FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 23:50 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 04 listopada 2023, 17:49 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
komark1 pisze:
w Kielcach na targowisku (bazarach) za spadź słoik 900 88 zł. Natomiast w sklepiku przy siedzibie ŚZP ul,Zagórska słoik 900 120 zł za spadź. I z tego co jest mi wiadome to w tym sklepiku (nie podaje nazwy) miód się sprzedaje.Dodaje ,że chodzi o spadź iglastą.
Pozdrawiam.

sprzedam ci po 65 za słoik 810ml, bo sprzedać a sprzedawać to różnica

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2023, 20:28 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Jak od pewnego pszczelarza, to spadź w tym roku w Krakowie 100zł,. za 1,3kg
Żal że miałem taką odrobinę, a w tamtym roku poszła po 60 zł.
I od razu jedna rzecz "od pewnego, sprawdzonego pszczelarza" to ludzie dadzą.
Gdybyś sobie wyrobił marke i nie prubował ludzi naciągnąć na oszukane 0,9 l pewno byś już sprzedał.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2023, 22:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
Jak od pewnego pszczelarza, to spadź w tym roku w Krakowie 100zł,. za 1,3kg
Żal że miałem taką odrobinę, a w tamtym roku poszła po 60 zł.
I od razu jedna rzecz "od pewnego, sprawdzonego pszczelarza" to ludzie dadzą.
Gdybyś sobie wyrobił marke i nie prubował ludzi naciągnąć na oszukane 0,9 l pewno byś już sprzedał.


Jestem takim cyganem że od lat sprzedaje na kilogramy i głównie hurtem tyle że w tym roku był taki urodzaj że nikt nie pojedzie prxez pół polski żeby kupić parę wiader. Mam takie sloiki jakie mi się udało kupić po niemal 2 miesiącach czekania na dostawę z hurtowni na sprzedaż na sloiki, każdego informuje o wadze i objętości, nigdy się nie nastawiałem bo w mojej miejscowości jest 14 pszczelarzy z czego 10 będzie miało więcej lat pszczoły jak ja życia, nie ma przymusu sprzedaży w słoikach 900 zresztą w zdecydowanej eiekossci nie mają one 900ml mimo napisu, w mojej miejscowości na jeden ul przypada dwóch mieszkańcow. Przez niemal 10 lat zajmowałem się sprzedażą odkładów a miód jeśli był to był produktem ubocznym. Nikt do mnie nie przyjedzie po miód bo mieszkam na zadupiu a i po co mają jeździć skoro na każdym kroku teraz sprzedaje się różne maści słodkości. Z wysyłką miodów bywa różnie i najwięcej straciłem na jednej przesyłce 2.5tys firma kurierska dpd uszkodziła przesyłkę, przesyłka była ubezpieczona i jak to w Polsce pomarańcz to dało i wziolem uszkodzenie na siebie bo co klient winny że tamci debile. Nie wiesz też jak to jest mieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie osób które mają niekończące się zasoby miodów w cenie 10-15 pln tańszej niż ja. Sory ale prawdziwego miodu nie mam zamiaru sprzedawać w cenie 35-40pln w sytuacji gdy kilogram cukru kosztuje w sklepie 5.8 a pusty słoik 2.5. Chyba nigdy nie sprzedałem przez cały rok więcej niż 200 słoików w domu bez ruszania się z wiochy. W 2015-16 potrafiłem sprzedać 20-30 słoików, dziennie 2x w tygodniu, przestałem jeździć z miodem w 17 roku gdy pojawiła się taka ilość sprzedających że sprzedaż zmalała do 2-3 a ostatniego dnia mojej sprzedaży sprzedałem 1 słoik 0.5l.
Ludzie w większości są jak chorągiewki wystarczy że pojawi się ktoś kto sprzedaje parę złotych taniej i lecą jak głupi, mało kogo interesuje co kupuje
Mam możliwość sprzedaży miodu spadziowego w sieci 60 sklepów na terenie małopolski i Śląska co z tego jak trzeba najpierw mieć co do tych sklepów postawić a warunki są takie że albo obstawiam wszystko albo wcale

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2023, 23:18 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Jak piszesz wagę spoko.
Ale tyle lat w Krakowie, że vnie masz swojej klientela?

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2023, 23:20 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Jak piszesz wagę spoko.Choć ludzie kupują oczami a później czytają i mają wąty ;)
Ale tyle lat w Krakowie, że nie masz swojej klientela ?

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2023, 06:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
Jak piszesz wagę spoko.
Ale tyle lat w Krakowie, że vnie masz swojej klientela?

nie mieszkam w Krakowie od 10 lat... Miałem kilka punktów z miodem i w Krakowie z racji że żyją tam głównie centusie szły sloiki 200, 330, i 650 gram więcej rozlewnia niż sprzedaży. To co ja chciałem zarobić + to co brał pośrednik to wcale tanio nie wychodziło. Tak jak już pisałem przestałem się bawić w detal 6 lat temu, mam na hurt stałych klientów którzy mają do mnie minimum 300km a w detalu jak ktoś się zapląta, jak jest tylko spadź to wiem co z nią zrobić z innymi gatunkami już bywa gorzej bo nastała Ukraina a i ludzie wiedzą do czego służy internet po co mają płacić 45 za wielokwiat jak można kupić w cenie od 20 w górę od tych co sprzedają w porywach po 18pln za kg . Z miodem nigdzie nie jeżdżę bo to kosztuje czas i pieniądze za dojazd, placowe itd. Minęły już czasy gdy zajmowałem się tylko pasieka za sprawą tych miodnych lat które nastały :haha: w domu mi się miód sam nie sprzedaje bo w ciągu dnia w domu jest tylko pies, nie czeka nikt w kapciach na potencjalnych zblakanych klientów... Wystawiam ogłoszenia i jakoś to leci, tyle że to są klienci którzy dzisiaj są a jutro kupią u kogoś innego a głównym kryterium jedt cena.
No i jeszcze zasadnicza kwestia sprzedaje miód skrystalizowany bo chciałem być figo fago, a nawet jeśli mam płynny to on bardzo szybko i tak krystslizuje a ludzie w 99 procentach chcą płynny i żadne tłumaczenie nie pomaga.
Do głowy by mi nie przyszło sprzedawać spadzi po 100pln za słoik bo z dnia na dzień otrzymujesz łatkę że jesteś najdroższy w okolicy i dalej to już samo się potoczy. Miód nie jest towarem pierwszej potrzeby i jak będzie za drogo to albo nie kupią w całe albo kupią u kogoś innego

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2023, 11:07 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rynek miodu zmienia się niesamowicie i nie zawsze jest to podyktowane ekonomią.
W moim wydaniu stali klienci zmniejszają ilości zakupowe z uwagi na wiek
/czas płynie nieubłaganie / a nowych nie pozyskuję bo moja aktywność spada z tego samego powodu.
Młodzi wolą kupować szybko w sklepach sieciowych a miód i tak u nich nie jest towarem priorytetowym.
No cóż niech się martwią młodzi ,gniewni którym chodzi po głowie rozbudowa pasieki .
Nikt nie zapewniał ,że będzie łatwo.
Sprzedaż miodu w hurcie pośrednikowi po 11 zł za kg to gwałt zadany pszczelarzowi.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2023, 12:21 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
kudlaty pisze:
Polskie służby które zajmują się badaniem jakości trgo co jemy nawet jeśli wykrywają nieprawidłowości to nie mogą publikować do wiadomości konsumentow ich wyników...
Jeśli pojawiają się nieprawidłowosci to są i mandaty tylko że na tyle niskie że bardziej opłaca się zapłacić i robić swoje dalej bo są bezkarni.

Tutaj znajdują się informacje o tym co i w czym znaleźli. No i informacja o wycofaniu danych partii produktów:
https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 listopada 2023, 16:30 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
kudlaty pisze:
Polskie służby które zajmują się badaniem jakości trgo co jemy. .

W swoim czasie wprowadzono na rynek konsumencki - sól drogową. Okazało się, że nie jest szkodliwa dla zdrowia :pala:
To tym razem na poparcie tezy @kudłatego

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 00:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Latający Nikor pisze:
kudlaty pisze:
Polskie służby które zajmują się badaniem jakości trgo co jemy nawet jeśli wykrywają nieprawidłowości to nie mogą publikować do wiadomości konsumentow ich wyników...
Jeśli pojawiają się nieprawidłowosci to są i mandaty tylko że na tyle niskie że bardziej opłaca się zapłacić i robić swoje dalej bo są bezkarni.

Tutaj znajdują się informacje o tym co i w czym znaleźli. No i informacja o wycofaniu danych partii produktów:
https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenia

Na tej stronie można spotkać głównie informacje o lekach / suplementach które zostały wycofane. Całkiem niedawno zostałem oświecony jak wygląda to wykrywanie nieprawidłowości w branży leków / suplementów/ kosmetyków. To ogromny biznes i firmy ze sobą konkurujace kupują wzajemnie swoje produkty i badają we własnych laboratoriach szukając haków, nieprawidłowości, nieścisłości w składzie. Jak już czegoś się do grzebią to jest donos do odpowiednich organów które badają dana partie jeszcze raz i zostaje ona ewentualnie wycofana ze sklepów co jest ciosem dla danego producenta, czasami można jeszcze komuś, zrobić w mediach odpowiednią reklamę podważajac jego pozycje na rynku.
Wcześniej pisalem o tym że duża część służb kontrolujacych opłacany ch z naszych podatków bada /kontroluje coś a później wyniki trafiają do szuflad bez ujawnieniania produkty jakiej marki były kontrolowane i do kontrola ustaliła. Dochodzimy do takich absurdów że ktoś kupuje np kebaba z baraniny a po przebadaniu próbek mięsa okazuje się że to lipa i w mięsie nie ma ani 1 procenta baraniny. Producent jeśli już otrzyma jakaś karę to symboliczną i bardziej mu się opłaca dalej oszukiwać klienta jednocześnie nie uczciwie konkurujac z innymi uczciwym podmiotami.
Wystarczyło by publikować wyniki z takich kontroli dając klientowi informacje i prawo do wyboru czy chce być dalej oszukiwany czy szuka dalej.

Wracając do rynku pszczelarskiego jeśli na czymś pisze ze to polski miód to ma to być polski miód a nie ukraiński syrop sprzedawany jako polski miód. Za taką "pomyłkę" w oznaczeniu kary są symboliczne wgl jeśli ktoś się tym zainteresuje.
W Polsce nadzór weterynaryjny nad żywnością która jest wprowadzania na nasz rynek jest nadzorem jedynie z nazwy. No i oczywiście wszystko wg zasad organy są silne wobec słabych a słabe wobec silnych.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 08:39 - czw 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 997
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
kudlaty, urzędnicy są leniwi nie robią tego co pownni. Przykład zboże z ukrainy, moża było na nim zarobić jako kraj. Rządzacy powinni na granicę wysłać urzędników kompenętnych do badań jakości i dobre partie kupować np.po 40zł za 100kg, następnie sprzedawać dalej za 100zł. Zarobionymi pieniędzmi wspomagać rolników i nie tylko. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 12:36 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
zento pisze:
. Przykład zboże z ukrainy, moża było na nim zarobić jako kraj. Rządzacy powinni na granicę wysłać urzędników kompenętnych do badań jakości i dobre partie kupować np.po 40zł za 100kg, następnie sprzedawać dalej za 100zł. Zarobionymi pieniędzmi

Miało wjechać bez badania i gadania :oczko: kto był innego zdania to ,,ruska onuca"
kudlaty pisze:
To ogromny biznes i firmy ze sobą konkurujace kupują wzajemnie swoje produkty i badają we własnych laboratoriach szukając haków, nieprawidłowości, nieścisłości w składzie. Jak już czegoś się do grzebią to jest donos do odpowiednich organów które badają dana partie jeszcze raz i zostaje ona ewentualnie wycofana ze sklepów co jest ciosem dla danego

To , że konkretne firmy podglądają konkurencje , to ameryki nie odkryłeś .
Sam , będąc u kolegi podglądasz jego rozwiązania , organizacje , wynalazki itp i sortujesz w swojej główce które jest wspaniałe , a ja na to nie wpadłem.Co jakiś czas kupuje się wyrób konkurencji lub nowinkę ,rozbiera na czynniki pierwsze , laboratoria badają użyte materiały , wytrzymałość .Z tymi donosami , to nie jest tak do końca.
kudlaty pisze:
No i oczywiście wszystko wg zasad organy są silne wobec słabych a słabe wobec silnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 listopada 2023, 17:03 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5 pisze:
kudlaty pisze:
To ogromny biznes i firmy ze sobą konkurujace kupują wzajemnie swoje produkty i badają we własnych laboratoriach szukając haków, nieprawidłowości, nieścisłości w składzie. Jak już czegoś się do grzebią to jest donos do odpowiednich organów które badają dana partie jeszcze raz i zostaje ona ewentualnie wycofana ze sklepów co jest ciosem dla danego

To , że konkretne firmy podglądają konkurencje , to ameryki nie odkryłeś .
Sam , będąc u kolegi podglądasz jego rozwiązania , organizacje , wynalazki itp i sortujesz w swojej główce które jest wspaniałe , a ja na to nie wpadłem.Co jakiś czas kupuje się wyrób konkurencji lub nowinkę ,rozbiera na czynniki pierwsze , laboratoria badają użyte materiały , wytrzymałość .Z tymi donosami , to nie jest tak do końca.
kudlaty pisze:
No i oczywiście wszystko wg zasad organy są silne wobec słabych a słabe wobec silnych.



Porównanie nie jest do końca trafione bo ja nie idę do nikogo z myślą aby szukać na niego haków :haha:
Nieboszczyk Bogdan mówił mi kiedyś o jego koledze pszczelarzu który u drugiego kolegi pszczelarza kupił miód w którym było szkło. Ci pszczelarze byli przypadkiem sąsiadami i jeden poszedł z donosem na drugiego do sanepidu :haha: gość kupił jeden słoik i akurat trafił na to szkło przy okazji okazały się też, inne rzeczy typu brak zgody na sprzedaż bezpośrednią itp :haha: to właściwsze porównanie :haha:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2023, 11:08 - pt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1219
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
kudlaty pisze:
Porównanie nie jest do końca trafione bo ja nie idę do nikogo z myślą aby szukać na niego haków

Tej kwestii nie poruszałem :oczko:
Mówiłem o udoskonalaniu produktu, produkcji , a duże firmy mają zaplecze do dogłębnej analizy i tak czynią .Mali też podglądają wyroby z swojej dziedziny!
To , że obecnie wykorzystuję się tą wiedzę do niszczenia konkurencji , to inna bajka .
Ja , ty , inni nie mają możliwości i wiedzy , aby przebadać spożywaną np .sól. Jak firma oszukuje i dodaje świadomie coś tam na dużą skalę i nie informuje o tym, to niech spada i tak powinno być . Tu nie chodzi o wypadek przy pracy!
kudlaty pisze:
Ci pszczelarze byli przypadkiem sąsiadami i jeden poszedł z donosem na drugiego do sanepidu

COVID obnażył naturę wielu z naszego otoczenia , a władza zachęcała do donoszenia!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 grudnia 2023, 21:42 - czw 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Czy ktoś się orientuje gdzie można wysłać próby dwóch różnych cukrów do przebadania żeby zobaczyć czy czymś się od siebie różnią?

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 grudnia 2023, 07:25 - pt 

Rejestracja: 26 grudnia 2021, 20:12 - ndz
Posty: 323
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Rzeszów
To co musisz zbadać to ilość soli w cukrze .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 grudnia 2023, 20:19 - pt 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ogólnie interesuje mnie wszystko od składu po pozostałości z procesu produkcji i buraka.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 grudnia 2023, 21:04 - pt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Lenin pisze:
Czy ktoś się orientuje gdzie można wysłać próby dwóch różnych cukrów do przebadania żeby zobaczyć czy czymś się od siebie różnią?


asan pisze:
Myślę że jak zapłacisz, to spokojnie zrobią analizę
https://sklep.agrosmartlab.com/pl/p/Bad ... tancji-/87
Jak ktoś bierze dopłaty dla > 11 rodzin, to go stać.


Rozmawiałem są w stanie wykonać takie badania.

Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2023, 20:57 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Dzięki tyrknę jutro.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji