FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 12:09 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 27 grudnia 2023, 21:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
baru0 pisze:
Pewno z grubsza jest ok i jeżeli są osobno to nie jesteś w stanie wychwycić różnicy .
,ale patrząc że jedna daje 20dkg w górę druga 20dkg w dół to jest w sumie prawie pół kilo różnicy, której wierzyć ;)

A czy producent składa jakieś deklaracje co do dokładności pomiaru? Ciekawy jestem jakich czujników używają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2023, 21:55 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Deklaracje są, tylko jest problem z wiarygodnością wag wszystkich producentów na tensometrach, opisany zresztą w linku który podałeś.
Każdy jakoś sobie radzi ,może jestem za bardzo upierdliwy.
Ktoś kto dostaje jednego sms dziennie nie ma jak sprawdzić .
Przy przybytkach rzędu 1kg to nie istotne, ale już w przypadku takim jak ten rok bidny to istotne bo jak widzę przybytek 20dkg to śpię spokojnie ale odwrotnie już nie.
Serce ula jest o tyle wygodne że mam wykres i te odchyłki można porównać do temp. i ew samemu ocenić.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2023, 10:07 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
baru0 pisze:
Deklaracje są, tylko jest problem z wiarygodnością wag wszystkich producentów na tensometrach, opisany zresztą w linku który podałeś.

Zapytałem o te deklaracje bo wygląda że bardzo dużo zależy od tego jakich czujników się użyje. Przejrzałem kilka specyfikacji różnych belek tensometrycznych i różnie to wygląda u różnych producentów. Jedną rzeczą jest to jaka jest w ogóle klasa dokładności a drugą rzeczą właśnie wspomniany dryf, wpływ zmian temperatury i innego rodzaju błędy tych czujników[*].
Wyobrażam sobie że różni wag producenci używają różnych czujników. Pewnie też różnie radzą sobie z kompensowaniem błędów opisanych przez producentów. W każdym razie wydaje się że powinni podawać informację na temat dokładności swoich wag.

[*] Definition of load cell errors - http://erde.netrix.se/shop/assets/shop_ ... cerren.pdf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2024, 16:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
Trochę przez ostatnie dni badałem temat dokładności czujników tensometrycznych. Sporo ciekawostek na temat wpływu temperatury na odczyt można się dowiedzieć tutaj:
https://community.hiveeyes.org/t/more-o ... ion/4391/4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2024, 20:38 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
Czy ktoś ma doświadczenie z wagami z jednym czujnikiem? Zastanawiam się na ile się bo tuja. I czy wiatr znacząco zaburza pomiary.
Chodzi o tego typu konstrukcję:
https://www.serceula.pl/pl/p/Waga-pasie ... mowa-3S/39
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2024, 21:15 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Stawiałem przy domu na wadze magazynowej takiej na jednym tensometrze ,przy trzech korpusach bujało się na boki.
Temat własnego wykonania na razie odpada, ale znalazłem taki filmik ,ludziska tworzą własne.
https://www.youtube.com/watch?v=avr1gjbeB6Y
Mam dwa dni do namysłu co kupić stawiam za jedną z tych co mam.
Albo serce ula albo truteń1
Obydwie są na 4 tensometrach i mają swoje plusy i minusy ;)

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2024, 23:39 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
baru0 pisze:
Stawiałem przy domu na wadze magazynowej takiej na jednym tensometrze ,przy trzech korpusach bujało się na boki.

Szkoda. Kupiłem dwa takie tensometry na próbę żeby zobaczyć jak to się będzie zachowywało. Wolałbym na jednym bo taniej. Ale jak ma się bujać trzeba będzie użyć obu.

baru0 pisze:
Temat własnego wykonania na razie odpada, ale znalazłem taki filmik ,ludziska tworzą własne.
https://www.youtube.com/watch?v=avr1gjbeB6Y

Ja na razie zrobiłem taki prototyp działający na najtańszych czterech tensometrach. Na razie wszystko przesyłane przez wifi. Dokładność na tych tensometrach nie jest najlepsza dlatego będą następne testy. No i najciekawsze będzie zrobienie kompensacji temperatury. Bardzo ciekawe informacje na ten temat można znaleźć na tym forum hiveeyes do którego linki gdzieś wyżej wklejałem.

baru0 pisze:
Mam dwa dni do namysłu co kupić stawiam za jedną z tych co mam.
Albo serce ula albo truteń1
Obydwie są na 4 tensometrach i mają swoje plusy i minusy ;)

Z żadną komercyjną wagą nie miałem do czynienia. Do trutnia czytałem instrukcję... Szczerze powiedziawszy mam wrażenie że waga trochę przekombinowana. Nie wiem czy czytałeś, można to znaleźć tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... Oj6Q6K0m7U

Co do serca ula to chyba dużo zależy od modelu. Zwróć uwagę że ta najtańsza ma dokładność deklarowaną przez producenta 0,25kg. Jeśli Ci zależy na dokładności to raczej bym szedł w ten model z dwoma tensometrami.

Ale tak jak pisałem, tylko teoretyzuję, żadnej nie miałem w rękach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2024, 20:00 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Mam dwie serce ula, jedna z nich to full wypas ,plus abonament na komputer daje możliwości podglądu bardzo duże.
Za przemawia , dużo opcji,możliwość podłączenia większej ilości wag do jednego modułu GSM.
Mnie interesuje jedna waga na pasieczysku wtedy cena modułu w stosunku do jednej wagi to prawie 80% ceny .
Działa to bez zarzutu .
Jeżeli śnieg tylko nie zasypie panelu modułu GSM to ładuje się i w zimie , bateria w wadze podobno ma wytrzymać 5 lat .
Mam też Truteń1 ,jedną z pierwszych wersji ,trochę trwało zanim została dograna ,jednak działa na największych mrozach dostawałem sms.
Zaletą tej wagi że "jesteś jej panem" nie uzależnionym już od abonamentów,czy serwisów .
Możliwości konfiguracji dużo , instrukcja to książka ;).
Teraz w połączeniu z dennicą Burnata niewidoczna, wcześniej trzeba było cudować samemu obudowy .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2024, 22:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
A które modele masz serca ula? W ogóle myślałem że to polska produkcja, a to chyba słowacki produkt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2024, 22:28 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Te na dwóch ceownikach, najlepsze,. ;).

Tak słowackie ale jest przedstawiciel w Polsce.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji