FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 19:25 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 czerwca 2022, 14:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
neryng pisze:
maniek_mb pisze:
NA rynku na 100 procent będzie deficyt miodu ze względu chociażby na wojnę na Ukrainie.



To niech kolega wytłumaczy dlaczego w dalszym ciągu wjeżdżają cysterny z miodem z UA do Polski.


to może ja postaram się wytłumaczyc. Miód na UA około 8-10 zł /kg , cło niedawno 7 % a ponoć unia miała znieść cło ( nie chce mi się już wkurwiać więc nie dociekałem )
Teraz rozumiesz ? Mały pszczelarz sprzeda swoim i można próbować walczyć o dobrą cenę.
U mnie tak słodko już nie wygląda. Mając około 200 rodzin będę całował hurtownika w d....jeśli da mi zeszłoroczną cenę.
A i nie wierz zbytnio w wojnę. Oczywiśćie gdzieś tam się toczy, ale cała rzesza pszczelarzy wróciła do PL , mniej lub bardziej legalnie ale są. A komu najłatwiej sprowadzić miód z UA ?Kto wie gdzie pytać , kogo itd...

5
Dokładnie,
od kilku lat cło na towary rolne jest 0 procent, miało to na celu wspieranie Ukrainy naszym kosztem bo to my jesteśmy zalewani towarami z UA jako pierwsi. Ma to też drugi plus tj zniszczenie resztek polskiego rolnictwa. Trzeci powód na Ukrainie wielkie gospodarstwa rolne należą do dunczykow, Belgów, Holendrów itp to im zależy żeby wprowadzić swoje towary bez cła na rynek UE.
Ukraincy też zakładają w Polsce pasieki i to są pasieki liczące setki i tysiące uli, miód zawsze mają :roll: na koniec trzeba dodać że większość miodu co zwie się ukraińskim jest nim z nazwy i przejeżdża tylko przez UA. Co obrotniejsi handlarze w naszym kraju są zatowsrowani od dawna po same sufity. Tylko rozlewać na sloiki i naklejać etykiety z dopiskami że polski miód od pszczelarza

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 czerwca 2022, 15:14 - pn 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
I tutaj trzeba zadać pytanie: gdzie jest Polski Związek Pszczelarski?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 czerwca 2022, 23:35 - pn 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 22 kwietnia 2016, 09:08 - pt
Posty: 4
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Zielona Góra
Dołączam do pytania: gdzie jest Polski Związek Pszczelarski ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 czerwca 2022, 23:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
astroludek pisze:
I tutaj trzeba zadać pytanie: gdzie jest Polski Związek Pszczelarski?


Jak to gdzie.. W Warszawie ma siedzibę ;) a stamtąd wsi nie widać...poza tym PZP też ukraiński miód sprzedawał i lody na tym kręcil - pamiętam, że była jakaś afera chyba w "domu pszczelarza"... A ulowe płacimy... Zobaczcie na czym się biznes robi w pszczelarstwie... Przecież nie na miodzie - bo jakoś nie widzę " Przedsiębiorstw" spółek kapitałowych które byłyby pasieką- w pszczelarstwie to biznes się robi na handlu miodem jak już i produkcji sprzetu... A reszta to "POP" - Pszczele Obozy Pracy - rentowność pasieki wynika tylko z tego że nie liczy się nakładów pracy bo normalnie nawet głupie zamawianie słoików to "praca" Za którą trzebaby komuś zapłacić.. Tak samo "wpisywanie" Projektów na refundacje i cała masa innej "nie pracy" O której zapominamy jak chocby myślenie co "jutro na pasiece zrobić"...... Byłoby to dochodowe to byłyby już dawno jakieś wielkie "Latyfundia" Tak jak w innych branżach... A to jest dochodowe tylko jak ktoś jest na "własnej działalności" I lubi to...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2022, 07:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
astroludek pisze:
I tutaj trzeba zadać pytanie: gdzie jest Polski Związek Pszczelarski?


Jak to gdzie.. W Warszawie ma siedzibę ;) a stamtąd wsi nie widać...poza tym PZP też ukraiński miód sprzedawał i lody na tym kręcil - pamiętam, że była jakaś afera chyba w "domu pszczelarza"... A ulowe płacimy... Zobaczcie na czym się biznes robi w pszczelarstwie... Przecież nie na miodzie - bo jakoś nie widzę " Przedsiębiorstw" spółek kapitałowych które byłyby pasieką- w pszczelarstwie to biznes się robi na handlu miodem jak już i produkcji sprzetu... A reszta to "POP" - Pszczele Obozy Pracy - rentowność pasieki wynika tylko z tego że nie liczy się nakładów pracy bo normalnie nawet głupie zamawianie słoików to "praca" Za którą trzebaby komuś zapłacić.. Tak samo "wpisywanie" Projektów na refundacje i cała masa innej "nie pracy" O której zapominamy jak chocby myślenie co "jutro na pasiece zrobić"...... Byłoby to dochodowe to byłyby już dawno jakieś wielkie "Latyfundia" Tak jak w innych branżach... A to jest dochodowe tylko jak ktoś jest na "własnej działalności" I lubi to...[/quote
]
przybywa uli bo jest zarejestrowane ponad 2 miliony rodzin pszczelich, kurczy się baza pożytkową. Pogoda zwariowana bo albo susze albo upały wydajność z ula z roku na rok spada. To ludzie szukają alternatywy w beczkach i handlują towarem z Ukrainy. Ceny odkładów w ogłoszeniach te same co 10 lat temu, ceny miodu w detalu trochę ruszyły do góry natomiast fenomenem jest wzrost ceny matek NU rok do roku o 50% jednocześnie z tą samą cena matek czerwiacych. Gdzie łatwiej mieć NU i mniejszym nakładem pracy niż czerwiace :haha:

W Polsce w większości przypadków jest słaba baza pożytkowa, pszczelarze zacofani, mało kto uwzględnia w koszcie produktu swoją pracę. Zarobia się głównie na pszczelarzach a nie pszczolach

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2022, 07:28 - sob 

Rejestracja: 26 lutego 2012, 13:22 - ndz
Posty: 173
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Zna ktoś ceny skupu miodu ?Hurtowe oczywiście.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2022, 07:42 - sob 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
neryng pisze:
Zna ktoś ceny skupu miodu ?Hurtowe oczywiście.


Na 100% są poniżej kosztów produkcji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2022, 08:37 - sob 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Ceny z zeszłego roku, ale jako że w tym roku większość liczy taniej za miód, więc ceny takie same lub niższe pewnie będą ;)

https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/pa ... pszczelego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2022, 13:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
astroludek pisze:
Ceny z zeszłego roku, ale jako że w tym roku większość liczy taniej za miód, więc ceny takie same lub niższe pewnie będą ;)

https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/pa ... pszczelego


I później cyk 90 PLN za wielokwiacik w słoiku 0.9l. Sprzedają go jako pasieka tak żeby klient myślał że pasieka to pasieka a nie skup i rozlewnia o nazwie " pasieka ". Takie to miody premium dla naiwnych

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2022, 14:35 - sob 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Gdyby ktoś chciał sprzedać wiadro polskiego miodu gryczanego w o połowę drożej niż oferuje skup z tej listy to poproszę o kontakt. Miałbym dla siebie i narobiłbym miodu pitnego :-D

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2022, 14:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
asan, Jak dasz o połowę więcej jak w detalu to się zastanowię :P :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2022, 09:10 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Wszystko idzie w górę jeśli chodzi o ceny. Rząd doi równiutko wszystkich, wzrost rat kredytowych końca nie widać , opał, paliwo, żywność, mandaty - tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o kasę. Pustka w budżecie.
Najpierw trzeba zapłacić ratę w banku, kupić coś podstawowego do jedzenia, - robi się bieda z roku na rok coraz większa, i widać to w spadającej cenie miodu w stosunku do cen innych produktów - miód nie jest produktem podstawowej potrzeby - ciężko sprzedać, a będzie jeszcze gorzej.

Pisz, że sprzedajesz po 70zł słoik, to tak jak z ilością średnią miodu z ula 40, 50,70kg z ula. ja mam w pasiece stacjonarnej 85 z ula.

Nie piszcie głupot. Nie widzicie siedzących od lat w tym samym miejscu starszych Panów (pszczelarz) na ryneczkach, miód po 30 - 35zł - i co ustawiają się tam kolejki???

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2022, 10:24 - wt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Takei ogłoszenie na FB mi mignęło:

wielokwiat - 15 zł/kg (Ukraina)
- akacja - 26 zł/kg (Rumunia)
- gryka - 18,40 zł/kg (Litwa)
- rzepak - 18,10 zł/kg (Rumunia)
- wielokwiat wiosenny - 19 zł/kg (Ukraina)

Brać póki płynny! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2022, 10:58 - wt 

Rejestracja: 17 lutego 2014, 18:40 - pn
Posty: 92
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Hrubieszów
Witam czy ktoś z kolegów orientuje się może który skup miodu płaci najlepszą cenę lub gdzie i po ile płacą skupy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2022, 14:38 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
W Elblągu firma Badeński skupowała i skupuje obecnie miody. Cenę ustalają bezpośrednio przed dostawą np: rzepak 2022 ok 15zł /kg. Inne trzeba byłoby dopytać.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2022, 20:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2021, 16:52 - wt
Posty: 42
Lokalizacja: północna WLKP
Ule na jakich gospodaruję: apostolego
Miejscowość z jakiej piszesz: Piła
glazek7777 pisze:
Nie piszcie głupot. Nie widzicie siedzących od lat w tym samym miejscu starszych Panów (pszczelarz) na ryneczkach, miód po 30 - 35zł - i co ustawiają się tam kolejki???


No nie wiem ja nie widzę by ich było dużo na lokalnym jarmarku 2 osoby te same, ceny różniste. W zeszłym roku od 28 PLN za słoik 0,33l do 40PLN za słoik 0,9l zależy co na nim było napisane. Zawsze mali psuli rynek dużym, tak było ze świniami, bydłem rzeźnym itp, bo mając mało można przełknąć parę złoty w plecy, przy ilości robią się kwoty, które 'widać". Ale druga sprawa jest taka, że mały pszczelarz łatwiej ma by mieć stabilną relatywnie "drogą" klientelę.Gdy w 2017 kupowałem materiały na pierwsze ule to już miałem 4 chętnych na miód, bo zakładali, że jakość przy innych rzeczach przełoży się na podobną jeśli chodzi o miód. Większości ludzi nie interesuje jakość tylko cena, wystarczy spojrzeć co mają w koszykach w markecie i to wcale nie są biedni ludzie. Takim ile się nie powie będzie za dużo, natomiast każdy świadomy konsument wie, że znajomy pewny pszczelarz to skarb podobny do zaufanego mechanika. Trzeba cenić.
Nie mam ciśnienia na sprzedaż bo wolę wykorzystać miód do zrobienia miodu pitnego i używania go zamiast cukru do niektórych nalewek i konfitur.. Jednak co roku parę słoików idzie po znajomych i rodzinie w darach, wiadomo po sąsiedzku jeden musi wpaść na ewentualne użądlenia i zawsze wiercą mi dziurę w brzuchu o sprzedaż jak będę miał coś na "zbyciu' mimo że im powtarzam, że będę drogi. W tym roku pierwszy raz mam tak że mogę trochę sprzedać i za 750 gram miodu powiedziałem 45PLN, jak przyjdą oddać słoik to oddam 5PLN, bo słoiki typu amfora jakie kupuję na swoje potrzeby tanie nie są. I żaden z zainteresowanych się nie wycofał słysząc taką cenę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2022, 20:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Szalony Kapelusznik pisze:
. Większości ludzi nie interesuje jakość tylko cena, wystarczy spojrzeć co mają w koszykach w markecie i to wcale nie są biedni ludzie

Tylko pszczelarze takie paniska, których cena nie obchodzi, kupują tylko luksusowe i najdroższe produkty?
Ale jak już coś sprzedają to zaraz lament, że trudno sprzedać drożej i zawsze jakieś dziadki psują rynek.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2022, 23:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Hmm... Sprzedać 10kg... A sprzedać np. 1000 albo 3000... Tu jest pies pogrzebany- im dalej w las tym więcej drzew... Ja mam jeszcze trochę miodu z 2021r...ale niech sobie jest - będzie na ciężkie czasy Wszak wyprodukowany po dużo niższych kosztach... Śmiałem się do znajomych że przy tej inflacji to nie warto sprzedawać bo dostaję papierki które tracą szybko na wartości a jak trzymam w towarze to zyskuje na "wycenie zapasow" - bo ksiegowo tak to wygląda ;) tylko mało kto wycenia "zapas" Bo liczy się dopiero to co ma się w portfelu a nie na półce... W każdym razie teraz portfel mieć lepiej pusty tj, szybko wydawać kupując towar jak ma się go gdzie trzymać....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 czerwca 2022, 06:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Grzesiu007 pisze:
Witam czy ktoś z kolegów orientuje się może który skup miodu płaci najlepszą cenę lub gdzie i po ile płacą skupy?

Mazurskie Miody
Rzepak i wielokwiat wiosenny 14 zł/kg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 czerwca 2022, 15:29 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2021, 16:52 - wt
Posty: 42
Lokalizacja: północna WLKP
Ule na jakich gospodaruję: apostolego
Miejscowość z jakiej piszesz: Piła
JM pisze:
Tylko pszczelarze takie paniska, których cena nie obchodzi, kupują tylko luksusowe i najdroższe produkty?
Ale jak już coś sprzedają to zaraz lament, że trudno sprzedać drożej i zawsze jakieś dziadki psują rynek.


W czasach kiedy biedra była faktycznie najtańsza, to najlepsze samochody pod nią stały. No ale jeden woli dobre auto i chleb z margaryną, drugi woli chleb z margaryną, rower i wyjazdy zagraniczne, a trzeci pierdzieli wyjazdy, drogie auta bo woli zjeść krewetki lub jagnięcinę, no niestety czasem bywa tak, że chleb z margaryną to wszystko na co stać. Nie ma o co się obrażać, nie tyle, że dziadki psują rynek co mali. To jest fakt, ja o to nie mam pretensji bo każdy orze jak może, w końcu jak ja pojadę na fuchę i komuś zrobię remont łazienki to też psuję rynek firmom remontowo-budowlanym, bo nie muszę płacić zusu, podatku bo od tego mam etat, dzięki czemu jestem tańszy niż zawodowcy, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać jak mawiała reklama. Ale gdybym zaczął robić to zawodowo to trzeba by było podnieść ceny

Kiedyś obrodziły mi niesamowicie pyry, gdy testowałem ile można wyciągnąć z mojej ziemi na intensywnej uprawie. Było tego 10 arów, nadwyżkę sprzedałem, mój ojciec zaczął liczyć ile to by było kasy gdyby miał hektar takich ziemniaków, niestety musiałem go naprostować, że przy hektarze musiałby mieć, sadzarkę,kombajn, przechowalnię, ludzi zatrudnionych do zbioru itd, więc by miało to ręce i nogi trzeba by było mieć 10ha. gdy się na coś nastawiamy to nie ma miejsca na "partyzantkę"
I tak samo jest tutaj.
Ma ktoś z 5-10 uli za tą przysłowiową stodołą, to pewnie w 80% przypadków nie ma zgłoszonej sprzedaży bezpośredniej, więc nie musi ładować się w koszty związane z przepisami, często jest to hobby lub zabicie czasu dla emeryta/rencisty (nie musi być dziadek bo mundurówka leni się przez pół życia) to nawet taki człowiek nie liczy kosztów roboczogodzin (przynajmniej ja nie liczę, z resztą czy hobby to praca?) i to tylko dodatkowy dochód. U producentów miodu wygląda to inaczej. I gdy taki maluch sprzeda 100kg miodu to czy to będzie po 35pln czy 45pln czy sprzeda w rok czy miesiąc to tylko 1k różnicy, przy 3 tonach to się robi już 30k PLN, a to czuć.
Chociaż przy 100kg to nie wiem czy nie lepiej byłoby się pobawić i robić "zestawy prezentowe" z kawałkiem plastra miodu w środku słoika jakąś ozdóbką i wierszykiem, jeszcze lepiej gdyby to był miód z obszaru natura 2000 czy jakiegoś parku/rezerwatu. 100kg niedużo to i przez allegro czy olx powinno się znaleźć tylu niszowych klientów co by zapłacili o wiele więcej niż za tradycyjny towar. Klient musiałby być wielkomiejski i niestety z wymierającej klasy średniej. Tacy ludzie potrafią się zachwycać chlebem ze smalcem i bimbrem co wali drożdżami(a dobry KPN nie czuć drożdżami) o ile się powie że tradycyjne, bez chemii. A jak jeszcze z twoim produktem pokaże się jakiś celebryta to już sukces murowany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 czerwca 2022, 14:39 - czw 

Rejestracja: 17 lutego 2014, 18:40 - pn
Posty: 92
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Hrubieszów
mendalinho pisze:
Grzesiu007 pisze:
Witam czy ktoś z kolegów orientuje się może który skup miodu płaci najlepszą cenę lub gdzie i po ile płacą skupy?

Mazurskie Miody
Rzepak i wielokwiat wiosenny 14 zł/kg

Dzwoniłem obecnie oferują 16 zł/kg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2022, 17:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 stycznia 2011, 23:55 - śr
Posty: 116
Lokalizacja: bochnia
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ta dyskusja prowadzi donikąd

_________________
kri


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lipca 2022, 01:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sierpnia 2019, 15:16 - czw
Posty: 39
Lokalizacja: Strzeleczki, opolskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tychy
Ja chyba jestem ten "mały, co psuje rynek" bo sezon kończę z 11 rodzinami a miód sprzedaję po 45 zł. Przyszły sezon będzie po 50 zł.
Oczywista oczywistość, że bardzo niedługo osiągnę limit sprzedaży "lokalnej" ale 300-500 słoików spokojnie sprzedam w tej cenie bez ogłaszania się gdziekolwiek... Większe ilości wymagałyby działań opartych na wzmożonych kontaktach międzyludzkich a zważywszy na fakt, iż nie znoszę ludzi to wolałbym tego uniknąć ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2022, 06:45 - pt 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
Podając ceny warto jeszcze powiedzieć gdzie się ten miód sprzedaje. Bo inaczej wygląda sprawa jak ktoś sprzedaje na telefon, a inaczej jak na rynku, czy też na jakimś "festiwalu smaku" koszty takiej sprzedaży są różne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2022, 13:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Kupiłem 22 słoje leśnego po 35zl , towar b.dobry .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2022, 15:03 - pt 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 809
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Ciekawie piszą


https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,6173031

_________________
gendzi@interia.pl
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2022, 21:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2019, 17:37 - ndz
Posty: 260
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mikołów
Czytając forum dochodzę do wniosku że miód raczej będzie tańszy. Bo się nie sprzeda, bo na moim terenie za duża konkurencja, bo notujemy spadek popytu o 30%, bo za dużo z Ukrainy. Lubię grzebać kijem w mrowisku. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2023, 15:52 - czw 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
Cześć.
Orientujecie się ile w skupach płacą za miód rzepakowy i wieokwiat?
Ewentualnie które skupy funkcjonują?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2023, 08:28 - pt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 28 sierpnia 2023, 11:22 - pn
Posty: 27
Lokalizacja: Puck
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Puck
cinek pisze:
Cześć.
Orientujecie się ile w skupach płacą za miód rzepakowy i wieokwiat?
Ewentualnie które skupy funkcjonują?


słyszałem że w granicach 13zł/kg ale dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2023, 09:43 - pt 

Rejestracja: 08 stycznia 2023, 23:16 - ndz
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: WP+18wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: mazowieckie
Wychodzi 18 zł za słoik 900 ml. Chciałem mniej więcej się zorientować. Szaleństwo
W zeszłym roku za rzepak miałem propozycje po 16-17 zł/kg za rzepak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2023, 21:53 - pt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Dzisiaj wszedłem do sklepu słoik miodu 1kg 15 zł.
Mamy czasy i ktoś mówi ,że wszystko drożeje a miód na łeb i szyję.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2023, 22:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
andrzejkowalski100 pisze:
Dzisiaj wszedłem do sklepu słoik miodu 1kg 15 zł.
Mamy czasy i ktoś mówi ,że wszystko drożeje a miód na łeb i szyję.
Pozdrawiam :pl:

Jak jest więcej sprzedających niż kupujących to cena leci do tego ludzie zostali ograbieni z pieniędzy i oszczędności najpierw pod pretekstem covid a później wojny na Ukrainie. Miód nie jest towarem pierwszej potrzeby więc jeśli brakuje na inne rzeczy zakup miodu chodzi na dalszy plan lub szuka, się najtaniej. Już niektórzy po zapominali że cukier kosztował 2 lata temu ok 2.5pln a było drogo jeśli kosztował 2.8pln, takich przykładów można wymieniać

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2023, 08:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Mazurskie miody z Olsztyna
11 zł za kg i skup na razie wstrzymany


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2023, 10:08 - sob 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
W sklepach jest miód w granicach 20-25 zł za kg. Import idzie pełną parą. W Poznaniu bez problemu można od pszczelarza kupić miód w cenie 40 zł za słoik 900ml, rzepak po 35 zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2023, 15:40 - sob 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Rynek miodu jest całkowicie zarżnięty przez barwione syropy. Winne są władze z kolegami i przepisy. Mały pszczelarz chcący konkurować ceną, bo mu klient wybrzydza, sprzedaje poniżej kosztów produkcji. A to jest idiotyzm, bo jak można porównywać produkt prawdziwy z podrobionym.
Nie ma szans konkurować, gdy część zawodników oszukuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2023, 15:54 - sob 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 626
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
w Kielcach na targowisku (bazarach) za spadź słoik 900 88 zł. Natomiast w sklepiku przy siedzibie ŚZP ul,Zagórska słoik 900 120 zł za spadź. I z tego co jest mi wiadome to w tym sklepiku (nie podaje nazwy) miód się sprzedaje.Dodaje ,że chodzi o spadź iglastą.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 listopada 2023, 18:19 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Cennik z pasieki.
https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/pa ... pszczelego
Cytuj:
Ceny skupu miodu i pyłku pszczelego

Ceny skupu miodu i pyłku pszczelego


Cena brutto za 1 kg [średnia]

miód wielokwiatowy 14 zł

miód rzepakowy 15 zł

miód spadziowy ze spadzi iglastej 29 zł

miód wrzosowy 50 zł

miód gryczany 19 zł

miód lipowy 19 zł

miód akacjowy 21 zł

miód nektarowo-spadziowy 25 zł

pyłek pszczeli (obnóża) 40 zł

Stan na 12.10.2023

Uwaga! Podano ceny orientacyjne. W poszczególnych skupach, w zależności od ilości i jakości miodu, ceny można negocjować. Należy pamiętać, że punkty skupu wymagają badań laboratoryjnych miodu.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2023, 20:18 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
W tej chwili cena miodu sprowadzanego z Ukrainy do polski to 4,5zł. za kilogram . :thank:

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2023, 20:23 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Lenin, i to jest nius Ukraina wywdzięcza nam
za wsze czasy.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2023, 22:59 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Lenin pisze:
W tej chwili cena miodu sprowadzanego z Ukrainy do polski to 4,5zł. za kilogram . :thank:

A, kg cukru na hurtowni miesiąc temu 4.8pln za kg, wystarczy zobaczyć na portale aukcyjne i inne z ogłoszeniami żeby zobaczyć w swojej okolicy jakie są ceny, u mnie zaczynają, się od 30pln za, słoik jaki gatunek tylko chcesz.
Jest nas kilkadziesiąt tysięcy w Polsce a nie jesteśmy warci uwagi czy nawet wymienienia że zabija się polskie pszczelarstwo na rzecz tego co sprowadzają z Ukrainy

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2023, 23:00 - ndz 

Rejestracja: 24 lutego 2012, 02:21 - pt
Posty: 68
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Sytuacja jest coraz gorsza... Pszczelarstwo w tym kraju stacza się po równi pochyłej. Jak ktoś ma nadzieję zająć się pszczelarstwem żeby trochę dorobić
to jest to najgorszy czas
Dziwi fakt że nikt na górze nie wpadł na pomysł żeby protestować, ciekawe dlaczego..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2023, 23:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
[quote="Ferdek"]Sytuacja jest coraz gorsza... Pszczelarstwo w tym kraju stacza się po równi pochyłej. Jak ktoś ma nadzieję zająć się pszczelarstwem żeby trochę dorobić
to jest to najgorszy czas
Dziwi fakt że nikt na górze nie wpadł na pomysł żeby protestować, ciekawe dlaczego..[/quote
Bo wszyscy ze świecznika handlują przysmakami zza wschodniej granicy. Przecież to jest olbrzymi interes, człowiek który ma pasiekę nawet kilkaset rodzin ma niewielkie szanse na współpracę z większymi sklepami a niemal takie wyłącznie zostały, jeśli ktoś sprowadza dużo to nie ma absolutnie żadnego problemu z zapewnieniem stałych dostaw.
Inna sprawa że każdy kto jakiś rok temu czy dwa o tym pisał był nazywany ruska onuca. Najpierw powinno się dbać o swoich obywateli a dopiero później o obywateli i firmy w tym również te globalne z innych krajów.
Było źle bo zostaliśmy wydymani przez Pinokia i spółkę a teraz będzie jeszcze gorzej jak nowe władze zaczną ponownie spoglądac w stronę Berlina, jak zadecydują w Berlinie i Paryżu tak będziemy mieli w Polsce

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 listopada 2023, 23:27 - ndz 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 997
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Sami sobie jesteśmy winni, kupując w obych sieciach podcinamy gałęz a której siedzimy. To tyczy wszystkich w kraju. Inni się bogaą a naszej nawności i głópocie. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 listopada 2023, 22:12 - pn 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Na chwilę obecną 40% miodu importowanego idzie z Ukrainy, a 60% z zachodu głównie przez port w Hamburgu. Miód rzepakowy w tej chwili jest w Polsce nie sprzedawalny na rynkach hurtowych. Jak na ironię są plany żeby w najbliższym czasie ruszyła kampania reklamowa zachęcająca konsumentów do większego spożycia miodu. Woda na młyn dla handlarzy. :tasak:

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 listopada 2023, 01:38 - wt 

Rejestracja: 24 lutego 2012, 02:21 - pt
Posty: 68
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cyt. Lenina "Miód rzepakowy w tej chwili jest w Polsce nie sprzedawalny na rynkach hurtowych".
Właśnie 13 listopada pani w programie agrobiznes mówiła że ten miód biały
bardzo dobrze się sprzedaje :)
Innym razem w tym samym programie że pszczelarze zebrali po 50 kg miodu z ula. Tam często mówią o pszczelarstwie tylko ja już tego nie mogę słuchać... :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 listopada 2023, 08:41 - wt 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
Kampania reklamowa powinna zachęcać konsumentów do zakupu miodu bezpośrednio od pszczelarza. Podobnie zresztą powinien być promowany zakup innych produktów bezpośrednio od rolnika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 listopada 2023, 10:20 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Lenin pisze:
Na chwilę obecną 40% miodu importowanego idzie z Ukrainy, a 60% z zachodu głównie przez port w Hamburgu. Miód rzepakowy w tej chwili jest w Polsce nie sprzedawalny na rynkach hurtowych. Jak na ironię są plany żeby w najbliższym czasie ruszyła kampania reklamowa zachęcająca konsumentów do większego spożycia miodu. Woda na młyn dla handlarzy. :tasak:

Szkoda , że nie zdążyli uchwalić lokalnej półki , coś takiego obowiązuje w cywilizowanej Europie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 00:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
Lenin pisze:
Na chwilę obecną 40% miodu importowanego idzie z Ukrainy, a 60% z zachodu głównie przez port w Hamburgu. Miód rzepakowy w tej chwili jest w Polsce nie sprzedawalny na rynkach hurtowych. Jak na ironię są plany żeby w najbliższym czasie ruszyła kampania reklamowa zachęcająca konsumentów do większego spożycia miodu. Woda na młyn dla handlarzy. :tasak:

Szkoda , że nie zdążyli uchwalić lokalnej półki , coś takiego obowiązuje w cywilizowanej Europie.


Wystarczy zacząć chodzić do tych sklepów co trzeba a nie do marketów gdzie wciskane są nam głównie odpady z niemieckiej produkcji których rasa panów nie je... Traktują nas jak te przysłowiowe świnie które wszystko zeżrą.
Ten sam produkt dedykowany na rynek niemiecki jest lepszy i tańszy a my płacimy dużo i kupujemy badziewie.
Słynna niemiecka chemia czyli proszki dla niemców na niemiecki rynek kontra niemiecki proszek dla Polaka.
Ryby mrożone które po rozmrozeniu tracą 2/3 swojej pierwotnej wagi itp
Mozna kupić uczciwy miód, wędliny itp produkty tylko trzeba się udać gdzie trzeba i nie oczekiwać ceny jak za ten szajs z wypełniacz ami głównie z niemieckich marketów które nawet w Polsce nie płacą podatków i służą głównie do drenażu polskich kieszeni

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 08:09 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
kudlaty pisze:
Można kupić uczciwy miód, wędliny itp produkty tylko trzeba się udać gdzie trzeba i nie oczekiwać ceny jak za ten szajs z wypełniaczami

Właśnie u nas facet sprzedaje wędliny z własnego wyrobu i chowu.
Mimo że pewno na paszach chowane to jest różnica.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 09:11 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
baru0 pisze:
Mimo że pewno na paszach chowane to jest różnica.

Pewno półtusze z Holandi :oczko: Nasze tuczarnie lokalne , tak do 100 szt przebranżowiły się na magazyny i hurtownie z powodu ,,bardzo wysokich cen skupu"trzody , ale i z takiego surowca jest różnica.

kudlaty pisze:
Wystarczy zacząć chodzić do tych sklepów co trzeba a nie do marketów gdzie wciskane są nam

Rozwiązań jest wiele tylko trzeba chcieć !
Przestać tępić przetwórstwo domowe , przestać karać dzieci za próbę sprzedaży koszyczka wiśni .
Opodatkować hipermarkety i duże firmy tak jak reszta , zreformować przepisy i wymogi wobec rzemiosła i małych firm i...... wiele innych mądrych i głupich rozwiązań .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji