FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 07:57 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 grudnia 2022, 11:25 - wt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
95 - 6.7 a olej 7.69 .Są też droższe stacje ! Fakt , dzięki łaskawości rządzących paliwo potaniało o parę groszy, żadna to sztuka podnieść kilkadziesiąt procent , a następnie obniżyć 10 czy 20 groszy :oczko: Teraz odwiesimy vat jak pisze tomi 007 i mamy następną .....obniżkę , na którą rząd nie ma wpływu :D
Kiedy na giełdach światowych baryłka była po 90, 100, 120, a nawet więcej w czasie inwazji na Irak , to po ile było paliwo na stacjach?Mam złą pamięć , ale coś pamiętam .To nie była 5 z przodu. Teraz ropa dobija 60 za baryłkę , a Orlen przynosi zyski :D - proszę sprawdzić o tej spółce.Nadmierna cena paliwa , energii musi spowodować wzrost kosztów produkcji lub upadek firmy eewentualnie przeniesienie produkcji np ......do USA. Gaz tam jest kilkakrotnie tańszy niż dostarczany Europie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 grudnia 2022, 09:10 - śr 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 626
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Z niczego się nie cieszę po prostu pisze jakie są ceny u mnie. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 grudnia 2022, 17:48 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Dziś rozmawiałem z Panem Dylonem, powiedział.
Cytuj:
Dzięki moim staraniom będzie 50 zł dopłaty do rodziny
.
Teraz FB podsunął mi link..
https://www.facebook.com/100068619750774/posts/pfbid03P7CzLsGvU7cX6v2xtDcPTBzzY1s43UShptQYMaNYLkikFzdQei4eBjmZbsDbDKZl/?sfnsn=mo
Wspomniałem o petycji, o której zagajałem w innym temacie , obiecał pochylić się nad tą sprawą.
Gdyby ktoś miał jakiś pomysł oczywiście w tamtym temacie bardzo proszę o wsparcie .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 22:08 - wt 
ADMINISTRATOR

Rejestracja: 25 lutego 2020, 18:20 - wt
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: Wp
Miejscowość z jakiej piszesz: Polska
Dobre wieści dla pszczelarzy - stawka do przezimowanych rodzin pszczelich i pula środków na ten cel zostały zwiększone!
Pisaliśmy we wrześniu i w grudniu o tym, że Polski Związek Pszczelarski zabiegał o podniesienie stawki pomocy de minimis do każdej przezimowanej rodziny pszczelej do kwoty 50 zł. Prosiliśmy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi by uwzględnić fakt, iż wzrosły koszty utrzymania rodziny pszczelej w dobrej kondycji do okresu wiosennego, która jest wynikiem nie tylko właściwego leczenia, ale przede wszystkim zakarmienia pszczół na zimę. Wyższe ceny syropów i innych pasz dla pszczół sprawiają, iż stawka 20 zł jest zdecydowanie zbyt niska. Zwiększeniu powinna ulec nie tylko kwota stawki do przezimowanej rodziny, ale również ogólna pula środków na ten cel.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi po analizie przekazało możliwość podniesienia stawki do uwzględnienia w projekcie ustawy budżetowej.
W dniu dzisiejszym tj. 14.02.20223 r. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym między innymi podniesiona została stawka pomocy do przezimowanych rodzin pszczelich z 20 zł do 5️⃣0️⃣ zł. Jednocześnie środki na to wsparcie zwiększono z 35,5 mln zł do 6️⃣0️⃣ mln zł!
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/decyzj ... ministrow3

_________________
Romek 123


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2023, 22:17 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
No i piknie, gdyby wszystko tak szło było by cacy .
Jeszcze żeby wszystkie rodziny dotrwały do wiosny, czego sobie i Państwu życzę .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 06:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
baru0 pisze:
No i piknie, gdyby wszystko tak szło było by cacy .

:haha: :thank: :blee:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 07:18 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
mendalinho pisze:
baru0 pisze:
No i piknie, gdyby wszystko tak szło było by cacy .

:haha: :thank: :blee:

Chodziło mi o resztę spraw pszczelarskich :|
Problem z woskiem jakoś cisza, ustawa pszczelarska cisza.
Dwa lata temu nikt nie wierzył w dopłatę do ula ,weszła, kto chciał to skorzystał .
Dziś wzrosła do 50 zł jest progres ?
Miłego dnia, jutro oblot.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 07:22 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
baru0 pisze:
No i piknie, gdyby wszystko tak szło było by cacy .
.

Jak będziemy się szczerze modlić, to nawet Gierek zmartwychwstanie. Polska rośnie w siłę, a ludziom się żyje dostatnio. Kiedyś rozdawali talony na wczasy a dziś gotowe piniędzy. Jest postęp.
Dla związku proponuję, by w ramach podparcia, wsparcia, wyparcia czy po prostu parcia, rozdać każdemu pszczelarzowi po tonie miodu. Po co się mamy męczyć z tymi pszczołami, które mało tego, że brzęczą to i nawet żądlą.
Gdyby każdy budowlaniec dostawał co roku dom, każdy rolnik 1000 ton pszenicy, każdy mechanik 5 samochodów itd, to przecież wszystkie problemy przestałyby istnieć.
Oczywiście można rozdać równowartość w pieniędzach, wtedy będzie jeszcze łatwiej. Każdy będzie bogaty i dodatkowo wypoczęty a większość nawet nieubrudzona.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 10:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 21:23 - czw
Posty: 344
Lokalizacja: środkowopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Romek123 pisze:
podniesiona została stawka pomocy do przezimowanych rodzin pszczelich z 20 zł do 5️⃣0️⃣ zł. Jednocześnie środki na to wsparcie zwiększono z 35,5 mln zł do 6️⃣0️⃣ mln zł!

Stawka do przezimowanej rodziny wzrosła o 150 % a wsparcie wzrosło tylko o 69 %. Czy to oznacza, że połowa wniosków zostanie odrzucona?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 11:00 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
To chyba pokazuje skalę kosztów jakie sobie pobrano za obsługę programu dopłat, teraz nie mogą za to samo wziąć 2 raz stąd zapewne różnica :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 11:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Niezadowoleni nie muszą brać dopłaty , albo wziąć i przesłać Owsiakowi :haha:

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 15:29 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
KNIEJA pisze:
Niezadowoleni nie muszą brać dopłaty , albo wziąć i przesłać Owsiakowi :haha:

Ale płacić te dopłaty muszą i zadowoleni i niezadowoleni.
Co za chora sytuacja?! Wszyscy tu narzekają słusznie na przepszczelenie i jednocześnie cieszą się, że w jego okolicy za jego pieniądze ktoś inny dokupi dodatkową pasiekę. Czy to tak trudno zrozumieć, że do każdego ula zostanie dopłacone 50 zł, ale w podatkach będzie zebrane 60, może 70 zł na ten cel i jeszcze dodatkowo przybędzie kilkadziesiąt tysięcy rodzin pszczelich, bo przecież dopłacają.
W Ameryce by wam powiedzieli: cieszycie się jak indyki przed dniem dziękczynienia.
Po co są te dopłaty? Mamy za mało pszczół w Polsce? Jesteśmy jednym z najbardziej a może i po prostu najbardziej napszczelonym krajem świata i jeszcze mało tych pasiek? Chcecie tego więcej w waszej okolicy? Chyba tak i w dodatku z radością zapłacicie za to własnymi pieniędzmi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 16:09 - śr 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 775
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Wiech pisze:
Czy to tak trudno zrozumieć, że do każdego ula zostanie dopłacone 50 zł, ale w podatkach będzie zebrane 60, może 70 zł na ten cel i jeszcze dodatkowo przybędzie kilkadziesiąt tysięcy rodzin pszczelich, bo przecież dopłacają.

Wiech,
Czy do ula dopłacą 0 czy 50 zł, to podatek i tak będziesz płacił. Skoro dają 50, tzn że w ramach tego co już Ci zabrali, to się znalazło. Jest naprawdę wiele lepszych przykładów, że kasa idzie na bzdury.
Wszelkie dotacje to jest "kroplówka" która uzależnia, kroplówkę odetną i jest wielkie bum, patrz przykład PGR-ów.
Przeorientowania wymaga cały system refundacji, który doraźnie jest fajny, ale czy sprzyja pszczelarstwu w Polsce, patrząc w przyszłość, mam wątpliwości, zaczyna to wyglądać jak "piramida", która wcześniej czy później walnie.
Można by te pieniądze wydawać sensowniej, niż tylko proste pompowanie balona.
Ale tu pewnie jest tak, jak w starym żydowskim dowcipie; "masz tu smarkaczu 20 $, i nie zawracaj głowy, my tu o większych pieniądzach rozmawiamy" :wink:

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 16:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
Wiech pisze:
Co za chora sytuacja?! Wszyscy tu narzekają słusznie na przepszczelenie i jednocześnie cieszą się, że w jego okolicy za jego pieniądze ktoś inny dokupi dodatkową pasiekę. Czy to tak trudno zrozumieć, że do każdego ula zostanie dopłacone 50 zł, ale w podatkach będzie zebrane 60, może 70 zł na ten cel i jeszcze dodatkowo przybędzie kilkadziesiąt tysięcy rodzin pszczelich, bo przecież dopłacają.


Czyli co? Chcesz stworzyć kastę dla wybranych? A kto ma być w tej kaście? Ci co mają znajomości? A co z resztą? Jednym zabronić a innych zastrzelić, czy skonfiskować im pszczoły i przekazać wybranym?

Zastanowiłeś się w ogóle co piszesz? Do dupy z wolnym rynkiem i demokracją bo panu Wiechowi konkurencja nie w smak?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 17:06 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
B-52 pisze:
Wiech pisze:
Co za chora sytuacja?! Wszyscy tu narzekają słusznie na przepszczelenie i jednocześnie cieszą się, że w jego okolicy za jego pieniądze ktoś inny dokupi dodatkową pasiekę. Czy to tak trudno zrozumieć, że do każdego ula zostanie dopłacone 50 zł, ale w podatkach będzie zebrane 60, może 70 zł na ten cel i jeszcze dodatkowo przybędzie kilkadziesiąt tysięcy rodzin pszczelich, bo przecież dopłacają.


Czyli co? Chcesz stworzyć kastę dla wybranych? A kto ma być w tej kaście? Ci co mają znajomości? A co z resztą? Jednym zabronić a innych zastrzelić, czy skonfiskować im pszczoły i przekazać wybranym?

Zastanowiłeś się w ogóle co piszesz? Do dupy z wolnym rynkiem i demokracją bo panu Wiechowi konkurencja nie w smak?


Konkurencja i dotacje. Nooo, nieźle. Podałem wyżej lepszy pomysł tej wg. ciebie "konkurencji". Każdy pszczelarz niech dostanie tonę miodu. Dlaczego 50 zł, a nie 500? Konkurencja się wzmocni jak za Breżniewa. Konkurencja by była, gdyby każdy kto chce mieć pszczoły mógłby je kupić i sobie trzymać w dowolnej ilości, ale za swoje, a nie za moje. Za moje to pszczoły chcę mieć ja a ty miej za swoje, a nie za cudze. Teraz budujemy sobie system, w którym, żeby utrzymać pszczoły, to chcemy dotacji dodatkowo i pieniędzy za wytworzony miód. Doprowadzi to szybko do sytuacji, że do utrzymania pszczół dotacje będą konieczne. Bycie zależnym od pana, nie tylko jest niewygodne, ale też niemoralne. Ale co tu o moralności pisać, jak każdy tylko chce zagarnąć dla siebie "bo dają".
Kasta wytwarza się właśnie przez dotacje, licencje, certyfikaty i inne tego typu wynalazki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 17:21 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Marekp57 pisze:
Wiech pisze:
Czy to tak trudno zrozumieć, że do każdego ula zostanie dopłacone 50 zł, ale w podatkach będzie zebrane 60, może 70 zł na ten cel i jeszcze dodatkowo przybędzie kilkadziesiąt tysięcy rodzin pszczelich, bo przecież dopłacają.

Wiech,
Czy do ula dopłacą 0 czy 50 zł, to podatek i tak będziesz płacił. Skoro dają 50, tzn że w ramach tego co już Ci zabrali, to się znalazło. Jest naprawdę wiele lepszych przykładów, że kasa idzie na bzdury.
:wink:

Oczywiście, że jest wiele poważniejszego złodziejstwa niż to tutaj, ale to forum pszczelarskie i w tym wątku nie chce mi się pisać o covidowych dotacjach dla zakładów pogrzebowych z tytułu zmniejszenia obrotów, bo i takie coś było wypłacane.
Dotacje i podatki to błędne koło, taka pętla, która zaciska się na naszych szyjach ku radości, jak widzę wielu z nas. Wszyscy będziemy tego żałować. Żeby ta pętla przestała uciskać, należy ją przeciąć i nieważne w którym miejscu, czy po stronie podatków, czy dotacji. Nieuzasadnione podatki i nieuzasadnione dotacje są takim samym złodziejstwem. Jeżeli nie damy się wciągać w to złodziejskie koło dotacyjno-podatkowe (teraz to nawet nie podatki, tylko daniny, feudalizm coraz bliżej) to przynajmniej będziemy mieli prawo moralne, by protestować przeciwko okradaniu nas wszystkich.
Przypominam, że dzień wolności podatkowej, czyli pierwszy dzień roku, kiedy zaczniemy pracować na siebie i swoje rodziny w ubiegłym roku wypadł 13 czerwca. Za 50 zł dotacji pracujemy niemal przez pół roku na daniny. Kto nas tak zniewolił, że wydziera nam niemal co drugą złotówkę, że przez pół roku pracujemy nawet nie za miskę ryżu, tylko zupełnie za nic? I jeszcze niektórzy bija brawo, bo 50 zł zobaczyli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 18:15 - śr 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
Niestety ale Wiechu popieram Ciebie w 100%. Każdy tylko chciałby zagarniać dla siebie, nawet 50 zł.....
Tak jak Wiech pisze, niedługo dojdzie w pszczelarstwie do tego co już jest w rolnictwie. Rolnik jest zniewolony dopłatami, bez nich nie ma szans się utrzymać. Musi "brać" bo nie wyżyje. I jeszcze wszyscy się cieszą do "dali". Często zdarza mi się polemizować z ludźmi na ten temat. Po prostu nie wiedzą jak działa rynek, podatki, dotacje, refundacje.
KNIEJA pisze:
Niezadowoleni nie muszą brać dopłaty , albo wziąć i przesłać Owsiakowi :haha:

Knieja, nie pisz takich bzdur... Szkoda komentować (chyba że to był żart :) ). Przykład powyżej, niech rolnik nie bierze. Rok i rolnika nie ma. W pszczelarstwie tragedii jeszcze nie ma ale zaczyna robić się niebezpiecznie.
Nie powinno być żadnych refundacji sprzętu, żadnych dopłat do matek, do odkładów, 50zł na rodzinę pszczelą. To jest ABSURD.
Przykro mi się czyta posty pszczelarzy którzy się cieszą że 50zł dostaną.... ok spojrzenie z perspektywy pojedynczego pszczelarza wygląda to fajnie, ale biorąc pod uwagę że tak jest w każdej branży to już przeraża. Pamiętajcie że Wam musza zabrać żeby dać rolnikowi dopłaty, firmie budowlanej na sprzęt, każdej nowej otwierającej się firmie, firmom na ekologiczne przedsięwzięcia ograniczające emisję CO2.
Podsumowanie mojego zbyt długiego wywodu.
To ja już wolę nie mieć tych 50 zł, ale za to oczekuję aby mi nie zabierano moich pieniędzy na dotowanie innych gałęzi gospodarki oraz gospodarkę socjalną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 18:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Wiech,

Brawa za, odwagę i napisanie prawdy prosto w oczy- niestety większość nadal teskni za słusznie minionym systemem "nam się za darmo należy czy się stoi czy się leży".. Rolą Państwa powinno byc stworzenie warunków do rynkowego rozwoju + ograniczenie monopoli - same dotacje wg mnie ok ale na zasadzie coś za coś jak już...np jako "kredyt dofinansowany tj na preferencyjnych warunkach i tylko w te obszary które dają nam międzynarodową przewagę konkurencyjną...
.
50 zł rzucili i patrzaj jak to wszystkim od razu się tu fajnie biznes prowadzi... Gawiedź się jak widać cieszy i klaska bo dostanie 50 zł... A na cukier więcej wyda Niz jak nie dostawała nic... Ale jak widać patent działa aby kupować ludzi za ich własne pieniądze... Oczywiście sam wezmę te 50 zł boj ak dają tylko głupi nie bierze... Ale no właśnie... Zaraz będą dawać 100 a na cukier wydamy 200... Bo za darmo nikt nie daje... Tj trzeba utrzymać ten "Babilon urzędniczy"... Także włożyć więcej niż się wplaca. .. Bardzo podobaja mi się Twoje poglądy... Tyle że w obecnych czasach taka polityką przegrasz bo np Niemiec dopłaci u siebie... I wytnie konkurencję w Pl przejmie rynek... I odbije z nawiązką to co dopłacil... Niestety gospodarka rynkowa pięknie dziala w modelu gospodarki zamkniętej... Natomiast w modelu z gospodarka otwarta - jest wiele "ale"... A najważniejsze z tych " Ale " To to że duży może więcej i że to on ustala zasady... W każdym razie wg mnie przy obecnych realiach rynkowych to te 50 zł nic nie da... Każdy kto umie liczyć widzi spadek rentowności i biznes raczej będzie się zwijał... więksi pszczelarze tj nie ci co mają 10-15 uli z tego co słyszę raczej chcą ograniczać skalę niż się rozwijać... Nie ma sensu robić wiecej za mniej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 19:29 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Ale prezesi mogą sie przed plebsem wykazać. Tośmy wam przecie załatwili.
A co tam się w środku tych prezesowskich gabinetów załatwia to już się tym tak ochoczo nie chwalą. Czasem jak coś wycieknie, to tylko na innym forum. A jak się ktoś oficjalnie próbuje prawdy dowiedzieć, to szybko zostaje z towarzystwa wykluczony, jak to ostatnio z częstochwiakami się stało.
Tak jak i ten post zapewne zaraz zniknie.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 20:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
cinek pisze:
To ja już wolę nie mieć tych 50 zł, ale za to oczekuję aby mi nie zabierano moich pieniędzy na dotowanie innych gałęzi gospodarki oraz gospodarkę socjalną.


cinek, A ile zapłaciłeś tych podatków za prowadzenie pasieki że cię tak ograbili? :roll: :mrgreen:

Ale żeby nie było że się tylko czepiam, to też jestem zdania że nie powinno być dopłat ani refundacji, dla nikogo i do niczego. Super idea pod warunkiem że będzie obowiązywała wszędzie a nie tylko w Polsce. Jest tylko jeden problem TO JEST MRZONKA!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 20:26 - śr 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
B-52 pisze:
cinek pisze:
To ja już wolę nie mieć tych 50 zł, ale za to oczekuję aby mi nie zabierano moich pieniędzy na dotowanie innych gałęzi gospodarki oraz gospodarkę socjalną.


cinek, A ile zapłaciłeś tych podatków za prowadzenie pasieki że cię tak ograbili? :roll: :mrgreen:

Ale żeby nie było że się tylko czepiam, to też jestem zdania że nie powinno być dopłat ani refundacji, dla nikogo i do niczego. Super idea pod warunkiem że będzie obowiązywała wszędzie a nie tylko w Polsce. Jest tylko jeden problem TO JEST MRZONKA!!!!


No to liczymy: podaję produkt, wartość, wartość podatku
cukier - 5 400zł 430zł
ule - 21 000zł 4830zł
sprzęt (miodarka, itd.) 6 000zł 1 1380 zł
paliwo - 1800zł, 414zł
suma 7 054zł czapka drobnych co nie???
Nie liczyłem ramek, węzy i innych pierdół, pewnie z 10 000zł by wyszło....
B-52 tu nie chodzi o to że zabierają mi z pszczelarstwa i dają na pszczelarstwo. Zabierają mi w wielu innych segmentach, na każdym kroku po trochę.....a później oddają 25% mniej...
Może i mrzonka ale należy ograniczać ile tylko się da bo im większa redystrybucja pieniądza przez urzędy tym mniej do nas wraca i bardziej się uzależniamy od "refundacji, dotacji" do momentu aż nie będziemy w stanie bez "dawanych" pieniędzy prowadzić pasiek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 20:45 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
cinek pisze:

No to liczymy: podaję produkt, wartość, wartość podatku
cukier - 5 400zł 430zł
ule - 21 000zł 4830zł
sprzęt (miodarka, itd.) 6 000zł 1 1380 zł
paliwo - 1800zł, 414zł
suma 7 054zł czapka drobnych co nie???
Nie liczyłem ramek, węzy i innych pierdół, pewnie z 10 000zł by wyszło....


A taki powiedzmy piekarz czy cukiernik to nie płaci Vatu kupując mąkę, cukier, drożdże, dodatki do ciast, piec do wypieku zapewne znalazł w rowie, piekarnię użytkuje na dziko po upadłej piekarni GS-owskiej, samochód do rozwożenia pieczywa kupił mu bezdomny jak Rydzykowi, ktoś mu pod firmą zgubił parę beczek z paliwem prąd i gaz ma za darmo bo się podłączył do sąsiada itp. itd. Żyć nie umierać :mrgreen:

Może wiesz ile dopłat i refundacji dostaje? Jak duża piekarnia to chyba sporo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 20:53 - śr 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
Duże firmy ( w tym korporacyjne piekarnie) zgarniają milionowe dofinansowania. Miałem okazję pracować przy takich realizacjach. To tak w odpowiedzi na te zaczepki :P :D Niestety małych rodzinnych piekarni jest już coraz mniej
Uważam że podatki powinny być, i muszą być aby Państwo funkcjonowało. Ale jestem przeciwko jakimkolwiek dopłatom, i kierowaniu strumienia pieniędzy w wybrane gałęzie gospodarki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 20:55 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Niektórzy widzą świat w kolorach czarno-białych, a tymczasem jest on wypełniony wszystkimi odcieniami szarości.
Jeżeli komuś mówię, coś o podatkach, datkach, licencjach itp. to często słyszę, że przecież bez podatków nie byłoby Polski. Oczywiście, że by nie było i to kolor prawie czarny, ale obecne podatki i idąca za nimi wszechobecna biurokracja a za nią korupcja to bardzo ciemny odcień szarości. Przypomnę, że nasza ojczyzna wygnała na obczyznę ponad 2 mln głównie młodych ludzi i ci co zostali nie chcą rodzić dzieci. Liczą na dotacje, czy może po prostu nie wierzą w siebie, w swoją tu przyszłość? Kto i co im odbiera wiarę w to, że uczciwą pracą będą przez najbliższe lata w stanie zapewnić sobie byt, zbudować dom, wykarmić dzieci? Myślicie, że uważają, że za małe dotacje dostaną, że 500+ jest za niskie? Dziś z socjalu samotna matka może żyć lepiej niż gdyby nie miała dzieci i uczciwie pracowała, więc dlaczego nie chce rodzić? Bo każdy przez skórę czuje, że na łasce pańskiej nie można polegać na lata (a dziecko to wieloletni obowiązek), a praca się nie opłaca.
Przeczytałem tu, że na dotacje będzie wydane 60 mln zł. I co z tego będzie? Dopłaty dla wielu, dla wielu tańszy sprzęt. Gdyby w zamian za te wszystkie dotacje można było wprowadzić przepis, zakazujący mieszania miodów z różnych krajów i obowiązek oznaczania kraju jak na kartoflach czy pomarańczach. Co przyniosłoby nam więcej korzyści i ile by to kosztowało? Co do korzyści, to trudno wyliczyć, ale na pewno więksi pszczelarze długo by się nie zastanawiali (a to oni biorą tych dotacji najwięcej przecież). Co do kosztów, myślę, że wprowadzenie takiego przepisu kosztowałoby podatnika 1% tych pieniędzy z dopłat z jednego roku i działałoby nieograniczony czas, a nie rok. Za resztę można by np sfinansować kilka specjalistycznych zabiegów medycznych by rodzice nie musieli żebrać o ratunek. To niewiele, ale byłoby co rok i zawsze to coś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:03 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
B-52 pisze:
Super idea pod warunkiem że będzie obowiązywała wszędzie a nie tylko w Polsce. Jest tylko jeden problem TO JEST MRZONKA!!!!

Już nam Leszek sławetny to kiedyś wmawiał że rolnictwo ma być wolno rynkowe i zanim weszły pełne-czytaj takie same jak w UE ,dopłaty musieliśmy sobie radzić ,dlatego część powiedziała dziękuję .
Dziś wpier..my schaby pompowane chemią z Dani czy innych krajów gdzie od lat dotacje mają pełne, smakuje?
Zamiast oprotestować ten dotowany szajs ,leci się do biedronki po schab na promocji ;).
Nareszcie dostaniemy jakąś część tego co mają od dawna w starej Unii i jeszcze lament ?
Wiecie, głosowałem za wejściem do UE ale nie miałem świadomości jakie to bagno, pewnie 3/4 głosujących za ,nie miała.
Też wiem że to chory system ale na razie jaka alternatywa?

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:05 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Cinku ja nie biorę dopłaty do ula , bo mi nie pasuje ja Wałęsie .
Nie wszyscy musimy być pszczelarzami , podobnie jak inni pracownicy , do emerytury zaliczają kilka firm . Jestem również przeciw dopłatom , mamy taki świat że wszyscy dotują . To taka gra państw , aby mieć przewagę gospodarczą

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
A jak się ma wasz idealizm do szarej rzeczywistości? Nie chcecie dopłat? Nie bierzcie. Jakiś Niemiec, Litwin czy Czech chętnie przytuli tą kasę i za parę lat wytrze wami podłogę zalewając Polskę swoim miodem. Boso ale w ostrogach?

A żeby było śmieszniej, do tej pory nie brałem dopłat, nie chciało mi się schylać po 20 złotych, ale po pięć dych się schylę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:14 - śr 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
Cieszę się że wszyscy się zgadzamy. :)
Też 20 zł nie wziąłem, ale 50 zł chętnie przytulę. :D
Łatwiej byłoby bez tej gry Państw. Alternatywy nie ma, ale obecny układ też nie jest dobry (mam na myśli cały nazwijmy to układ unijny).
Boso ale w ostrogach - trzeba mieć jakieś ideały :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
cinek pisze:
Boso ale w ostrogach - trzeba mieć jakieś ideały :P


Jak przytulisz te pięć dych to ostrogi w kąt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:19 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
B-52 pisze:
Może wiesz ile dopłat i refundacji dostaje? Jak duża piekarnia to chyba sporo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Oczywiście , ze dostaje! I to też jest chore .W naszym kraju już mało kto nie dostaje od państwa prowadząc działalność lub nic nie robiąc :oczko:
No to może mniejszy vat , kiedyś nawet nie było takiego podatku .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:22 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
B-52 pisze:
Jak przytulisz te pięć dych to ostrogi w kąt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja nie polityk , poglądów nie zmieniam za pieniądze .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:36 - śr 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Wybory i nikt nikomu nie daje.

Zobacz ile kosztował węgiel teraz mówią, że tani bo tylko 2000zł za tonę.
Paliwo najtańsze w Europie tylko nie mówią ile cywilizowany Europejczyk za emeryturę kupi paliwa a ile Polak.
Cukier po 2,50 rok temu było drogo, a dzisiaj 6zł.
Wytłumaczenie Białoruś, COVID teraz Ukraina.
Nie mozna tych TIRów ze zbożem z Ukrainy kontrolować w dobie WIATOLI i wszędobylskich kamer - proponować rolnikowi 1300zł za tonę pszenicy.
Niech nie dają tylko niech nie okradają ludzi.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:43 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Tak bym się nie martwił że 50 zł spowoduje przyrost pszczelarzy ;).
Największa pasieka Sadowskich powstała przed tymi "20zł " ;) .
A teraz, 3,5 tyś rodzin x 50 zł ile to kasy :lol: :załamka:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 21:57 - śr 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Groźne jest to kto te rodziny policzy?
Najlepiej skontrolować tego co ma 30rodzin.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 22:03 - śr 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 14:09 - pt
Posty: 215
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Koledzy Rząd nie ma swoich pieniędzy. Aby dać muszą komuś odebrać.
W 2019 roku za SWOJE 50 zł kupowałem 25 kg cukru , w 2021 za moje 50 + rządowe 20 zł kupiłem 20 kg cukru , w 2022 za 70 zł można kupić 14 kg .Obawiam się , że w 2023 za moje 50 zł + rządowe 50 ledwie wystarczy na 20 kg cukru .
I jeszcze jedno .Czy Minister Rolnictwa ma wpływ na ceny produktów rolnych np. cukru ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 22:07 - śr 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Nic dodać nic ująć obrazowo pokazane daje ktoś ? czy zabiera?

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 22:13 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 11 października 2022, 07:45 - wt
Posty: 25
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie poszerzane
Miejscowość z jakiej piszesz: Podkarpackie
B-52 pisze:
cinek pisze:

No to liczymy: podaję produkt, wartość, wartość podatku
cukier - 5 400zł 430zł
ule - 21 000zł 4830zł
sprzęt (miodarka, itd.) 6 000zł 1 1380 zł
paliwo - 1800zł, 414zł
suma 7 054zł czapka drobnych co nie???
Nie liczyłem ramek, węzy i innych pierdół, pewnie z 10 000zł by wyszło....


A taki powiedzmy piekarz czy cukiernik to nie płaci Vatu kupując mąkę, cukier, drożdże, dodatki do ciast, (...)
Wiesz, ekonomistą nie jestem. Ale wydaje mi się, że nie - nie płaci. Produkty które wymieniłeś są środkami do produkcji więc przedsiębiorcy dotyczy cena netto. Podatek jest płacony dopiero od gotowego produktu. Tu: chleba czy bułek.

To że dopłaty dają nam z zabranych nam podatków to jedno. Dopłaty wydamy, i to z nawiązką, na wyższe ceny sprzętu, pokarmu dla pszczół itp. A ceny pójdą do góry. I nie tylko przez inflację. Ceny pojdą do góry właśnie z powodu dopłat. Sprzedawcy wiedzą, że są dopłaty i też będą chcieli ugryźć kawałek z tego tortu. Chyba to już było widać gdy wprowadzono refundację choćby sprzętu. Teraz to się może nasilić.
Jak kupuje się sprzęt rolniczy to bardzo często pierwym pytaniem jest to czy sprzęt jest kupowany na dotacje. Jeśli tak to cena z automatu idzie do góry. Takich przykładów jest więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 22:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Widać z ogłoszeń że cena rodzin przezimowanych spada , wniosek że wielkiego ciągu na 50 zł nie będzie .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2023, 22:39 - śr 

Rejestracja: 04 marca 2022, 01:56 - pt
Posty: 72
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rokietnica
Jak powiedział śp. Andrzej L. "Wy ludziom nie musicie dawać. Wystarczy, że przestańcie im zabierać, a ludzie sami sobie poradzą", ot cała prawda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 10:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
baru0 pisze:
Tak bym się nie martwił że 50 zł spowoduje przyrost pszczelarzy ;).
Największa pasieka Sadowskich powstała przed tymi "20zł " ;) .
A teraz, 3,5 tyś rodzin x 50 zł ile to kasy :lol: :załamka:



175.000 zł... A ile potrzeba na cukier dla tych 3500 rodzin... O ile wiecej trzeba wydać za słoiki zakretki i paliwo... Czy środek transportu bo samochód co jakiś czas trzeba wymienić... A ceny samochodów to teraz kosmos A jeszcze wymysły że tylko elektryki mają być czyli tylko drożej będzie...A ile wiecej trzeba zapłacić ludziom - 3500 uli sam nie ogarniesz... Dajmy na to że placiles minimalną tylko... Było 3000 brutto a od lipca będzie trzeba dać 3600 brutto + narzutu czyli 5000 koszt dla pracodawcy... dajmy na to że zatrudniasz 10 ludzi.. Miesięcznie musisz więcej kasy od lipca znaleźć o jakoś 1000 zl.. Na wypłatę dla każdego z nich... To daje 12.000 rocznie na głowę... Na 10... 120.000 - i ile kasy już poszło? I jak już widać z tych 175.000 dotacji na bank zabranie na wzrost kosztów prowadzenia tej pasieki... A miód w tym czasie nie drożeje na tyle aby ten całkowity wzrost kosztów pokryć bo ludzie oszczędzają i nie kupują "luksusowych produktów" Za 6 zł kupią cukier i ujdzie... Jak z masła zrezygnowali to tym bardzej z miodu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 10:34 - czw 

Rejestracja: 26 grudnia 2021, 20:12 - ndz
Posty: 323
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Rzeszów
Było 3000 brutto a od lipca będzie trzeba dać 3600 brutto Ojojoj ile to kasy może im się w głowie pomieszać co za to kupić i do pracy też trzeba dojechać elektrykiem. A właścicielowi to pewnie z 7000 brutto zostanie i elektryk na firmę . Za co on przeżyje ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 10:50 - czw 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
stach56 pisze:
Było 3000 brutto a od lipca będzie trzeba dać 3600 brutto Ojojoj ile to kasy może im się w głowie pomieszać co za to kupić i do pracy też trzeba dojechać elektrykiem. A właścicielowi to pewnie z 7000 brutto zostanie i elektryk na firmę . Za co on przeżyje ?

Co za bezsensowny komentarz. Człowiek wylicza najprościej jak może, że władza dokonuje zmian, które sprowadzają zubożenie wszystkich z nas, a tu myk komentarz, żeby nie żałować tej podwyżki z 3000 na 3600. Naprawdę tak słabo szło z matematyki, że nie zauważyłeś, że te 3600 dziś to mniej niż 3000 rok temu? Uwierz mi w takim razie na słowo, że dla pracownika to nie jest podwyżka najniższej krajowej tylko obniżka a dla pracodawcy to owszem podwyżka i to spora. Więc jak jeden i drugi stracił to kto zyskał, gdzie podziały się ich pieniądze?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 11:48 - czw 

Rejestracja: 26 grudnia 2021, 20:12 - ndz
Posty: 323
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Rzeszów
No cóż pewnie i ty chciał byś pracownika za 1000 zł bo to duużo i od razu na lizing nowego merca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 12:25 - czw 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Mógłbym pracować nawet za 500, bylebym mógł kupić za to więcej towarów niż za 100000.
Zrozum, że pieniądze to fizycznie tylko zadrukowany papier i nic więcej, a cyfry na nich są umowne i nie oznaczają żadnej bezwzględnej wartości. Chyba jesteś w stanie zrozumieć np. to, że lepiej zarabiać 1000 euro niż 2000 zł. Tu widzisz różnicę i mam nadzieję, że widzisz, że 1000 jest więcej niż 2000. Tak samo jest ze złotówkami. Dziś 3600, to mniej niż 3000 niż rok temu. Wprawdzie inflacja nominalnie jest niższe niż 20%, ale dla osób zarabiających mało realna wynosi około 35%, więc dla osoby, która rok temu zarabiała 3000 (a to mało), dziś powinno się płacić 4050 zł i wtedy byłby niestratny i niczego by nie zyskał. Wtedy mógłby powiedzieć, że zarabia tyle samo co rok wcześniej (trudne, ale naprawdę przenajświętsza prawda).
Pytanie, co stało się z różnicą 4050-3600, kto ma te 450 zł, bo przecież pracownik robi to samo przez cały rok, a zarabia mniej. Nie ma ich pracodawca, bo już wcześniej Tomi ładnie pokazał, że pracodawca też stracił i to nawet więcej. Więc kto każdemu z nas zabrał te pieniądze? Skoro zostały wypracowane to i się pojawiły na tym świecie i uwierz mi, że nie zniknęły w pustce, tylko ktoś je naprawdę wziął, chociaż w robocie nie pomógł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 12:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
Wiech pisze:
Więc jak jeden i drugi stracił to kto zyskał, gdzie podziały się ich pieniądze?


https://www.youtube.com/watch?v=lKLiIoc ... baretOLD02 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 17:07 - czw 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
B-52 pisze:
Wiech pisze:
Więc jak jeden i drugi stracił to kto zyskał, gdzie podziały się ich pieniądze?


https://www.youtube.com/watch?v=lKLiIoc ... baretOLD02 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Świetne :D
I prawdziwe niestety.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 17:42 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
tomi007, To najlepiej rozwijaca się firma ,menagery całą gębą .
Mają miód w poważaniu, to 10% ich dochodu reszta to miksy z owocami,va najwięcej podobno niebieski . Okazuje się że na nowinkach można najwięcej zarobić :)

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 19:32 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Takie larum ale można zmienić fach np.do biedry na kasę lub wykładać towar i wtedy nie obchodzą żadne dotacje.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 20:10 - czw 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
henry650 pisze:
Takie larum ale można zmienić fach np.do biedry na kasę lub wykładać towar i wtedy nie obchodzą żadne dotacje.

Nie zgadzam się z takim podejściem. Wydaje mi się że większość tutaj pszczelarzy pisze o pewnym systemie, podając przykłady akurat ze swojego podwórka czyli pasiek. Dopłaty tym bardziej powinny uwierać osoby pracujące na takich etatach co piszesz bo oni zawodowo wogóle nie "dostają". I o to w tym wszystkim chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2023, 20:15 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Zdecydowana większość dotacji to czysta patologia. Zarzyna to kompletnie wolny rynek i nie pozwala uczciwie konkurować między tymi, którzy dotację biorą i tymi co jej nie dostają.

Poza tym dziwie się że takie stare chłopy i dają się nabierać na tą kiełbasę wyborczą za nasze pieniądze.

Oczywiście trzeba brać, żeby odzyskać przynajmniej część tego co nam ukradli w podatkach i podwyżkach absolutnie wszystkiego. To działa tak że patologia dotacji bedzie rosła do granicy bólu wyborców (czyli zbiednienia), którzy finalnie bedą mieli tak do d*py, że zaczynają głosować na kogo innego. Niestety to proces wieloletni.

Wiech, ma rację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji