FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 09:12 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Literatura
Post: 24 lipca 2010, 05:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
CYNIG pisze:
ja moja pierwsza zimowle robiłem z "Gospodarką pasieczną" i "Gospodarka w ulu wielokorpusowym" obie pozycje W. Ostrowskiej


Na jednym z forow pszczelarskich pewien czlowiek wynoszacy sie ponad wszystkich najmadrzejszych napisal, ze ksiazka Dr W. Ostrowskiej GOSPODARKA PASIECZNA, to "gniot", jakich malo.
Czyzby tak wysoko ocenial to, co sam pisze? Pozostawiam to opinii ogolu, chociaz o nim i o tym, co wypisuje gdzie sie da, mam tez swoje zdanie.
To juz nie tylko brak samokrytycyzmu, ale nieuleczalna glupota.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lipca 2010, 08:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Wiesz Jerzy,
nie wiem czy ta książka to gniot, ale widzę jak półka z książkami pszczelarskimi mi się powiększa i mimo to lepszej znaleźć nie potrafię. :)

Wszystko można skrytykować (szkoda, że mało merytorycznie i nie podając alternatywy) tylko jaka z tego korzyść?

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lipca 2010, 09:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
Ja sobie b. cenię tą książkę "Pszczelarstwo"Staszałek Stanisław z 1947r. Bardzo dobra lekturka dla każdego. Mam też inną książkę"Pszczoły Pasieka Twarowa" Czesława Typańskiego z 1998, która umywa się do Staszałka, jest opisana po "łepkach". Muszę się zaopatrzyć w Dr W. Ostrowską i porónać

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lipca 2010, 00:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nie zgodzę się. "Pasieka Towarowa" to pozycja adresowana do pszczelarzy którzy już coś wiedzą i nie trzeba tłumaczyć wszystkiego od zera. Jest opisane kilka ciekawych rzeczy, które ułatwiają życie. Polecam tą lekturę.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Literatura
Post: 25 lipca 2010, 10:22 - ndz 
Jerzy pisze:
CYNIG pisze:
ja moja pierwsza zimowle robiłem z "Gospodarką pasieczną" i "Gospodarka w ulu wielokorpusowym" obie pozycje W. Ostrowskiej


Na jednym z forow pszczelarskich pewien czlowiek wynoszacy sie ponad wszystkich najmadrzejszych napisal, ze ksiazka Dr W. Ostrowskiej GOSPODARKA PASIECZNA, to "gniot", jakich malo.
Czyzby tak wysoko ocenial to, co sam pisze? Pozostawiam to opinii ogolu, chociaz o nim i o tym, co wypisuje gdzie sie da, mam tez swoje zdanie.
To juz nie tylko brak samokrytycyzmu, ale nieuleczalna glupota.


Gospodarka Pasieczna -Ostrowskiej jest Bardzo dobrą książka przedstawiająca proste wyjaśnienia
A że jest krytykowana to moim zdanie nie za przedstawione opisy tylko za typ ula jaki Pani Wanda wniosła w życie pszczelarzy jednym się powiodło innym nie w ich gospodarowanie
Uważam że starsze książki dużo więcej obrazują i przedstawiają czynności pszczelarskie jak te nowe które poza reklamami i kolorowymi zdjęciami wyrywkowymi zagadnieniami napisane są po łebkach -byle był egzemplarz


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Literatura
Post: 25 lipca 2010, 10:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
BoCiAnK pisze:
... Gospodarka Pasieczna -Ostrowskiej jest Bardzo dobrą książka przedstawiająca proste wyjaśnienia. A że jest krytykowana to moim zdanie nie za przedstawione opisy tylko za typ ula jaki Pani Wanda wniosła w życie pszczelarzy jednym się powiodło innym nie w ich gospodarowanie


Zapewne masz dużo racji, aczkolwiek nie spotkałem się z tak opisaną metodą gospodarowania na konkretnym typie ula jak u W. Ostrowskiej.
Na swoim przykładzie widzę, że nawet pszczelarski dyletant (taki jak ja) bazując na jej ulach i jej opisie gospodarowania miód odbierze, po drzewach nie musi latać i zimowlę przetrwa :)

Dla odmiany moje gospodarzenie w tym roku na dadantach (z nadstawkami 1/2D) okazało się porażką.

Zgadzam się co do zawartości merytorycznej współczesnych książek, mieszanina reklam, często zbędnych zdjęć i dużej czcionki a wiedzy maluśko. Tak właśnie zawiodłem się na "Współczesnej gospodarce pasiecznej" S. Trzybińskiego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lipca 2010, 11:50 - ndz 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
CYNIG pisze:
mieszanina reklam, często zbędnych zdjęć i dużej czcionki a wiedzy maluśko. Tak właśnie zawiodłem się na "Współczesnej gospodarce pasiecznej" S. Trzybińskiego

Nic dodać nic ująć. Porażka
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji