FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:52 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: koniczyna
Post: 21 sierpnia 2010, 08:14 - sob 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
mam pytanie -posiałem 3 lata temu 60ar koniczyny szwedzkiej roślina super długo kwitnie pszczoły ją lubią ale w tym roku zachwaściła się troszkę(pewnie temu że raz w roku ją kosiłem i to na jesieni gdyż bardzo długo kwitła) może ktoś wie czym ją opryskać wiosną bo podejrzewam że wiosną już tych chwastów będzie 2 razy tyle,ja bym jej nie pryskał bo te chwasty to i osty i nostrzyk ale działki sąsiedzi mają z boku i może być problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 12:57 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
Chwastox Extra zapoznaj się z tym specyfikiem, może pomoże :oczko:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 21:51 - sob 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Chwastokx się nie nadaje, zniszczy koniczynę i inne motylkowe. Na wiosnę gdy wszystko trochę odrośnie zastosuj Basagran, to chyba w tej chwili jedyny specyfik do stosowania w motylkowych na dwuliścienne ,na jednoliścienne np. perz, proso, trawy może być fusilade lub cos podobnego,tu masz duży wybór. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 07:08 - ndz 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Sprobuj opryskać tymi środkami:
FUSILADE FORTE 150 EC - środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych, warzywnych, sadowniczych oraz roślinach zielarskich, chmielu w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu w zespole upraw pożniwnych.
Zawartość substancji aktywnej: fluazyfop - P - butylowy (związek z grupy arylofenoksykwasów) - 150 g w 1 litrze środka.
TARGA Super 5 EC - środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, włośnicy zielonej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych, warzywnych i sadowniczych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu właściwego w zespole upraw pożniwnych.
Zawartość substancji aktywnej: chizalofop-P-etylowy - (R)-2-[4-(6-chlorochinoksalin-2-ylooksy)fenoksy]propionian etylu (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego)-
szczegóły doczytac w internecie.
A koniczyna ma to do siebie że co roku jest jej mniej. Jak chcesz to wiosną można dosiać i pobronować. Ale trzymana zbyt długo powoduje że mnoży się sporo szkodników w tym myszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 10:14 - ndz 
łupaszko, Randap bardzo popularny środek w gospodarstwach mało szkodliwy dla ludzi, pszczół i ryb !

Proponuje z kość tą koniczynę rotacyjną tylko zieloną żeby się nie rosiła , zwałować na pasy przewracarką i zebrać i wywieś na kupę lub samo zbierającą zebrać !

lub

Bronami zniszczyć tą koniczynę i zaorać i zasiać nową !


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: koniczyna
Post: 22 marca 2016, 21:25 - wt 

Rejestracja: 20 lipca 2011, 18:20 - śr
Posty: 47
Lokalizacja: Dobrcz
Ule na jakich gospodaruję: własne
Witam brać pszczelarską.Może nie zupełnie w temacie ale nie znalazłam rośliny o która mi chodzi. Czy ktoś dysponuje nasionami ,,ESPARCETY,, i może odsprzedać parę kilogramów??Chcę ją zasiać na poletku, nawet znalazłam sprzedawcę , jednak on sprzedaje po minimum 30 kg. To dla mnie za duża ilość na moje poletko. Potrzebuje 10 kg , zapłacę za nasiona jak i przesyłkę.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę ..Radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych oraz obfitego dyngusu.

_________________
kaja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: koniczyna
Post: 23 marca 2016, 11:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
ależ tam zaraz 30 kg
mówisz i masz
TUTAJ PO KILOGRAMIE za 19 PLN

Pozdrawiam tczkast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: koniczyna
Post: 26 marca 2016, 22:58 - sob 

Rejestracja: 20 lipca 2011, 18:20 - śr
Posty: 47
Lokalizacja: Dobrcz
Ule na jakich gospodaruję: własne
Udało się kupić tyle ile potrzeba za uczciwą cenę.Pozdrawiam całą brac pszczelarską i życzę zdrowych ,pogodnych Świąt Wielknocnych oraz smacznego jajka i Błogosławieństwa Bożego

_________________
kaja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji