FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:07 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 10 listopada 2014, 20:48 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Nie przeczę , że czasem się matka zapędzi do nadstawki i zaczerwi rameczkę, ale dzieje się tak sporadycznie i nie stanowi problemu. Zdarza się też czasem ,że matka "ucieknie " sobie do nadstawki na odpoczynek od czerwienia i wróci po jakimś czasie bez zaczerwiania nadstawki. Wtedy pszczoły nie schodzą przez przegonkę . Mam buckfasty od różnych hodowców, ale mam też i zachowane rodowe , środkowoeuropejskie dzikusy F16 "po Tatusiu" , które często biją rekordy plenności i miodności. Teraz są u mnie "fabryką" małej komórki bo idealnie odciągają węzę 4,95mm. Żadne nie stwarzają realnych, istotnych gospodarczo problemów z zaczerwianiem ramek nadstawkowych. Mam też Dadanty i warszawiaki korpusowe , gdzie w gnieździe jest 10 ramek ( w tym jedna trójdzielna ramka pracy) i to zupełnie wystarcza jak na moje , przyznaję ubogie i klimatycznie ostre warunki.
Nie można nigdy generalizować, bo co nie sprawdza się w jednych warunkach , to bez problemu działa gdzie indziej.
W mojej gospodarce cenię sobie, ze ramki miodni nigdy nie są poddawane zabiegom przeciwwarozowym i nie stykają się z amitrazą. W ulach korpusowych mogę ustawić dowolną ilość nadstawek, ale też nigdy nie było to więcej niż 3 i to wyłącznie na rzepaku, za którym się specjalnie nie uganiam bo ma słabe powodzenie i za dużą podaż.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji