FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 03:50 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 kwietnia 2014, 18:49 - pn 
chciałbym zapytać czy jest możliwe teraz puszczenie matki na 2 korpusy by je zaczerwila by w maju zrobić kilka odkladow ?? czytałem dużo na ten temat każdy pszczelarz ma swoja teorie hm , jak to zrobić by było w miare najprosciej ? :wink: . mam na myśli ul wielkopolski .mam 3 rodziny chce powiekszyc pasiekę do 8 rodzin


Na górę
  
 
Post: 07 kwietnia 2014, 18:52 - pn 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
A masz pszczoły które obsiądą te 2 korpusy? Bo bez tego możesz spowolnić rozwój dając drugi korpus.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2014, 19:10 - pn 
wygląda to tak ; 2 rodziny mam silne jedna marniutka ale się zbiera :wink: ,te 2 silniejsze sa na całym dolnym korpusie na czarno , w sobote dalem następny korpus do niego 2 ramki z czrwiem na wygryzieniu i obok po ramce wezy z boku zatwor wszystko docieplilem solidnie , do góry sa odblokowane 4 uliczki reszta ocieplona , tak mi doradzil gość od którego kupiłem te rodziny. chce poczekać jak te rodziny dojda do sily , miedzy korpusami nie ma kraty matka pewnie wyjdzie do góry i pewnie tez tam zaczerwi , nie wiem czy to jest dobre razwiazanie ? one naprawdę ladnie się rozwijają mysle ze do maja będą na 2 korpusach, pytam bo nie chce czegos spaprać.


Na górę
  
 
Post: 07 kwietnia 2014, 19:42 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 sierpnia 2012, 21:31 - wt
Posty: 861
Lokalizacja: Okolice Rybnika (Śląskie)
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej --> 1/2 Dadant
Spokojnie możesz trzymać na 2korpusach, jeśli rodzinki są silne ogrzeją czerw.

_________________
Pamiętajcie ,,Przy Pszczołach Nie Ma Jutra''


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2014, 20:46 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak masz susz to daj im tym silnym rodzinom. A niemsz to weza ale do górnego korpusu tam buduą do dolnej beleczki. Teraz bendzie troche chłodniej ale odubduja weze, i daj nestepne 2 wezy. Do maja bendziesz miał juz odbudowane 2 korpusy i mozesz robić odkłady. Pczytaj moje posty o odkładach, ja tam szczegułowa opisuje co robic. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2014, 15:28 - wt 
Linker pisze:
Spokojnie możesz trzymać na 2korpusach, jeśli rodzinki są silne ogrzeją czerw


dzięki za odpowiedz

miły_marian. pisze:
Jak masz susz to daj im tym silnym rodzinom. A niemsz to weza ale do górnego korpusu tam buduą do dolnej beleczki. Teraz bendzie troche chłodniej ale odubduja weze, i daj nestepne 2 wezy. Do maja bendziesz miał juz odbudowane 2 korpusy i mozesz robić odkłady. Pczytaj moje posty o odkładach, ja tam szczegułowa opisuje co robic. Pozdrawiam miły_marian


tak robie jak Pan napisał daje im stopniowo po 2 ramki wezy i czekam az obrobia, czytałem Panskie posty na temat robienia odkladow :wink: . matki mam zamówione i z odkładami sobie już poradzę. POZDRAWIAM


Na górę
  
 
Post: 08 kwietnia 2014, 15:47 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
wygląda to tak ; 2 rodziny mam silne jedna marniutka ale się zbiera :wink: ,te 2 silniejsze sa na całym dolnym korpusie na czarno , w sobote dalem następny korpus do niego 2 ramki z czrwiem na wygryzieniu i obok po ramce wezy z boku zatwor wszystko docieplilem solidnie , do góry sa odblokowane 4 uliczki reszta ocieplona , tak mi doradzil gość od którego kupiłem te rodziny. chce poczekać jak te rodziny dojda do sily , miedzy korpusami nie ma kraty matka pewnie wyjdzie do góry i pewnie tez tam zaczerwi , nie wiem czy to jest dobre razwiazanie ? one naprawdę ladnie się rozwijają mysle ze do maja będą na 2 korpusach, pytam bo nie chce czegos spaprać.


chcesz mieć 8 rodzin
z tych silnych zrób w maju po odkładzie a ta słabszą przypilnuj bardziej i koło 20 maja podziel na 4 odkłady, razem będzie 8szt i miod z tych dwóch wg Ciebie silnych

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2014, 19:01 - wt 
kudłaty

teraz to mi już zamieszales :shock: , wszyslko się okaze za jakiś czas zobaczę jak ta slabsza się pozbiera wygladala cienko ,docieplilem ul na max odsklepiam im potroche pokarmu z zimy i szok matka zaczela porządnie czerwic miały wielki zimny ul na 13 ramek :wink: koniecznie chce powiększyć stan rodzin do 8 na miodzie mi az tak nie zależy.


Na górę
  
 
Post: 08 kwietnia 2014, 19:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
kudłaty

teraz to mi już zamieszales :shock: , wszyslko się okaze za jakiś czas zobaczę jak ta slabsza się pozbiera wygladala cienko ,docieplilem ul na max odsklepiam im potroche pokarmu z zimy i szok matka zaczela porządnie czerwic miały wielki zimny ul na 13 ramek :wink: koniecznie chce powiększyć stan rodzin do 8 na miodzie mi az tak nie zależy.


ja rodzin z wadliwymi matkami nie łącze no chyba że są bardzo słabe, likwiduje je w maju dzieląc je na odkłady (stara matka pod but), tym sposobem odpada mi wymiana wadliwych matek, z normalnych rodzin wykonuje po 1 odkładzie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji