FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:41 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 02 stycznia 2011, 18:38 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Pawełek pisze:
a ja mam warszawiaki i miodzik bez larw czy pszczół i w takiej samej ilości jak z wlkp. To czy z warszawiaka masz miód czy smród zalezy od tego jakie masz pojecie o gospodarce. Ale to się odnosi do każdego ula jaki ktokolwiek wymyślil, i z dadanta czy wlkp możesz mieć miod z larwami i wszelkimi dodatkami niezbyt polecanymi.



Witam

No u mnie jakos nie ma larw w miodzie czy innych dodatkuw kulinarnych, albo was nie rozumiem o coe wam chodzi albo opowiadacie sobie bajki o zanieczyszczeniach miodu podczas miodobrania!!!!!
Umnie wyglada to takprosze obejrzec dokladnie zdjecia!!!!!
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 18:58 - ndz 
Bo tak to właśnie powinno wyglądać.Super Krzysztof. :brawo: :brawo: :mniam miodek:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 21:13 - ndz 
Marek w zwykłym warszawskim też możesz tak mieć tylko należy oddzielić miodnię od gniazda metalowymi pionowymi kratami i z gniazda nie wolno zabierać ramek do wirowania, zresztą w zależności jak duże zostawisz gniazdo i jaką masz matkę to matka je całe zawali czerwiem i tylko na górze ramek będzie wianuszek miodku. Dość miodku będziesz miał w miodni i w nadstawkach a te znów oddzielić wystarczy krata poziomą ale już pcv, ja bynajmniej tak robię. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 21:23 - ndz 
Zgadzam się z Tobą i pewnie tak jest,tylko to napisałem co jest w naszej pasiece. I mi to baaaaaaaaaaaaaardzo sie nie podoba.Więc między mną ,a teściem były ciągle sprzeczki :tasak: .Muszę popatrzeć co da się zrobić w naszych ulach ,dokupię 4 matki.Po dwie do warszawiaka i dwie do Wlk lub Dadanta.Wtedy będę miał porównanie ,bo jak napisałem ,teść stwierdził ,że i tak będzie robił po swojemu.A po co mi nerwy przy ulach ,gdzie i tak człowiek w nerwie :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
Lecz docelowo z pewnością zmienię WZ na inne ule :brawo: :brawo: :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 21:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
przychodzi wiosna no i w warszawiaku kończą się zalety, pszczoły miód zawsze składają nad gniazdem a w tradycyjnym warszawiaku jest tylko jedna nadstawka, natomiast zboku gniazda mają opory przy pionowej kracie trzeba przenosić ramki z gniazda za kratę ponieważ pszczoły mając pełną nadstawkę dość często zalewają gniazdo

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 22:48 - ndz 
SKapiko pisze:
natomiast zboku gniazda mają opory przy pionowej kracie trzeba przenosić ramki z gniazda za kratę ponieważ pszczoły mając pełną nadstawkę dość często zalewają gniazdo


dlatego u mnie najpierw będą miały tylko po bokach miodnię oddzieloną metalowymi kratami do zalania a jak to zaleją dostaną nadstawkę. Zobacz w jakich ulach będę gospodarował pokazywałem je wyżej w poście link do tematu z zdjęciami. :oczko:


Na górę
  
 
Post: 02 stycznia 2011, 22:50 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
SKapiko pisze:
przychodzi wiosna no i w warszawiaku kończą się zalety, pszczoły miód zawsze składają nad gniazdem a w tradycyjnym warszawiaku jest tylko jedna nadstawka, natomiast zboku gniazda mają opory przy pionowej kracie trzeba przenosić ramki z gniazda za kratę ponieważ pszczoły mając pełną nadstawkę dość często zalewają gniazdo



Witam

Mam znajomego on redukuje gniazdo w Warszawiaku do 8 ramek i pszczulki rombia caly miodek na gure a matka czerwi na dole gdzie pszczoly zmuszone sa jej zrobic miejsce na czerwienie i przenosza nawet resztki miodu do nadstawki.
Ten sam problem mialem w Dadantach 12 ramkowych jak zredukowalem do 10 rameczek to pszczulki ladnie znosily wszystlo nad krate odgrodowa, a matka czerwila w rodni od dechy do dechy, przykladem jest jedno ze zdjec takiego plastra z czerwiem gdzie wcale niema pokarmu, czerwo od gury do dolu!!!!
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 23:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
kolego a ta rameczka to nie jest przypadkiem wielkopolska? - bo coś mała mi się wydaje
mam dadanty i ramki są szersze z pewnością

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 23:21 - ndz 
Marek Podlaskie pisze:
Bo tak to właśnie powinno wyglądać.Super Krzysztof. :brawo: :brawo: :mniam miodek:


Jasne zawsze to Cieszy i nawet zimą jest co powspominać :jupi: 20 takich maluszków z ula jak wytargam to też radocha ;-) Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 21:09 - pn 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Krzysztof, masz piękną pasiekę, myśle że warunki też tam są dobre, ja dopiero zaczynam od wiosny i będe gospodarzył na warszawskich poszerzanych przygotowałem je równierz do przewozu na pożytki, gdyż w moim rejonie występuje wrzos, pozostałe pożytki są bardzo blisko od miejsca gdzie będzie stała pasieka.Wrzosu mamy bardzo dużo już nawet mam wybrane miejsce do postawienia na wrzosowisku, oczekuje tylko na pszczoły z ulami które mam zamówione no i mam dobrych kolegów oczywiście też na warszawskich poszerzanych co to już teraz udzielają mi dobrych rad.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2011, 21:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
baniak pisze:
kolego a ta rameczka to nie jest przypadkiem wielkopolska? - bo coś mała mi się wydaje
mam dadanty i ramki są szersze z pewnością


Moze tak wyglada na zdjecia ale ma wymiary Dadanta zmodyfikowanego 285x448 wedlug Brata Adama taki wymiar jest urzywane w Niemcach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 21:19 - pn 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
BoCiAnk, czytam Twoje wszystkie posty od dłuższego czasu i bardzo mnie zafascynowałeś tą Twoją pasieką i tymi filmikami, dużo podglądnąłem i myśle że dużo z tego dobrych rad, sobie zapamiętam,mam warszawiaki poszerzane z 1/2 nadstawką nowe od Sułkowskiego, mimo że zaczynam to jakieś pojęcie o pszczołach mam może ze specyfiki zawodu i dużo podglądania prac w pasiekach i zaciągniętych informacji od doświadczonych pszczelarzy, pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 22:53 - pn 
BoCiAnK pisze:
Marek Podlaskie pisze:
Bo tak to właśnie powinno wyglądać.Super Krzysztof. :brawo: :brawo: :mniam miodek:


Jasne zawsze to Cieszy i nawet zimą jest co powspominać :jupi: 20 takich maluszków z ula jak wytargam to też radocha ;-) Obrazek

No i następna fotka super.Tak to widzę i tak właśnie chciałbym mieć w swojej pasiece :brawo: :brawo: :brawo: :piwko:


Na górę
  
 
Post: 04 lipca 2012, 21:26 - śr 

Rejestracja: 30 czerwca 2012, 18:36 - sob
Posty: 299
Lokalizacja: piotrkow tryb/oprzezow
Ule na jakich gospodaruję: WZ WLKP
ja mam wz ,pierwszy rok kupilem 2 pelne i 2 puste
teraz mam 4 pelne wirowalem miod i z samej akacji z jednego tylko ula wyciaglem 14 sloikow. z drogiego nieciagnolem bo rozdalem miod do rojek co zlapalem(jedna moja 2ga podejrzewam ze pszczelarza od ktorego kupilem ule).
ale wracajac do tematu kupilem warszawiaki bo wygladaja jak meble w sadzie ,a nie jak pudelka kartonowe od makaronu:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji