FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:52 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 listopada 2011, 20:44 - wt 
Przeczytajcie sobie artykuł z ostatniego pszczelarstwa o latach miodnych i o klęskach w zbiorach.

Tam gość ładnie opisuje w roku 1913 itd. czy mówi wam to coś? :leży_uśmiech:
Ciekawe co wywnioskuje z tego nasz największy góral Bogdan.
2012 bedzie rekordowy czy tez będzie rekordowy tylko na podkarpaciu ,a w Suchej B juz tak duzo nie będzie jak w tym roku? Bo chce tam gdzies postawić pasieke w okolicach suchej ,a nie wiem czy wywozić :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2011, 22:06 - wt 
tarnoart pisze:
Przeczytajcie sobie artykuł z ostatniego pszczelarstwa o latach miodnych i o klęskach w zbiorach.


Aż mnie zmusiłeś do przewertowania starych zapisków i prawie by się wszystko zgadzało co napisał Radwan
z małym wyjątkiem 2005 nie był zaś tak tragiczny (był przeciętny )
tarnoart pisze:
2012 bedzie rekordowy czy tez będzie rekordowy tylko na podkarpaciu ,a w Suchej B juz tak duzo nie będzie jak w tym roku?

Już to słyszałem i to od kilku pszczelarzy na dzień dzisiejszy mszycy w lesie jest dużo aby nie przesadzić że B Dużo :jupi:
A czy Będzie rekordowy No chyba Myślę że każdy by chciał
Ja powiem tylko jedno by nie był gorszy od tego co jeszcze się nie skończył a wystarczy mi z powodzeniem ;-)
tarnoart pisze:
Bo chce tam gdzies postawić pasieke w okolicach suchej ,a nie wiem czy wywozić :leży_uśmiech:

Chcieć Zawsze Możesz :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2011, 00:14 - śr 
BoCiAnK pisze:
Chcieć Zawsze Możesz :leży_uśmiech:


e tam moja pasieka juz tam stoi bardzo podobaja sie mi te rejony i chyba tu zbuduje swoja bazę :leży_uśmiech:

Wszystko znaki na niebie i po rozpiskach mozna wywnioskować jedno bedzie dobrze.
W 2015 klepie odkłady :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2011, 00:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
oby przepowiednie się sprawdziły :oczko: Przydał by się jakiś rekord:)

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2011, 20:10 - śr 
A może wiecie jakie wskaźniki czy przepowiednie mogą pomóc przy prognozowaniu nadchodzącego sezonu czy będzie dobry czy zły


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2011, 20:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Tazon pisze:
A może wiecie jakie wskaźniki czy przepowiednie mogą pomóc przy prognozowaniu nadchodzącego sezonu czy będzie dobry czy zły


wskaźnik z tego forum ;
czytając posty że pszczoły wzięły się w grudniu do roboty to w marcu kręcimy pierwszy miód , a do września jeszcze z sześć razy , a chińczyki zlikwidują pasieki bo polski miód zaleje świat. :jupi: :leży_uśmiech: :papa: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2011, 22:27 - śr 
a u nas mawiają tak "tacy prorocy co kartofle jedzą to g...o więdzą"


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2012, 18:21 - czw 
jv2m pisze:
Tazon pisze:
A może wiecie jakie wskaźniki czy przepowiednie mogą pomóc przy prognozowaniu nadchodzącego sezonu czy będzie dobry czy zły




wskaźnik z tego forum ;

czytając posty że pszczoły wzięły się w grudniu do roboty to w marcu kręcimy pierwszy miód , a do września jeszcze z sześć razy , a chińczyki zlikwidują pasieki bo polski miód zaleje świat. :jupi: :leży_uśmiech: :papa: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
Marek
Ty się lepiej pomódl by te dopłaty wreszcie weszły bo jak zniknie ostatnia pszczoła w Polsce to zamarzy Ci się chlebek z prawdziwym miodem a wtedy Ci tylko dostanie po miedzach poszperać za gniazdem Trzmieli
czasami je zakładają tam gdzie macierzanka rośnie :haha:


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2012, 19:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
BoCiAnK pisze:
Marek
Ty się lepiej pomódl by te dopłaty wreszcie weszły bo jak zniknie ostatnia pszczoła w Polsce to zamarzy Ci się chlebek z prawdziwym miodem a wtedy Ci tylko dostanie po miedzach poszperać za gniazdem Trzmieli
czasami je zakładają tam gdzie macierzanka rośnie :
haha:


Modlić to się trzeba o rozsądek i rozum dla'' decydentów ' , chociaż pantoflowa poczta niesie że na naradzie w Wa-wie w tym tygodniu przedstawiciel ARR miał powiedzieć że obecny system wspiera tylko producentów , a to już bliżej o jeden krok do dopłat .

Bogdan ale po dzisiejszej lekturze Tygodnika Podhalańskiego z Twoją osobą w roli głównej w artykule o produkcie tradycyjnym miodu spadziowego Rodziny Kowaliczków , będę opowiadał że pasiekę mam niedaleko Twojej ,
to mój miód będę sprzedawał po 100zł/kg a wtedy dopłaty mam w d...ie.

Gratulacje BOGDAN super artykuł, no pomysł rejestracji miodu tradycyjnego . !

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2012, 19:34 - czw 
jv2m pisze:
Gratulacje BOGDAN super artykuł, no pomysł rejestracji miodu tradycyjnego . !

No Kurde jeszcze go nie czytałem :haha:


Na górę
  
 
Post: 20 stycznia 2012, 21:20 - pt 
No i jest :D


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji