FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 07:46 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 listopada 2023, 11:15 - czw 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 626
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
lalux5 pisze:
podatkować hipermarkety i duże firmy tak jak reszta , zreformować przepisy i wymogi wobec rzemiosła i małych firm i...... wiele innych mądrych i głupich rozwiązań .


No może w końcu przyszły rząd ( banda .......) :-D tak też uczyni czyli opodatkuje wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe których właścicielami są kraje -sieci na zachód od Odry.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 12:33 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
Wystarczy zacząć chodzić do tych sklepów co trzeba a nie do marketów

Konsumenci wybrali markety i nic na to nie poradzimy , dlatego moim zdaniem, taka inicjatywa rządowa , jak LOKALNA PÓŁKA , byłaby dla nas bardzo dobra , bo zmuszałaby do szukania produktów w najbliższej okolicy . Myślę , że dobrym pomysłem , byłoby wysyłanie takich pomysłów do lokalnych posłów , przez organizacje rolnicze , w tym pszczelarskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 12:47 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
W małopolsce juz są takie projekty na zasadzie reklamy regionalnych producentów,rolników czy pszczelarzy .
Ale to projekty ,po zakończeniu cisza ;).
Moja pasieka została umieszczana na takich broszurach ,mapach.
Tworzyli też taką aplikację ale nie wiem jak to działa ,dawałem swoje dane a później zapominałem o tym.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 12:57 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Hieronim pisze:
jak LOKALNA PÓŁKA , byłaby dla nas bardzo dobra , bo zmuszałaby do szukania produktów w najbliższej okolicy . Myślę , że dobrym pomysłem , byłoby wysyłanie takich pomysłów do lokalnych posłów

W najbliższej okolicy jest tyle miodu ,,lokalnego" , wszelakiego gatunku, że wszystkich półek by brakło, a zbiory były na poziomie od 0 do .... 3 kg w porywach :thank: Na dodatek jest już po wyborach , a posłowie lokalni mają głosować tak jak każe SMS :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 13:24 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
lalux5 pisze:
W najbliższej okolicy jest tyle miodu ,,lokalnego" , wszelakiego gatunku, że wszystkich półek by brakło, a zbiory były na poziomie od 0 do .... 3 kg w porywach :thank: Na dodatek jest już po wyborach , a posłowie lokalni mają głosować tak jak każe SMS :oczko:

To najlepiej nie robić nic i tylko narzekać.
baru0 pisze:
W małopolsce juz są takie projekty na zasadzie reklamy regionalnych producentów,rolników czy pszczelarzy .
Ale to projekty ,po zakończeniu cisza ;).
Moja pasieka została umieszczana na takich broszurach ,mapach.
Tworzyli też taką aplikację ale nie wiem jak to działa ,dawałem swoje dane a później zapominałem o tym.

To jest coś innego , odgórne narzucanie handlowcom , aby musieli szukać towarów spożywczych w miejscu swojej działalności , sami tego nie zrobią , tak jest w innych krajach , ale tam przedstawiciele są od tego , aby pomagać swoim wyborcom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 15:49 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Porównujecie produkt lokalny, zazwyczaj wysokiej jakości, wyprodukowany przez lokalnego rolnika z paszą z marketu robioną na farmach/fabrykach. Tylko jest jeden problem, CCC. Cena czyni cuda. Ludzi albo nie stać albo wolą żreć te wyroby podobne do prawdziwych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 16:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5 pisze:
baru0 pisze:
Mimo że pewno na paszach chowane to jest różnica.

Pewno półtusze z Holandi :oczko: Nasze tuczarnie lokalne , tak do 100 szt przebranżowiły się na magazyny i hurtownie z powodu ,,bardzo wysokich cen skupu"trzody , ale i z takiego surowca jest różnica.

kudlaty pisze:
Wystarczy zacząć chodzić do tych sklepów co trzeba a nie do marketów gdzie wciskane są nam

Rozwiązań jest wiele tylko trzeba chcieć !
Przestać tępić przetwórstwo domowe , przestać karać dzieci za próbę sprzedaży koszyczka wiśni .
Opodatkować hipermarkety i duże firmy tak jak reszta , zreformować przepisy i wymogi wobec rzemiosła i małych firm i...... wiele innych mądrych i głupich rozwiązań .


Jest mało prawdopodobne żeby ktokolwiek zmienił prawo na korzyść obywateli, a wręcz przeciwnie bo to wspieranie "szarej strefy". Masz kupować a nie produkować bo na każdym etapie pobierane są od tej działalności podatki oczywiście te podatki płaci kupujący. Nie mieliśmy nie mamy i raczej już mieć nie będziemy rządu który by reprezentował interesy Polaków.
Obecnie można kupić wieprzowinę głównie duńska, belgijska rzadziej widuje holenderskie, jak się coś trafi z polską pieczątka to w większości przypadków to "polskie" mięsko z fabryk wieprzowiny wybudowanych na polskich słupów gdzie inwestor pomaga ci wybudować obiekt, dostarcza ci zarówno pasze jak i same świnie tym sposobem 1 osoba jest w stanie ogarnąć kilka tys świń. Jakbyś chciał się wychylić to zostajesz bez niczego i z kredytem na parę baniek.
Rodzime gospodarstwa wykończył "asf " połączony z zamrożonymi dzikami które ludzie spotykali w lasach na drzewach..... (są filmy na yt o tym albo relację jak pojawiał się martwy dzik przed gospodarstwem, rolnik sprzątał żeby nie było afery a tu cyk mimo tego zjawiła się kontrola jakby wiedzieli gdzie jechać ). Polskie zdrowe świnie zabijano i utylizowano a do Polski wieźli chore świnie z np litwy a my to jedliśmy.
Zresztą niemal w każdej dziedzinie z eksporterow staliśmy się importeramii o to chodziło żeby tam gdzie byliśmy konkurencja zneutralizować zagrożenie głównie dla niemieckiej gospodarki.
Polskie firmy transportowe stały się groźne dla tych za chodnik to się wymyśla coraz to nowe przepisy żeby utrodnic im działanie

Nie potrzeba przepisów tylko uświadamiania Polaków co jedzą i jak są oszukiwani na każdym kroku. Trzeba czytelnych, jasnych oznaczeń pochodzenia i składu produktów. I surowych kar powiązanych z wysokością obrotów danego producenta żeby nie opłacało tego co się opłaca obecnie. Gdybyśmy kierowali się jakością i pochodzeniem produktów sprawa by była zupełnie inna. Bojkot danej sieci handlowej czy producenta też by wiele mógł wnosić. No ale po to się właśnie dzieli ludzi ciągłym wałkowaniem tematow zastępczych żeby robić z nimi co chcą.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 16:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
kudlaty pisze:
Wystarczy zacząć chodzić do tych sklepów co trzeba a nie do marketów

Konsumenci wybrali markety i nic na to nie poradzimy , dlatego moim zdaniem, taka inicjatywa rządowa , jak LOKALNA PÓŁKA , byłaby dla nas bardzo dobra , bo zmuszałaby do szukania produktów w najbliższej okolicy . Myślę , że dobrym pomysłem , byłoby wysyłanie takich pomysłów do lokalnych posłów , przez organizacje rolnicze , w tym pszczelarskie.


O jakiej ty lokalnej półce piszesz? Chcesz żeby ludzie kupowali u ciebie miód bo jest polski i twój a jednocześnie walisz do marketu żeby kupować niemiecki syf bo rzucili jakiś ochłap co jest albo poza gatunkowy, jest zalegaczem na półkach albo sieć miała okazję tanio kupić bo się terminuje?
Rzucają jedna rzecz bardzo tanio a walą każdego na wszystkich innych towarach bo przecież mało kto idzie tylko po jedna rzecz na zakupy.

Lokalne bazary, małe sklepy, lokalne hurtownie które mają towary głównie polskie z okolicy ledwo zipia a rolnik nie ma gdzie sprzedać za uczciwa cenę bo i komu skoro wiara siedzi w biedronce, Lidlu aldi Kauflandzie i innych zachodnich.
Pokaz mi też kraj w Europie w którym tak się panoszy obcy kapitał, w którym jest tyle marketów? Jednoczesnie wskaż mi jedna polska markę (np sieć sklepów jakichkolwiek) która by miała rację bytu np w Niemczech :haha: bo przeważnie jak komuś przychodzi pomysł coś tam otworzyć to jeszcze szybciej zamykają niż było otwarcie. Niemiec nawet jak jest na, wakacjach to wali do ich sklepów gdzie sprzedają ich towary bo wspierają własną gospodarkę a nie cudzą.
Nam wpaja się ciągle że nic nie potrafimy, że nie niemieckie lepsze polskie to pomarańcz warte i mamy co mamy. A do Niemiec jadą kontenery z Chin i jedni zdzierają oznaczenia a drudzy naklejaja niemieckie znaczki i idzie w świat jako niemieckie. Do tego to ciągle rozpamietywanie porażek i milczenie o sukcesach

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 19:48 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Za dużo narzekania. Może na poczatek regulacja działu pszczelarskiego? Póki co to mi się zdaje że importem miodu nie zarządza ten niedobry Niemiec czy Francuz, tylko Polacy. Zakaz importu syfu, likwiadacja dopłat, deputatów itd. Chwile będzie zawieruchy, potem się to unormuje. Ci co kradną i robią szwindle utracą źródło dochodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2023, 08:11 - pt 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 626
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Nie narzekajcie na supermarkety bo co niektórzy z nas w tych supermarketach dokonują sami szaleńczych zakupów.Odsyłam do strony "ceny cukru" ma chyba ze 40-ci stron. W ubiegłym roku wchodząc do sklepu wielkopowierzchniowego spotkałem znanego mi pszczelarza który pyta mnie gdzie mam wózek pytam po co mi wózek ano cukier jest w "promo" nie kupujesz dla pszczół pyta odpowiadam,że nie bo karmie inwertem. W dalszej rozmowie mówi,że przyjechał przyczepką kierowniczce przywiózł miodu i ta przymknęła oko na limity i ląduje pełną przyczepę dodał,że inwert to syf. Cukier który ten pszczelarz zakupywał ciężko było odróżnić od soli czy mąki był tak miałki moim skromnym zdaniem nie nadawał się do zakarmiania zimowego no ale to jego sprawa. Wiosną br. ten pszczelarz mówił,że miał duże upadki rodzin po zimowil,czy było to spowodowane jakościom pokarmu zimowego tego nie wiem. Podsumowując narzekamy ale sami korzystamy oczywiście nie wszyscy ( patrz strona ceny cukru)
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2023, 09:19 - pt 

Rejestracja: 26 grudnia 2021, 20:12 - ndz
Posty: 323
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Rzeszów
Technologia produkcji się zmieniła a soli w cukrowni się nie warzy. To czy cukrem pudem czy innym zakarmisz nie ma znaczenia przecież ciasto z pudru się robi. Kryształu już nima i nie bedzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2023, 12:37 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
O jakiej ty lokalnej półce piszesz?

Modelu handlu już nie zmienimy , ale możemy domagać się od rządzących , aby te sieci dopuściły nas do tego handlu , bo na razie nie ma szans umieścić tam słoika miodu . Od tego jest rząd i jego agendy , za to ich utrzymujemy . Nigdy targowiska , czy festyny nie zastąpią normalnego handlu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2023, 13:02 - pt 

Rejestracja: 23 lutego 2013, 20:30 - sob
Posty: 31
Ule na jakich gospodaruję: leżak
Hieronim pisze:
Modelu handlu już nie zmienimy , ale możemy domagać się od rządzących , aby te sieci dopuściły nas do tego handlu , bo na razie nie ma szans umieścić tam słoika miodu . Od tego jest rząd i jego agendy , za to ich utrzymujemy .

Też tęsknię za czasami komuny. Byłem wtedy piękny i silny. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2023, 20:11 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
ares pisze:
Też tęsknię za czasami komuny. Byłem wtedy piękny i silny. :wink:

Co ma komuna do tego , przecież takie rozwiązania obowiązują w normalnych krajach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2023, 00:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
kudlaty pisze:
O jakiej ty lokalnej półce piszesz?

Modelu handlu już nie zmienimy , ale możemy domagać się od rządzących , aby te sieci dopuściły nas do tego handlu , bo na razie nie ma szans umieścić tam słoika miodu . Od tego jest rząd i jego agendy , za to ich utrzymujemy . Nigdy targowiska , czy festyny nie zastąpią normalnego handlu .


Widzisz 6-7lat temu byłem w stanie sprzedać w mieście powiatowym 1500 słoików miodu w detalu będąc 2x w tygodniu z miodem po - 4-5 godzin więc myślę że nie była to żadna namiastka handlu. Były wtedy 3 spore markety i to wszystko. Obecnie samych biedronek jest 4 a gdzie inne sieci :roll: miód można było spotkać w obiegu sporadycznie obecnie łatwiej wymienić miejsca gdzie miodu nie sprzedają, obstawiam w że 90 procent tych słodkości pochodzi z importu. Kto ma przejeść tak ogromne ilości. Jak konkurować na tym rynku z podmiotami /osobami które mają niekończące się źródelka i są w stanie zarabiać sprzedając swoje specyfiki z importu z nalepka miód prosto od pszczelarza poniżej jakichkolwiek kosztów produkcji prawdziwego miodu w Polsce?
Pszczelarze od zawsze kombinowali ale ci co psuli rynek prędzej czy później się wysprzedawali z towaru i nie szaleli aż tak z niskimi cenami bo ograniczała ich cena za, jaka kupili. Obecnie skoro można kupić miód po 8 PLN za kg to sprzedając po 25 taki ktoś ma 200% zysku. Po co się męczyć z pszczolami jak można mieć dowolnie wysoka wydajność z ula bez względu na pogodę, lokalne pożytki. A im gorszy sezon dla pszczelarzy tym lepiej dla handlarzy

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2023, 01:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Prawda odnośnie miodu a konkretnie jego cen na naszym rynku jest bardziej złożona ,nie moze byc rozpatrywana w oderwaniu od cen hurtowych /detalicznych na tkzw. zachodzie Europy .
Import miodu do Europy to zjawisko stałe ,zmieniają sie tylko jego kierunki .
Rozpatrujac ceny miodu w Europie można stwierdzić ze naszymi /krajowymi cenami miodu "niebezpiecznie " zbliżyliśmy się do tych cen ,po prostu staliśmy się mało konkurencyjni .
Wystarczy "poguglowac " i prześledzić ceny miodu w detalu w tamtejszym handlu detalicznym ,znajdziemy tam tez pozycje dotyczące naszego miodu.
Pewnych barier nie da sie przeskoczyć np. kursu walut .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2023, 10:08 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
A wy ciągle piszecie o tym importowanym syropie "miód". To nie są miody, już samo słownictwo powinno mieć jasny przekaz, żeby interlokutor już od początku wiedział z czym ma do czynienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2023, 14:22 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zdzisław. pisze:
Prawda odnośnie miodu a konkretnie jego cen na naszym rynku jest bardziej złożona ,nie moze byc rozpatrywana w oderwaniu od cen hurtowych /detalicznych na tkzw. zachodzie Europy .
Import miodu do Europy to zjawisko stałe ,zmieniają sie tylko jego kierunki .
Rozpatrujac ceny miodu w Europie można stwierdzić ze naszymi /krajowymi cenami miodu "niebezpiecznie " zbliżyliśmy się do tych cen ,po prostu staliśmy się mało konkurencyjni .
Wystarczy "poguglowac " i prześledzić ceny miodu w detalu w tamtejszym handlu detalicznym ,znajdziemy tam tez pozycje dotyczące naszego miodu.
Pewnych barier nie da sie przeskoczyć np. kursu walut .

W tym roku byłem w kilkudziesięciu sklepach z miodem i nie widziałem taniej niż 18 euro za kg, mowa o południu Europy gdzie mają daleko do Ukrainy

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2023, 20:35 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
astroludek pisze:
A wy ciągle piszecie o tym importowanym syropie "miód". To nie są miody, już samo słownictwo powinno mieć jasny przekaz, żeby interlokutor już od początku wiedział z czym ma do czynienia.


Nie masz racji. Sporo firm importuje miód ze wschodu i zapewniam Cię że to jest miód i np rzepakowy taki sam jak nasz, wielokwiaty podobne do naszych, akacja też taka sama tam rośnie. Z innymi odmianami raczej na krajowym rynku hurtowym nie ma problemu trzymają cenę. Problem w tym że ten miód stał się ogólnie dostępny i każdy może kupić wiadereczko przez allegro rozlać i sprzedać, przywiozą nawet do domu. Po części sami żeśmy sobie strzelili w kolano. Ja nie handluję ale znam takich co to robią. Od dawna poruszałem te tematy ale zawsze nikt nie chciał ze mną dyskutować. Następnym problemem będą pozostałości w miodzie. Unia przeznaczyła niedawno na ten cel kupę kasy i prawdopodobnie od przyszłego roku będą robione badania w Polsce i nie tylko pod tym kątem.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2023, 20:46 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Lenin pisze:
Unia przeznaczyła niedawno na ten cel kupę kasy i prawdopodobnie od przyszłego roku będą robione badania w Polsce i nie tylko pod tym kątem.


Jak unia to ok :haha: ciekawe co będą badać, pewnie krajowych producentów z pominięciem importu :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2023, 21:25 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Pozostałości chemii w produktach pszczelich głównie po lekach i zanieczyszczenia wynikające z chemizacji roślin. Tak że robi się ciekawie.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2023, 09:35 - pn 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
,, Polski rolnik , zamiast myśleć o przebranżowieniu to skupia się na strajku'" - to odpowiedź dla rolników z przed ....3 m.
Kilkanaście lat temu też radzono pracownikom , ze mają się przebranżawiać , z ślusarzy ,masarzy , stawali się bezrobotnymi :oczko:
Ten sam proces dotyczy pszczelarstwa, stań się hobbystą , jeszcze tego nikt nie zabrania ,( oczywiście po zdobyciu odpowiednich dokumentów , rejestracji , przejściu kontroli) a kraj rynkiem zbytu dla importu .. .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2023, 10:45 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Lenin, nie uwierzę że wyrób za 13-15zł/słoik w markecie to jest miód. Podejrzewam że nawet z cukru to to nie jest, bo cukier drogi. Sorry, to ma tylko barwę i konsystencję podobną do miodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2023, 14:13 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
astroludek pisze:
Lenin, nie uwierzę że wyrób za 13-15zł/słoik w markecie to jest miód. Podejrzewam że nawet z cukru to to nie jest, bo cukier drogi. Sorry, to ma tylko barwę i konsystencję podobną do miodu.

Dokładnie ,to jest produkt miodo podobny ...totalny syf .

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2023, 20:24 - czw 

Rejestracja: 11 marca 2020, 02:47 - śr
Posty: 429
Lokalizacja: Hamilton, Kanada
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth
Miejscowość z jakiej piszesz: HAMILTON
astroludek pisze:
Lenin, nie uwierzę że wyrób za 13-15zł/słoik w markecie to jest miód
Za te 15 zlotych w wielu krajach ludzie pracuja w okropnych warunkach caly dzien Niestety czasy gdzie z pasieki na sto uli dalo się utrzymac rodzine to juz historia
Prawda jest taka ze miody w Polsce w stosunku do zarobkow byly bardzo drogie. Trzy razy drozsze jak w Kanadzie gdzie zywnosc nie jest tania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2023, 21:21 - czw 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Nie jestem w stanie stwierdzić co jest w tych słoikach bo obecnie przez Ukrainę przechodzi dużo miodu prawdziwego i miodu fałszowanego z innych rejonów świata ale wiem jedno że od wybuchu wojny dużo się zmieniło i w wielu rejonach żyje się bardzo ciężko. Jeżeli z Ukrainy wyjechało kilka milionów ludzi i drastycznie spadła sprzedaż miodu to coś z nim trzeba zrobić.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2023, 19:00 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Prawie moi sąsiedzi i konkurenci :cisza: bo 15km ode mnie, tak po prostu mówią jak robią, starają się zagrabić :wink: rynek detaliczny w okolicy .
Obserwuje ich rozwój od lat , teraz wystrzelili z promocją, produkcją uli, itp;
Jeżeli cała rodzina dział, to efekty są.
https://www.youtube.com/watch?v=dtnRbwKlmj0
Przy okazji" wkopał" klientów hurtowych czyli pszczelarzy pośredników :lol:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2023, 22:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 944
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
baru0 pisze:
Prawie moi sąsiedzi i konkurenci :cisza: bo 15km ode mnie, tak po prostu mówią jak robią, starają się zagrabić :wink: rynek detaliczny w okolicy .
Obserwuje ich rozwój od lat , teraz wystrzelili z promocją, produkcją uli, itp;
Jeżeli cała rodzina dział, to efekty są.
https://www.youtube.com/watch?v=dtnRbwKlmj0
Przy okazji" wkopał" klientów hurtowych czyli pszczelarzy pośredników :lol:

I wierzysz że w tym sklepiku na jakiejś pipidówce sprzeda się więcej niż tona miodu w roku ?

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2023, 23:09 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
_barti_, nie obejrzałeś dokładnie , to i wątpisz ;)

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2023, 20:40 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Lokalizację mają dobrą, jak mają dobry miód to sprzedadzą i 5 ton. Kto nie mieszka przy drodze przelotowej o dużym natężeniu ruchu to nie zdaje sobie sprawy ilu może być klientów.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2023, 21:55 - sob 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Lenin, ja mieszkam przy przelotówce o dużym natężeniu ruchu. Wpływ na ilość Klientów znikomy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2023, 22:08 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Cytat z filmu" przy drodze przelotowej na Krynicę i w pobliżu jest w sumie centrum handlowe"
Biedronka ;) ,Pepco, Rosman, Centrum ogrodnicze i kilka naście pomniejszych sklepów. Banki,itp;
Obecnie jest moda na "zgnojenie " rodzimych sklepów na korzyść tych supermarketowych.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 00:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
Prawie moi sąsiedzi i konkurenci :cisza: bo 15km ode mnie, tak po prostu mówią jak robią, starają się zagrabić :wink: rynek detaliczny w okolicy .
Obserwuje ich rozwój od lat , teraz wystrzelili z promocją, produkcją uli, itp;
Jeżeli cała rodzina dział, to efekty są.
https://www.youtube.com/watch?v=dtnRbwKlmj0
Przy okazji" wkopał" klientów hurtowych czyli pszczelarzy pośredników :lol:

Jeśli tylko sprzedają własny miód to wszystko ok. Jeśli to Ukraina sprzedawana pod polskim szyldem to już niekoniecznie.

Sprzedaje miód głównie pszczelarzom albo osobom które podają się za pszczelarzy... Zwłaszcza ci ostatni ciągle skądś jadą załadowani miodem a mój miód już odpychają kolanem. To głównie beneficjenci programów unijnych np na rozlewnie miodów, produkcja węzy, ramek itp. Najlepsze w tym wszystkim ze wiesz ze taki ktoś ma nic wspólnego z pszczelarstwem a kręci filmy na yt w którym lansuje się jako pszczelarz i miłośnik natury :haha: ktoś kto jest tylko konsumentem to łyka jak młody pelikan tą ekologiczna papke, pszczelarz widzi że osoba która to mówi jest laikiem i coś tam liznela o pszczolach nic więcej.
My pszczelarze niedługo zostaniemy zepchnieci z rynku całkowicie jak małe sklepy spożywcze przez sieciówki. Zostaną pasjonaci z kilkoma ulami którzy są w stanie sprzedać miód po znajomych, młodzi emeryci mundurowi ze stałym dochodem co miesiąc a pszczelarstwo traktując jako zysk jak jest a jak nie ma zysku w danym roku to świt się nie kończy i hurtownicy którzy miodu mają w opór jaki byś tylko chciał.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 00:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Lenin pisze:
Lokalizację mają dobrą, jak mają dobry miód to sprzedadzą i 5 ton. Kto nie mieszka przy drodze przelotowej o dużym natężeniu ruchu to nie zdaje sobie sprawy ilu może być klientów.


Oczywiście że dobra miejscówka to podstawa, czasami nawet metr w lewo czy prawo robi różnicę bo jak już jestes drugi metr dalej to wszyscy walą do pierwszego z brzegu.
Czasami się stało pół dnia i nikt się nawet nie zapytał o cenę cokolwiek a wystarczył jeden klient, drugi który przystanął, trzeci który zatrzymał się przez przypadek i nagle robi się ruch i w kilkanaście minut jesteś wyprzedany z wszystkiego bo zrobił się tłok. A już pomijam kryterium wyboru przez potencjalnego klienta które często są pozbawione jakiejkolwiek logiki . Ten sam człowiek potrafił minąć kilka, stanowisk z tym samym towarem skrytykować wszystkie że stare że niedobre(wszydtko zawsze było świeże ) i kupić zupełnie to samo na ostatnim :haha:
Handlem zajmuje się od 13 roku życia, jak rówieśnicy śmigali autobusami do szkoły średniej to ja jeździłem własnym autem kupionym, tankowanym i serwisowanym za własne pieniądze.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 07:48 - ndz 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
Mnie trochę zastanawia fakt, że jak gość sprzedaje 30 ton miodu w detalu to, że jeszcze ma chęć na rozwijanie produkcji uli i innych rzeczy.
Ładny sklep w dobrym miejscu pewnie pozwoli sprzedać sporo miodu, ale żeby aż tyle to się nie spodziewałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 09:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 944
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Kamera i marketing przyjmie wszystko.
A w internecie dzisiaj można kreować i projektować swój wizerunek jak tylko się chce.

Każdy kto jest pszczelarzem choć kilka sezonów sam jest w stanie wysnuć wnioski i ocenić co jest realne a co nie.

Najgorsze że pewna grupa ludzi jak np autor tego YouTube łyka to wszystko jak pelikan, inwestuje swoje pieniądze w pasiekę i sądzi że skopiuje ten sukces..

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 11:04 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Sukces, przeważnie na ten pierwszy. Autor ma kasę za reklamę.
A swój miód próbuje sprzedawać w Niemczech też.
Coś w tym temacie też .
Trochę naiwnie ale zawsze.
Można obejrzeć na aplikacji TVP Go.
dzisiejszy dzisiejszy program TYDZIEŃ z godziny 8.00

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 11:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 291
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
astroludek pisze:
Lenin, ja mieszkam przy przelotówce o dużym natężeniu ruchu. Wpływ na ilość Klientów znikomy.


Najlepsza miejscówka nie pomoże jeśli klient nie wie że masz towar który on mógł by kupić. Jakaś malutka tabliczka przy drodze na pewno nie będzie dźwignią handlu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 12:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 944
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Po prostu czasy sprzedaży dzięki "napisowi na płocie" już jak nie minęły to mijają. Rynek się zmienił i zmienia. Wielu osobom trudno to zrozumieć..

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 14:13 - ndz 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Lenin pisze:
Kto nie mieszka przy drodze przelotowej o dużym natężeniu ruchu to nie zdaje sobie sprawy ilu może być klientów.

Jeżeli może ktoś się zatrzymać i ma zjazd z tej drogi :oczko:
Kiedy dokonano modernizacji zakopianki , powstawiano ekrany i zlikwidowano zjazdy , to popadały interesy wzdłuż trasy , i to nie takie jak miód czy sklep!Dlatego górale sprzeciwiają się modernizacji zakopianki w tej formie.
baru0 pisze:
Obecnie jest moda na "zgnojenie " rodzimych sklepów na korzyść tych supermarketowych.

Moda na ,, zgnojenie" panuje od dawna ! Czy dotyczy tylko sklepów?
Rolnicy - wielu aby przetrwać dołożyło swoje oszczędności , zamiast włożyć tą kasę w nowy sprzęt ,przetwórstwo czy nowy wygodny dom - ostatecznie też im się należy za ciężką pracę .
Przewoźnicy - zamiast likwidować firmy wymyślili strajk!.
Samochody powinni przekazać na Uk . najlepiej za darmo. Jest tam potężne zapotrzebowanie na części i nowe ciągniki , kupowane w Polsce za gotówkę , a taki biedny kraj :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 20:53 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
astroludek pisze:
Lenin, ja mieszkam przy przelotówce o dużym natężeniu ruchu. Wpływ na ilość Klientów znikomy.

Ja też mieszkam, ale mam reklamę koło drogi w odpowiedniej odległości żeby klient mógł skręcić i napisy na niej mają 60cm jak miały 15 to ich nikt nie widział.. Jak ktoś planuje reklamę koło drogi to niech wcześnie pojeździ i popatrzy na reklamy istniejące i zatrzyma się i pomierzy wielkość liter na tych reklamach to może się mocno zdziwić. Nie warto pisać cudów wystarczy wielki napis miód ładne logo i tyle. jadąc samochodem nie ma czasu na czytanie tekstów . Przekaz ma być krótki i treściwy no i reklama estetyczna przyciągająca wzrok.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 21:10 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1825
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Lenin, W Krakowie już nie poszalejesz z czymś takim. Ustawa krajobrazowa ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2023, 23:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
_barti_ pisze:
Po prostu czasy sprzedaży dzięki "napisowi na płocie" już jak nie minęły to mijają. Rynek się zmienił i zmienia. Wielu osobom trudno to zrozumieć..

Są ludzie którzy miód sprzedają, w detalu na tony bez reklamy na plocie, bez reklamy w internecie czy bez ruszania się z miodem gdziekolwiek, bez na klejenia jednej etykiety czy bez zgody na jakąkolwiek formę sprzedaży bezpośredniej
Sprzedają go w pracy, podstawa to żeby pracowało odpowiednio dużo ludzi a miód był poniżej ceny rynkowej.
To jest tak jak z miejscówka w pszczelarstwie jak pszczoły stoją w dobrej okolicy to nie trzeba robić praktycznie nic i samo leci zdrowe mocne pszczoły i pełno miodu a jak masz do niczego teren to będziesz grzebał w ulach 7 dni w tygodniu, latał z ciastamiod lutego do sierpnia , cudownymi specyfikami sprowadzał cudowne linie matek a efekt będzie żaden.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2023, 11:52 - pn 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Najwiekszym problemem jest jakość miodu. Niestety, dopóki nie będzie częstych kontroli jakosci miodu przeprowadzanych przez niezależne instytucje, produkty o nazwie miód wyprą z rynku autetyczny miód jak i autentycznych pszczelarzy. Sporadyczne akcje i niskie kary za fałszowanie nie odstraszają fałszujących. Jesli ten trend sie utrzyma a jest na rękę różnym wielkim mieszczom, to prawdziwy miód produkowany przez nasze pszczoły będzie towarem zmarginelizowanym. my jako pszczelarze również.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2023, 18:19 - pn 

Rejestracja: 11 marca 2020, 02:47 - śr
Posty: 429
Lokalizacja: Hamilton, Kanada
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth
Miejscowość z jakiej piszesz: HAMILTON
jędruś pisze:
Najwiekszym problemem jest jakość miodu.
W USA 80-100% miodu w marketach jest w jakis sposob modyfikowana. I co? I nic? Pszczelarze istnieja ale, tak jak juz wczesniej pisalem czasy gdzie z pasieki na 100 uli rodzina sie utrzymywala juz nie powroca. Kiedys tesciowie mieli pare hektarow sadu i pomimo ciezkiej pracy mozna bylo cos zarobic. Dzisiaj jest to zaorane.
jędruś pisze:
Sporadyczne akcje i niskie kary za fałszowanie nie odstraszają fałszujących.
...hehe to tylko gnebienie drobnych ciezko pracujacych ludzi. Dostal kare bo zabraklo 2% w analizie pylkowej, gdzie w markecie sprzedaja chinski miod zmieszany z polskim (90:10) ale wszystko sie zgadza z etykieta i jest OK'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2023, 19:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Beeman pisze:
jędruś pisze:
Najwiekszym problemem jest jakość miodu.
W USA 80-100% miodu w marketach jest w jakis sposob modyfikowana. I co? I nic? Pszczelarze istnieja ale, tak jak juz wczesniej pisalem czasy gdzie z pasieki na 100 uli rodzina sie utrzymywala juz nie powroca. Kiedys tesciowie mieli pare hektarow sadu i pomimo ciezkiej pracy mozna bylo cos zarobic. Dzisiaj jest to zaorane.
jędruś pisze:
Sporadyczne akcje i niskie kary za fałszowanie nie odstraszają fałszujących.
...hehe to tylko gnebienie drobnych ciezko pracujacych ludzi. Dostal kare bo zabraklo 2% w analizie pylkowej, gdzie w markecie sprzedaja chinski miod zmieszany z polskim (90:10) ale wszystko sie zgadza z etykieta i jest OK'.

sledze kilka kanałów pszczelarskich w Kanadzie jak i usa i po komentarzach pod filmami pisze ze sprzedając miód do skupów płacą im do 6 dolarów amerykańskich za kg miodu przy wydajności o wiele wyższej niż marzy się polskiemu pszczelarzowi, a poziom napszczelenia powoduje że można uzyskać zadawalajace zbiory bez większych nakładów pracy a ogromną siła rodzin jest tylko efektem ubocznym dobrych pożytków masowych o jakich możemy w Polsce tylko pomarzyć. znaczy to tylko tyle że w detalu można uzyskać jeszcze lepsza cenę.
Mając tony czy dziesiątki ton miodu przy wydajności między 100 a 200kg z ula sprawa drugorzędna jest cena bo i tak na swoje się wyjdzie pod warunkiem że kupią ten miód w skupie.
Pszczelarstwo w Polsce to orka na ugorze na każdym etapie produkcji aż po sprzedaż bo jesteśmy zalewani importem po cenach dumpingowych. Nie da się mało produkować i sprzedawać poniżej kosztów produkcji a zwiększenie skali robi tylko i wyłącznie zwiększone koszty. Za dużo uli a za mało miodu....

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 listopada 2023, 07:53 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
A jak to ma się w innych krajach europejskich? Wszak import miodu tam też istnieje. Jak tam jest zorganizowane pszczelarstwo że nie słychać lamentów nad jego upadkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 listopada 2023, 13:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jędruś pisze:
A jak to ma się w innych krajach europejskich? Wszak import miodu tam też istnieje. Jak tam jest zorganizowane pszczelarstwo że nie słychać lamentów nad jego upadkiem.

Mamy więcej rodzin niż jest w całych stanach Zjednoczonych a porównaj sobie wielkość terytorium Polski do wielkości USA, porównaj sobie też liczbe ludności czy ilość ludzi na km2.
Wystarczy się przejechać po Europie i zobaczyć tereny Austria, Czech, Słowacji, Węgier, Rumuni, Bośni żeby zobaczyć że jesteśmy w czarnej dupie jeśli chodzi o bazę pożytkową. Im więcej rodzin tym niższa średnia z ula co w sposób bezpośredni przekłada się na dochód pszczelarza.
10 lat temu przy pasiece stacjonarnej 2x większej niż stawiam obecnie w jednym miejscu miałem z palcem w nosie 50kg miodu który się ładnie sprzedawał.. Obecnie przy mniejszych pasiekach i wędrówkach to nawet szkoda pisać a sprzedaż Leżyy i kwiczy bo mało kto jest w stanie zapłacić 45-50pln za, słoik miodu skoro ceny są od 25pln w górę :roll:
Ukoronowaniem mogą być słupki jeśli chodzi o roczne zużycie miodu na głowę w naszym kraju i wszystko się rozjaśni. Każdy rynek ma jakąś pojemność wygląda to jak wygląda. Obecnie rządzą hurtownicy zaopatrujący się na wschodzie i współpracujący z dużymi sieciami handlowymi gdzie głównie przeniósł się handel

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 listopada 2023, 15:37 - wt 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
O ileż łatwiej by było jakby każdy trzymał tyle pszczół ile jest w stanie sprzedać miodu w detalu, powiedzmy max 10% więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 listopada 2023, 18:07 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
brachol, coś w tym jest co napisałeś.
Trzeba zachować pewne granice i nie traktować pszczół jak interes podstawowy, który zapewni całej rodzinie bajeczną przyszłość.
Jest takie pojęcie ,, logistyka ,,o której należy pamiętać przed podjęciem jakichkolwiek działań . Jak nie potrafimy planować i realnie ocenić sytuacji
w regionie ,kraju to możemy mieć tylko pretensje do siebie samego.
Polska to nie Kanada czy USA ale cóż zawsze można zmienić kraj dzisiaj żadnych ograniczeń w tej materii nie ma.
Szczególnie młodzi mają takie możliwości i perspektywy.
Moja córka żyje w Stanach 22 lata i nie wyobraża sobie życia w innym miejscu. Ja cóż mam odmienne zdanie ale czy to ma jakieś znaczenie jest dorosła i żyje na własny rachunek.
Pszczoły traktuję jako przygodę życia to co, wypracują zwraca mi koszty obsługi i inwestycji skierowanych w ich stronę.
Ważne ,że nie dokładam do tej przygody , miód wielokwiat sprzedawałem po 50zł ani centa mniej i jest ok.
Pozdrawiam :pl:
ps Małe jest piękne. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: staszekg i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji