FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:25 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02 maja 2019, 13:01 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Witam nigdzie nie znalazłem tu na forum zastosowania hydrolatu a dla mnie w tym sezonie to hit, więc podzielę się tym co wiem. Zacznę od tego że stosuje z powodzeniem od lat olejki eteryczne w celu zapobiegania chorób pszczelich. Chciałem się dowiedzieć czy to co kupuję jest full naturalne i niestety porównując olejek jaki kupiłem od Polskiego producenta olejku eterycznego z tym co kupowałem do tej pory to różnica jest znaczna. Ale do brzegu... Pan posiada jako jeden z nielicznych w kraju plantację lawendy na tyle dużą że sam wykonuje olejki eteryczne 100% naturalne. Zaproponował mi żebym spróbował tzw. hydrolatu spróbowałem i jestem zachwycony. Co to jest? susz gotuje się w wodzie a następnie w skraplaczu przez odparowywanie powstaje olejek lawendowy i właśnie hydrolat (woda lawendowa). Hydrolat ma przepiękny zapach lawendy ja stosuje dla siebie i w domu, ale skupię się na zastosowaniu w pszczelarstwie. Po pierwsze łączenie rodzin pszczoły po oprysku hydrolatem "nie widzą się" to samo dzieje się przy podawaniu świeżo oznakowanej matki zawsze czekałem z 15 min teraz czekam 5 min opryskuje hydrolatem i pszczoły nie widzą matki zobaczę w sezonie jak będzie z podawaniem nowych matek. Odkażanie plastrów, ula, narzędzi, ubrań, oprysk pszczół. Hydrolat ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze jest bardzo łagodny ja stosowałem na zapalenie spojówek po godzinie czułem ogromną ulgę. Podaję namiary do producenta bo to co jest do kupienia w necie to tragedia nie dość że drogie to jeden Bóg wie co tam jest w składzie (niebieski kolor, prawdziwa woda lawendowa jest bezbarwna jak woda) Facet ma ogromną wiedzę więc możecie z nim pogadać z resztą też ma kilka uli tel. 602-235-516

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2019, 17:18 - sob 

Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 12:58 - pt
Posty: 587
Lokalizacja: Dolny Śląsk Niemstów
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej i wielkopolskie
Hydrolat sam sobie robię już od dwóch lat w zwykłej bimbrowni, tylko potem do właściwego zastosowania po laweńdzie trzeba dobrze umyć bo nie idzie pić :) :P

_________________
http://pasiekawuroczysku.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCC-VqQ ... MLNszDS0EQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 maja 2019, 15:59 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
robi00 pisze:
Hydrolat sam sobie robię już od dwóch lat w zwykłej bimbrowni, tylko potem do właściwego zastosowania po laweńdzie trzeba dobrze umyć bo nie idzie pić :) :P



Też bym zrobił, ale do tego trzeba mieć sporo krzaków lawendy no i bimbrownię jednego i drugiego niestety nie posiadam, ale kto wie może trzeba zainwestować.

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji