach D. W lipcu wyciągasz tyle ramek by przeżyło do wiosny + wkładasz matkę. Macieżak sprzedajesz. :haha:

Pszczoły/ znaczy sie rodzina, przy odpowiednim prowadzeniu, monżą się jak drożdze :haha:. Jakby co zbieraj kwity ile kosztował letni invert, ciasto, leki itd :haha: :haha: :haha: Później zgłaszaj sprzedaż. Jak masz za ciasno na pasiece - zgłaszamy przemieszczenie rodzin :haha: :haha: :haha:

Pewnie, że możesz sprzedać wszystkie przeżimowane rodziny. Wcześniej podzwonisz, popytasz, czy to już, później zgłosisz ten fakt, :haha: :haha: i bedzie GIT

Dopłata, nakupisz uli, nie wiem w jakiej konfiguracji i po ile, tak 250zł sam ul trzeba liczyć, plus leki, plus papu, plus ramki, plus weza, :haha: :haha: :haha: :haha: plus trzeba dać na msze by business nie był ujemny :haha: :haha:

Powodzenia i bogactwa życzę :haha: :haha: :haha: :haha:

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2021, 17:46 - sob 

Rejestracja: 30 listopada 2012, 19:11 - pt
Posty: 300
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Pol sloika miodu. KOMPROMITACJA.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2021, 18:56 - pn 
mniszek pisze:
Pol sloika miodu. KOMPROMITACJA.


Tu nie chodzi o te pól słoika miodu. Tu chodzi o to że przez lata wszyscy mówili nie można, UE zabrania ma być tak i już. Lobby wymagało i lobby korzystało.
Jest wyłom. Wyłom można poszerzyć i już argument nie wolno został, przełamany.


Na górę
  
 
Post: 31 maja 2021, 21:44 - pn 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Pytałem dziś weterynarza czy mogę podjechać po zaświadczenie i zaktualizować ilość rodzin. Powiedział mi że chociaż zaktualizuje dzisiaj to do dopłat będzie brany stan na koniec grudnia 2020r. Też tak macie?

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2021, 22:19 - pn 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Polanka pisze o "aktualnej" - tegorocznej liczbie rodzin...
https://spp-polanka.org/artykuly/pomoc- ... zczelarzy/

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2021, 18:01 - wt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 20 stycznia 2021, 09:39 - śr
Posty: 4
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rzeszów
Z dniem 28 maja 2021 r. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie pomocy dla pszczelarzy będących podmiotami prowadzącymi działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.


Wnioski o udzielenie pomocy należy składać na formularzu (jak w załączeniu) opracowanym i udostępnionym przez Agencję lub pobrać ze strony Agencji ARiMR https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/ ... elich.html

Wnioski składać należy do Kierownika BP ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pszczelarza, w terminie od dnia: 28.05.2021r. do dnia 30.06.2021 r.

W przypadku złożenia wniosku w terminie innym niż określony powyżej nie wszczyna się postępowania w sprawie przyznania pomocy.

Beneficjentem pomocy może być pszczelarz:

któremu został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, tzw. numer EP
który prowadzi działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

Do wniosku należy dołączyć:

1) w przypadku braku tzw. numeru EP, należy do wniosku dołączyć wypełniony i podpisany wniosek o wpis do EP

2) zaświadczenie powiatowego lekarza weterynarii o:

wpisaniu, pszczelarza do rejestru, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt,
liczbie pni pszczelich, wydane w roku, w którym ten pszczelarz ubiega się o pomoc,

3) zaświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis.


Informacja w sprawie zasad uzyskiwania numerów identyfikacyjnych w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (otwórz) – dotyczy wnioskodawców, którzy nie posiadają takiego numeru.

Wnioski można przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać za pośrednictwem wyznaczonego operatora pocztowego (Poczta Polska) przesyłką rejestrowaną. Dokumenty można także dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość.

Za datę złożenia wniosku będzie uważana data nadania, w przypadku platformy ePUAP i rejestrowanej przesyłki pocztowej, a w przypadku umieszczenia wniosku we wrzutni lub złożenia na kancelarii Biura Powiatowego, data umieszczenia we wrzutni lub odpowiednio złożenia w kancelarii.

W przypadku skorzystania z wrzutni, jeżeli wnioskodawca chce otrzymać potwierdzenie złożenia, do wniosku należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail, bądź nr. telefonu komórkowego) ze wskazaniem, że za pośrednictwem tego adresu e-mail lub numeru telefonu, Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnie.

Pomoc dla podmiotów prowadzących działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół ustala się w formie dotacji do każdej przezimowanej rodziny pszczelej, przy stawce dotacji wynoszącej 20 zł na rodzinę pszczelą na rok.

Wysokość pomocy, ustala się jako iloczyn liczby przezimowanych rodzin pszczelich oraz stawki pomocy na jedną przezimowaną rodzinę pszczelą.

W przypadku, gdy ze złożonych wniosków będzie wynikało, że zapotrzebowanie na pomoc przekracza łącznie kwotę 35,5 mln zł do obliczenia wysokości tej pomocy zostanie zastosowany współczynnik korygujący. Współczynnik korygujący stanowi iloraz kwoty 35,5 mln zł i kwoty równej zapotrzebowaniu na tę pomoc wynikającej ze złożonych wniosków.

Pomoc, jest wypłacana na rachunek pszczelarza wskazany w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, w tzw. EP.
Pomoc, ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie i jest udzielana zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (UE) nr 1408/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis w sektorze rolnym (Dz. Urz. UE L 352 z 24.12.2013, str. 9 ze zm.) oraz przepisami o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej.

Wprowadzenie powyższej pomocy wynika z opublikowania w dniu 20.05.2021 r. w Dzienniku Ustaw, pod pozycją 926 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19.05.2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poprzez dodanie § 13zf oraz § 13zg, którym wprowadza się pomoc dla pszczelarzy.

Wszelkie pytania dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla producentów rolnych należy kierować do właściwych miejscowo palcówek ARiMR – lub na adres na: info@arimr.gov.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2021, 19:12 - śr 
Jakiej pomocy. ?
Pomoc proszę zobaczyć co oznacza.
https://sjp.pwn.pl/sjp/pomoc;2504362.html
Ja skorzystam z finansowania Państwa na przezimowaną rodzinę pszczelą ale to w nie jest pomoc.
Nazywajmy rzeczy jak na to zasługują.


Na górę
  
 
Post: 06 czerwca 2021, 23:35 - ndz 

Rejestracja: 19 czerwca 2010, 21:40 - sob
Posty: 136
Lokalizacja: lubelskie
MariuszL pisze:
3) zaświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis.


skąd wziąć te zaświadczenie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2021, 07:58 - pn 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Czytam, że :
Do wniosku o przyznanie pomocy:Wnioskodawca zobowiązany jest dołączyć do wniosku zaświadczenie/nia powiatowego lekarza weterynarii właściwego ze względu na miejsce prowadzenia pasieki o wpisaniu pszczelarza do rejestru o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz o liczbie pni pszczelich, wydane w roku,w którym ten pszczelarz ubiega się o pomoc;

W PLW żądają podania o wydanie takiego aktualnego zaświadczenia ale wpierw opłata w urzędzie miasta za druczek 17 zł.
Mam do PLW 36 km w jedną stronę, za jednym wyjazdem tego nie załatwię.
PLW nie wyśle mi zaświadczenia bo nie mają do tego ludzi, maili też nie czytają systematycznie jw.
Teoretycznie mogę wysłać przelew, przesłać potwierdzenie mailem do PLW
wraz z podaniem o wydanie zaświadczenia ale skoro nie mam pewności, że odczytają to trzeba jechać i później jeszcze raz po odbiór.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2021, 08:21 - pn 

Rejestracja: 11 grudnia 2017, 15:36 - pn
Posty: 101
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp 1/2dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Dąbrowa Tarnowska
Tadeusz 1 pisze:
Czytam, że :
Do wniosku o przyznanie pomocy:Wnioskodawca zobowiązany jest dołączyć do wniosku zaświadczenie/nia powiatowego lekarza weterynarii właściwego ze względu na miejsce prowadzenia pasieki o wpisaniu pszczelarza do rejestru o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz o liczbie pni pszczelich, wydane w roku,w którym ten pszczelarz ubiega się o pomoc;

W PLW żądają podania o wydanie takiego aktualnego zaświadczenia ale wpierw opłata w urzędzie miasta za druczek 17 zł.
Mam do PLW 36 km w jedną stronę, za jednym wyjazdem tego nie załatwię.
PLW nie wyśle mi zaświadczenia bo nie mają do tego ludzi, maili też nie czytają systematycznie jw.
Teoretycznie mogę wysłać przelew, przesłać potwierdzenie mailem do PLW
wraz z podaniem o wydanie zaświadczenia ale skoro nie mam pewności, że odczytają to trzeba jechać i później jeszcze raz po odbiór.
Również otrzymałem taka informacje natomiast w kolejnym mialu napisali ze jednak nie trzeba tej opłaty uiszczać:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2021, 08:24 - pn 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Czyli jedno Państwo i różne urzędy :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2021, 13:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 czerwca 2015, 17:35 - pt
Posty: 452
Lokalizacja: Świętokrzyskie - k. Jędrzejowa
Ule na jakich gospodaruję: WLP18
Miejscowość z jakiej piszesz: Siemianowice Śląskie
Tadeusz 1 pisze:
Czyli jedno Państwo i różne urzędy :wink:

Ja wysyłam e-mailem wniosek o aktualizację wraz z potwierdzeniem opłaty. Następnego dnia dzwonię w sprawie czy dostali i kiedy otrzymam zaświadczenie pocztą... i do 7 dni mam w skrzynce.... Może tyle własnego zaangażowania wystarczy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2021, 14:42 - pn 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Leszek_B pisze:
Tadeusz 1 pisze:
Czyli jedno Państwo i różne urzędy :wink:

Ja wysyłam e-mailem wniosek o aktualizację wraz z potwierdzeniem opłaty. Następnego dnia dzwonię w sprawie czy dostali i kiedy otrzymam zaświadczenie pocztą... i do 7 dni mam w skrzynce.... Może tyle własnego zaangażowania wystarczy :)

Masz super PLW, u mnie "leśny dziadek " mówi:
Panie nie bój się, przyjedź pan, już wszyscy poszczepieni u nas :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 czerwca 2021, 06:41 - wt 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 624
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Nie dokonuje się opłaty w PLW ale trzeba dopisać "zaświadczenie będzie dołączone do wniosku który będzie złożony w ARiMR"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 czerwca 2021, 07:07 - wt 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
komark1 pisze:
Nie dokonuje się opłaty w PLW ale trzeba dopisać "zaświadczenie będzie dołączone do wniosku który będzie złożony w ARiMR"

A, czyli taki myk :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 07:32 - śr 
ADMINISTRATOR

Rejestracja: 25 lutego 2020, 18:20 - wt
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: Wp
Miejscowość z jakiej piszesz: Polska
Napisałem do MRiMW o ujednolicenie, mam zaplanowane spotkanie z GLW 17-06-2021
i o tym też będę rozmawiał.
Pozdrawiam.

_________________
Romek 123


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 08:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
oj na serio te 17 zł to taki problem ? ale żyły z Was... - jeżeli to by mi poleconym mieli przysłać to na serio i 25 zł mogę im dać byle nie jechać i nie tracić czasu - mam do nich ok 30-40 min w jedną stronę bo to na drugim końcu miasta... także musiałbym stracić dobre 2h jak nie więcej - bo przecież od ręki tego nie wydadzą...a PLW może akurat nie być na miejscu etc...na serio bardziej cenie swój czas niż te 17 zł - bo przez te 2h czasu to zrobię więcej na pasiece... dobrze że mam kontakt do Pani z sekretariatu… zadzwonię i dopytam czy da rade poleconym... mogę im zapłacić te 17 zł byle mi to przysłali do domu... ogólnie to nie wiem czemu "wszyscy chcą wszystko za damo"... praca kosztuje - jak sprzedajemy miód to "marudzimy" jak kotś chce zniżkę... ale jak kupujemy to najlepiej za darmo... np. ktoś chce 3 matki i pyta czy mże do tego 1 gratis ?... a ja się wtedy pytam... czy jak sprzedaje miód to też tak mogę u niego kupić 4 w cenie 3 - i wtedy cisza :P - także szanujmy swoją i innych pracę... tym bardziej jak chodzi o "groszowe sprawy"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 09:20 - śr 

Rejestracja: 26 lutego 2012, 13:22 - ndz
Posty: 173
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Jak dla mnie kwota ,,dopłaty,, śmieszna , ost tyle mam zajęć że może nawet nie złożę wniosku, są ważniejsze sprawy.
Ale wg mnie jest to dobry prognostyk na przyszłość. W końcu coś dali i miejmy nadzieję nie ost raz i nie w takiej kwocie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 09:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
no wiesz było nie było - 20x80 = 1600 - lepiej mieć niż nie mieć... będzie na ciasto - na ok 500 kg...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 09:57 - śr 

Rejestracja: 26 lutego 2012, 13:22 - ndz
Posty: 173
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Jasne , racja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 10:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:33 - pt
Posty: 360
Lokalizacja: Północne Lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: SŁUBICE
Wszystkie dopłaty prowadzą do wzrostu cen wszystkiego co zwiazane z branża której dopłaty dotycza i sumarycznie i tak dopłaca się więcej niż dostaje :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 10:43 - śr 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
tomi007, mnie nie chodzi o te 17 zł, ważne jest dla mnie abym to załatwił zdalnie.
Jak słyszę, że musi Pan przyjechać i zapłacić, złożyć podanie- wniosek i po paru dniach odebrać to mnie krew zalewa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 11:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Tadeusz 1 pisze:
tomi007, mnie nie chodzi o te 17 zł, ważne jest dla mnie abym to załatwił zdalnie.Jak słyszę, że musi Pan przyjechać i zapłacić, złożyć podanie- wniosek i po paru dniach odebrać to mnie krew zalewa.


to u nas "wyższa kultura" - już 2 lata temu dało rade to na "mailem załatwić" po uzgodnieniu telefonicznym... - wniosek poszedł mailem + potwierdzenie przelewu a za 3 dni pocztą przyszło zaświadczenie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2021, 13:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2016, 10:59 - śr
Posty: 62
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WLKP
Miejscowość z jakiej piszesz: Jeżowe
"u mnie" też nie robią problemów:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2021, 08:06 - czw 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
divastion pisze:
"u mnie" też nie robią problemów:

Obrazek

Zaraz wyślę tego maila zmienionego na moje potrzeby, ciekawe czy otrzymam odpowiedź.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2021, 08:28 - czw 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
divastion, czyli we wniosku o wystawienie zaświadczenia wpisujemy aktualny stan rodzin i PLW zmienia u siebie do tego stanu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2021, 08:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2016, 10:59 - śr
Posty: 62
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WLKP
Miejscowość z jakiej piszesz: Jeżowe
Tadeusz 1, tak jest PLW zmienia u siebie (na aktualny - taki też idzie do zaświadczenia do ARiMR) i wydaje zaświadczenie (stąd opłata 17zł).

Jeżeli chciałbym tylko zmienić aktualny stan bez wydawania zaświadczenia, wtedy wniosek jest taki sam a na samym końcu usuwam tylko dopisek "Proszę o wydanie zaświadczenia" wtedy nie płacę 17stu złotych, a oni aktualizują sobie to u siebie.

Niemniej - w tym wątku mowa o dopłacie do przezimowanych rodzin i "procedurze" przejścia przez ARiMR więc bez zaświadczenia i opłaty 17zł się nie obędzie - u mnie całe szczęście wszystko z PLW zdalnie mogę załatwić.

Miłego dnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2021, 09:38 - czw 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
divastion, wielkie dzięki, prośbę do PLW już wysłałem, wiadomość dostarczona :D
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2021, 10:06 - czw 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Odpowiedź otrzymałem, link do wniosku, konto muszę ustalić z urzędem miasta bo mają kilka kont.
Najważniejsze nie poddawać się :D
No i jeszcze Termin oczekiwania na zaświadczenie wynosi 14 dni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2021, 20:47 - czw 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 624
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ja jak już wcześniej wspomniałem w PLW w Kielcach wydaje zaświadczenie bez opłaty no i ja załatwiłem to wszystko praz internet :brawo: dla PLW W Kielcach
Pozdrawiam
Dodaję,że zaświadczenie po kilku dniach otrzymałem pocztą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2021, 22:48 - czw 

Rejestracja: 19 czerwca 2010, 21:40 - sob
Posty: 136
Lokalizacja: lubelskie
Mógłby ktoś podpowiedzieć skąd wziąć to zaświadczenie?

3) zaświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2021, 06:56 - pt 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 624
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
W ARiMR mnie urzędniczka oznajmiła,że uczynią {sprawdzą)to w chwili kiedy przyjdę składać wniosek,uczynią to "od ręki" chodzi o to czy korzystało się w przeszłości z pomocy np. pomocy suszowej gradowej itp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2021, 08:53 - pt 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
komark1 pisze:
Ja jak już wcześniej wspomniałem w PLW w Kielcach wydaje zaświadczenie bez opłaty no i ja załatwiłem to wszystko praz internet :brawo: dla PLW W Kielcach
Pozdrawiam
Dodaję,że zaświadczenie po kilku dniach otrzymałem pocztą

Chyba tylko o poświadczenie zarejestrowanych rodzin dla AMiR nic się nie płaci, a jak dodatkowo uaktualnienie ilości rodzin to dochodzi opłata 17 zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2021, 09:33 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2016, 10:59 - śr
Posty: 62
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WLKP
Miejscowość z jakiej piszesz: Jeżowe
Cześć,

u mnie już wszystko przyjęte w ARiMR niestety nie chcieli przyjąć skanu zaświadczenia z PIW - konsultowali się "wyżej" i dostali info, że musi być oryginał tego zaświadczenia, więc musiałem się fatygować dodatkowo.

Jeżeli nie macie po drodze do PIW to załatwcie sobie to z nimi tak jak niektórzy koledzy/koleżanki - żeby wysłali Wam to pocztą - tylko nie ma co zwlekać, bo na karku już połowa miesiąca.

Miłego dnia życzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2021, 14:48 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
U nas każdy wniosek o zaświadczenie kończy się wizytą wet. i zaświadczeniem od ręki bez żadnych opłat.
Wczoraj właśnie miałem kontrolę :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2021, 17:27 - pt 
Bartek.pl pisze:
U nas każdy wniosek o zaświadczenie kończy się wizytą wet. i zaświadczeniem od ręki bez żadnych opłat.
Wczoraj właśnie miałem kontrolę :-)

Kontrolę czego?


Na górę
  
 
Post: 11 czerwca 2021, 17:40 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Prawnik do niczego nie potrzebny ,każda sprzedaż powinna być udokumentowana .Bo w razie kontroli na drodze ?

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2021, 19:13 - pt 

Rejestracja: 16 stycznia 2019, 19:04 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Dębowiec
W agencji wniosek przyjęli , w weterynarii u mnie opłata za zaświadczenie 17 zł, jak widać w kraju po staremu jeden urzędnik mówi, że trzeba a drugi że nie trzeba płacić - nie wiem który ma rację ale powinno być wszędzie tak samo(marzenie).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: komark1 i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji