FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:57 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 lutego 2014, 08:05 - czw 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
kolopik pisze:
Czyli Prezydent PZP ubezpieczył Wartę u pszczelarzy.

żadne ubezpieczenie w dłuższej perspektywie i jak wynika ze statystyki nie jest dla klienta tylko dla ubezpieczalni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2014, 08:56 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Dzięki za informację, czyli to ubezpieczenie można sobie w buty wsadzić. 15tyś na szkodę starczy na starego konia, albo krowe. Ale jak pożądli kogoś w taki sposób że ten ktoś umrze albo dozna uszczerbku na zdrowiu to taka kwota nie wystarczy na papuge.
Trzeba poszukać ubezpieczalni z dobrym OC.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2014, 09:11 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Żadna "ubezpieczalnia" nie ma polisy która by zaspakajała ewentualne roszczenia w pełni ,zawsze jest to do określonej kwoty a wszystkie extra opcje wiaża się z wysokością składki ,dlatego te najpopularniejsze /najtańsze polisy zabezpieczają takie zadosćuczynienia .
Jeżeli ktoś zna ubezpieczenie tego typu za mniejsze pieniadze na lepszych warunkach to niech da "cynk" .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2014, 10:12 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Zdzisław., ale ja nie szukam za mniejsze pieniądze. 15tyś zł/szkoda i całkowita 30tyś wg mnie nie zabezpiecza mnie przed tym czego się obawiam. Bo 30tyś to jakoś spłacę, ale jak mi przyjdzie zapłacić 100 i więcej tyś za śmierć człowiek + rentę dla dzieci (jeśli gość dobrze zarabiał to może być wysoka) to będę w czarnej d...
Mogę płacić i stówkę rocznie za spokojny sen.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2014, 10:54 - czw 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
jest trochę mała ilość tych ubezpieczeń i dlatego za większe kwoty trzeba płacić sporo więcej o ile w ogóle znajdzie się ubezpieczyciel. Np w przypadku OC samochodu (składka powiedzmy w okolkicach 300-400 zł na rok) kwota ubezpieczenia jest w wysokości 5 mln Euro na osobie i 1 mln euro na rzeczach.
Ale może warto wysłać takie sygnały do PZP, żeby poszukali innej oferty albo też bardziej zróżnicowanej np w zależności od wysokości sumy gwarancyjnej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2014, 19:33 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Watro szukać sensownej oferty tylko trzeba mieć świadomość, że za 5 zeta nikt nikogo nie ubezpieczy na milion złociszy, to będzie kosztować może 100 a może 200 złotych...moim zdaniem warto tyle zapłacić za spokojny sen i gdybym znalazł taką ofertę to bym z niej skorzystał; wiem jednak, że większość towarzystwa jak zwykle będzie wolała szkłem d...ę wycierać bo jakoś tak jest, że świadomość zagrożenia nie przekłada się na świadomość ponoszenia kosztów dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 08:16 - sob 

Rejestracja: 08 marca 2008, 19:00 - sob
Posty: 155
Lokalizacja: śląskie
Cz to taki wyścig po kasę.

http://szpkatowice.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 11:14 - sob 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
brachol pisze:
właśnie wróciłem ze spotkania w Kole w Poznaniu i składki na 2014 rok wygląda to tak:
- składka roczna 35 zł
- ulowa 4 zł za sztukę ( w tym 2 zł na Wlkp Związek Pszczelarski, 1,6 zł dla Koła i 0,4 dla PZP)
- ubezpieczenie 5 zł
w stosunku do zeszłego roku składka ulowa wzrosła z 2 do 4 zł czyli o 100%
Niestety dziure w budżecie trzeba załatać


Z tego co wiem to dziury w budżecie nie ma (przynajmniej jeżeli chodzi o wzp poznan). Jest nawet spora nadwyżka ale chcą ją utrzymać na kryzysowe sytuacje (?)...
Generalnie podwyżka ulowa (w sumie mozna by ja nazwać refundacyjną) z 2-4 zł - biorąc sprzęt na refundacje - to ok - niech wezmą sobie za obsługę ale dlaczego mają placić Ci co nie biorą na refundacje nic?....

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 15:23 - sob 

Rejestracja: 07 października 2008, 13:42 - wt
Posty: 46
Lokalizacja: Bieszczady
Bartkowiak pisze:
niech wezmą sobie za obsługę ale dlaczego mają placić Ci co nie biorą na refundacje nic?....

Prawda o podwyżkach jest taka obecnie każdy związek może się ubiegać od agencji rolnej zwrotu poniesionych kosztów ale tylko w bardzo małym stopniu wiec wymyślono podwyżkę składek dla wszystkich tylko że nie przewidzieli jednej prostej sprawy z dofinansowania zaczyna coraz mniej pszczelarzy korzystać a drugie pszczelarze nie korzystający z pomocy zaczną opłacać coraz mniej rodzin większość opłaca tylko składki dla ubezpieczenia
A czym się to skończy tym że pszczelarze zaczną odchodzić z związków co widać na każdym kroku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 16:03 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Bartkowiak, popieram w 100% -tach,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 08:37 - ndz 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
No bo przecież miodarki czy też innego sprzętu nie kupuje się na rok tylko ma służyć kilka lat i rynek się powoli nasycił. Widać to między innymi poprzez obniżenie ilości rodzin z 20 na 15 żeby można się było starać o refundację i wprowadzenie do refundacji uli co pomoże trochę podtrzymać obroty dużym firmom. A na przyszły rok może coś jeszcze dojdzie do oferty refundowanej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 12:50 - ndz 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Macie racje - właściwie to co można wziąść - miodarke, stół do odsklepiania i ewentualnie suszarke do pyłku czy kremownice - przy reszcie sprzetu to refundacja duzo nie daje - jakieś odstojniki czy inny drobny sprzet to sa nie duże kwoty. Tak, że w sumie przez 3-4 lata cos się weźmie i potem właściwie nie ma co brać więceja a obecny program trwa już pare lat...
U mnie w kole ule chyba jedna osoba tylko brała - 5 sztuk.
Ciekawe co wymyślą w następnym programie... może dotacje dla skupów miodu (zeby sabotować sprzedaż bezpośrednią)

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 13:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Troszke tych refundowanych "dóbr " jest:
-miodarka
-stół do odsklepiania
-suszarki
-dekrystalizatory [jak ktoś stosuje]
-odstojniki
-kremownice
-dozowniki
-odsklepiarki
-ule [co roku 20% posiadania]
Maxymalna kwota refundacji to 8ooo rocznie [w przypadku jak agencja nie zetnie zbyt głęboko lub chętntch jest na max.]

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 13:25 - ndz 
Z tym ,że refundacja na sprzęt nie musi być najwyższa i wynosić np 60%. Kwestia ,ilu jest chętnych na sprzęt ,wtedy koło może każdemu co się zapisał refundować ,ale może to być np 30%. Powód? U mnie w kole ,zamówiono sprzęt ,który nie został później zakupiony ,bo ktoś zrezygnował.i agencja obcięła dotację o połowę :pala: :!: Więc teraz kto się zapisał ,nie dostanie sprzętu jaki chciał ,lub tez dostają Ci co się zapisali ,ale jest mniejsza dotacja ,jak pisałem np 30 % .


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 13:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Marek Podlaskie,
Ty ze swoim Związkiem podpisujesz "umowę",która jest aneksem do umowy Twojego Związku z ARR.Agencja może dać mniej pieniędzy ,ale nie będzie nikogo traktować indywidualnie,innymi słowy wszyscy korzystający z refundacji mają takie same warunki -jak 60% to 60%.Jeżeli pieniędzy jest mniej to mniej osób po 60%,a nie wszyscy ale np. po 30%.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 15:30 - ndz 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Zdzisław.,
Żeby te 8000 wykorzystać to musiał byś jednego roku (niech będzie 2 lata) kupić wszystko co wymieniłeś... czyli jednego roku w zasadzie kupujesz wszsytko co można i co dalej?
Marek Podlaskie, tak jak napisałeś to chyba nie ma możliwości by było. Agencja przydziela pule pieniedzy - jak będzie za mało ludzi to nie może obciąć refunacji 60%. Refundacja może być niższa wyłącznie jeżeli jest więcej chętncyh niż przewiduje przydzielona pula na refundacje - ale do takich sytuacji nie powinno się dopuszczać - lepiej wprowadzić jakąś kolejnośc zakupów i poczekać rok.

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 16:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Bartkowiak pisze:
Refundacja może być niższa wyłącznie jeżeli jest więcej chętncyh niż przewiduje przydzielona pula na refundacje

Napisałem wyżej ,że właśnie nie może być mniejsza.Jeżeli ktoś ma przyznaną refundację to w pełnej kwocie.Jeśli jest więcej chętnych niż pieniędzy, to po prostu nie wszyscy dostaną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 18:06 - ndz 
emka24 pisze:
Napisałem wyżej ,że właśnie nie może być mniejsza.Jeżeli ktoś ma przyznaną refundację to w pełnej kwocie.Jeśli jest więcej chętnych niż pieniędzy, to po prostu nie wszyscy dostaną.

Dostaną wszyscy tylko odpowiednio mniej.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 18:10 - ndz 
Boczniak pisze:
emka24 pisze:
Napisałem wyżej ,że właśnie nie może być mniejsza.Jeżeli ktoś ma przyznaną refundację to w pełnej kwocie.Jeśli jest więcej chętnych niż pieniędzy, to po prostu nie wszyscy dostaną.

Dostaną wszyscy tylko odpowiednio mniej.

Panowie 3 ostatnie posty i kto ma rację. :?: Ja myślę ,że kolega Boczniak ma rację.Dostaną wszyscy ,ale odpowiednio mniej.
Co do refundacji ,to agencja może przyznać mniejszą kwotę ,jeśli w ubiegłym roku nie została wykorzystana przyznana pula.Tak ,to jest u mnie.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 18:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Marek Podlaskie,
Przecież jest tu bardzo dużo pszczelarzy,którzy korzystali z refundacji -ale nikt nie pisze ,że dostał 30% wtedy gdy wszyscy dostawali 60%.
Myślę,że jeśli przyznają ci refundację i będzie ona niższa niż gdzie indziej to to opiszesz .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 18:20 - ndz 
emka24 pisze:
Marek Podlaskie,
Ty ze swoim Związkiem podpisujesz "umowę",która jest aneksem do umowy Twojego Związku z ARR.Agencja może dać mniej pieniędzy ,ale nie będzie nikogo traktować indywidualnie,innymi słowy wszyscy korzystający z refundacji mają takie same warunki -jak 60% to 60%.Jeżeli pieniędzy jest mniej to mniej osób po 60%,a nie wszyscy ale np. po 30%.


Właśnie agencja indywidualnie oblicza dla każdego. Po to by nie dopuścić do obniżenia refundacji związek wcześniej zbiera wnioski dla obliczenia potrzebnej kwoty o jaką ma wystąpić.
Druga strona medalu niewykorzystanie przez związek przyznanej kwoty skutkuje zmniejszeniem wysokości kwoty w następnym roku.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 18:25 - ndz 
emka24 pisze:
Marek Podlaskie,
Przecież jest tu bardzo dużo pszczelarzy,którzy korzystali z refundacji -ale nikt nie pisze ,że dostał 30% wtedy gdy wszyscy dostawali 60%.
Myślę,że jeśli przyznają ci refundację i będzie ona niższa niż gdzie indziej to to opiszesz .

Nie skupiaj się na tych 30% ..Bo może być różna kwota ,niższa niż ustawowe 60%.Ja nic nie opiszę tylko nie wezmę ŻADNEGO SPRZĘTU ,jeśli będzie refundacja niższa niż 60%. :pala: :haha:
emka24 pisze:
Przecież jest tu bardzo dużo pszczelarzy,którzy korzystali z refundacji -ale nikt nie pisze ,że dostał 30% wtedy gdy wszyscy dostawali 60%.
.

viewtopic.php?t=4241
emka24 trzeci post FOR YOU :haha:
W ogóle nikt nie napisał ,jaką dostał refundację. :?: :?:


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 18:36 - ndz 
6.7 Rozliczenie umowy, wyliczenie i wypłata należnej kwoty refundacji.
6.7.1 Na podstawie dokumentów, o których mowa w pkt. 6.6.1 i raportu z kontroli (w
przypadku kiedy została przeprowadzona kontrola), ARR dokona rozliczenia umowy
oraz wyliczenia kwoty refundacji kosztów poniesionych przez podmiot uprawniony
lub końcowych odbiorców pomocy na realizację projektu, do wysokości nie wyższej
niż kwota określona w umowie.
6.7.2 Kwota refundacji wyliczona będzie na następujących zasadach:
- koszty poniesione na przeprowadzenie szkoleń, kursów, konferencji – 100%
poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,
- koszty poniesione na zakup sprzętu pszczelarskiego – do 60% poniesionych
kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,
- koszty poniesione na zakup środków warrozobójczych – do 80% poniesionych
kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,
- koszty poniesione na zakup przyczep (lawet) do przewozu uli – do 60%
poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,
- koszty poniesione na zakup sprzętu laboratoryjnego – do 60% poniesionych
kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,
- koszty poniesione na przeprowadzenie analiz fizyko – chemicznych miodu –
100% poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona
w umowie,
- koszty poniesione na zakup pszczół – do 70% poniesionych kosztów netto, lecz
nie więcej niż kwota określona w umowie,
- koszty poniesione na wdrożenie stosowanych programów naukowo –
badawczych w dziedzinie pszczelarstwa i produktów pszczelich – 100%
poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,
- koszty poniesione na produkcję filmu edukacyjno – instruktażowego –100%
poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie.
6.7.3 Refundacji podlegać będą koszty:
- wynikające z faktur/rachunków, o których mowa w pkt. 6.6.1, za które płatność
została dokonana przez podmiot uprawniony lub w przypadku zakupu sprzętu
pszczelarskiego i przyczep do przewozu uli przez końcowych odbiorców
pomocy,

Zauważcie, że w projekcie (bo to fragment przyjętego projektu "Mechanizmu WPR - Wsparcie rynku produktów pszczelich 2013/2014) dla pszczelarzy przed % wysokością refundacji jest "do".


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 18:40 - ndz 
kolopik pisze:
Zauważcie, że w projekcie (bo to fragment przyjętego projektu "Mechanizmu WPR - Wsparcie rynku produktów pszczelich 2013/2014) dla pszczelarzy przed % wysokością refundacji jest "do".

I to jest właśnie ,to o co chodzi w projektach. Nie ma mowy ,że masz dostać 60% tylko jest ,jak zauważył kolopik do....... :brawo: :brawo:


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 18:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Czy te 60 % zwrotu kosztu zakupu to mało ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 18:53 - ndz 
robert-a pisze:
Czy te 60 % zwrotu kosztu zakupu to mało ?

Te 60 % dotyczy ceny netto. Od tego zwrotu odlicz sobie składkę członkowską, frycowe od uli, 5-cio letni okres możliwości kontroli i kajanie się przed związkowymi kacykami.
Wtedy dopiero zobaczysz ile Cię naprawdę kosztował zrefundowany sprzęt.
Podejrzewam, że więcej niż ten sam sprzęt, od tego samego producenta, tylko bez papierów.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
kolopik pisze:
e 60 % dotyczy ceny netto. Od tego zwrotu odlicz sobie składkę członkowską, frycowe od uli, 5-cio letni okres możliwości kontroli i kajanie się przed związkowymi kacykami.
Wtedy dopiero zobaczysz ile Cię naprawdę kosztował zrefundowany sprzęt.
Podejrzewam, że więcej niż ten sam sprzęt, od tego samego producenta, tylko bez papierów.
Dalej to jest 60 % cenny neto czy to mało ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:08 - ndz 
Napisz jeszcze do kogo te 60% trafia bo na pewno nie do Ciebie ?
Do Ciebie trafia tylko propaganda abyś napełniał związkowe koryta.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:13 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
kolopik pisze:
Napisz jeszcze do kogo te 60% trafia bo na pewno nie do Ciebie ?
Tak trafia do pszczelarza wa w/g Ciebie do kogo i skąd te info koniecznie podaj a co do kontroli to dlaczego ktoś miałby się bać ? Chyba ze oszukuje ? A co do sprzętu to uważasz że kopiłbyś od producenta taki sam sprzęt taniej bez refundacji :haha: No jest tu paru producentów ciekawe który Ci sprzeda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:25 - ndz 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Na tym forum jest osoba która robi sprzet za kwoty które wynoszą tyle ile sprzet od producenta po refundacji

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:29 - ndz 
Do związku zapisałem się w zeszłym roku i z tego faktu jestem bardzo zadowolony. Minusów nie widzę bo nie ma związku który by nie pobierał składek,i te parę groszy w pełni rekompensuje to co w zamian otrzymuję. A mianowicie związek organizuje szkolenia za które nie płacę, w zeszłym roku 3 dni w Pszczelej Woli, wczoraj w Kielcach, może dostanę refundację na sprzęt, poznałem nowych kolegów, co miesiąc jest z kim porozmawiać o pszczołach, nie raz w barze więcej się przepuściło z kolegami niż te składki.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:32 - ndz 
robert-a pisze:
a co do kontroli to dlaczego ktoś miałby się bać ? Chyba ze oszukuje ?

A ilu zawyża stan rodzin aby załapać się na kwotę refundacji ?
Dla kontroli wystarczy brak jednej rodziny i d zimna.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Dominikkuchniak pisze:
Na tym forum jest osoba która robi sprzęt za kwoty które wynoszą tyle ile sprzęt od producenta po refundacji
No jest wielu takich co i ja ich znam że robią różne rzeczy taniej niż legalna firma która ponosi wszelkie koszty. Tylko co to ma do rzeczy bo większość sprzętu czy uli czy ramek ma podobną cenę czy to w programie czy nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:50 - ndz 
robert-a pisze:
Tylko co to ma do rzeczy bo większość sprzętu czy uli czy ramek ma podobną cenę czy to w programie czy nie.

I tu się mocno mylisz. Porozmawiaj z producentem jak Polak z Polakiem a kupisz każdy sprzęt o 1/4 taniej niż detal.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
kolopik pisze:
robert-a pisze:
Tylko co to ma do rzeczy bo większość sprzętu czy uli czy ramek ma podobną cenę czy to w programie czy nie.

I tu się mocno mylisz. Porozmawiaj z producentem jak Polak z Polakiem a kupisz każdy sprzęt o 1/4 taniej niż detal.


No jestem Ciekaw kto sprzeda taniej sprzęt o 25 % po rozmowie no bardzo jestem ciekaw kto odpuści te 25 % chyba że bez faktury i bez gwarancji (choć to bardzo wątpliwe). Ale to i tak mało kto tyle odpuści ciekawe skąd takie masz wiadomości tym razem :haha: Mamy producentów uli czy odsklepiaczy na forum czy ktoś tyle odpuści ?? :haha: Ale zaraz wcześniej mówiłeś że sprzedadzą taniej niż bez papierów
kolopik pisze:
Podejrzewam, że więcej niż ten sam sprzęt, od tego samego producenta, tylko bez papierów.


skąd ta podwyżka teraz ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:58 - ndz 
kolopik, 1/4 to jest 25% a nie 60%więc jak to się kalkuluje.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 19:59 - ndz 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
A ma to ze idziesz do sąsiada kupujesz miodarkę za 1 tys i korzystasz, lub zapisujesz sie do zwiazku, powiększasz pasiekę do 20 uli, płacisz składki, zapisujesz sie na sprzet, kupujesz za 2 tys, czekasz na zwrot, po 5 latach masz dopiero spokojna glowe i ogólem z własnym wkładem masz miodarke za 1 tys

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 20:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Dominikkuchniak pisze:
idziesz do sąsiada kupujesz miodarkę za 2 tys i korzystasz
Dominikkuchniak pisze:
lub zapisujesz się do związku, powiększasz pasiekę do 20 uli, płacisz składki, zapisujesz się na sprzęt, kupujesz za 2 tys, czekasz na zwrot
i też korzystasz A te 5 lat to nie rozumiem w czym problem nie kupuje na sezon to nie kąpielówki. i w/g Ciebie masz od sąsiada za 2 tys a ze związku za 1 tys no i tu mamy słuszną koncepcję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 20:19 - ndz 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Forum jest po to by się wypowiedzieć, ale kazdy powinien postępować wedlug swojego rozumu i robić tak jak uważa ze będzie u niego i dla niego najlepiej.

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 20:22 - ndz 
ja-lec pisze:
kolopik, 1/4 to jest 25% a nie 60%więc jak to się kalkuluje

Jak kupujesz bez papierów to producent nie ma WATy, PITy i kupy papierowej roboty a kasę w kieszeni. Kapujesz ?
A Ty sprzęt tańszy niż w refundacji i od ręki, bez wpłat, oczekiwań na zwrot i czyjejś łaski.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 20:25 - ndz 
Dominikkuchniak pisze:
robić tak jak uważa ze będzie u niego i dla niego najlepiej.


Po to jest związek żeby dla wszystkich było jednakowo a nie tylko dla wybranych albo cwaniaków.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 20:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
kolopik pisze:
Jak kupujesz bez papierów to producent nie ma WATy, PITy i kupy papierowej roboty a kasę w kieszeni. Kapujesz ?
jakiś mały garażowy producent co zaczyna to tak każdy prowadzący pożadnie interes nie zarobi na tym ze odpuści Vat zejdź na ziemie. Co mu to da on nie płaci 23 % Vat jak Ci się dziwnie zdaje. Ty tylko marzysz o tym by tego Vat-u nie płacić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 20:38 - ndz 
robert-a pisze:
Co mu to da on nie płaci 23 % Vat jak Ci się dziwnie zdaje

A producent tylko VAT płaci ?


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 20:40 - ndz 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
To ja nie mogę isc do kolegi i kupić ramki lub odkłady bo mi tak pasuje, tylko przez związek musze zamawiać? Kilka lat temu byly niskotowarowki dla rolników, szles kupić kosiarkę sprzedający cenił 3 tys, mówiłeś mu ze to na niskotowarowke to cena od razu rosla nie tylko o vat. Idziesz kupić garnitur, sprzedawca ceni 500 zl, idziesz za tydzień mówisz ze chcesz garnitur do slubu i ten za 500 nagle kosztuje 1000. To samo z ulami, kosztowały 300 a teraz są po 500. Idzie sie kupić tam gdzie korzystniej a nie tam gdzie ktoś każe

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 20:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Dominikkuchniak pisze:
To ja nie mogę isc do kolegi i kupić ramki lub odkłady bo mi tak pasuje,
Możesz iść kto Ci broni ? ceny masz podobne a np. matki takie same są ceny w oborocie bez faktur i bez dokumentów jak te na fakturę i z papierami.

kolopik pisze:
robert-a pisze:
Co mu to da on nie płaci 23 % Vat jak Ci się dziwnie zdaje

A producent tylko VAT płaci ?
Nie rozumiem pytanie wraz z cytowaniem? Napisz porządnie albo rozwiń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 21:01 - ndz 
Małe dziecko proste pytanie zrozumie a Ty nie ?


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 21:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Bym odpisał ale z przyzwoitości i przez pryzmat na Twój wiek nie odpowiem zresztą jak zwykle z Tobą dyskusje schodzą na jakieś przez Ciebie wróżenie z szklanej kuli wiec zakończę pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 22:07 - ndz 

Rejestracja: 08 maja 2011, 12:27 - ndz
Posty: 566
Lokalizacja: Poznań
Co do cen to dziwnie podskoczyły na towary ujęte w refundacji np. miodarki. Swoją miodarkę kupowałem przed refundacjami od Łysonia za 1400 zł, teraz taka sama kosztuje gdzieś 2200 zł minęło 5 lat i tak wzrosły koszty produkcji? Po prostu cała kasa z refundacji idzie do producenta i pewnie podobnie będzie z ulami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 22:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
a w którym roku kupowałeś miodarkę i jaką ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 22:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
brachol pisze:
Swoją miodarkę kupowałem przed refundacjami od Łysonia za 1400 zł, teraz taka sama kosztuje gdzieś 2200 zł minęło 5 lat
W 2009 nie było refundacji ?

Składki podskoczyły to było pewne ze względu na nowe % opłat obsługi refundacji. Co do cen to zwiększony popyt na urządzenia pszczelarskie kupowane na fakturę Vat. Co do pomysłów kupowania na lewo czy z szarej strefy to super bo ceny wtedy są niższe. Ale czy dla wszystkich starczy produkcji garażowej i czy producentowi opaci si dawać zniżkę 25 % bez faktury.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji