FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 15:30 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02 marca 2012, 21:35 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 21:20 - wt
Posty: 20
Lokalizacja: Brodnica
Witam. Temat jak w tytule. Spróbowałem podjąć ten wątek naszego życia nie tylko dlatego że jest ostatnio w modzie, ale że dotyka mnie bezpośrednio. Właśnie jutro zostanie uruchomiona próbna wiertnia gazu łupkowego nie dalej jak 500 m. od mojego domu i pasieki. Dużo się słyszy o zagrożeniach z tym związanych (drgania podczas wierceń, zapach gazu), więc będę mógł to skonfrontować z rzeczywistością. Jeśli ktoś z kolegów ma już takie sąsiedztwo , to będzie okazja wymienić się spostrzeżeniami. Ja będę bacznie obserwował nasze milusińskie i o wszystkim pisał. Dla większej wiedzy i oby nie ku przestrodze. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2012, 22:05 - pt 

Rejestracja: 28 września 2010, 23:18 - wt
Posty: 59
Lokalizacja: Pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowy jednościenny
Od jesieni, w odległosci ok.2 km od mojego domu działa taka właśnie wiertnia, jak narazie nic złego się nie dzieje, jedynie w ciche wieczory słychć dizle napędzajace to ustrojstwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2012, 00:35 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ze wschodu dochodzą gniewne pomruki Putina,nikt nie lubi konkurencji te dżwięki na razie nie stwarzają zagrożenia dla pszczół.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2012, 05:04 - sob 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Przypuszczam ,że wiertnie mają taki sam wpływ na pszczółki jak i drogi publiczne w pobliżu pasieki.Jednostajne i ciągłe małe drgania raczej mało szkodzą-niebezpieczne są silne jednorazowe wstrząsy-hałasy(np strzały)
Co do gazu łupkowego to mam poważne obawy, czy nam pozwolą;
zarówno MerKozy jak MerPutin są temu przeciwni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2012, 09:08 - sob 

Rejestracja: 08 marca 2008, 19:00 - sob
Posty: 155
Lokalizacja: śląskie
Z tym gazem łupkowym jest tak jak z każdą nowością .
I tak na pewno krowy stracą mleko kury przestaną nieść jaja i ??

Niedawno przerabiany temat maszty telefonii komórkowej tak szkodziły naszym pszczołom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2012, 17:44 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 21:20 - wt
Posty: 20
Lokalizacja: Brodnica
kazik11 pisze:
Przypuszczam ,że wiertnie mają taki sam wpływ na pszczółki jak i drogi publiczne w pobliżu pasieki.Jednostajne i ciągłe małe drgania raczej mało szkodzą-niebezpieczne są silne jednorazowe wstrząsy-hałasy(np strzały)
Co do gazu łupkowego to mam poważne obawy, czy nam pozwolą;
zarówno MerKozy jak MerPutin są temu przeciwni.

Zgadzam się z tym w pełni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2012, 17:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
jan56 pisze:
Od jesieni, w odległosci ok.2 km od mojego domu działa taka właśnie wiertnia, jak narazie nic złego się nie dzieje, jedynie w ciche wieczory słychć dizle napędzajace to ustrojstwo.


Kasuj pszczoły i stawaj własną wiertnie na podwórku :wink:

_________________
Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2012, 14:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 marca 2011, 09:51 - sob
Posty: 125
Lokalizacja: Śląskie J-no
Ule na jakich gospodaruję: 9 x WKLP
Jak bedziesz mial gaz Lupkowy - to zapomnij o jakichkolwiek zwierzetach.....a ty za 20 lat jak bedziesz "chory" to koncerny kupia Cie za marne grosze abys mial na leki.....

polecam filmiki na YT jak to dali sie nabrac amerykanie, teraz tylko im zostanie pokazywac innym narodom jak wybiora wode z studni i podgrzeja ja palnikiem to widac jak sie na powierzchni zbiera osad ! - sama chemia....


http://www.youtube.com/watch?v=qmFiTGwN95I

w moim rejonie tez jest gaz....i mam tylko nadzieje, ze madry narod zostanie oto zapytany w referendu... a NAM !!! pszczelarzom zostaje tylko infomowac innych o tym jakie skutki niesie z soba gaz lupkowy.

PS na poczatku bylem za gazem... (mysle- buduje dom, fajnie byloby miec gaz i jeszcze z PL nie RS), ale jak na TVP1 zobaczylem film z USA to szybko zmienilem zdanie.

_________________
DussMaPasieke;P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2012, 15:37 - wt 
Kolejny temat ekooszołomów. Bez jakiejkolwiek merytorycznej treści. Wszystko przewidywania ,co będzie. Jak miałem 10 lat, zakładali u nas światło. "Mądrzy" twierdzili; co to będzie, poiruny będą bić w chaupy, będą pożary /tak jak by ich nie było od lamp naftowych/, ludzie będą ślepnąć od żarówel itd. Potem pojawiły się traktory; ziemię ubiją, nic nie będzie rosło. Nie tak dawno gazyfikacja i znów; ludzie się potrują, chaupy w powietrze powylatują. I przykładów można mnożyć, jak coś nowego to kury się nieść przestaną albo krowy mleka nie dadzą i cielenta przestaną się rodzić. A co z lotami w kosmos było? Dziury w niebie i inne pierdoły też produkcji eko-jeb......tych, choć ich wtedy mało jeszcze było. Teraz mają dopiero biznes. Zgadnijcie skąd na to pieniądze mają?
I wszystko to przeżyłem i jakoś mi ani na zdrowie ani na rozum nie padło. A ludzie umierali, umierają i umierać będą-w coraz starszym wieku.


Na górę
  
 
Post: 06 marca 2012, 16:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 marca 2011, 09:51 - sob
Posty: 125
Lokalizacja: Śląskie J-no
Ule na jakich gospodaruję: 9 x WKLP
Sprawdz jaka jest srednia umieralnosci od 2 lat.....zapytaj jaka jest najczestsza przyczyna.....to ci odpowiedza....RAK....i sie trzeba potem zastanowic czy ta przyczyna jest zwiekszenie populacji rakow jeziorowych ? czy moze GMO, srodki ochrony roslin, i inne "polepszacze", ktorymi nas czestuja producenci.?

_________________
DussMaPasieke;P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2012, 16:10 - wt 
duss pisze:
Sprawdz jaka jest srednia umieralnosci od 2 lat.....zapytaj jaka jest najczestsza przyczyna.....to ci odpowiedza....RAK....i sie trzeba potem zastanowic czy ta przyczyna jest zwiekszenie populacji rakow jeziorowych ? czy moze GMO, srodki ochrony roslin, i inne "polepszacze", ktorymi nas czestuja producenci.?


W zasięgu moich bliższych i dalszych znajomych przez ostatnie dwa lata zmarło jakieś +,- 5, ze czterdzieści osób. Z tego co wiem to dwoje na raka, kilka nagle (wylew, zawał) 2-wypadki komunikacyjne a reszta na śmierć w wieku od 68 do 96 lat.
A jeśli chodzi o raka to jak piszesz to napisz jakiego, tytoniowego, gorzalanego bo nie wszystkie się biorą niewiadomo skąd.


Na górę
  
 
Post: 06 marca 2012, 19:50 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Heh kolopik - ja wiem że prąd w domu jest potrzebny i bezpieczny przeważnie. Ale trafiłeś z tematem - u mnie 100 % co dwa lata jest strzał pioruna w linie a teraz 2011, 2010 i 2009 walnął 3 lata po kolei. W zeszłym roku sąsiada w tym momencie zapierniczył żyrandol ( sąsiad żyje) a u mnie standardowo poleciało większość elektroniki, powyrywane liczniki i gniazdka to tak lajtowo jest. Nigdy bym w to nie uwierzył wcześniej jak mieszkałem w innym miejscu. 3 lata jest min o to sprawa w prokuraturze i raz ją umorzyli dzień przed tym jak znowu piorun sypnął i znowu musieli sprawę wznowić. A ogólnie chodzi o to że dopiero po grubszej interwencji założyli odgromniki ale jak się okazało to od picu bo nie ma uziemienia na słupach i tak nie kierują ładunku w ziemię. Nadal nie ma wynikającej jasno z przepisów ochrony odgromowej na linii ale naprawdę to nie ma kogo za to ścigać i nikogo to nie obchodzi.

Także ogólnie jest dobrze oprócz klku przypadków. Pewnie i z gazem łupkowym będzie podobnie. Ktoś ucierpi bardzo dla dobra ogółu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2012, 21:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Szanowni Koledzy!! Nie podniecajmy się tak tym gazem łupkowym bo zaraz zatracimy z pola widzenia istotę tego forum. Dyskusja zaczęła się od pszczół, a już weszliśmy w tematy energetyki, elektroniki, GMO, medycyny i tak będziemy udowadniać kto tu ma rację, rozszerzając wątki na tematy coraz dalsze zapominając o istocie problemu. Nie chciałbym kogokolwiek ograniczać w wypowiedzi bo każdy ma do niej prawo, ale wydaje mi się że dyskutować powinniśmy na tym forum ,nie o myśliwych, wędkarzach, politykach ( a takie dyskusje były), tylko o tym co wiąże się z pszczelarstwem. A tego tematu na pewno nie wyczerpiemy.
Pozdrawiam :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2012, 21:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Tak oczywiście tematu nie wyczerpiemy jeśli wszystkie pszczoły nie odejdą z tego świata np z powodu chemizacji rolnictwa .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2012, 22:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2010, 18:10 - śr
Posty: 61
Lokalizacja: okolice Jasła
Ule na jakich gospodaruję: Wlk korp. WZ
Mariuszczs, kiedś pracowałem an wiertni i az takich drgań to nie ma to nie metoda udarowa a gaz jest substancją bezwonna więc nie śmierdzi :D

_________________
Pozdrawiam Pszczelarską Brać Emil25.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 marca 2012, 22:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
duss pisze:
Sprawdz jaka jest srednia umieralnosci od 2 lat.....zapytaj jaka jest najczestsza przyczyna.....to ci odpowiedza....RAK....i sie trzeba potem zastanowic czy ta przyczyna jest zwiekszenie populacji rakow jeziorowych ? czy moze GMO, srodki ochrony roslin, i inne "polepszacze", ktorymi nas czestuja producenci.?

Umieralność jest jaka jest dlatego że ludzie są jacy są tzn. wilkami dla innych :oczko:

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji