FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:35 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 kwietnia 2014, 13:48 - pn 

Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 17:46 - pn
Posty: 3
Ule na jakich gospodaruję: narazie brak :(
Witam, mam zamiar zacząć hodować pszczoły na działce, (na razie jeden ul wielkopolski) i zamierzam kupić pakiet, i z tond moje pytanie, jak takowy pakiet osadzić w ulu? (od strony technicznej jak to wygląda)
Pozdrawiam Andrzej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 13:57 - pn 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
andrisax pisze:
Witam, mam zamiar zacząć hodować pszczoły na działce, (na razie jeden ul wielkopolski) i zamierzam kupić pakiet, i z tond moje pytanie, jak takowy pakiet osadzić w ulu? (od strony technicznej jak to wygląda)
Pozdrawiam Andrzej

Na przykład tak [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JVaYD3e9KOA[/youtube]
Akurat w tym filmiku pakiet został osadzony na samej węzie, dajesz do ula tyle węzy żeby pudełko z pakietem się zmeściło, wyciągasz z tego pudełka klateczkę z matką odbezpieczasz, i wstawiasz miedzy ramki, wszdzasz pudełko z pakietem do ula i otwierasz, zamykasz daszek i koniec. Po tygodniu wyciągasz pudełko w którym był pakiet i dodajesz jeśli trzeba ramki.
Ps. Zapytaj się sprzedającego jak ci radzi to zrobić, o ile pakiet będziesz odbierał osobiście, i radziłbym Tobie zamówić 2 pakiety, na wiosne w którejś rodzinie może nie być matki i możesz połaczyć 2 rodziny, a jak masz jedną rodzinę i okaże się na wiosnę że z jakiś przyczyn nie ma matki, to już będzie po tej rodzinie.
Pozdraaiwma

_________________
"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 21:27 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Lepiej kupic 2 odkłady 5 ramkowe. To jak bendziesz dbał o nie to i jeszcze w sezonie skosztujesz swojego miodu. Poczytaj moje posty o odkładach dla poczotkujących. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2014, 21:35 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
andrisax pisze:
Witam, mam zamiar zacząć hodować pszczoły na działce, (na razie jeden ul wielkopolski) i zamierzam kupić pakiet, i z tond moje pytanie, jak takowy pakiet osadzić w ulu? (od strony technicznej jak to wygląda)
Pozdrawiam Andrzej


a książke jakąś przeczytałeś??? na yt jest masa filmów wystarczy wpisać
"Installing Package Bees"
usiąść w fotelu i oglądać... w większości te filmy kręcą ludzie którzy dopiero zaczynają swoją przygode z pszczołami ale jak zobaczysz kilka różnych to zawsze coś w głowie zostanie

jeśli chodzi o pszczoły na początek minimum 2 rodzinki pszczele nie ważne czy pakiety, odkłady. Najlepiej zaczynać od 3 to ułatwia wiele rzeczy i w razie wtopy można jakoś reagować na to co się w ulach dzieje, mając tylko 1 szt możesz tylko patrzeć jak będą marnieć bo nie ma nawet czym zasilić takiej rodziny

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2014, 11:40 - wt 

Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 17:46 - pn
Posty: 3
Ule na jakich gospodaruję: narazie brak :(
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, ale mam jeszcze parę pytań
don.vito.leone pisze:
Na przykład tak [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JVaYD3e9KOA[/youtube]
Akurat w tym filmiku pakiet został osadzony na samej węzie, dajesz do ula tyle węzy żeby pudełko z pakietem się zmeściło, wyciągasz z tego pudełka klateczkę z matką odbezpieczasz, i wstawiasz miedzy ramki, wsadzasz pudełko z pakietem do ula i otwierasz, zamykasz daszek i koniec. Po tygodniu wyciągasz pudełko w którym był pakiet i dodajesz jeśli trzeba ramki.
Ps. Zapytaj się sprzedającego jak ci radzi to zrobić, o ile pakiet będziesz odbierał osobiście, i radziłbym Tobie zamówić 2 pakiety, na wiosne w którejś rodzinie może nie być matki i możesz połaczyć 2 rodziny, a jak masz jedną rodzinę i okaże się na wiosnę że z jakiś przyczyn nie ma matki, to już będzie po tej rodzinie.
Pozdraaiwma

A powiedz mi czy klateczkę z matką trzeba zasklepiać ciastem? czy wstawić ją w takim stanie jak ją dostałem? widziałem na jednym filmie że trzeba im wstawić pokarm przed wstawieniem pudełka z pakietem, ale na filmie wstawiany był w podkarmiaczce powałkowej czy zamiast niej może być ramkowa oczywiście z pokarmem?, czy na początek wsadzić je do korpusu gniazdowego, przykryć Powałkom i daszkiem i np. po miesiącu położyć na tym korpusie pół nadstawkę i kratę odgrodową,czy od razu zmontować cały ul (korpus gniazdowy+pół nadstawka+powałka i dach?
co do dwóch odkładów to niestety nie stać mnie na taką zabawę (i tak z pomocą rodziny uda mi się kupić tylko jeden pakiet).
kudlaty pisze:

a książke jakąś przeczytałeś??? na yt jest masa filmów wystarczy wpisać
"Installing Package Bees"
usiąść w fotelu i oglądać... w większości te filmy kręcą ludzie którzy dopiero zaczynają swoją przygode z pszczołami ale jak zobaczysz kilka różnych to zawsze coś w głowie zostanie

jeśli chodzi o pszczoły na początek minimum 2 rodzinki pszczele nie ważne czy pakiety, odkłady. Najlepiej zaczynać od 3 to ułatwia wiele rzeczy i w razie wtopy można jakoś reagować na to co się w ulach dzieje, mając tylko 1 szt możesz tylko patrzeć jak będą marnieć bo nie ma nawet czym zasilić takiej rodziny

Co do książek to oczywiście Gospodarka pasieczna Wandy ostrowskiej i masę broszur z oddziału pszczelnictwa IO w Skierniewicach w Puławach, co do dwóch rodzin napisałem wyżej. Pozdrawiam Andrzej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2014, 21:01 - wt 

Rejestracja: 10 marca 2013, 11:17 - ndz
Posty: 135
Lokalizacja: mazury pow ketrzyn
Ule na jakich gospodaruję: wp dadant 3/4
.....oejzyj filmik Tomka Miodka jest pokazane osadzanie pakietu

https://www.youtube.com/watch?v=Muxq_5foyXY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2014, 21:20 - wt 
HaQ pisze:
.....oejzyj filmik Tomka Miodka jest pokazane osadzanie pakietu

https://www.youtube.com/watch?v=Muxq_5foyXY


:haha: :haha: :haha: :haha:

andrisax pisze:
kupić pakiet, i z tond moje pytanie, jak takowy pakiet osadzić w ulu?

Widziałeś jak się osadza roja
Pakiet ma ok 1,5 kg pszczół wiec wystarczy 5-6 ramek węzy
ramki układasz w ulu na powałkę kładziesz 2 l syropu
i masz dwie opcje
albo matkę odbezpieczasz (przesuwając wieko na klateczce do 5mm i z klateczką wieszasz n a środku
albo tak jak na tym filmie tylko że otwierasz klateczkę za moczoną w wodzie i matkę wypuszczasz na wylocie na wchodzące pszczoły
a żeby szybko wchodziły wpierw klateczkę z matką kładziesz obok wejścia do ula co przyciąga w parę sekund pszczoły
Pakiet osadza się wieczorem


Na górę
  
 
Post: 22 kwietnia 2014, 21:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
HaQ pisze:.....oejzyj filmik Tomka Miodka jest pokazane osadzanie pakietuhttps://www.youtube.com/watch?v=Muxq_5foyXY


nie wiem co w tym takiego śmiechowego??? jakoś nie moge sobie wyobrazić osadzania pakietu jak roja przez wylotek mając ich przykładowo 20 szt a tak szybciutko szkrzynka do ula zrobić dziure dać zupy w podkarmiaczce i do następnego,
na drugi dzień przespacerować się po pasiece skrzynki pozbierać i wypełnić węzą do konca żeby nie latać niepotrzebinie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2014, 21:44 - wt 
kudlaty pisze:
nie wiem co w tym takiego śmiechowego??? jakoś nie moge sobie wyobrazić osadzania pakietu jak roja przez wylotek mając ich przykładowo 20 szt

Dwie godziny i osadzone :wink:
Nie każdy pakiet (skrzynkę ) można wstawić do ula a roja osadzał chyba każdy
wiesz na potrzebę filmu to można dać sobie jaja ogolić
A wiesz jak to w praktyce działa :wink:
wcześniej się układa ramki
matkę się moczy dup na dennice skrzynką uderza o ziemię by zestresować pszczóły i sru z nimi na ramki powałka słoik i następny


Na górę
  
 
Post: 24 kwietnia 2014, 11:16 - czw 

Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 17:46 - pn
Posty: 3
Ule na jakich gospodaruję: narazie brak :(
Witam, dziękuje wszystkim za odpowiedzi, postanowiłem że zrobię to metodą Tomka Miodka, bo chyba tak będzie najprościej. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji