FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:04 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 16:12 - ndz 

Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 14:34 - pn
Posty: 494
Lokalizacja: Andrychów
Używajcie przy tych "amatorach' słowo niektórzy,bo wielu czije się obrażonych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 17:02 - ndz 
staszekg pisze:
Używajcie przy tych "amatorach' słowo niektórzy,bo wielu czije się obrażonych.

Wybacz też jestem AMATOREM
Mam wielki szacunek dla Starszych Odemnie pszczelarzy bo to dzięki nim mogę się zwać dziś Pszczelarzem Amatorem ale to że ktoś jest starszy nie musi iść w parze z niewiedzą bo wiek nie nadaje im praw poniżania czy upokarzania młodszych mądrzejszych


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 19:00 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Ja też jestem stary mam 63 roków,z pszczołami od zawsze,czyli jak pamietam to ponad pół wieku,bo jak miałem 8 lat to musiałem pilnować rójek i biegiem do Taty w pole z informacją.Miałem zawsze około 15 rodzin.Teraz mam 17 rodzin i wiecej nie chce mieć.Nigdy nie straciłem po zimie wiecej jak 10-15%.Można powiedzieć,że zaraziłem moim hobby czterech młodszych kolegów,pokazywałem im wszystko bez żadnych tajemnic.Oni mają teraz wieksze pasieki odemnie,oczywiście z różnymi efektami,bo to zależy tez od harakteru człowieka.Ja natomiast pomimo,że mam dzieci i wnuki to chyba nie będę miał następcy.Jak Was czytam to chociaż nie jestem strachliwy to zaczynam się bać i martwić o moje , Wasze i Nasze pszczoły.

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 19:39 - ndz 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Też jestem amatorem. Mój stan posiadania od ponad trzydziestu lat nie przekroczył ilości dziesięciu zazimowanych rodzin i pewnie nic się w tym zakresie już nie zmieni. Mogę powiedzieć o sobie, że mam joba na punkcie tych małych owadów (to na ludowo), albo jestem pozytywnie zakręcony (współcześnie i z kulturą). Matki sztucznie inseminowane wymieniałem pewnie już wtedy kiedy Kolega Miodomir na chleb wołał "beb". Przypuszczam, że takich jak ja są setki, zapewne więcej niż wszystkich zawodowych właścicieli pasiek, którzy pszczelarstwo traktują jako źródło utrzymania siebie i rodziny. Żeby jednak twierdzić, że tylko dlatego iż ktoś ma inny sposób na życie jest równoznaczne z tym iż odstępuje od tzw. zawodowca zarówno pod względem wiedzy jak i umiejętności tym samym nie nadąża za postępem trzeba być chyba kompletnym ignorantem. Jeżeli do tego dochodzi jeszcze kryterium wieku, to już całkiem dno. Do tej pory sądziłem iż aby kogoś uznać za rozumnego nie musi on być wykształconym, młodym, zawodowcem. Głupota nie rządzi sie takimi kryteriami. Durniem można być zawsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 19:45 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Kol.Zygmunt S.-zgadzam się z tobą-ja może nie umiem tak na ludowo,ale gdyby nawet wokoło wszystkie pszczoły wygineły,to u mnie i tak będą bo ja też mam na ich punkcie tego ..... jak nazwałeś.

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 20:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Zygmunt S., Ładnie to ujołeś
:brawo:

Pozdrawiam Zielony Amator pozytywnie zakręcony Szczupak :zeby:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2011, 21:00 - ndz 
zgadzam się z przedmówcami ,można być zupełnie bez szkoły(może bez przesady)i być mądrym prostym człowiekiem ,można być też po nie wiem jakich studiach i pozostać prostakiem :nonono:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 22:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lutego 2011, 23:26 - ndz
Posty: 334
Lokalizacja: opolszczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. jednościenny i wlkp. 18
Zygmunt S.,
I Święta prawda to co napisałeś :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
Pozdrawiam
novara


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 22:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
No t :śmieję się z ciebie: o teraz jak będziecie gadali za moimi placami niektórzy to przynajmniej będe wiedziało co jest grane :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 23:31 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
stachu pisze:
...można być też po nie wiem jakich studiach i pozostać prostakiem :nonono:


Jest takie doskonałe powiedzenie:
"wiedza bez mądrości jest jak ładunek książek na grzbiecie osła" :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2011, 09:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Czytając Wasze powyższe posty - to w moim przypadku pszczółkami zainteresowany byłem od zawsze ale nie było możliwości znalezienia odpowiedniej ilości czasu. W tym roku postanowiłem zrobic pierwszy krok by miec pszczółki, no i sie zaczeło "zainfekowałem" sie pszczołą miodną. Jako ze byłem totalnie "zielonym amatorem" w temacie pszczelarstwo i po zdobyciu 2 pni to tak niewiedza mnie mobilizowała do nauki tej dziedziny ze teraz mam "HOPLA" i chłone co się tylko da. Każdy dzień to jest małe dziubnięcie wiedzy o tych owadach pożytecznych i nigdy nie powiem Veni, Vidi, Vici - bo pszczoły to "TOP SECRET"

Zawsze pozostane AMATOREM !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2011, 11:37 - czw 

Rejestracja: 11 lipca 2011, 16:42 - pn
Posty: 209
Lokalizacja: powiat zgierski
Ule na jakich gospodaruję: Leciejewskiego, wielkopolski
Kiedyś powiedział mi ktoś mądrzejszy ode mnie, że słowo amator pochodzi z włoskiego i określa miłośnika, osobę kochającą coś. I jeśli tak to ja do końca życia chcę pozostać amatorem.
W języku włoskim jeszcze jedno określenie a mianowicie "dilettante" mające określać amatora w rozumieniu osoby wykonującej coś bez wiedzy i zamiłowania. Ale i my mamy określenie dyletant.
W każdym bądź razie od czasu tej rozmowy ja z dumą podkreślam, że jestem amatorem.
Ten mądry facet powiedział również, że profesjonaliści całymi garściami czerpią z doświadczeń amatorów. Ponieważ sami nie mają czasu i ochoty na próby i eksperymenty robione przez amatorów z ciekawości lub chęci poszerzenia swoje wiedzy. Lub są po prostu nastawieni na zysk.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 00:42 - wt 

Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 15:03 - śr
Posty: 328
Lokalizacja: Dobre Miasto
Ule na jakich gospodaruję: wlkp-12, LN3/4
amator/profesjonalista, jak zwal tak zwal. do wiedzy o pszczolach nie trzeba miec 300 uli, aczkolwiek jest to warunek, ze tak powiem, sprzyjajacy :)
podobnie jak wiedza rosnaca proporcjonalnie do wieku (no, do czasu ;)
a co do madrosci - Cynig ujal to znakomitym cytatem. :brawo: :brawo:
ja bym dodal populistycznie (jestem amatorem zdrowego populizmu jak kontry na onanizm intelektualny) im czlowiek wiecej fakultetow skonczyl tym staje sie glupszy. szczegolnie na dzisiejszych uczelniach.
sam konczylem dwa jednoczesnie w trybie dziennym, a moglbyk dwa nastepne i to nie dlatego ze jestem taki madry...
ale wtedy moze nie potrafilbym wciskac klawiszy, aby napisac cos na forum ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji