FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 07:31 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 grudnia 2008, 17:23 - śr 

Rejestracja: 19 września 2008, 20:44 - pt
Posty: 97
Lokalizacja: Tomaszow Maz.
Ule na jakich gospodaruję: w zwykle
Witam . Tym razem mam pytanie tylko do starszych pszczelarzy i głównie do amatorów. Obserwując od wielu lat pszczelarzy w różnych okolicznosciach dochodzę do wniosku ,że wielu z nich bez pomocy żon nie uprawiałoby tego hobby.Bardzo czesto własciwe hobby panów to majsterkowanie , a pszczelarstwo jest do tego "pretekstem"Pozdrawiam Lila

_________________
LWB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 grudnia 2008, 18:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
"Ach te baby, mozna je lyzkami jesc ..."

Gdyby nie to, ze one sa niezastapione rowniez i w pszczelarstwie, nie byloby tego 'hobby'.
Nie oznacza to jednak wcale, ze one musza czynnie byc zaangazowane. A czy mozliwe byloby zajecie sie tym dzialem bez ich akceptacji??? Smiem w to watpic, to raz. A po drugie, jakie moze istniec na swiecie hobby eliminujace zone, no chyba, ze takie ...:

"Spotyka sie dwoch kolegow i opowiadaja sobie rozmaite historie, ale tez rozmawiaja o swoim hobby.
Jeden z nich mowi do drugiego: 'wiesz co, ja to moge calymi godzinami patrzec na rybki jak plywaja w akwarium.
Tak? - A co na to twoja zona???
A co ja obchodzi co ja calymi godzinami w pracy robie?".

Tak, nalezy pod kazdym wzgledem zapewnic stosowne i godne miejsce swojej najukochanszej zonie - takze w pszczelarstwie, swoim hobby, bo ona musi cierpliwie to wszystko znosic - jej miejsce musi wiec byc przed tym wszystkim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2009, 12:55 - czw 
Lila pisze:
Witam . Tym razem mam pytanie tylko do starszych pszczelarzy i głównie do amatorów. Obserwując od wielu lat pszczelarzy w różnych okolicznosciach dochodzę do wniosku ,że wielu z nich bez pomocy żon nie uprawiałoby tego hobby.Bardzo czesto własciwe hobby panów to majsterkowanie , a pszczelarstwo jest do tego "pretekstem"Pozdrawiam Lila


Od 22 lat od przejęcia pasieki pracujemy prawie Razem z Żona przy pszczołach gdy było mniej uli zawsze pomagała mi przy każdym przeglądzie miodobraniu czy zbieraniu roju nie jednokrotnie gdy byłem w pracy sama je zbierała i przeglądała danego ula w poszukiwaniu mateczników itp
Dziś z racji że posiadamy znacznie więcej uli a ja dysponuje większą ilością czasu prace związane z przeglądami w dużej mierze robię sam ale gdy przychodzi nawał pracy jak robienie odkładów robimy je razem lub stajemy na przeciwnych końcach pasieki i każdy robi osobno
Uważam że Kobiety maja większy dar w niektórych czynnościach pszczelarstwa jak np Przekładanie Larw przy hodowli matek , przy szybkości podejmowanych decyzji przy ulu
Trudno je wysłać do warsztatu zbijać ule raczej to męska robota
Ale ja na przykład nie Cierpię nawlekać ramek , A ktoś to musi zrobić :mrgreen: Więc wole iść gotować Obiad :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 marca 2009, 21:51 - śr 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
Moja żona też musi nawlekać ramki.

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 marca 2009, 13:29 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Moja żona mnie nie pozwoli podnosić korpusów ja tylko dłutem podważam a ona sama podnosi tylko przy zakładaniu spowrotem kieruje zeby równo naprowadzić. Nawleka drut odsklepia wiruje miód nawet zbija korpusy gwozdziamy. Do pasieki dojeżdzamy i zawsze razem. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 marca 2009, 22:28 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
miły_marian pisze:
Moja żona mnie nie pozwoli podnosić korpusów ja tylko dłutem podważam a ona sama podnosi tylko przy zakładaniu spowrotem kieruje zeby równo naprowadzić. Nawleka drut odsklepia wiruje miód nawet zbija korpusy gwozdziamy. Do pasieki dojeżdzamy i zawsze razem. Pozdrawiam miły_marian


hehe to odrazu trzeba było mówić, że żona prowadzi pasiekę, a Ty jej pomagasz, teraz jasne, ona w pasiece siłuje się z korpusami, a Ty ciepłą herbatę popijasz i na forum siedzisz, cóż taka żona to skarb :wink: :wink: :wink:

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2009, 12:38 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Robert jak mojej żonie pszczoła uratowała życie wyleczyła ją od astmy to ona teraz musi dbać opszczołę. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2009, 13:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 września 2008, 19:25 - wt
Posty: 50
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wlp poliuretanowe, dadant komb
miły_marian,
Możesz napisać coś więcej jak pszczoły wyleczyły Twoją żonę z astmy. Mam ten sam problem. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2009, 18:31 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jacek Żona temu 6 lat to co pół roku karetka jechała do szpitala. Mam drugo żonę bo pierwsza uciekła do nieba. Jak wspulnie pzeglondalim rodziny i żona odychała powietrzem ulowym po prostu wsadzała nos do korpusu i odychała. Ja jej pokazałem propolis i ona pije 2 butelki 07 w ciągu roku czyli 30 g co trzeci dzień. I tera ma spokój z astmo i na grype nie choruje i ja też nie choruje. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2009, 18:56 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 września 2008, 19:25 - wt
Posty: 50
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wlp poliuretanowe, dadant komb
Dziękuję za informacje. Ja też żonie zrobiłem propolis ale nie pije tego regularnie. Może jak przeczyta Twoją informację to zacznie stosować propolis częściej. A może przekona się do zaglądania do uli. Pozdrawiam

_________________
Pasieka "Leśna Barć"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lutego 2010, 18:44 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 983
Lokalizacja: Smęgorzów
Wiem ze powinienem wstawić w dziale szukam
Ale pomóżcie znaleść mi taką żone bo sam nie wyrabiam :?
A jak jakiejś wspomne o pszczołach to one odrazu ze z OSAMI niechcą mieć nic wspulnego :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lutego 2010, 19:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
stantom20 pisze:
Wiem ze powinienem wstawić w dziale szukam
Ale pomóżcie znaleść mi taką żone bo sam nie wyrabiam :?
A jak jakiejś wspomne o pszczołach to one odrazu ze z OSAMI niechcą mieć nic wspulnego :shock:


Stasiu. Jedno jest pewne ,ze OSA i BABA lubią PIWO :pijemy: . Pszczoły nie ,zacznij od tego ,bo to jedno jest wspólne . Jesli to niezadzała to cierpliwie czekać ,może Żonce przejdzie .Moja już jest pokorna .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji