FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:59 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 maja 2013, 10:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2012, 13:49 - czw
Posty: 172
Lokalizacja: Breń/Tarnów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Witam
Panowie jak wygląda sprawa ze sprzedażą odkładów. Tzn. Jeśli chce np. sprzedać kilka odkładów legalnie prywatnej osobie jakie są wymagania i czy sa takie??
Pozdrawiam
Wojtek

_________________
"Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2013, 11:17 - pt 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Z podobnym pytaniem zwróciłem się do mojego PLW a ten odpisał mi że, z jego strony mogę sprzedawać matki pszczele. Nie ma żadnych obostrzeń. Podejrzewam że, z odkładami będzie podobnie. Myślę, że ze strony US też nie będzie problemu. Oczywiście na małą skalę. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2013, 23:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Umowa kupna sprzedaży.
Do 1000 zł wartości rynkowej, kupujący nie płaci opłaty skarbowej.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2013, 07:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:26 - pn
Posty: 113
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ci co sprzedają odkłady i matki i są na forum ...dlaczego milczą ? Bo w Polsce tak jest jak ktos kase z tego robi to sie nie podzielami z Wami :))) Zapomnijecie !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2013, 08:47 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
kulugyna,
mało Ci wiedzy jaką zawodowcy tu przekazują za free??
Pojedź na szkolenia zapłać za nie z własnej kieszeni i przekonasz się jakie informacje masz tu podane na tacy a jaki chłam często dostajesz w trakcie szkoleń.

Jak ktoś żyje ze sprzedaży odkładów i matek to funkcjonuje według zupełnie innych zasad jak pszczelarz chcący sprzedać kilka odkładów. Zresztą krzysglo, przekazał istotę rzeczy.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2013, 09:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2012, 13:49 - czw
Posty: 172
Lokalizacja: Breń/Tarnów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Panowie spokojnie po co te nerwy. Czyli jak dobrze rozumiem jeśli sprzedam te dwa lub trzy odkłady To mnie nie zamkną :haha:

_________________
"Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2013, 09:13 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
syriusz24, jakby wszystkich mieli za to zamykać to by polskie pszczelarstwo padło :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2013, 14:10 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Sprzedawać może i ma prawo co do odprowadzanego podatku to też inna sprawa zależy na jakich zasadach się rozlicza i jakie płaci podatki. To jak sprzedaż miodu czy innych produktów pszczelich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2013, 14:35 - sob 
kulugyna pisze:
Ci co sprzedają odkłady i matki i są na forum ...dlaczego milczą ?

A Jak masz Krowę i chcesz sprzedać Ciele to się spowiadasz :haha:


Na górę
  
 
Post: 11 maja 2013, 19:29 - sob 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
syriusz24, ponąć trzeba mieć tytuł mistrza pszczelarza/ lub kurs producenta odkładów (w Kamiannej) => dla czystego sumienia.
najważniejsze aby odkład był dobrej jakości z mlodą czerwiącą matką, i wolny od warrozy(chorób).

ja sprzedaję złapane roje (z pogotowia rojowego, zgłoszeń), a moje doświadczenie w tym rośnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2013, 19:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
najważniejsze żeby pasieka była zdrowa.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2013, 21:15 - sob 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
syriusz24 wymagania dotyczące, kursu producentów odkładów, są potrzebne jeśli ktoś produkuje odkłady w ramach programu ARR. czyli produkuje odkłady w ramach dotacji. Natomiast jeśli chcesz sprzedawać odkłady poza dotacją, to te wymogi Cię nie obowiązują. Obowiązek jest aby pszczoły były zdrowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2013, 06:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:26 - pn
Posty: 113
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
CYNIG pisze:
kulugyna,
mało Ci wiedzy jaką zawodowcy tu przekazują za free??
Pojedź na szkolenia zapłać za nie z własnej kieszeni i przekonasz się jakie informacje masz tu podane na tacy a jaki chłam często dostajesz w trakcie szkoleń.
- tutaj masz racje , przyznaje !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2015, 18:29 - śr 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 21:04 - ndz
Posty: 358
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski x2 warszawski pos
Miejscowość z jakiej piszesz: Wislica
Witam.
A na obecną chwilę jak wygląda sytuacja z sprzedażą odkładów? Nie chce robić tego masowo po prostu sprzedać z 5 odkładów rocznie żeby sobie coś dorobić ? czy mogę bez obaw sprzedawać takie odkłady? pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2015, 22:11 - śr 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Jeżeli klienta masz i akceptuje jakość i cenę to sprzedawaj no chyba, że jesteś z terenu zapowietrzonego ( zgnilec) wtedy to :nonono:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2015, 22:32 - śr 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 21:04 - ndz
Posty: 358
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski x2 warszawski pos
Miejscowość z jakiej piszesz: Wislica
Nie nie teren jest nie skażony. A czy mogę beż obaw wystawić ofertę np na olx albo allegro?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2015, 23:22 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
michalmadej17 pisze:
A czy mogę beż obaw wystawić ofertę np na olx albo allegro?

Po co olx daj tutaj namiary .Zobaczysz jakie zapotrzebowanie .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2015, 23:24 - śr 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 21:04 - ndz
Posty: 358
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski x2 warszawski pos
Miejscowość z jakiej piszesz: Wislica
ok mam nadzieje że uda mi się kilka zrobić jak coś pierwszeństwo maja użytkownicy forum. Pozdrawiam.. ;P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2015, 11:52 - wt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witam!
Czytając ten wątek zastanawiam się do jakiego poziomu absurdu planują nas jako naród miłościwie nam panujący POpaprańcy doprowadzić. Pszczelarz ma nadmiar odkładów i nie wie jak je sprzedać by nie złamać prawa, babcia ma w ogródku za dużo pietruszki, chce ją sprzedać lecz boi się że złamie prawo, mieszkam w mieście chcę wyprowadzić pieska ale nie wolno mi go spuścić ze smyczy bo złamie prawo. Śmiem twierdzić że w naszym kraju każdy łamie prawo a większość w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Jak żyć zgodnie z prawem w kraju który bije rekordy świata w produkcji prawa? Tylko w pierwszym kwartale 2015 roku masze państwo wyprodukowało około 6650 stron aktów prawnych. Jeżeli utrzyma się takie tempo produkcji to państwo polskie wyprodukuje ponad 27000 stron aktów prawnych czym pobije rekord w całej historii państwa Polskiego. Jak dotąd rekordowy rok 2014 to ponad 26000 stron aktów prawnych. Gdybyś obywatelu chciał żyć zgodnie z prawem samo tylko jego przeczytanie zajęło by ci 3godz. 20minut dziennie i mówię to tylko o wprowadzaniu nowego prawa bez poznania prawa już istniejącego. Tak się zastanawiam czy dożyję wprowadzenia prawa na temat sposobu podcierania d...y w kiblu. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2015, 14:26 - wt 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 21:12 - wt
Posty: 182
Lokalizacja: Staszów, świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
na stronie http://www.stajniatrot.pl/texts/mondre/podatek.html znalazłem takie cudo. Podejrzewam, iż przez analogię z pszczołami będzie tak samo:

W roku 2009 miała miejsce sprawa, prowadzona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Skarżący, pan T.G., złożył wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umów kupna i sprzedaży koni. Skarżący od 1999 roku kilkakrotnie kupował oraz sprzedawał konie innym osobom. Zadał więc pytanie, czy prawidłowym jest stanowisko, że w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz.U. z 2000 r. Nr 86, poz. 450 ze zm. dalej "ustawa o PCC") do zakupu lub sprzedaży koni przez Skarżącego w drodze umowy sprzedaży nie mają zastosowania przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, tj. przeniesienie własności zwierzęcia w drodze umowy sprzedaży nie podlega opodatkowaniu tym podatkiem. W jego ocenie bowiem przepisy podatkowe nie mają tu zastosowania, gdyż Ustawodawca w art. 1 pkt 1 ustawy o PCC użył zwrotu, który przesądza o tym, że został skonstruowany zamknięty katalog czynności cywilnoprawnych podlegających opodatkowaniu omawianym podatkiem. W interpretacji pana T.G. jest jednoznacznym, ze umowa sprzedaży zwierząt nie jest wymieniona jako czynność cywilnoprawna podlegająca opodatkowaniu PCC, gdyż zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o PCC podatkowi temu podlegają jedynie umowy sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych, zaś zawierzę, choć niewątpliwie jest dobrem materialnym, w świetle art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.) jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Taki zapis wg pana T.G. pozwala kwalifikować zwierzę jako nie-rzecz, a co za tym idzie - w razie sprzedaży taki przedmiot transakcji, do którego nie mają zastosowania przepisy ustawy o PCC.

W interpretacji indywidualnej z lutego 2009 r. Minister Finansów uznał stanowisko Skarżącego za nieprawidłowe i wyjaśnił, że zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o PCC podatkowi temu podlegają umowy sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych. Powyższe oznacza, iż ustawodawca ograniczył zakres przedmiotowy podatku od czynności cywilnoprawnych do tych przypadków, gdy przedmiotem umowy sprzedaży lub zamiany są rzeczy i prawa majątkowe. Stosownie do art. 1 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, faktycznie nie jest rzeczą, lecz jednocześnie w ust. 2 tego przepisu ustawodawca wskazał, iż w sprawach nieuregulowanych w ustawie do zwierząt stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rzeczy. Sama ustawa o ochronie zwierząt nie reguluje kwestii obrotu zwierzętami, w tym umów sprzedaży zwierząt, regulują to więc przepisy Kodeksu cywilnego. Ustawa o ochronie zwierząt mówi tylko i wyłącznie o traktowaniu zwierząt. Ma ona jedynie odniesienie do sposobu postępowania ze zwierzętami. Nie odnosi się zaś do ich postrzegania, w świetle Kodeksu Cywilnego, jako przedmiotu obrotu cywilnoprawnego. Z kolei ustawa o PCC nie zawiera własnych definicji sprzedaży, ocena czy dana czynność stanowi taką umowę winna być dokonywana przy uwzględnieniu odpowiednich przepisów Kodeksu cywilnego. A w myśl teog kodeksu transakcja kupna-sprzedaży konia oczywiście podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Przepisy ustawy o ochronie zwierząt nie zwalniają z płacenia tego podatku.

Pan T.G. z tą interpretacją się nie zgodził i zarzucił Ministrowi Finansów niewłaściwą interpretację art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o PCC oraz art. 535 Kodeksu Cywilnego. W odpowiedzi Minister Finansów podtrzymał swoją interpretację przepisów. Pan T.G. w skardze złożonej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniósł o uchylenie interpretacji Ministra Finansów w całości - z powodu jej (rzekomo) błędnej wykładni. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie skargę odrzucił zauważając to samo: ustawa o ochronie zwierząt miała na celu zagwarantowanie zwierzętom humanitarnego traktowania. Ustawodawca chciał zwrócić uwagę na fakt, iż ze zwierzętami nie należy obchodzić się jak z przedmiotami martwymi. Należy o nie dbać w sposób taki, aby nie przysparzać im cierpień, czyli np. przechowywać je w odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach, przewozić w przystosowanych do tego pojazdach, należy zapewnić im wyżywienie, dostęp do wody itp. - to i tylko to oznacza zapis, że zwierzę jest to "istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia". dlatego właśnie zdaniem sądu nie można omawianego przepisu ustawy o ochronie zwierząt skutecznie odczytywać w ten sposób, aby rodził skutki natury podatkowej. Celem ustawy nie było zwolnienie z opodatkowania transakcji obrotu zwierzętami. W związku z powyższym ustawa o ochronie zwierząt nie znajdzie zastosowania do wykładni ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Do tej zaś wykładni należy użyć przepisów Kodeksu Cywilnego. Zgodnie zaś z art.45 k.c. rzeczami są tylko przedmioty materialne. Zwierzę zaś wprawdzie nie jest rzeczą, jest jednak przedmiotem (dobrem) materialnym. Pojęcie "przedmioty materialne", nie jest ograniczone jedynie do przedmiotów nieożywionych. Jest to pojęcie szersze, obejmujące zarówno przedmioty nieożywione, jak i żywe. Obrót końmi podlega więc opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Sąd w uzasadnieniu wysnuł równiez jeszcze jeden ciekawy wniosek: Art. 217 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mówi, że nakładanie podatków i określanie przedmiotów opodatkowania następuje w drodze ustawy. A skoro tak, to nie można wyłączać koni z takiego opodatkowania drogą analogii z inną ustawą (tu: ustawą o ochronie zwierząt). Z punktu widzenia przepisów Kodeksu Cywilnego, obrót zwierzętami jest obrotem, którego przedmiotem są rzeczy, a przyjęcie innej interpretacji omawianych norm prawnych prowadziłoby w konsekwencji do - uwaga - uniemożliwienia obrotu wszystkimi zwierzętami jako sprzecznego z przytoczonym artyułem Konstytucji.

W tej sytuacji pan T.G. licząc chyba na cud brnął dalej i złożył skargę kasacyjną "piętro wyżej", tj. do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ponownie powtórzył swoje wywody, domagając się przy tym uchylenia zaskarżonego wyroku w całości i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie. NSA skargę odrzucił, orzekając ostatecznie: "W myśl art. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych podatkowi temu podlegają umowy sprzedaży rzeczy i praw majątkowych. Stosownie zaś do art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt, zwierzę jako istota żyjąca nie jest rzeczą, jednak stosownie do ust. 2 tego przepisu, stosuje się do niego w sprawach nieuregulowanych ustawą, przepisy dotyczące rzeczy. Oznacza to, że zwierzę, w tym i koń, może być przedmiotem umowy sprzedaży. Dla oceny skutków cywilnoprawnych takiej transakcji będą miały zastosowanie przepisy Tytułu XI Działu I Kodeksu cywilnego, zaś jej skutki prawnopodatkowe uregulowane zostały między innymi w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych. Art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy stanowi, że podatkowi temu podlega czynność prawna polegająca na sprzedaży oraz zamianie rzeczy lub prawa majątkowego. Z tej przyczyny umowa odpłatnego przeniesienia prawa własności konia mieści się w katalogu czynności cywilnoprawnych podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, której dokonanie skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego na zasadach wynikających z przepisów ustawy. Stanowisko Sądu pierwszej instancji uznać zatem należy za prawidłowe."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2015, 15:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mnie juz nic nie zdziwi na sprostowanie swiadectwa pracy czekam już drugi rok odbyło sie w tej kwestii kilka rozpraw, mam juz wyrok nieprawomocny, wystąpiłem o odpis i nadanie klauzuli wykonalnosci swiadczenia niepieniężnego to dostałem całą litanie co im musze jeszcze dosłać że głowa mała łącznie z rzeczami które sami posiadają... błędnie wypełnione świadectwo pracy jest dowodem a ja jestem w dupie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2015, 14:58 - śr 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kudlaty pisze:
mnie juz nic nie zdziwi na sprostowanie swiadectwa pracy czekam już drugi rok odbyło sie w tej kwestii kilka rozpraw, mam juz wyrok nieprawomocny, wystąpiłem o odpis i nadanie klauzuli wykonalnosci swiadczenia niepieniężnego to dostałem całą litanie co im musze jeszcze dosłać że głowa mała łącznie z rzeczami które sami posiadają... błędnie wypełnione świadectwo pracy jest dowodem a ja jestem w dupie


Dopóki Polacy nie zrzucą z siebie kagańca narzuconego nam przez rozmaite grupy interesów a reprezentowane przez usłużnych polityków, urzędników, prawników, dopóki naród nie zrozumie że polityk, urzędnik jest po to aby ułatwiać życie obywatelom a nie je komplikować i żerować na nim będziemy niewolnikami we własnym kraju. Prawo w Polsce tworzy się z myślą o grupach interesów a nie o szarych obywatelach. Śmiem twierdzić że prawo w Polsce to bat na społeczeństwo w myśl zasady "daj klienta a bat ja na niego znajdę". Pamiętam jak w 1989 wprowadzono słynną ustawę Wilczka.
Było to coś najbardziej fantastycznego co mogło się nam przydarzyć.
Cała ustawa zajmowała trzy strony a główne jej przesłanie brzmiało:
Co nie jest wyraźnie zabronione jest dozwolone. To wtedy w ciągu roku powstało dwa miliony malutkich firm które wygenerowały sześć milionów miejsc pracy. Gospodarka zaczęła pędzić w tempie kilkunastu procent PKB rocznie. Niestety później doszła do głosu klasa pasożytnicza i zdusiła tą wolność a gwóźdź do jej trumny wbił niejaki geniusz ekonomii Balcerowicz który ogłosił że gospodarkę trzeba wyhamować żeby później przyspieszyć.
Jak to się skończyło wszyscy widzimy. Dwanaście procent bezrobocia co najmniej drugie tyle bezrobocia ukrytego nie znana liczba osób społecznie wykluczonych trzy miliony ludzi na emigracji i kolejne dwa miliony planujących wyjazd. Dla chętnych do pracy bez znajomości i układów Polska ma do zaoferowania śmieciówki po 1500brutto. Jeżeli dodać do tego fakt że wyjeżdżają ludzie młodzi przeważnie zdolni i kreatywni wykształceni i wychowani za polskie pieniądze to mamy w skrócie obraz dokonań naszych elit. :kapelan: :kapelan: :kapelan: :kapelan: :kapelan: Oto Polska właśnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji