FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 07:11 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 czerwca 2009, 22:06 - czw 
Jak w temacie
Ciekawi mnie / A raczej dowiedziałem się ciekawej rzeczy mianowicie
Rodzina wychowująca matki karmiona cukrem Niby - skażonym wychowuje matki o zwiększonej tendencji do tracenia się ,Błądzenia podczas lotu godowego
Natomiast karmiona Api Fortuną -- Nie
Ciekawe stwierdzenie Czy ktoś to potwierdza lub udokumentował ?????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 czerwca 2009, 22:11 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Wicieco miałem tego nie pisać ale napiszę. To jest tylko moje zdanie i może się z nim ktos nie zgadzać. Czy nie wydaje się wam że te całe wystapienia w telewizji ten postrch jaki uczyniono nie był zrobiony po to aby teraz zbijać kasę na takim syropie jak apifortuna czy inny?? Podkreślam ze to tylko tkie moje właśnie tylko przypuszczenia, moje zdanie z którym może się każdy z was nie zgadać. Ale co z tymi matkami?? To można podkarmiać rodziny sytą miodową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 czerwca 2009, 22:33 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Api Fortuna to to czego szukasz ona da twoim matką siłę oraz pomoże jej w rozwijaniu umiejętności trafiania do swojego ula.

Dla mnie to brzmi conajmniej śmiesznie Dlaczego akurat ten specyfik co on ma czego inne nie mają brzmi to jak tania reklama.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 czerwca 2009, 22:46 - czw 
swiwojtek pisze:
Api Fortuna to to czego szukasz ona da twoim matką siłę oraz pomoże jej w rozwijaniu umiejętności trafiania do swojego ula.

Dla mnie to brzmi conajmniej śmiesznie Dlaczego akurat ten specyfik co on ma czego inne nie mają brzmi to jak tania reklama.


Wojtek tu nie chodzi o reklamę w żadnym przypadku to nie musi być Api Fortuna tak mi się tylko napisało Może być inwert ,cargil , Syta itp
Chodzi o fakt czy fałsz
Czy faktycznie Imidakloprid zawarty w cukrze ma działanie na karmione larwy matek i późniejsze zaburzenia orientacji
tak jak to miało być u pszczół


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 czerwca 2009, 23:03 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
JA myślałem że tak akurat pan znalazł ale jak nie to ok W takim razie niech wypowiedzą się ludzie co znają ten temat bo tutaj trzeba opierać się o prawdziwie doświadczenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 czerwca 2009, 11:02 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Od zarania karmię pszczółki tylko syropem cukrowym i wszystkie rodziny mają się dobrze.Kupuję zawsze ten najtańszy. Api Fortuna jest produktem gotowym lecz zbyt gęstym i tak trzeba doprowadzić ten produkt do rzadszej konsystencji przez dolanie gorącej wody żeby pszczoły mogły go chętniej pobierać. Poza tym jak słyszałem, ma dwuletnią gwarancję. Wyobrażcie sobie produkt o tak długiej gwarancji bez konserwantów, czyli bez chemii. Nie po to między innymi Francuzi kupowali nasze cukrownie żeby sprzedawać nam tanio nasz Polski cukier. Wolą je pozamykać a w zamian za to dać nam Apiu Fortunę. Ja w dalszym ciągu pozostaję przy polskim cukrze.

_____________________
Z poważaniem - Janusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 czerwca 2009, 11:09 - pt 
no tak, sabat chciał zakupić cukrownie rejowiec niby zeby produkowac cukier dla pszczelarzy , cholera mogli mu ja dac moze by nas zostawił wspokoju i przyszedłby ktos komu na sercu lezy polskie pszczelarstwo


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 czerwca 2009, 12:34 - pt 
A czy po dodaniu do tej Apifortuny ciepłej wody nie ulegnie zmianie w plastrach mam na myśli krystalizację czy kiśnięcie nie karmiłem tymi wynalazkami ale podobno nie wolno nic dolewać ani dodawać


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji