FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 05:10 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 czerwca 2009, 17:21 - ndz 
Niedawno zauważyłem że do starego ula przyprowadził się rój pszczół. Nie znam się na hodowli ale chciałbym je chociaż przezimować . W ulu jest sześć ramek.Nie będe zabierał im miodu czy wystarczy im pokarmu na zimę i jak ocieplić ul.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 czerwca 2009, 18:01 - ndz 
napisz jaki to ul,ramek moze im puzniej zabraknac bo do zimy jeszcze kawałek:)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: pszczoły
Post: 21 czerwca 2009, 18:38 - ndz 
Nowy pisze:
Niedawno zauważyłem że do starego ula przyprowadził się rój pszczół. Nie znam się na hodowli ale chciałbym je chociaż przezimować . W ulu jest sześć ramek.


Czyli rój wlazł do ula po padłych pszczołach należało by zaopatrzyć się w nowe ramki suszu (czyste ) lub węzy i czym prędzej je podmienić
Stare ramki na których osiedlił się ruj są zapewne czarne i zniszczone przez motylicę
Nie wiadomo też czy nie przez myszy itp
Jeżeli chcesz ich zatrzymać
musisz kupić nowych ramek i zamienić podkarmić i solidnie się zaopiekować
Rój należy koniecznie odymić Apiwarolem dwa razy co 5 dni
do Sierpnia dojdą do siły aby je za zimować miodu tak nie weźmiesz bo to co przyniosą to sobie na potrzeby a nawet należy im jeszcze dać
Do zimowli musisz mieć przynajmniej te 6 ramek ( tak samo jak jest teraz w ulu ) ale i musisz mieć 10 kg cukru aby im dać na za karmienie do 15 września


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 czerwca 2009, 20:35 - ndz 
ul był czysty ale nie wiem jakiego typu ramki dosyć duże prawie leżały wyprostowałem je włożyłem jeszcze dwie ramki z węzą(tak poradził mi znajomy)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 czerwca 2009, 01:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
Nowy pisze:
ul był czysty ale nie wiem jakiego typu ramki dosyć duże prawie leżały wyprostowałem je włożyłem jeszcze dwie ramki z węzą(tak poradził mi znajomy)


Zrozumiałe że jest koledze trudno określić typ ramki. Zmierz jak masz na podorędziu ramkę i powinno się wyjaśnić jaki masz typ. :wink:

Pozdrawiam. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2009, 19:58 - śr 

Rejestracja: 11 marca 2009, 14:13 - śr
Posty: 37
Lokalizacja: Polska
Do pustego ula latem przywędrował rój ul bardzo stary i poniszczony dopiero teraz za uwarzono że z niego wylatują pszczoły pszczoły są bardzo łagodne zbudowały kilka plasterków pod dachem poprzez boczne odejmowane boki widać że nie mają zbyt pokarmu
Szkoda ich zapewne bez pomocy zginą w zimie dawałam im syrop lecz czy tak na dziko przeżyją do wiosny myślę jak je zagospodarować w moim ulu
proszę o pomoc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2009, 20:18 - śr 
coś samam sobie przeczysz ,- teraz zauwarzono ze są pszczoły a ty w zimie dawałas im syrop, wiec o co biega? a jezeli są słabe to i tak juz raczej nic z nich nie bedzie na dojscie do siły za późno tylko połączyc , podobnie było u mnie z pszczołami które zebrałem ze złamanej topoli przeniosłem do ula to nie czysciły uszkodzonych plastrów nie brały pokarmu połączyłem i jest oki


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2009, 20:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Birkut, uruchom wyobraźnię, wstaw kilka przecinków do tekstu Timony i wszystko będzie jasne :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2009, 21:41 - śr 
Ja bym je odymił kilka razy podkarmił tak aby widać było posklepione plasterki i dał im św -spokój teraz już jest trochę za późno na przeprowadzki wiosną wstawić do ula ramki danego typu i może a raczej powinny same zejść na odrobione ramki
lub inaczej jeszcze z innych uli zabrać z 4-5 ramek w tym z czerwiem z 2 i 3 z pokarmem strząsnąć na nie wszystkie pszczoły odstawić starego ula a plastry z pokarmem dać za deski a z czerwiem po prostu przetopić zrobić to na wiosnę


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji