FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:03 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29 listopada 2019, 00:39 - pt 

Rejestracja: 15 marca 2018, 21:12 - czw
Posty: 44
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Ostrów Wielkopolski
Doświadczenie macie z tym parownikiem, dajcie swoje opinie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 listopada 2019, 00:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
"doktor kwasek" jedno potrafi na pewno - nabijać licznik na swoim koncie.
Co do reszty się nie wypowiem, bo nie zdołałem wysłuchać do końca nawet jednego z tych monologów.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 listopada 2019, 01:28 - pt 
Zdecydowanie lepszy jest Kwas Szczawiowy do odparowania albo polania Ambrozolem


Na górę
  
 
Post: 29 listopada 2019, 18:28 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Lukasz wojciechowski,

Stosowałem parowniki innych konstrukcji, cieżko było ustalić dawkę odparowanego kwasu ,w czsie zmian temperatóry (noc , słoneczny dzień ) kwas parował za szybko co powodowało osyp pszczół.
Fak - Kwas mrówkowy to suprer sprawa zabija warozę na śmierć, ale odparowywanie go w bezpieczny skuteczny sposób nie było dopracowane
Bardzo dobre wyniki dawało odparowanie kwasu tylko w silnych i bardzo silnych rodzinach, słabełusze nie rozprowadzały dobrze par kwasu po całym ulu i waroza nie byla dobrze skasowana .
Niestety ze wgledu na cenne matki zrezygnowałem ze stosowania kwasów , ponieważ częto matki po leczeniu były wymieniane, a po amitrazie nie .
Nie stosowałem parownika typu Kwaska , ale wyglada to zachęcajaco , może ponownie spróbuje tego sposobu w rodzinach typowo produkcyjnych ze starymi matkami ,zawsze bedzie mniej żal jak by któraś ucierpiała .

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 listopada 2019, 18:56 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
To nie jest żadna metoda kwaska. Ja co prawda kwasów nie używam bo mi się źle kojarzą, ale znam starych pszczelarzy którzy stosują.sposób przez niego opisywany jako autorski. Nie wiem u kogo to zobaczył ale pomysł nie jest jego, ewentualnie jest to dowód na to, że trudno wpaść na coś nowego co nie byłoby wyważaniem otwartych drzwi. Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 listopada 2019, 19:37 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Rob pisze:
To nie jest żadna metoda kwaska. Ja co prawda kwasów nie używam bo mi się źle kojarzą, ale znam starych pszczelarzy którzy stosują.sposób przez niego opisywany jako autorski. Nie wiem u kogo to zobaczył ale pomysł nie jest jego, ewentualnie jest to dowód na to, że trudno wpaść na coś nowego co nie byłoby wyważaniem otwartych drzwi. Pozdrawiam.


dokładnie tak, jak piszesz.

Jest wiele podobnych sposobów , jeden dosyć ciekawy ze strzykawką i wyciąganym knotem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 listopada 2019, 21:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Lukasz wojciechowski pisze:
Doświadczenie macie z tym parownikiem, dajcie swoje opinie
Nie ubliżaj ,ma tyle z doktora co sgualdrina z zakonnicy.Ponadto dwa ostatnie wyrazy tematu powinny być skasowane coby postronny nie świadomy się nie nadział na starcie na plej(i)boja magika (swoją drogą coś magika nie widzę)

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2019, 07:47 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob, jest dokładnie tak jak piszesz, jakiś czas temu spotkałem się w jednej książce z opisem tego co on przedstawia jako własny autorski pomysł,
niestety tak juz bywa że niektóre ""autorytety"" internetowe, pomysły z dawniejszych książek przedstawiają jako własne i uchodzi im to na sucho bo mało kto z pszczelarzy cokolwiek czyta poza bzdurnymi gazetkami reklamowymi z doczepionymi artykułami których autorem może być każdy niekoniecznie mający jakiekolwiek doświadczenie w pszczelarstwie no i pozostaje jeszcze "wiedza" internetowa gdzie jeden na tysiąc postów może jest warty zapamiętania a reszte trzeba przeczytać aby tego jednego wyłowić, a jak sie wszystko bierze na wiare to się później ma puste ule i szuka winy u sąsiada

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2019, 09:21 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
kudlaty pisze:
jest dokładnie tak jak piszesz, jakiś czas temu spotkałem się w jednej książce z opisem tego co on przedstawia jako własny autorski pomysł


W Niemczech dadno tak robili, nawet Liebig w swojej książce o tym wspomina.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2019, 17:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Panowie,nie widać koorelacji IQ z fonetyką płynącą z porad filmowych :haha: :haha: :haha: czasami się nadzieję na film jak ktoś wrzuca na forum bez wstępnego uprzedzenia ,co to i po co.Jam prosty człowiek i te doktorskie yyy,aaa ,yyy wydobyte z głębokich przemyśleń są mi niezrozumiałe. :haha: :haha: :haha:

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2021, 11:09 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 01 stycznia 2021, 12:23 - pt
Posty: 3
Miejscowość z jakiej piszesz: Mielec
Nadał sobie Pan Stańczuk tytuł doktora - i należy mu się.
Nazwał metodę DOZOWANIA jako swoją - i też mu się należy.
A dlaczego?
Bo Wy możecie sobie dozować kwas po Waszemu - na milion sposobów.
/ciach/
Ale jak On Wam podaje sprawdzone informacje - jaka wielka ma być flacha, jakie stężenie kwasu, jaki czas , jaka długa sznurówka, i jakiej średnicy sznurówka, jaka temperatura zabiegu, jakie wymiary dechy, z czego ta decha - i gdzie ma leżeć ta decha - ORAZ NA CO UWAŻAĆ - to to jest Jego metoda dozowania.

Macie lepszą?


Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2021, 15:45 - czw przez ldawid, łącznie zmieniany 1 raz
Nieparlamentarna składnia i treść wypowiedzi usunięta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2021, 15:49 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Panowie - proszę ważyć słowa w swoich wypowiedziach. Tu nie rynsztok a i Panie są uczestnikami dyskursu tu. Kolejny taki popis, będzie stosownie nagrodzony.
Proszę trzymać fason
.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2021, 21:25 - śr 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
Panowie co o tym myślicie?
film z dr.Kwaskiem .

To testowanie uli burnata to na tej zasadzie co "testowanie" starych warszawiaków 3 sezony temu?
Jak uważacie wszystkie mu się posypały?

starczy jego reklamy, fani znajdą go jak trzeba .cytat z filmu ,
"jak się matki mają unasieniać jak obok będą pracować ludzie i maszyny cały dzień "
Ja bym powiedział w powietrzu .


Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2021, 22:06 - pt przez baru0, łącznie zmieniany 2 razy
reklama


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 kwietnia 2021, 22:18 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
full-light,
ale to mu tak reklamę robisz, czy jak ?
Po co ten link i jeszcze bez opisu o co chodzi ?
ja bym to wywalił :-(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwietnia 2021, 07:13 - czw 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
Bartek.pl pisze:
full-light,
ale to mu tak reklamę robisz, czy jak ?
Po co ten link i jeszcze bez opisu o co chodzi ?
ja bym to wywalił :-(

Nie robię pajacowi żadnej reklamy! Wprost przeciwnie.
Pytam tylko czy tez tak ten filmik zrozumieliście, jak ja. Uważam że padła mu cała pasieka. A to przenoszenie do nowych uli na testowanie to taka sama ściema jak wtedy gdy"testował" stare warszawiaki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwietnia 2021, 19:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 stycznia 2013, 19:18 - ndz
Posty: 672
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Drzewostan nie wycięty, więc raczej w tym roku budowa nie postąpi.

pożyjemy ...


O co chodziło z tymi warszawiakami?

_________________
"Pszczoły mają w sobie coś mistycznego. Rzucają urok na każdego, kto się nimi bliżej zajmie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2021, 11:09 - ndz 

Rejestracja: 01 stycznia 2014, 23:06 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Podbeskidzie
sangbleu pisze:
O co chodziło z tymi warszawiakami?

Chodzi o to że jakieś 3 lata temu prawdopodobnie osypały mu się wszystkie albo wiekszość pszczół. A filmy nagrywać trzeba, uczniowe jego czekali na nowe odcinki. Kupił od kogoś stare ule warszawskie i na nich tylko robił pokazy przez jakiś czas, Tłumaczył że testuje ramke wysoką. To był wtedy gdy gratulowali sobie on i jego wyznawcy udanej zimowli 15 stycznia.
Piszę to tylko po to aby zwrócić uwage na to ile szkody ten gość i jemu podobni szarlatani robią szkody, szczególnie poczatkującym pszczelarzom.
Mam kilku znajomych którzy mocno czerpali wiedzę z jego filmików. Nie pozwalali sobie nic powiedzieć bo byli tak zaczadzeni swoim guru. Efekt był taki że co wiosnę przychodzili prosić o jakieś odkłady, albo jakby jakaś rójka sie trafiła. Co roku tracili całość albo większość rodzin. Częśc tych pszczelarzy udało uświadomić ale długo trzeba było tłumaczyć.
Nie zazdroszcze mu niech trzepie sobie kasiore. pszczół szkoda i tych naiwnych, którzy mu zaufali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2021, 12:21 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
full-light pisze:
Nie zazdroszcze mu niech trzepie sobie kasiore. pszczół szkoda i tych naiwnych, którzy mu zaufali.

Teraz wszystko jasne, link usunąłem żeby utrudnić dostęp do tych "odkryć "
Nie śledzę jego profilu ale obejrzałem wyrywkowo parę odcinków ,na początku i zdałem sobie sprawę że to toksyczny kanał ,stąd moja reakcja .
Mało tego parę osób próbowało mnie "prostować" że źle coś robię bo dr. k zaleca inaczej. :wink:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwietnia 2021, 21:30 - ndz 

Rejestracja: 26 lipca 2011, 09:53 - wt
Posty: 203
Ule na jakich gospodaruję: Dadant/WP
full-light,
Zgadam się z Tobą, chyba znów mu padła pasieka. Kiedyś obserwowałem te głupoty, teraz sprawdziłem po Twoim wpisie i się zgadzam. opowiadał, że kwasu to można lać ile się chcę a na wiosnę pokazywał 2 rodziny prócz wspomnianych warszawiaków i tak przekręcał kamerę, żeby nie było widać pustych wylotków. Też mam takiego w okolicy co się chwalił, że ma do niego numer nawet sprawdziłem, szarlatan udostępnia go pod każdym filmem więc to nie wyczyn go mieć. Na fb wiele osób pisze jak się przejechało na jego filmach. Lepiej nie oglądać tego, nie nabijać oglądalności bo korzyść to przynosi tylko jemu no i producenci odkładów powinni być zadowoleni.
A wspomnę jeszcze o jednej kwestii. On wszystkie metody uważa za najlepsze, przez siebie wymyślone itp. Kiedyś kleił korpusy ze sruroduru, później deski a tamto określał "styrobadziewie" chociaż dalej z nich korzysta. A teraz styropian pewnie będzie najlepszy.

_________________
Album


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji