FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 02:35 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pakiety
Post: 24 stycznia 2009, 17:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
mam pytanie odnośnie robienia pakietów?
-jak koledzy wykonują pakiety?
-jak silna musi być rodzina i ile musi ważyć pakiet żeby było coś wart?

oczywiście mile widziane zdjęcia oraz filmy :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2009, 13:45 - ndz 
Teraźniejsze pakiety robi się strząsając do leja pszczoły z ramek gniazdowych lub nad stawkowych powinno ich być ok. 1,5kg czyli ok. 15000 osobników suchych pszczół (nie podkarmionych ) do tego dodaje się unasiennioną matkę i do klienta
Kiedyś robiłem parę pakietów ale robiłem inaczej
Robiłem tak jak odkład wybierałem z ula lub uli 3-4 pełniutkie ramki Czerwiu na wygryzieniu + obsiadające pszczoły i odwoziłem z pasieki tam na nowym miejscu poddawałem matkę unasiennioną z ulika weselnego i czekałem 3-5 dni na wygryzienie się czerwiu z ramek miedzi czasie leczyłem z Varozy ,przygotowywałem odpowiednią skrzynkę transportową w której było 1 ramko nad stawkowe z pokarmem i di skrzynki strząsałem wszystkie ramki ( ramko w którym matka zaczerwiła kółeczko czerwiu wstawiałem do ula danego typu i tak stworzony pakiet wędrował do zasiedlenia innego typu ula skład biologiczny był taki że w skład wchodziły pszczoły od 2 dni do zbieraczki niczym w naturalnym roju


:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2009, 14:21 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Boguś ile taki pakiet kosztuje jak kupic bespośrednio u ciebie a ile jak poprzez zwiozek bo jak poprzez związek to zwrucą kase. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2009, 15:35 - ndz 
miły_marian pisze:
Boguś ile taki pakiet kosztuje jak kupic bespośrednio u ciebie a ile jak poprzez zwiozek bo jak poprzez związek to zwrucą kase. Pozdrawiam miły_marian


Marianie
Koszt zawsze można ustalić , nic nie mam wspólnego z związkami i refundowaniem kosztów
z takimi pakietami jest więcej pracy jak z odkładem moge tylko tyle dodać więc cena jest porównywalna z odkładem


Na górę
  
 
Post: 25 stycznia 2009, 17:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
W tym sezonie zapowiada sie u chodowla matek na wieksza skale, mam zamiar ruwniesz powiekszyc pasieke conajmniej o 50 rodzin i dlatego bedzi mi potrzebna karzda ilosc pszczulek "Miecho pszczele" matki nie graja zadnej roli, bo po osiedleniu pakietuw w nowych przygotowanych ula, wymienie wszystkie na nowe z wlasnej chodowli.
Z moich nie bede mial zbyt durzo matereialu na odklady, poniewasz wieksza ilosc pszczulek bedzie mi potrzebna do napelniania ulikuw weselnych, a zeby naras napelnic 200 stuk czeba troszke materialu tagze moje pujda na produkcje a z pakietuw porobie odklady.
Czekam na propozycje a moze zna ktos producenta Pakietuw pszczelich gdzie muglbym zamuwic conajmniej na 50 rodzin pszczelich.
Pozdrawiam Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 stycznia 2009, 14:30 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Krzysiu zkontaktuj sie zemną rozchodzi sie o pakiety niemam twego emaila albo podaj na mojego emajla albo na GG. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2009, 00:42 - pt 

Rejestracja: 19 stycznia 2009, 18:53 - pn
Posty: 111
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Jest na Kujawach duży pszczelarz i hodowca, który na 100% jest wstanie przygotować nawet 100 pakietów na konieć maja, ale nie wiem czy byście się dogadali co do ceny.
Gośc jest solidny i mogę go polecić ze spokojnym sumieniem, ale pewnie Pan Krzysztof znajdzie bliżej siebie jakiegoś dużego trzymacza, któremu wymiecie co nieco z plastrow.
Ten hodowca używa na forum zagajnika nica: Mittelwand(w ogłoszeniach są namiary)
Pozdrawiam
Truteń (vel Piotr)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2009, 22:22 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
W rotacyjnej hodowli pszczół pokazane jest że pszczoły zabierane są do pakietu z ramek z miodni ale przed tym wpuszcza się kilka kłębów dymu pod korpus w którym znajdują się młode pszczoły które przechodzą do miodni. W książkach poleca się, że pakiet mógłby być stworzony z pszczół młodych które opiekują się czerwiem. Będzie on bardzo wartościowy tyle że musimy uważać żeby nie zabrać matki jeśli do pakietu chcemy dodać nową (najlepiej unasiennioną). Przy okazji chciałbym zapytać jaka jest jakość pakietów refundowanych, czy jest lepsza niż odkładów??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2009, 21:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
zasiedlanie ula pakietem
http://www.youtube.com/watch?v=Ek7dDtZ0lK8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2009, 20:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 października 2009, 13:42 - sob
Posty: 3
Lokalizacja: białystok
Czy jest możliwoś zakupu odkładów i matek z refundacją bez posrednictwa zwiazku. Jesli ktos posiada taką wiedze to proszę o informacje i ukierunkowanie.Może być infomacja na poczte czekarp@wp.pl Pozdrawiam.Karpowicz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 grudnia 2009, 22:07 - wt 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
Cytuj:
Czy jest możliwoś zakupu odkładów i matek z refundacją bez posrednictwa zwiazku

Obecnie takiej możliwości nie ma. Związki mają obowiązek załatwić również pszczelarza nie będącego członkiem zwiazku, w praktyce różnie to jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2009, 10:57 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 23:08 - pn
Posty: 305
Lokalizacja: lubsko
Ciekawe Marian co piszesz bo mi ciągle udawadniają jakie to szczęście należeć do związku właśnie przez możliwość refundacji. Prezes ciągle probuje udowadnić, że to dzięki związkowi mam tak dobrze.

_________________
A wy , pszczółki pracowite ,
Robotniczki boże ,
Zbierajcie wy miody z kwiatów ,
Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki ,
Chciałbym ja wam sprostać ,
Rano wstawać i pracować ,
Byle miodu dostać !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2009, 18:13 - śr 
dewu pisze:
Ciekawe Marian co piszesz bo mi ciągle udawadniają jakie to szczęście należeć do związku właśnie przez możliwość refundacji. Prezes ciągle probuje udowadnić, że to dzięki związkowi mam tak dobrze.


Wiesz za co Kain zabił Abla bo ten wiecznie pociskał mu głupoty
A by uzyskać pomoc w refundacji nie musisz nigdzie należeć
Przeczytaj sobie Tu
Takie same Obowiązki mają WZP przynależące do PZP i inne organizacje Pszczelarskie mające uprawnienia Podmiotu do zawierania umów z ARR która jest płatnikiem

Więc powiedz prezesowi że łaski Ci żadnej nie robi :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 czerwca 2010, 22:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Tutaj mamy pakiet bardzo popularna forma sprzedaży młodych rodzin w Hameryce.
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/tqjP3-6prwM&hl=pl_PL&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/tqjP3-6prwM&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 czerwca 2010, 23:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
sie ubral jak kosmonauta do tych pszczółek.... a takie grzeczne przeciez... zastanawiam sie jak mozna miec czucie w takich skórzanych rekawicach...

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 czerwca 2010, 23:27 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Rękawicę są dobrej jakości z miękkiej skórki i czucie sie ma a raczej nie czuje się użądleń przy pracy z produkcyjnymi rodzinami. :-) Nie wszystkie pszczoły w Ameryce są łagodne.
Sam z konieczności jako że zmieniam typ ula osadzam pszczoły z matka unasienniona na samej węzie. Nie odważyłem się jak dotąd w ten sposób jak na filmie karmic je czałkiem zewnetrzna podkarmiaczką.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 czerwca 2010, 23:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 14:50 - sob
Posty: 241
Lokalizacja: Górny Śląsk, Krosno
NO no niesamowity pomysl ... calkowicie polepsza warunki transportu :) ciekawe kiedy u nas bedzie taki sposób handlu pakietami.
A co najfajniejsze pszczoły maja komfortowe warunki w porownaniu z pakietami ramkowymi jakie dziś sa wysyłane u nas kurierami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 czerwca 2010, 23:31 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Pewnie od przyszłego roku :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 czerwca 2010, 23:39 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Karlik, Kurierzy nie wożą zwierząt. Jedyny monopol ma Poczta Polska. Sam dostałem matki kurierem, ale koperta nie mogła być oznaczona jako zawierajaca zwierzeta, bo by nie przyjeli. A jak widzialem jak niósł tą własnie wyczekiwana koperte z matkami do mnie to mi się nogi ugieły - machał tym w lewo i prawo!!!

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 czerwca 2010, 23:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 14:50 - sob
Posty: 241
Lokalizacja: Górny Śląsk, Krosno
Mi raz jak frajerzy matki przywieźli ... był upal ok 30st to jak podjechał do mnie paczka z matkami lezala przy kierowcy na desce rozdzielczej pod szybą - pszczoły miały jak w saunie ;/
pouczyłem go o tym delikatnie :pala: ... ale z drugiej strony jak można go za to winić jak przewaznie tacy ludzie sa z tego zieloni ... nie ma specjalnej poczty dla zwierząt jak na zachodzi ani nawet tacy kurierzy nie są szkoleni do tego ... i pojęcia potem nie mają


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 czerwca 2010, 08:36 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Karlik, dostałem matki 15 maja. Paczka była oznaczona "uwaga szkło" gościu nie miał pojęcia co wiezie :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 czerwca 2010, 08:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
:shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji