FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 12:35 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 kwietnia 2008, 21:16 - pn 
:wink: Jurku jak nałapiesz już pyłku masz mi sprzedać z 20kg :mrgreen:

powiększ 2 razy


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Post: 15 kwietnia 2008, 19:56 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
BoCiAnK pisze:
:wink: Jurku jak nałapiesz już pyłku masz mi sprzedać z 20kg :mrgreen:


:)
No i ...zlapales najpierw mnie, zanim ja pylek :D
Ale: "u mnie slowo drozsze przysiegi!" - ot, co.

Ale widze, ze to skomplikowana 'maszyneria', tylko niezbyt czytelna jest ta druga strona, a i pierwszej chyba troche 'obcielo' podczas skanowania?

Moim zdaniem chyba duzo latwiejsze jest polawianie pylku zewnetrznym polawiaczem, a przynajmniej w wypadku w.zw. Tak mi sie wydaje.
Ale dobrze jest wiedziec wiecej. Napotkalem na taki skomlikowany opis, ale jak teraz widze - niedokladny, bo nie bylo tych rysunkow, a autor mial chyba troche problemy z wyrazaniem swoich mysli na pismie, wiec trudno bylo sie polapac.
Ale zamieszcze na Forum cos ciekawego dla pszczelarzy, tylko musze sie rozejrzec gdzie to powinno sie znalezc, zeby nie przyczyniac sie do balaganu.

Dzieki jeszcze raz o pozdrawiam
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwietnia 2008, 20:21 - wt 
Jurku nailepsze poławiacze pyłku to są zewnętrzne pasują do każdego typu ula nawet tego z przed stu lat ale to jest moje zdanie ktoinny może woli denicowe lub powałkowe :wink:Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwietnia 2008, 20:37 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2007, 21:05 - wt
Posty: 208
Lokalizacja: Wambierzyce
Przedwylotkowe mają niezaprzeczalny plus bo pyłek nie jest zanieczyszczony resztkami z ula.Minusem jest to że jak zbiera się na deszcz to trzeba lecieć po ulach i wyciągać zawartość szuflad bo inaczej zrobi się pomarańczowa papka:).Przy dennicowych tego problemu nie ma ale pyłek jest bardziej zanieczyszczony.Przedwylotkowe są tańsze i można je faktycznie zaadoptowac do każdego ula.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwietnia 2008, 20:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
BoCiAnK pisze:
Jurku nailepsze poławiacze pyłku to są zewnętrzne pasują do każdego typu ula nawet tego z przed stu lat ale to jest moje zdanie ktoinny może woli denicowe lub powałkowe :wink:Obrazek


I trudno byloby chyba zaprzeczyc. Znam je dokladnie, bo mam jeszcze 4 szt. absolutnie nowe - z tym, ze daszek jest dodatkowo pokryty pomalowana na bialo blacha i nieco wiekszy, tzn. obszerniejszy. Szufladki w nich sa calkowicie drewniane, ale jakby z podwojnym dnem, tzn. normalne dno drewniane,a powyzej 1 cm wkladka z gestej siateczki i kilka otworkow wentylacyjnych. Wkladke mozna zawsze wyjac, wyczyscic i wlozyc spowrotem. Calosc zawieszana na zawiasach - latwo montowac/demontowac i dokladnie przylega do scianki ula. Fajne. Ale ja interesuje sie roznymi rozwiazaniami i chce poznac ich zalety, ale i wady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2008, 15:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
A wiecie czy można kupić sama płytkę bez pozostałej części?? Bo ja uwielbiam prace w drewnie to bym sobie jedna taką kupił dla wzoru a za jakiś czas jakbym miał już komplet na pyłek to tylko resztę płytek bym kupił. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam Psepcółek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 grudnia 2008, 18:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
łysoń ma tego opór
koszt około 6 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji