FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 07:39 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 06 listopada 2012, 22:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2012, 23:46 - czw
Posty: 189
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
zgłosił 20 rodzin x 50 zł = 1000zł zwrotu ceny netto (czyli nawet nie wykorzystał tych ~60%, bo ma za mało uli i więcej nie dostanie)

_________________
www.pasieka.krabik.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2012, 22:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
dokładnie tak jak pisze elvis, moja decyzja co wybierałem i oczywiste konsekwencje finansowe z tego wynikające.
Ważne, że śląski związek z tej kwoty nie pobrał ani grosza czyli inaczej niż u kolegów z innych organizacji.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2012, 22:47 - wt 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
To tylko jeszcze jedno pytanie czy majac 100 rodzin mozna w jednym roku wziasc lawete i suszarke do pylku taka srednia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2012, 22:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
A ile rodzin im podałeś i ilu chętnych w twoim kolle było?

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2012, 22:53 - wt 
To w sumie na jedno wychodzi na co mi taka refundacja nie do końca wykorzystana trzeba było dopisać 30 rodzin i już jest ok.


Na górę
  
 
Post: 06 listopada 2012, 22:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
CYNIG pisze:
dokładnie tak jak pisze elvis, moja decyzja co wybierałem i oczywiste konsekwencje finansowe z tego wynikające.
Ważne, że śląski związek z tej kwoty nie pobrał ani grosza czyli inaczej niż u kolegów z innych organizacji.

Dobra zagalopowałem się. Nie zauważyłem, że na 2 stronie są wypowiedzi.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2012, 22:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
konradziu pisze:
... trzeba było dopisać 30 rodzin i już jest ok.


Wiesz mam czasami taki kaprys żeby być uczciwym.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2012, 23:07 - wt 
CYNIG pisze:
Wiesz mam czasami taki kaprys żeby być uczciwym.

Ale ja Cię nie namawiam żeby było inaczej. Poprostu miałbyś już stan zaliczony awansem na przyszłość.I tylko mi nie mów że na miodarce za 4,5 kola będziesz kręcił te 20 uli bo ja za swoją dałem nie wiele więcej,a rodzin mam 150.


Na górę
  
 
Post: 06 listopada 2012, 23:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Oczywiście, że rodzin będzie więcej.
Zresztą już jest.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2012, 23:21 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2012, 23:46 - czw
Posty: 189
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Wsparcie rynku produktów pszczelich w sezonie 2012/13 w Polsce


Korzystanie z dofinansowania działań prowadzonych w sektorze pszczelarstwa umożliwia, zatwierdzony przez Komisję Europejską, Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2010/11, 2011/12 i 2012/13. W oparciu o ten program Agencja Rynku Rolnego (ARR) realizuje działania w ramach mechanizmu Wspólnej Polityki Rolnej „Wsparcie rynku produktów pszczelich” w sezonie 2010/2011, 2011/12 i 2012/13.


Pomoc finansowa w ramach mechanizmu kierowana jest do branży pszczelarskiej. Końcowymi jej odbiorcami będą gospodarstwa pasieczne posiadające weterynaryjny numer identyfikacyjny lub wpisane do rejestru prowadzonego przez powiatowego lekarza weterynarii, w których imieniu

o refundację środków finansowych mogą ubiegać się podmioty uprawnione (związki pszczelarskie, stowarzyszenia pszczelarzy, zrzeszenia pszczelarzy, spółdzielnie pszczelarskie, grupy producentów pszczelarzy).

Refundacji podlegają całkowite lub częściowe koszty netto poniesione na realizację następujących działań: przeprowadzenie szkoleń, zakup sprzętu pszczelarskiego, zakup leków do zwalczania warrozy, zakup przyczep (lawet) do przewozu uli, zakup urządzeń laboratoryjnych, wykonanie analiz jakości miodu, zakup pszczół oraz wdrażanie programów badawczych.

Omówimy w skrócie wybrane działania dostępne w ramach mechanizmu, które mogą najbardziej zainteresować pszczelarzy jako końcowych odbiorców pomocy.

Zakup sprzętu pszczelarskiego

Celem działania jest poprawa produkcji pasiecznej, poprawa jakości pozyskiwanych produktów pszczelich oraz wzmocnienie procesów modernizacyjnych gospodarstw pasiecznych. Końcowym odbiorcą pomocy może być pszczelarz, który posiada co najmniej 20 rodzin pszczelich. Natomiast pszczelarz, który jest samoistnym lub zależnym posiadaczem gospodarstwa o wielkości ekonomicznej równej lub większej niż 4 ESU (według kalkulatora ESU udostępnianego przez ARR 198 pni pszczelich odpowiada 4,01 ESU), nie może korzystać z tego działania.

Przez gospodarstwo rozumie się gospodarstwo rolne w rozumieniu Kodeksu Cywilnego,
o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników.

Refundacji podlegać będą wyłącznie koszty poniesione na zakup fabrycznie nowego specjalistycznego sprzętu pszczelarskiego. Podlega jej do 60% poniesionych kosztów netto,
do wysokości kwoty umownej. Maksymalna wysokość pomocy przekazanej jednemu pszczelarzowi
w ramach tego działania, w okresie jednego sezonu, nie może przekroczyć
50 zł w przeliczeniu na jedną rodzinę pszczelą i nie może być wyższa niż 8 000 zł.

Zakup leków do zwalczania warrozy

Celem działania jest poprawa zdrowotności pogłowia pszczół oraz wydajności produkcji miodu. Refundacji podlegają koszty poniesione na zakup leków do zwalczania warrozy pod warunkiem, że są dopuszczone do obrotu na terenie Polski. Refundacja obejmuje 100% poniesionych kosztów netto, do wysokości kwoty umownej.

Zakup przyczep (lawet) do przewozu uli

Celem działania jest racjonalizacja prowadzenia wędrownej gospodarki pasiecznej poprzez zapewnienie pszczelarzom dostępności do przyczep (lawet) oraz zachęcenie grup drobnych pszczelarzy do wspólnego przewożenia uli na pożytki, co powinno spowodować zwiększenie produkcji miodu
i innych produktów pszczelich oraz zapylanie roślin na jak największym obszarze kraju.

Końcowym odbiorcą pomocy może być pszczelarz, który posiada co najmniej 50 rodzin pszczelich. Wielkość ekonomiczna gospodarstwa musi być mniejsza niż 4 ESU. Refundacji podlega do 60% poniesionych kosztów netto, do wysokości kwoty umownej. Maksymalna wysokość pomocy przekazanej jednemu końcowemu odbiorcy (pszczelarzowi) w ramach tego działania, w okresie jednego sezonu nie będzie wyższa niż 8 000 zł.

Analizy jakości miodu

Celem działania jest poprawa jakości miodu na rynku oraz obniżenie kosztów wykonania analiz ponoszonych przez pszczelarzy. Refundacją objęte są koszty poniesione na wykonanie analiz określonych parametrów jakościowych oraz analizy pyłkowej próbek miodu pobranych z gospodarstw pasiecznych. Refundacja obejmuje 100% poniesionych kosztów netto, do wysokości kwoty umownej.

Zakup pszczół

Celem działania jest podniesienie jakości pogłowia pszczół, rozbudowa istniejących pasiek, zwiększenie wydajności rodzin pszczelich, poprawa zdrowotności pasiek oraz poprawa jakości produktów pszczelich. Refundacji podlega do 70% poniesionych kosztów netto
(do wysokości kwoty umownej) na zakup matek pszczelich nie unasiennionych, unasiennionych naturalnie i unasiennionych sztucznie ze sprawdzonym czerwieniem, pakietów, odkładów pszczelich dokonanych wyłącznie na potrzeby gospodarstw pasiecznych. Pszczelarz w danym sezonie nie może otrzymać więcej matek, pakietów lub odkładów pszczelich łącznie, niż 50% liczby posiadanych przez niego rodzin pszczelich.

Pszczelarze zainteresowani skorzystaniem ze wsparcia w ramach opisanego mechanizmu powinni kontaktować się z właściwymi podmiotami uprawnionymi (związki, stowarzyszenia, zrzeszenia, spółdzielnie, grupy producentów pszczelarzy), które opracowują i składają do ARR projekty,
w terminie do 20 października 2012 r., w oparciu o zapotrzebowanie swoich członków. Wykaz organizacji pszczelarskich zrzeszonych w Polskim Związku Pszczelarskim znajduje się na stronie internetowej www.zwiazek-pszczelarski.pl.

Niniejszy artykuł ma charakter informacyjny, a szczegółowe warunki uczestnictwa
w mechanizmie w sezonie 2012/13, jak też niezbędne formularze, udostępniane są w centrali, oddziałach terenowych oraz na stronie internetowej Agencji Rynku Rolnego pod adresem: www.arr.gov.pl.

Andrzej Niedźwiedzki

Oddział Ostrołęka

Przyg.ade

Opracowano na podstawie:

1. „Warunki ubiegania się o refundację kosztów poniesionych w ramach realizacji mechanizmu Wsparcie rynku produktów pszczelich w latach 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013”, (www.arr.gov.pl)

2. „Wsparcie rynku produktów pszczelich w sezonie 2010/2011, 2011/12 i 2012/13”. Broszura informacyjna ARR, 2011.

_________________
www.pasieka.krabik.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 listopada 2012, 20:47 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
pleszek pisze:
Wiem ze nie wiecej jak 60% ale 4500 koszt miodarki i 1000zl zwrot to cos nie tak czy to 60%.

to wynika z ilości uli zgłoszonych w 2011 roku i jest OK!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2012, 01:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2012, 23:46 - czw
Posty: 189
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
CYNIG pisze:
Właśnie wpłynęła na moje konto PEŁNA kwota refundacji. Bez żadnych odpisów, darowizn czy innych haraczy na rzecz związku. Pełna obsługa mojej refundacji była robiona przez ŚZP, oczywiście za pośrednictwem koła do którego należę.

kolego a jakie są u was kwoty składek rocznych?
W jakiej cenie masz ze związku np. Apiwarol?
Może koszty tych "haraczy" macie ukryte gdzieś indziej.

ŚZP pszczelarski, chyba ma np. biuro i z czegoś musi je utrzymywać (dzierżawa, prąd, woda, telefony, papier, długopisy ...), ktoś tam siedzi rozlicza te papierki i robi to za darmo?

_________________
www.pasieka.krabik.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2012, 01:58 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
nie pamiętam dokładnie ale składka plus ulowe za 35 uli wyniosła mnie około 150zł.
Z tego o ile się nie mylę 1/3 tej kwoty pozostaje w kole. Jest rzeczą oczywistą, że obsługi parutysięcznej rzeszy pszczelarzy nie zrobi się na kolanie w przedpokoju co generuje koszty.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji