FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:56 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 kwietnia 2009, 22:54 - ndz 
Czy jest ktoś kto mógłby mi podać dokładne wymiary ula warszawskiego zwykłego, czyli wielkośc ramki gniazdowej nadstawkowej szerokość ula wysokoć długość itp. może ma ktoś rysunek techniczny to bardzo chętnie go zobaczę.


Na górę
  
 
Post: 06 kwietnia 2009, 11:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
typers pisze:
Czy jest ktoś kto mógłby mi podać dokładne wymiary ula warszawskiego zwykłego, czyli wielkośc ramki gniazdowej nadstawkowej szerokość ula wysokoć długość itp. może ma ktoś rysunek techniczny to bardzo chętnie go zobaczę.


Tutaj Kolega ma rysunek techniczny Ula WP. Jedyne czym się on różni to w zasadzie szerokość ramki gniazdowej Której Wysokość jest identyczna jak w ulu WP natomiast szerokość = 240 mm (220 światło ramki). Wymiary wewnętrzne części gniazdowej wynoszą 255 mm szerokosci + 2x gr materiału. Wymiary ramki nadstawkowej do tego ula wynoszą wys. 160/ szer. 240 mm (takie posiadam u siebie wiec nie jestem do końca pewien czy aby wymiar ten) długość ula myślę że 600-800 mm będzie dobra (mam w tych wymiarach choć jeden jest 440mm długi) :) Wylotki u siebie robiłem 100-160/+/-8/10 mm (teraz robię podobnie tylko z wkładką czyli 20 mm wysokie). Zdały egzamin jak trzeba. :)
Grubość ocieplenia wg uznania. :)

Pozdrawiam Psepscólek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2009, 17:23 - pn 
Dzięki.

Właściwie wiedziałem jakie wymiary ale szukałem potwierdzenia :-) bo gdzieś wyczytałem że ramka była bardziej wąska może chodziło komuś o "światło" ramki

Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2009, 20:05 - pn 
Ul Warszawski Zwykły w swoim pierwowzorze był leżakiem mieszczącym 20 ramek wąsko wysokich o wymiarach 435 x 240 mm ,, potem ula zmodyfikowano dorobiono kołnierz gdzie mieściła się nadstawka o wymiarach 240 x 240 i tak powstał WZ unowocześniony
Oto zdjęcie pierwotne Warszawskiego Zwykłego


Na górę
  
 
Post: 14 maja 2014, 23:26 - śr 

Rejestracja: 13 grudnia 2012, 20:51 - czw
Posty: 88
Lokalizacja: okolice Łodzi
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Witam - znalazłem w czeluściach internetu ciekawą książkę "Ul warszawski,drewniany i słomiany wraz z zaopatrzeniem" autorstwa ks.Tadeusza Ciborowskiego.Ciekawa pozycja, w której podane są między innymi wymiary ula,ramek oraz inne ciekawostki - taki powrót do " korzeni " link:http://pbc.biaman.pl/dlibra/docmetadata?id=21744 ( chyba powinien być dobry)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji