FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 05:31 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 lipca 2014, 09:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/ps ... marl/1h01j


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 09:19 - śr 

Rejestracja: 09 listopada 2011, 21:42 - śr
Posty: 450
Lokalizacja: Ruszajny k.Olsztyna
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i 1/2 Dadanta.
Szkoda oczywiście pszczelarza ale może to da do myślenia tym co się śmieją z ludzi , którzy ubierają kombinezony (bluzy) do pracy przy pszczołach.

_________________
Pozdrawiam
Lopez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 09:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
To że zmarł w trakcie zbierania roju to wcale nie jest pewne że powodem mogło być pożądlenie. Policjant podał taką przyczyne zgonu bo takie miał skojarzenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 10:04 - śr 

Rejestracja: 15 kwietnia 2013, 15:37 - pn
Posty: 56
Lokalizacja: Krzeszów k. Żywca
Ule na jakich gospodaruję: korpus wielkopolski
wszystko zależy od miejsca użądlenia. W zeszłym sezonie otrzymałem kilkanaście żądeł i było ok. W tym sezonie przy czwartym takim zdarzeniu, jedna pszczółka użądliła mnie w ucho i dostałem silnego wstrząsu lądując po 30 min na oiomie bez kontaktu ze światem. Od tego czasu dostałem 3 x po żądełku, z czego raz w głowę i wstrząsu nie dostałem, mimo że badania wykazały "ekstremalne uczulenie" na jad pszczeli bo wynik wyszedł poza mierzony zakres... W przyszłym tygodniu będziemy zaczynać odczulanie kliniczne, chociaż moje pszczółki już same rozpoczęły nad tym pracę jeśli przez nieuwagę którąś przycisnę.

Szczere wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego pszczelarza...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 10:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
dawid_fryc pisze:
wszystko zależy od miejsca użądlenia. W zeszłym sezonie otrzymałem kilkanaście żądeł i było ok. W tym sezonie przy czwartym takim zdarzeniu, jedna pszczółka użądliła mnie w ucho i dostałem silnego wstrząsu lądując po 30 min na oiomie bez kontaktu ze światem. Od tego czasu dostałem 3 x po żądełku, z czego raz w głowę i wstrząsu nie dostałem, mimo że badania wykazały "ekstremalne uczulenie" na jad pszczeli bo wynik wyszedł poza mierzony zakres... W przyszłym tygodniu będziemy zaczynać odczulanie kliniczne, chociaż moje pszczółki już same rozpoczęły nad tym pracę jeśli przez nieuwagę którąś przycisnę.

Szczere wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego pszczelarza...

Od dawna masz pszczoły? Byles juz uczulony czy uczulenie zostalo spowodowane tym ze dostales w sezonie nascie żądeł ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 11:00 - śr 

Rejestracja: 17 grudnia 2013, 14:39 - wt
Posty: 115
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupca
To może warto tak jak wyżej kolega wspomniał ubrać się odpowiednio do pszczółek a nie biegać "na golasa". A co to za dyshonor wdziać kombinezon czy rękawice, a kapelusz to wg mnie mus. Jak przechodzę przez przejście dla pieszych to czekam na zielone a nie wyczekuje na czerwone aby przeskoczyć pomiędzy samochodami :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 11:21 - śr 

Rejestracja: 15 kwietnia 2013, 15:37 - pn
Posty: 56
Lokalizacja: Krzeszów k. Żywca
Ule na jakich gospodaruję: korpus wielkopolski
atomek0 pisze:
Od dawna masz pszczoły? Byles juz uczulony czy uczulenie zostalo spowodowane tym ze dostales w sezonie nascie żądeł ?

Pszczoły mam 3 lata. Nigdy nie dostałem więcej żądeł jednorazowo. Tylko jeden raz dostałem jednorazowo 3 i szybko mała opuchlizna zeszła. Zazwyczaj miałem trochę nadmierną reakcję, większa opuchlizna zchodziła do 2-3 dni. W ucho dostałem bo w kapeluszu nie zauważyłem że jest małe rozcięcie prawie na pszczołę, a były agresywne po 3 tygodniowych wiosennych chłodach i deszczach. Teraz buty wojskowe kombinezon i skórzane rękawice. Po wstrząsie raz dostałem żądło przez skórzaną rękawicę, drugi w czoło na ulicy (stanąłem pszczółce na drodze i nie "wyrobiła zakrętu"), trzeci jak łączyłem rodziny przez wysypanie przed inny ul na pomost, pod kombinezonem krótkie spodenki, kucnąłem żeby przyjrzeć się jak sprawa na wylotku i z tyłu spodni przycisnąłem pszczółkę i żądełko przez kombinezon.
Podczas pracy w pasiece nie ma zabezpieczenia które będzie skuteczne na 100%.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 11:27 - śr 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
Wy tu wszyscy o pożądleniu a tam stoi jak byk że go pogryzły...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 11:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
GÓRAL, a w pierwszym zdaniu masz, ze ukąsiły :D

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 12:12 - śr 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
smutna sprawa, ale powiem Wam że wczoraj co który dziennikarzyna to się starał większą sensację z tego zrobić (a oglądałem niusa od 16 do 23 kilka razy na różnych programach). Najpierw były DZIKIE pszczoły, później napięcie rosło i oczywiście za każdym razem było że czasami jedno użądlenie oznacza śmierć. Niektórzy dodawali że u uczulonych.
Teraz czekam aż zrobią jakiś ekspres reporterow albo inną uwagę o zabójczych pszczołach hodowanych tak blisko sąsiadów i przedszkoli że tylko wyjątkowemu szczęściu zawdzięczamy brak hekatomby ofiar krwiożerczych owadów...

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 12:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
asan pisze:
smutna sprawa, ale powiem Wam że wczoraj co który dziennikarzyna to się starał większą sensację z tego zrobić (a oglądałem niusa od 16 do 23 kilka razy na różnych programach). Najpierw były DZIKIE pszczoły, później napięcie rosło i oczywiście za każdym razem było że czasami jedno użądlenie oznacza śmierć. Niektórzy dodawali że u uczulonych.
Teraz czekam aż zrobią jakiś ekspres reporterow albo inną uwagę o zabójczych pszczołach hodowanych tak blisko sąsiadów i przedszkoli że tylko wyjątkowemu szczęściu zawdzięczamy brak hekatomby ofiar krwiożerczych owadów...
żebyś czasem nie wykrakał.... przy poziomie obecnego dziennikarstwa wcale to nie jest takie nierealne....

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 12:33 - śr 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
Pawełek. pisze:
przy poziomie obecnego dziennikarstwa


Najlepsze są teksty typu:

..." prawie ćwierć miliona"...
..."niespełna pół tysiąca zabitych"....
..." prawie poniósł śmierć, na szczęście skończyło się na zadrapaniach"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 16:47 - śr 
GÓRAL,
Nie czytaj W.P. ani INTERII. Masz Ambrozję.
Jestem już starawy ale za moich "młodych" czasów mówiło się, że; w moskiewskiej "Prawda" nie piszą nowin a w rzeszowskich "Nowiny" nie piszą prawdy. :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2014, 16:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2013, 21:06 - wt
Posty: 308
Lokalizacja: Roztocze
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie poszerzane
szkoda pszczelarza :( jednak noszenie grubych łachów się opłaca 8)

_________________
Jestem pszczelarzem ludziom na pożytek, Bogu na chwałę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 18:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Panowie Respekt dla naszych poodopiecznych jest gwarancją bezpieczeństwa i zdrowia to przeciez rutyna gubi starych wyjadaczy którym się wydaje że wszystko juz mają pod kontrolą , czy to tokarz muraż drwal itd .. o kierowcach nie wspomnę .
nawet maszyny płatają figle
tymbardziej żywe pszczoły sa nie przewdywalne czyli BHP przy pracy w pasiece i pszczołach rozpalony podkurzacz (dymek), odpowiednia odzież - minimum cały kapelusz pszczelarski i odrobina zdrowego razsądku .

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 23:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Szkoda pszczelarza. I jak koledzy wyżej popieram i apeluje o noszenie stroju pszczelarskiego i tak go nazywaniem. Szkoda ze musi dojść do tragedii by usunąć uśmieszek z ust tym co go maja na widok pszczelarza w prawidłowym stroju. A tym co proponuje chodzenie w gaciach kolo pszczół lub zbieranie rójek bez bluzy kapelusza rękawic itp. niech pomyślą czy on aby ten pszczelarz posłuchał ich rady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2014, 07:40 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
robert-a, dorośli ludzie mają prawo choćby goły narząd na żądła nadstawić i nic Ci do tego. Osobiście strój noszę (rękawice też) i mam w poważaniu że kogoś to śmieszy. Ale to nie powód bym ja się nabijał z tych w stringach ;)

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2014, 07:55 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
asan, Dorośli ludzie mogą maja prawo masz rację. Wczytaj się dokładnie ja pisałem o propagowaniu złego ubierania lub nie ubierania a to dwie rożne sprawy. palić trawę może każdy a przekonywanie i namawianie chyba już jest złe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2014, 10:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Oczywiście zgodzę się tu ze Szczupakiem nawet wielu pszczelarzy np. Tu z ambrozji wstawia sobie POD PUBLICZKĘ filmiki na you tube. Nazwisk nie wymienie Jacy to nie są bohaterzy ,ze mogą pracować bez kapelusza przy pszczołach i odrazu zareklamować jakie to nie mają spokojne pszczoły. To wszystko jest do czasu .Powyrzszy nagłówek niech bedzie dla nas przestrogą .I nie róbmy z siebie takich bohaterów bo to są bardzo nie przewidywalne owady


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2014, 10:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 lipca 2013, 09:36 - pt
Posty: 155
Lokalizacja: południowa wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Prawda jest taka, że każdy pszczelarz się przyzwyczaja do pszczół. Jeszcze kilka lat temu przy każdym bzyknięciu pszczoły koło ucha miałem strach i odganiałem się od pszczoły. Teraz wygląda to inaczej, spokojnie idę nie raz na pasiekę w krótkich spodenkach i bez koszulki. Tak tylko aby zajrzeć, poobserwować pszczoły, sprawdzić czy wszystko w porządku - mam blisko jedna pasieka jest przy domu w ogrodzie. Choć zdarza się czasami, że jakaś pszczoła mnie użądli. Ale do pracy zawsze zakładam bluzę, rękawice i kapelusz. Nigdy nie miałem z tym problemu i jakoś się tego nie wstydzę. Rękawice głównie z tego powodu, że ręce od kitu ciężko się czyści, a poza tym żona wyzywa, że wszystko później od kitu w domu jest brudne ;) Przykra sprawa z tym pszczelarzem - jest to jednak przestroga dla nas pszczelarzy.

_________________
"Nie darmo u pszczoły żądło a cierń u róży"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2014, 15:18 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Przesada w zadna strone nie jest dobra. Ani ubieranie się jak kosmonauta -bo w upal pot po tylku leci a te 2-3 żądełka jakie dostaniemy podczas miodobrania bedac ubranym jedynie w kapelusz,rekawice i zwykle spodnie to dla zdrowia jest zeby reumatyzmu na starosc nie miec i nie sa warte zakladania takiego ubioru-noo chyba ze ktos uczulony jest. Ani tez podchodzenie do pszczół bez zadnej osłony:kapelusz to podstawa bo glowa jest b.wrazliwą częścią ciała.Ja zakladam tez bluze i rekawice.Ten starszy pan zapewne uznal ze skoro do swoich pszczolek podchodzi bez niczego to i obce mu nic nie zrobia. Przypadkiem caly roj spadl mu na glowe a ze byl bez kapelusza to nieszczescie gotowe. Rutyna i brak wyobrazni go zabiły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2014, 20:13 - pt 
Rój zawsze powinno ściągać się z kapeluszem ,ręce to pół biedy najwyżej spuchną a to z tego względu na to ,że jak się strzepie nie tak jak trzeba to każda pszczoła po zetknięciu się z ciałem wbija żądło ,ale jak kto nie przyzwyczajony nagle dostać 15 żądeł po rękach to puści karton lub worek ,albo spadnie z drabiny ,albo gałąź się złamie. Bez kapelusza i rój spadający na głowę to żądeł z 500 jak nic. Pszczelarstwo jest dla twardzieli co żują pszczoły i z nimi rozmawiają.


Na górę
  
 
Post: 18 lipca 2014, 21:24 - pt 
Pamiętajcie. Rój w zasadzie nie żądli ale. Czasem trafi się plaga, ze trudno do niego podejść. I tu czasem strój NASA jest potrzebny.
Ale to się daje odczuć już na kilka metrów. Gościu przesadził albo jego czas był już z góry oznaczony i pszczoły nie miały z tym nic wspólnego.


Na górę
  
 
Post: 18 lipca 2014, 22:31 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
GYRA pisze:
a to z tego względu na to ,że jak się strzepie nie tak jak trzeba

I tu zawarłeś sedno sprawy :haha:
Sorry za żart kolopik napisał tak jak trzeba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lipca 2014, 02:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Wniosek jeden - jak jest pożytek i bez grzebania, to gacie na spacer po pasiece wystarczą, jak rójka i miodobranie (zwłaszcza popołudniu), to cienki kombinezon za mało. Za nonszalancję w tym fachu/hobby się czasami słono płaci. W każdym razie pszczelarskie kondolencje. Moje konto to tylko ok 200 strzałów (ale na szczęście antyreumatycznych raczej, chyba, że od nich szumi mi w uchu, jak piję czwarte piwo:). Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lipca 2014, 13:34 - śr 

Rejestracja: 07 maja 2014, 22:54 - śr
Posty: 177
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: istebna
hej jeszcze nie umarłem 30 dni musiałem miec przymusowy wypoczynek pszczoly mi popadaly z glodu, jedna rodzina mi zostala pozdrawiam Jan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lipca 2014, 02:27 - ndz 

Rejestracja: 07 maja 2014, 22:54 - śr
Posty: 177
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: istebna
przywiozlem 18 pieknych rodzin krajenka juz otwarte wszystkie zyjom .jan teraz bede mógł na biezaco opowiadac o pszczolach ile maja ramek czerwiu ile miodu i ile warrozy bo tak to ciezko bylo pisac i sie ustosunkowywać nie majac podgladu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji