FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 12:00 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Invertofix
Post: 28 września 2021, 11:55 - wt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 07 czerwca 2021, 21:43 - pn
Posty: 7
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
Cześć! Dostałem od Łysonia w newsletterze informacje o takim tworze jak Invertofix. Ma to rozkładać syrop cukrowy na syrop inwertowany. Wiem z doświadczenia piwowarskiego że enzymami możemy rozkładać sacharozę na cukry proste także powinno to działać. Pytanie tylko czy ktoś czegoś takiego używał do tworzenia inwertu? Jak pszczoły coś takiego przyjmują? Czy nie ma problemu z zimowaniem? Producent twierdzi że w przypadku stosowania tego enzymu nie mamy w ogóle HMF: https://www.vet-animal.pl/produkt/invertofix/
Niestety nie udostępniają jakiś badań jak wygląda rozkład cukrów prostych w gotowym syropie. Ciekawi mnie też jak to jest z zapachem tego bo to też zaleta syropu inwertowanego zwłaszcza przy karmieniu po nawłoci.

Przyznaję że cena interesująca nawet patrząc po regularnej cenie cukru (a jak się kupi w promocji to wygląda bardzo ekonomicznie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Invertofix
Post: 28 września 2021, 12:23 - wt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Nie stosowałem ale się wypowiem :),
Po co stosować takie coś, skoro pszczoły wspaniale przerabiają cukier na pokarm zimowy. Jak chcesz wydać pieniądze to do każdej podkarmiaczki dorzuć garść gwoździ nierdzewnych. Na 100 % nie zaszkodzi a będziesz miał satysfakcję, że coś zrobiłeś i nie żałowałeś pieniędzy dla swoich podopiecznych.
Rozumiem inwert bo nie trzeba mieszać, już w wiadrach. Trochę droższy ale za wygodę zawsze się płaci. Mieszać cukier z wodą a później samemu to jeszcze przerabiać na inwert? Po co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Invertofix
Post: 28 września 2021, 14:30 - wt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 07 czerwca 2021, 21:43 - pn
Posty: 7
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
Wiadomo że sobie bardzo dobrze radzą z cukrem. Problemem jest konieczność przerabiania cukru po nawłoci. U mnie dalej kwitnie. W ulach mam cały czas nakrop i nie mogę odwirować miodu.
Skoro mogę tej części zostawionej na nawłoć oszczędzić dodatkowej pracy w bardzo niesprzyjających warunkach to wolę to zrobić.
Te rodziny których nie zostawiłem na nawłoć są zakarmione cukrem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji