FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:06 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 stycznia 2015, 16:59 - śr 
Zastanawiałem się na czym polega Gospodarka Leśnych Dziadków o której tak często mówiło się na forum. Od dzisiaj wiem że chodzi o gospodarkę w której nie ważne jest pozyskiwanie miodów, przygotowanie rodzin do pożytków itd.. W tej gospodarce po prostu chodzi o zabicie czasu przez starszych panów będących na emeryturze mających jako hobby pszczoły. Do takich wniosków doszedłem po obejrzeniu filmów jakie zamieścił nasz kolega Przemek G., co prawda w tytule nie dodał Leśnych Dziadków żeby nikt nie poczuł się obrażony. Fajnie to teoretycznie sobie wymyślił bo praktyki to tam nie zauważyłem, liczyłem nie powiem że na film ale chociaż na jakieś fotki ze sztucznej rujki a zobaczyłem ul namalowany przez przedszkolaka, i z tego co zrozumiałem to trzy razy więcej pracy jak przy wyjściu rujki a efekt ten sam. Zastanawia mnie też w jaki sposób Przemek usuwa czerw po 15 września o którym to wspomniał w 12 min pierwszego filmu, bo tylko wzmianka była bez szczegółów.


Na górę
  
 
Post: 28 stycznia 2015, 17:22 - śr 
Kiedyś tez będziesz leśnym dziadkiem i też będą z Ciebie drwili. A jako młodzieniec i doświadczony pszczelarz :?: :?: :?: powinieneś wiedzieć jak należy napisać słowo RÓJKA. Bo , my Leśne dziadki wiemy :haha:


Na górę
  
 
Post: 28 stycznia 2015, 17:44 - śr 
ja-lec, jak widać nic nie zrozumiałeś ale jak to mówi stare przysłowie "psy szczekają a karawana jedzie dalej" - bez urazy dla kogokolwiek.


Na górę
  
 
Post: 28 stycznia 2015, 18:13 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Jalec - w ich wieku będziesz miał wybór

1) siedzisz z babą
2) idziesz do Uli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2015, 18:14 - śr 
bagisek1 pisze:
Kiedyś tez będziesz leśnym dziadkiem i też będą z Ciebie drwili


bagisek1, Nie ja na forum wymyśliłem powiedzenie Leśne Dziadki i nie miałem zamiaru nikogo obrażać jeżeli ktoś nie zrozumiał mojej intencji to przepraszam. Spróbuj odgadnąć lub odszukać kto na forum użył jako pierwszy Leśne Dziadki.


Na górę
  
 
Post: 28 stycznia 2015, 18:45 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Gdzie te filmy można zobaczyć?

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2015, 18:48 - śr 
viewtopic.php?f=28&t=11823&p=273188&hilit=%C5%82odzi%C4%85#p273188


Na górę
  
 
Post: 28 stycznia 2015, 18:51 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Dzięki

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2015, 19:06 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
"Przemija szybko życie " , się nie obejrzysz a już jesteś stary chłop. Nie wiążcie na siłę marnej gospodarki z wiekiem. To żadna zasada , a starość sprawiedliwie czeka każdego. Znam też młodych pszczelarzy, którzy lekceważą sobie obowiązki wynikające z posiadania podopiecznych . Nie dotyczy to wyłącznie pszczółek, ale podobnie jest z psami i kotami w miastach , a co i raz słyszy się o zaniedbanych konikach czy bydle. Jak w każdej dziedzinie, są lepsi i gorsi . Tacy którzy stale szukają nowości i tacy co zastygli w kilku poradach jakie usłyszeli przed laty i nigdy nie mieli ochoty dowiedzieć się więcej. Ot i cała tajemnica.
stary ale jary chłop
manio


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2015, 21:54 - śr 
ja-lec pisze:
Nie ja na forum wymyśliłem powiedzenie Leśne Dziadki i nie miałem zamiaru nikogo obrażać jeżeli ktoś nie zrozumiał mojej intencji to przepraszam. Spróbuj odgadnąć lub odszukać kto na forum użył jako pierwszy Leśne Dziadki.

W zasadzie to mało ważne , kto to wymyślił, ważne , że jest w tym brak szacunku do pszczelarza ,a tym bardziej do starszego człowieka. A starość , do każdego nas zmierza i to szybkimi krokami.


Na górę
  
 
Post: 29 stycznia 2015, 00:40 - czw 

Rejestracja: 16 marca 2014, 10:25 - ndz
Posty: 41
Lokalizacja: LUBOMIA śląskie
Ule na jakich gospodaruję: wkp
Miejscowość z jakiej piszesz: lubomia
Kol ja-lec . Mój dziadek urodził się w 1884 r. ja pamiętam jego pasiekę z lat 60 XX w ( taka do10 rodzin ),ojciec moj podobnie pszczelarzył i wiesz co mi zawsze mowili,tak-pamiętaj,że Bóg nie stworzył pszczoły po to byś ty mógł się "miodem obżerać " ale jak jesteś mądry to możesz "polizać".
Tato mówił jeszcze tak: "są na świecie PSZCZELARZE i PSZCZOŁODOJCY
ci drudzy w d....e mają pszczoły a oczy zarośnięte miodem (czyt.kasą)
Która nazwa podoba ci się bardziej:
LEŚNY DZIADEK
czy
PSZCZOŁODOJCA
:D :pl:
Jeszcze jedno: Stary już starym jest młodym był, młody zaś starym nie musi być :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2015, 00:48 - czw 

Rejestracja: 09 listopada 2014, 16:52 - ndz
Posty: 398
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: hajnówka
ja-lec pisze:
Zastanawiałem się na czym polega Gospodarka Leśnych Dziadków o której tak często mówiło się na forum. Od dzisiaj wiem że chodzi o gospodarkę w której nie ważne jest pozyskiwanie miodów, przygotowanie rodzin do pożytków itd.. W tej gospodarce po prostu chodzi o zabicie czasu przez starszych panów będących na emeryturze mających jako hobby pszczoły. Do takich wniosków doszedłem po obejrzeniu filmów jakie zamieścił nasz kolega Przemek G., co prawda w tytule nie dodał Leśnych Dziadków żeby nikt nie poczuł się obrażony. Fajnie to teoretycznie sobie wymyślił bo praktyki to tam nie zauważyłem, liczyłem nie powiem że na film ale chociaż na jakieś fotki ze sztucznej rujki a zobaczyłem ul namalowany przez przedszkolaka, i z tego co zrozumiałem to trzy razy więcej pracy jak przy wyjściu rujki a efekt ten sam. Zastanawia mnie też w jaki sposób Przemek usuwa czerw po 15 września o którym to wspomniał w 12 min pierwszego filmu, bo tylko wzmianka była bez szczegółów.


Mógłbym polemizować .Jednak kolega Przemysław osiąga sukcesy w tej gospodarce prawie 3 tony miodu z 40 uli czyli jakby nie było jest to nowoczesna gospodarka i raczej kolego ja-lcu ja na Twoim miejscu zaczął bym jeździć na szkolenia .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2015, 01:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cóz by tu dodać .........
na każdego przyjdzie pora każdy sie pomarszczy :oczko:
jak będzie miał odrobine szczęścia to tylko na twarzy a jak nie to i na umyśle .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2015, 09:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
https://www.youtube.com/watch?v=ZDl6oWohq7k

Dla wszystkich dziadków , od dziadka w 3/4 (50 wiosen)

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2015, 12:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2012, 13:57 - ndz
Posty: 105
Lokalizacja: Leśny Dziadek Mazowiecki
Ule na jakich gospodaruję: LN 3/4
W tym wyścigu za miodem i sposobami gospodarowania jest jeszcze istotna sprawa która została pominięta w tej dyskusji, że takie hobbystyczne pasieki mają ogromny udział w zapylaniu okolicznej roślinności. Co by te dziadki nie robiły i tak pszczoły zrobią swoje. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2015, 14:02 - czw 

Rejestracja: 08 listopada 2011, 15:23 - wt
Posty: 279
Lokalizacja: wielkopolska
Niech mają się w dobrym zdrowiu i jak najdłużej pszczelarzą.W większości to emeryci bądź renciści,dla nich to recepta na życie i określony cel.Każdy z nas też będzie Leśnym..........Pokażmy trochę więcej szacunku dla wcześniej urodzonych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2015, 15:58 - czw 

Rejestracja: 16 marca 2014, 10:25 - ndz
Posty: 41
Lokalizacja: LUBOMIA śląskie
Ule na jakich gospodaruję: wkp
Miejscowość z jakiej piszesz: lubomia
mrc pisze:
W tym wyścigu za miodem i sposobami gospodarowania jest jeszcze istotna sprawa która została pominięta w tej dyskusji, że takie hobbystyczne pasieki mają ogromny udział w zapylaniu okolicznej roślinności. Co by te dziadki nie robiły i tak pszczoły zrobią swoje. :mrgreen:

Kolego mrc przecież pisałem ,że już w XIX w dziadek mojego dziadka tłumaczył swojemu wnukowi po co Bóg (może Pan woli Natura)stworzył pszczołę.
PSZCZELARZ nawet ten z X w.to wiedział :D
PSZCZOŁODOJCA* nawet ten z XXI w. nie ,albo ma to w d... :oops:


*-ten który myśli,że jest biznesmenem :D
Oczywiście nie wszyscy biznesmeni są pszczołodojcami :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2015, 13:27 - pn 
Koledzy czyżby dopadł Was kryzys wieku średniego i tak utyskujecie.
Znam paru emerytów i tych których znam zgodnym chórem twierdzą że ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO PRZEJŚCIU NA EMERYTURĘ. Nie będę podawał przykładów, myślę że znajdziecie je rozglądając się w okół siebie, życie jest zbyt piękne żeby się zamartwiać!
leslen pisze:
Oczywiście nie wszyscy biznesmeni są pszczołodojcami :D

Biznesmeni nie ale pszczelarze tak!


Na górę
  
 
Post: 03 lutego 2015, 11:49 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
ja-lec pisze:
Znam paru emerytów i tych których znam zgodnym chórem twierdzą że ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO PRZEJŚCIU NA EMERYTURĘ

Trafiłeś w samo sedno !
Dopiero po przejściu na emeryturę zacząłem spełniać swoje marzenia o lataniu . Dopiero tam - pod obłokami , po raz pierwszy zobaczyłem jaki ten Świat jest naprawdę piękny i że warto na nim żyć i cieszyć się każdą , najmniejszą chwilą życia . Mam teraz niczym nieograniczony czas nie tylko dla pszczółek , rodziny , przyjaciół , ale przede wszystkim dla siebie .Oprócz tego że jeszcze latam , żegluję , czytam , uczę się dodatkowych języków obcych , mam czas na pisanie - co daje mi chyba największą satysfakcję / Może ktoś , kiedyś to przeczyta /. Na emeryturze jestem już przeszło trzydzieści lat - a być LEŚNYM DZIADKIEM , to dla mnie wielki zaszczyt !
paraglider
Ps : Fakt - czasami odechciewa się dzielić z innymi swoją wiedzą i dlatego niektórzy skapitulowali / mnie też już uszy opadają /.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lutego 2015, 11:57 - wt 
paraglider, Zawsze byłem pełen podziwu dla Ciebie ale tym co napisałeś wzbudziłeś mój zachwyt. Tak trzymaj pokazując innym jak należy żyć. Pozdrawiam i Życzę jeszcze więcej sukcesów w życiu osobistym i cieszenia się z radości czerpania.


Na górę
  
 
Post: 03 lutego 2015, 12:30 - wt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
paraglider, podziwiam Cię, ale ja już przepracowałem 46 lat i jeszcze mi zostało 2 miesiące, piszesz że jesteś już 30 lat na emeryturze, to albo jesteś wieloletni albo byłeś w służbie , ja też jestem w służbie ale bez przywilejów.Natomiast dużo jeżdżę terenowym po naprawdę ciężkim terenie, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. 30 lat jeżdżenia terenówką to teraz trzeba będzie od tej jazdy odpocząć.A jak będzie na emeryturze to się dopiero okaże, chyba zabraknie czasu, taka natura.A z góry na skrzydle ładne widoki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lutego 2015, 20:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Ja jak pracowałem to miałem więcej czasu-teraz na emeryturze mam duuuużo więcej zajęć ( ale sam sobie to wszystko wymyśliłem i tak mi dobrze, że dobrze mi tak) :)

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lutego 2015, 21:38 - wt 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 11:46 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Niemce
Ule na jakich gospodaruję: dadan,wz
Fajnie chłopaki że tak wam dobrze ale życie nie zaczyna się na emeryturze więc nie pitolcie o takim szczęsciu ,bo można odnieść wrażenie że celem każdego jest dotrwać do tej emerytury jakby to dopiero wtedy zaczynało się prawdziwe życie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lutego 2015, 21:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Tomandor pisze:
Fajnie chłopaki że tak wam dobrze ale życie nie zaczyna się na emeryturze więc nie pitolcie o takim szczęsciu ,bo można odnieść wrażenie że celem każdego jest dotrwać do tej emerytury jakby to dopiero wtedy zaczynało się prawdziwe życie.

Pewnie, że nie zaczyna się wtedy ale ja życzę każdemu młodszemu aby dotrwał do emerytury - bo to będzie z biegiem czasu coraz trudniejsze. Piszesz "nie pitolcie o takim szczęściu" ale lepiej być emerytem niż bezrobotnym lub poszukującym pracy "na wygnaniu".

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lutego 2015, 22:22 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
waldek6530, czemu dałeś na wygnaniu w nawiasie ?


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lutego 2015, 23:13 - wt 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
paraglider
To w Słowenii latałeś nad górami i morzem czy pływałeś po Adriatyku

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 11:12 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
STANI pisze:
To w Słowenii latałeś nad górami i morzem czy pływałeś po Adriatyku

Latałem wszędzie , gdzie się dało - nawet na duńskich klifach . Pływałem nie tylko po Adriatyku . Mam starą licencję sternika morskiego . Teraz powoli nadchodzi "czas odpoczynku" i najchętniej spędzam go wśród gromadki brzęczących , moich przyjaciółek - ale diabli kuszą .....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 11:26 - śr 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
Słowenia czy Chorwacja więcej bywałem w Chorwacji a zresztą cała była JUGOSŁAWIA to piękna cudowna KRAINA nie do zapomnienia.

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 14:25 - śr 
Fajnie emeryci rozwiną się temat ale pisząc swój pierwszy post nie ten problem chciałem poruszyć a bardziej zwrócić uwagę na to co w najnowszym lutowym miesięczniku Pszczelarstwo pisze Lek.wet Artur Aruszułowicz w artykule pt."Jak oni wykładają. Dla tych co nie czytali parę cytatów z tego artykułu;
"Żyjemy w coraz większym pośpiechu, coraz bardziej prześlizgujemy sie nad istotnymi problemami. Cóż, przecież mamy być karma i posłuszną armią konsumentów.
Wystarczy posłuchać na konferencjach kilku wykładowców teoretyków,którzy po jednym trudnym sezonie w pasiece w walce z patogenami stają się autorytetami w dziedzinie leczenia pszczół.
Dają przykład, że każdy kto ma trochę odwagi a nie wiedzy(!)może prowadzić wykłady o leczeniu pszczół.
Taki wykładowca daje do zrozumienia innym pszczelarzom że nie ma sensu słuchać profesjonalistów, bo to, co przedstawiają jest nudne.
Po co więc zdobywać i przekazywać wiedzę , skoro i tak wielka rzesza jej spragnionych wysłucha znachorów.
Po co nam rzetelna wiedza ? Można przecież inaczej jak w polsatowskim programie "Jak oni śpiewają"
Pozdrawiam


Na górę
  
 
Post: 04 lutego 2015, 21:11 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
henry650 pisze:
waldek6530, czemu dałeś na wygnaniu w nawiasie ?

Nie w nawiasie tylko w cudzysłowu - a dałem dlatego, że tak traktuje tą pracę za granicami kraju jak na wygnaniu - co to za szczęście pracować gdzieś na obczyźnie, widzieć z rodzina się raz na trzy miesiące lub rzadziej, dorabiać budżet innego kraju, przyzwyczajać się do tego, że nie musi być Polska mogę być obywatelem świata i tez będzie mi dobrze ba mało wychowywać w tym przekonaniu swoje dzieci, robić prezenty innym narodom. Jak top powiedział angielski przywódca "Polska dała nam prezent w wys. 260 mln fontów" tyle maja z Polaków - tania siłę roboczą, wychowane już dzieci, młodych zdrowych robotników na których nie trzeba wydawać pieniędzy na ich leczenie jak się zestarzeją to wrócą do swego kraju i będą żądali opieki ze strony służby zdrowia :pala: Mnie to wkurza, nie winie tych ludzi co wyjeżdżają tylko ekipy pseudo rządzące co doprowadziły do tej sytuacji.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 21:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Gorzka rzeczywistość. O jeszcze gorsza przyszłość. :załamka:

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 21:48 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
waldek6530, a juz myślałem ze masz jakies dziwne myślenie :pala: racje masz sam spedzilem tu 11 lat ale opieka medyczna i socjalna to sie nie da porównac do tej w Polsce az taka tania siłą roboczą to nie jesteśmy bo i tak wiekszość pracuje u polskich wyzyskiwaczy a oni golą jak moga teraz to wyjeżdzam czasami ale pracuje sam na siebie i za dużo lepszą kase iec nie narzekam a co do emerytur to chyba nieliczni maja w miare emerytury oczywiscie w PL bo patrzac dalej tu wUK jak skonczysz 60 lat to bilety masz za darmo lekarstwa też a co Polsce maja starsi ludzie ?


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 22:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
henry650 pisze:
bo patrzac dalej tu wUK jak skonczysz 60 lat to bilety masz za darmo lekarstwa też a co Polsce maja starsi ludzie ?

To masz racje. Ale to musimy mieć pretensję do naszych rządzących bo to oni taki nam i naszym następcom los gotują. Dlaczego jest praca na "zachodzie" w u nas jej nie ma ano dlatego, że za namową panów z zachodu rozwaliliśmy u siebie wszystkie większe zakłady a nic nie zbudowaliśmy tylko drogi dla Panów jak będą po Polsce jeździć aby im się d..y nie trzęsły. Po co ja to piszę :shock: - koniec basta już nie wypowiadam się więcej .

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 22:53 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
waldek6530, prawda nie boli tu mozna pisac bo to wiaze sie z gospodarkow lesnych dziadkow do ktorych ja juz sie zaliczam hehe



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 22:57 - śr 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Na zachodzie jest praca w wiekszości w takich miejscach gdzie np niemiec nie pójdzie robić bo woli nic nie robić niż za marne grosze wykonywać najgorsze zawody typu ogórki na samolocie. Kolega opowiadał jak w latach 90-tych jeździł do norwegii. Nie pamiętam już co robił, ale mówił że norweg woli na zasiłku być niż pracować tam. Jednocześnie w polsce pracował u tego kolegi ukrainiec który pomagał przy budowie domu. Mówił że ten ukrainiec wstawał o 5 rano żeby się przypodobać a zarabiał z 10 czy 20zł na dzień. Jestem pewny że nie pojedziecie do chin robić za miskę ryżu czy do innego kraju gdzie robią za równowartość 1 dolara na dzień. No ale do bogatego kraju na zmywak czy coś innego za 3 razy tyle co najniższa krajowa w polsce to wielu by się znalazło.

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 23:42 - śr 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
waldek6530 pisze:
Nie w nawiasie tylko w cudzysłowu - a dałem dlatego, że tak traktuje tą pracę za granicami kraju jak na wygnaniu - co to za szczęście pracować gdzieś na obczyźnie, widzieć z rodzina się raz na trzy miesiące lub rzadziej, dorabiać budżet innego kraju, przyzwyczajać się do tego, że nie musi być Polska mogę być obywatelem świata i tez będzie mi dobrze ba mało wychowywać w tym przekonaniu swoje dzieci, robić prezenty innym narodom. Jak top powiedział angielski przywódca "Polska dała nam prezent w wys. 260 mln fontów" tyle maja z Polaków - tania siłę roboczą, wychowane już dzieci, młodych zdrowych robotników na których nie trzeba wydawać pieniędzy na ich leczenie jak się zestarzeją to wrócą do swego kraju i będą żądali opieki ze strony służby zdrowia Mnie to wkurza, nie winie tych ludzi co wyjeżdżają tylko ekipy pseudo rządzące co doprowadziły do tej sytuacji.

Ja już o tym mówiłem i pisałem na blogach i forach jeszcze przed wejściem do UNI . Jak Prezydent Kwaśniewski obiecywał pracę za granicą dla Polaków,mówiłem że nie tędy droga, dlaczego rządzący nic nie robią by praca była w Polsce i godziwe zarobki. Wywołałem tymi wpisami na blogach i forach olbrzymią wrzawę że próbuję odebrać ludziom możliwość zarobków a ich dzieciom lepszą przyszłość, jestem ciekaw co teraz ci spragnieni pracy za granicą mają do powiedzenia jak ich dzieci teraz w obcym kraju stoją przy zmywakach, zbierają ogórki czy starym podcierają dupy. Ponoć mieli pracować w biurach bo się uczą języków.

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lutego 2015, 23:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jak najbardziej w temacie :lol: teraz są według niektórych różnice w zarobkach i poziomie życia ,co to za różnice Dziadkowie pamiętaja zarobki miesięczne w Polsce rzędu 10 -15 dolarów a cena Wanglerów oscylowała w granicach 10-15 bonów ,nawet w West Berlinie mozna było dostac szoku kulturowego :haha:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2015, 12:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Jeżeli o szok chodzi to dopiero dzisiaj można go dostać i to nie trzeba szukac Berlina tylko pomyśleć, że np: mgr.inż. pomyka na zmywaku albo obciera dupy żydom w Belgii i mowi,że jest dobrze bo zarbia wiecej jak jego dziadek w dawnej Polsce. :haha: :haha: Należy się zastanowic kim my Polacy jesteśmy w tej Unii czy tylko wystarczy jak mamy pełne kiszki czy już nie mamy żadnej godności co my to szlachta 18-sto wieczna i chyba tak a przynajmniej znaczna większość. Czy to tylko samym chlebem człowik żyje ?Sytuacja Polski jest podobna jak przed rozbiorami. Pewnie gdyby dzisiaj doszło do rozebrania to wielu z elit rządących przyklasnęłoby tej sytuacji tłumacząc masom, że będzie lepiej, będą mniejsze podatki, będzie lepszy dostęp do służby zdrowia, lepiej będziemy zarabić i będzie praca - ale nie bedziemy sobą i w krótce od tych luksusów zostniemy odseparowani. już jest zacierna nasza kultura i nasz obyczaje w miejsce ich wpychane są dotychczas nam nie znne z zachodu i mówi się że to nowoczeność, a wprowadzający te dziwadła kulturowe są promowani w mediach to jest celowe działanie. Historii w szkołach też mamy mniej, program nauczania jest tak konstruowany aby jak najmniej odwoływało sie do historii i polskości. Wszystko mam być z "postępem" zmierzającym do jedngo celu, wiadomo o co chodzi.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2015, 18:09 - czw 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Wasz były prezydent "nie mój" bo go nie wybierałem tj.Wałęsa, gdy był prezydentem i został zapytany , przed wejściem do UE czego unia od nas oczekuje, stwierdził, że POLSKA ma być zalesiona i mieć 15mln ludzi "by usłgiwać paną z zachodu". I to się dzieje, więc po co ten krzyk, głosowaliście za prywatyzacją to mamy co mamy?..!...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2015, 18:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zento, z tym wzrostem lesistosci to sensowny pomysł ,zeby tylko mozna było w Naszym pięknym kraju dojsc do konsensusu co sadzic znając zycie raczej wyrąbiemy wszystko co urosło dotychczas i zaczniemy ............ileś tam :haha: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2015, 18:21 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
zento pisze:
Wasz były prezydent "nie mój" bo go nie wybierałem tj.Wałęsa, gdy był prezydentem
oj wtedy to były zimy, cały czas było mroźno.

Zapraszam na Chat Pszczelarski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji