FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:42 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 lutego 2013, 15:39 - śr 

Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 02:04 - ndz
Posty: 33
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam
Mam kilka uli wielkopolskich leżaków (kupiłem z pszczołami) ule są 20 ramkowe bez nadstawki.
Ul na moje warunki jest za mały (miód się nie mieści)
Chciałbym zrobić sobie kilka szt. nowych uli leżaków bo dobrze mi się w nich robi lepiej niż w stojakach (prędzej czy później i tak pewnie zostanę tylko przy stojakach ale na teraz chciałbym zrobić kilka uli leżaków)
Moje pytanie jest takie czy zrobić ul na 20 ramek i do tego dać pół nadstawkę
czy zrobić ul np. 26 ramkowy bez pół nadstawki.
Czy może macie jakieś inne propozycje co do ula leżaka wielkopolskiego.

PS.Okolica tak jak wspomniałem jest bogata w pożytki a zamierzam jeszcze podwozić moją małą pasiekę na facelie i nawłoć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2013, 16:05 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
ja bym proponował 26 ramek plus nadstawka. ilość ramek możesz zwiększyć kosztem ocieplenia bocznego które i tak jest mało potrzebne.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2013, 19:04 - śr 
Ja Ci proponuję iść w korpusy. Leżaki to przeżytek. zdużo roboty, efekty przy nowoczesnych liniach pszczół jak widzisz-zawsze ciasnota. Twoja sprawa co wybierzesz. Ja po kilkudziesięciu latacch postanowiłem-korpusy wielkopolskie, wyłącznie półnadstawkowe, jedna ramka w pasiece i to jest dopiero bajka. Jeśli chcesz więcej informacji to po niedzieli bo teraz jestem w szpitalu a do netu dorwałem się dzieki uprzejmości wspaniałych pielęgniarek.
Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 20 lutego 2013, 19:07 - śr 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
kolopik, chyba miodku nie przyjmujesz?
zdrówka!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2013, 19:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
kolopik, zdrówka życzę

chudy, koledzy dobrze radzą zrób większy jak się upierasz przy leżakach + nadstawka tam walisz ramko szeroką 4 cm i ci matka w nadstawce nawet bez kraty nie zaczerwi, a jeśli już to nie często sie to przytrafia. Zastanów się nad korpusami też mam trzy leżaki, ale to z sentymetu bo na nich zaczynałem, sam je robiłem, ale idę w korpusowe.
Pozdrawiam tczkast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2013, 19:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lutego 2011, 19:48 - śr
Posty: 78
Lokalizacja: Darłowo
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/ostr
jak masz zdrowy kręgosłup i chcesz go dale mieć to przejdź na stojaki ale wybór należy do ciebie - finase :pl:

_________________
www.pasiekaumaciusia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2013, 19:59 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 września 2007, 21:16 - ndz
Posty: 418
Lokalizacja: ożarów maz-Wola Wodynska
Ule na jakich gospodaruję: wz,wielkopolski
Kol.Kolopik życzę dużo,dużo zdrowia i wracaj jak najszybciej poprostu brakuje cię tu na forum :-D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2013, 21:10 - śr 
Dzieki :thank: :thank: :thank: serdeczne, że się o mnie tak troszczycie. Przed chwilą załoga ślicznych pielęgniarek się zmieniła i znów udało mi się uprosić o dostęp do szpitalnego sprzętu. Ciężko na nim się pracuje bo wyłącznie przez explorera a ten mi ciągle zrywa bo szpital chyba ma większe potrzeby niż moje. Ale myślę, że pomału trochę popierniczymy dopuki mnie nie pogonią. Nartazie to się cieszę, że wracam do życia a było tragicznie.
Pozdrawiam i rzucajcie papierochy jak który pali. Dymu z podkurzacza Wam wystarczy. :haha:


Na górę
  
 
Post: 20 lutego 2013, 21:17 - śr 
No i zostałem poinformowany, że na dziś koniec. Więc do jutra jak się da.
Pa.


Na górę
  
 
Post: 20 lutego 2013, 21:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
kolopik, Wracaj szybko do zdrowia. A pielęgniarką w sezonie podrzuć słoik miodu. W razie "W" (oby tylko nie wykrakać) w przyszłości będą ci pozwalać dłużej siedzieć u siebie.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2013, 21:26 - śr 
chudy pisze:
Chciałbym zrobić sobie kilka szt. nowych uli leżaków bo dobrze mi się w nich robi lepiej niż w stojakach (prędzej czy później i tak pewnie zostanę tylko przy stojakach ale na teraz chciałbym zrobić kilka uli leżaków)
Przejdź odrazu na stojaki korpusowe jeśli zamierzasz i tak docelowo mieć stojaki a za rok powiesz że do leżaków byś nie wrócił, wiem z własnego doświadczenia. :wink:


Na górę
  
 
Post: 20 lutego 2013, 21:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
kolopik pisze:
Pozdrawiam i rzucajcie papierochy jak który pali. Dymu z podkurzacza Wam wystarczy.

Też przez tydzień miałem takie samo zdanie jak mi pompka odmówiła posłuszeństwa, ale rzucenie tego draństwa nie jest takie proste :(

kolopik pisze:
Przed chwilą załoga ślicznych pielęgniarek się zmieniła

Jak tam same śliczne to szybko do zdrowia wrócisz :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2013, 22:52 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Witam. Ja cały czas gospodaruję na leżakach wlkp. z nadstawką 1/2 dadan i Mi odpowiada ten ul , jako wędrówki niepolecam ale w stacjonarnej umnie siedobzre sprawuje- antywłamaniowy-trochę waży i raczej nieukradną gdyś stoi pod miastem pasieka ładnych pare lat .
Gdybyś chciał mieć w swoich nadstawkę to wystarczy dorobić taką jakby nasadę z desek żeby uszzelnić przy wręgach boki i tam można wsunąć wtedy nadstawkę spokojnie . JA nowsze to jużdawałem robić bezpośrednio pod ramkę ,więc ramka nadstawkowa jest od dechy do dechy i tylko zatwór ,kocyk i pszczoły pracują .Na foto mniejwięcej to widać jak wygląda wnętrze ula . Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2013, 23:01 - śr 
qq, a powiedz nie było by ci wygodniej stosować zamiast beleczek powałki np. dwie podzielone pp połowie ula, zrobione typowo pod ten ul? nie męczą cię beleczki i jak z zimowla na zabeleczkowanym gnieździe u ciebie przy ramce wlkp?


Na górę
  
 
Post: 21 lutego 2013, 13:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Cordovan pisze:
qq, a powiedz nie było by ci wygodniej stosować zamiast beleczek powałki np. dwie podzielone pp połowie ula, zrobione typowo pod ten ul? nie męczą cię beleczki i jak z zimowla na zabeleczkowanym gnieździe u ciebie przy ramce wlkp?


Wiesz .Ja od początku tak prowadzę i jest dlamnie OK ,radzę sobie bez problemu z beleczkami ,a w tym ulu to trzymam praktycznie 1 rodzinę która zajmuje w czałości podczas sezonu ten ul i zimuje 1 rodzinę (rzadko 2).Zimowla praktycznie bez problemu na 8-9 ramkach, czasem jedynie jak któraś sieźle uwiąże potrafi niedotrwać wiosny,ale to normalka .Wyniki Mam w nich dobre i to mi wystarczy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2013, 13:31 - czw 

Rejestracja: 15 grudnia 2011, 22:18 - czw
Posty: 86
Lokalizacja: Podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam
spotkałem się z leżakiem wielkopolskim 15 ramek gniazdowych i 15 ramek nadstawkowych w wyciąganej skrzynce tylko że w nadstawce są ramki całe wielkopolskie bardzo sobie chwali bo ma jeden rodzaj ramek wspomnę jeszcze że ten pszczelarz ma już ponad 70 lat i bez problemu wyjmuje pełną nadstawkę nie narzeka jeszcze że brak mu siły na wyciąganie nadstawki zimuje zawsze bez beleczek , zakłada na zimę powałki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2013, 13:41 - czw 
NIE RÓB LEŻAKÓW - powiedzenie że to "tymczasowe" - hehehe ul potrafi służyć i 40 lat a więc te tymczasowe zamieni się na wieczne :)

Chyba, że masz zamiar mieć dosłownie kilka takich uli a dobrze Ci się w nich pracuje to......można zaryzykować :)


Na górę
  
 
Post: 21 lutego 2013, 22:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
chudy pisze:
Moje pytanie jest takie czy zrobić ul na 20 ramek i do tego dać pół nadstawkę
czy zrobić ul np. 26 ramkowy bez pół nadstawki.

Z mojego doświadczenia mogę stwierdzić jedno, najgorsze rozwiązanie to ul. tzw kombinowany, czyli "ni pies ni wydra", ani to leżak ani stojak.
Potrzebne dwie kraty - pozioma i pionowa (poszerzane ramki nadstawkowe nie zabezpieczą przed zaczerwieniem), dostęp do dolnego korpusu utrudnia nadstawka, esktra ramki itp...
Jeżeli więc myślisz o leżaku, to tylko leżak, bez żadnej już nadstawki.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 02:51 - pt 

Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 02:04 - ndz
Posty: 33
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam
Dziękuje wszystkim za rady.
Myślałem o 4-5 ulach leżakach, ule miałby stać w ogródku i miały by pełnić role ozdobno-użytkowych uli. (łatwiej zrobić ul ozdobny z leżaka niż z stojaka)
Mam ule korpusowe nawet planuje zrobić 20-30szt uli korpusowych wielkopolskich 12 ramkowych z nadstawką i dennicą z poławiaczem pyłku.

A w leżakach lepiej mi się pracuję może dlatego że jestem początkującym pszczelarzem.

Mimo że wielu odradza mi ule leżaki chcę sobie zrobić te kilka szt tylko pytanie brzmi iść w pół nadstawkę czy nie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 08:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
kolopik, zdrówka chłopie!

Jak Ty tam masz takie pielęgniarki to Ty będziesz siedział do samego oblotu bo żal wychodzić. Ale jakby co to wiesz - podaj gdzie leżysz to wpadnę z jakimś eliksirem :mrgreen:

Zdrówka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 09:49 - pt 
chudy pisze:
Mimo że wielu odradza mi ule leżaki chcę sobie zrobić te kilka szt tylko pytanie brzmi iść w pół nadstawkę czy nie?
Zrób z półnadstawką ale na 20 ramek wlkp gniazdowych i tyleż samo 1/2 wlkp nad tym byś mógł dać ew jak nie masz krótkotrwałych pożytków tylko jakieś dwa, trzy towarowe to zrób sobie leżaki na 2 x 16 ramka gniazdowa w górze i na dole po 16 ramek. :wink:


Na górę
  
 
Post: 22 lutego 2013, 11:12 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Cordovan pisze:
... ew jak nie masz krótkotrwałych pożytków tylko jakieś dwa, trzy towarowe to zrób sobie leżaki na 2 x 16 ramka gniazdowa w górze i na dole po 16 ramek. :wink:

Tylko licz się wtedy z tym, że jak postawisz taką pełną nadstawkę na pełną ramkę, to do dolnej części gniazdowo-miodnej już jak amen w pacierzu nie zajrzysz, puki z pomocą podnośnika jej nie zdejmiesz.
I będzie to rozwiązanie najgorsze z możliwych.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 11:20 - pt 
JM, po co mam zaglądać do gniazda? zbytecznie w nim grzebać?, patrzę na wylotek, patrzę czy przybywa w nadstawce, mam w rodzinie młodą matkę, wszystko wiem, po co mam grzebać w gnieździe i przeszkadzać im w pracy? :wink:


Na górę
  
 
Post: 22 lutego 2013, 11:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Cordovan pisze:
JM, po co mam zaglądać do gniazda? zbytecznie w nim grzebać?, patrzę na wylotek, patrzę czy przybywa w nadstawce, mam w rodzinie młodą matkę, wszystko wiem, po co mam grzebać w gnieździe i przeszkadzać im w pracy? :wink:

Wiem, że Ty nie musisz.
Zapomniałem zaznaczyć, że zwracałem się do chudego bo wydaje mi się że skoro On lubi leżaki... poza tym, to jednak często zajrzeć trzeba, gdybyż to zawsze mogło być i było tak idealnie jak to przedstawiasz?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 12:26 - pt 
JM pisze:
Zapomniałem zaznaczyć, że zwracałem się do chudego
Jeśli ma tylko siłę by podnieść nadstawkę wlkp korpusową na pełnej ramce pełną miodu to i taką też podniesie, może zrobić sobie dwie skrzyneczki po 8 ramek i już jest lżej, myślę jednak że w dobie gdzie większość pszczół ma tendencję do składania miodu nad gniazdem lepszym rozwiązaniem będzie leżak kombinowany, kwestia tylko czy na 16-cie ramek pełnej ramki i nad tym, np. dwie skrzyneczki po 8 ramek pełnych rozmiarowo jako miodnie czy leżak na 20 ramek pełnych rozmiarowo i nad tym np. dwie skrzyneczki po 10 ramek 1/2 wlkp. Kwestia czy jeden czy drugi opiera się raczej o pożytki jakie ma kol. chudy. Jak ma je częstsze ale mniejsze to zdecydowanie leżak 20 + 2x10 1/2 jak ma rzadsze a duże towarowo to leżak 16 + 2x8 ale na pełnej ramce rozmiarowo jak gniazdowa. Dostęp do gniazda po odstawieniu na bok takiej skrzyneczki miodni nie jest już trudny wtedy. :wink:


Na górę
  
 
Post: 22 lutego 2013, 15:22 - pt 
dudi pisze:
Ale jakby co to wiesz - podaj gdzie leżysz to wpadnę z jakimś eliksirem

No już koniec leczenia szpitalnego. Najbardziej żal tej miłej opieki ale w domciu przy żonce lepiej.
Pozdrawiam,jestem jeszcze oszołomiony lekami ale pomału dojdę.


Na górę
  
 
Post: 22 lutego 2013, 16:05 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
chudy, ja jak pisałem wybrałbym 24-26 ramek, jeśli nadstawka to tylko 1/2 dadanta, nie musisz targać całej tylko nawet po 1 ramce wyjmować, a jak mają być tylko koło domu i ładnie wyglądać to waga i wielkość ula nie jest taka ważna, ważna jest już łatwość sięgnięcia do gniazda i pojemność.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 16:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
kolopik pisze:
Jeśli chcesz więcej informacji to po niedzieli bo teraz jestem w szpitalu a do netu dorwałem się dzieki uprzejmości wspaniałych pielęgniarek.


Co się dzieje :?: :?: :?:
Bociank wyszedl dopiero ze szpitala, Kolopik teraz w szpitalu a tu za tydzień szykuje się oblot. Koniec świata :thank: :thank: :thank:

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :pl: :pl: :pl:

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 18:27 - pt 
Dzięki za troskę ale już wyszedłem. Mam nadzieję, że z Bogdanem będziemy przy oblocie już zdrowi jak pszczółki.


Na górę
  
 
Post: 22 lutego 2013, 18:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
Cordovan pisze:
JM, po co mam zaglądać do gniazda? zbytecznie w nim grzebać?, patrzę na wylotek, patrzę czy przybywa w nadstawce, mam w rodzinie młodą matkę, wszystko wiem, po co mam grzebać w gnieździe i przeszkadzać im w pracy? :wink:
no patrz w zime robi przeglady a w lato nie chce :haha: co to sie z tym nowoczesnym pszczelarstwem powyrabiało to nie na moje lata :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 18:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
sali, W zimie się tęskni, latem brzydnie :haha:

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 19:08 - pt 
sali pisze:
no patrz w zime robi przeglady a w lato nie chce :haha: co to sie z tym nowoczesnym pszczelarstwem powyrabiało to nie na moje lata
ja robię w zimę przeglądy, celowe uchylenie powałki by pokazać siłę rodziny to przegląd? ktos tu chyba myli pojęcia. :haha: :wink:


Na górę
  
 
Post: 22 lutego 2013, 21:53 - pt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kolopik pisze:
Dzięki za troskę ale już wyszedłem. Mam nadzieję, że z Bogdanem będziemy przy oblocie już zdrowi jak pszczółki.


Również życzę szybkiego dojścia do formy .
Pszczelarze to tylko w zimie mają czas na szpital ,w lecie to tylko praca przy pszczółkach .Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 21:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Wniosek: Bez widoku i pracy przy pszczołach, pszczelarzom się zdrowie psuje i częściej chorują.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 22:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
adriannos, tak tak i do tego nerwowa atmosfera na forum (od czasu do czasu)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2013, 01:11 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
Cordovan pisze:
sali pisze:
no patrz w zime robi przeglady a w lato nie chce :haha: co to sie z tym nowoczesnym pszczelarstwem powyrabiało to nie na moje lata
ja robię w zimę przeglądy, celowe uchylenie powałki by pokazać siłę rodziny to przegląd? ktos tu chyba myli pojęcia. :haha: :wink:
chyba zle odebrałes mój zart :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2013, 02:18 - sob 
sali, możliwe, jakiś dziś jestem chyba rozkojarzony, ta długotrwała zima i brak czasami żądełka od pszczółki źle na mnie chyba wpływa. :wink:


Na górę
  
 
Post: 23 lutego 2013, 10:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
Wiec go wyłoze to co wiesz nie znaczy ze trzeba młodym doradzać jesli nie musisz zagladac do ula bo wiesz co tam jest nie znaczy ze ktos kto ma pszczoły sezon czy dwa tez bedzie wiedział i jesli ktos zapyta czy mozna otwozyc ul w zime to moja odpowiedz brzmi NIE bo skoro pyta nie wie jak to zrobić co do ula masz racje ale tylko troche w pszczelarstwie jest tyle aspektów ze mozna majac racje jej nie miec dlatego tyle zdan i tak forum kwitnie w burzliwe dyskusje ale przynajmniej jest co w zime robić jak sie z ulami ramkami i innymi sprawami człowiek uporał a co do braku to nie jest tak ze w zime tesknisz a w lato przeklinasz i tak juz od lat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji