FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 21:15 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: nastroj rojowy
Post: 17 maja 2010, 11:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lutego 2010, 18:39 - wt
Posty: 37
Lokalizacja: Środkowe Pomorze
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadant
witam
Mam trzy rodziny i podczas wczorajszej kontroli w kazdej z nich znalazlem mateczniki, ktore oczywiscie pozrywalem. Z wyjazdem na rzepak czekalem na lepsza pogode ale teraz nie wiem czy jest w tym sens. Czy rodziny w nastroju rojowym po przewiezieniu na rzepak moga przy natloku pracy i dobrym wziatku wyjsc z nastroju rojowego czy musze go zlikwidowac przed podwiezieniem ich na pozytek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2010, 12:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
cran, Witaj. Obfity pozytek to najlepsza metoda rozrojenia rodziny. Przed wywózka włóż matce z 2 plastry z suszem do zaczerwienia i węze .Po tygodniu sprawdz czy węza odrobiona a plastry z suszem zaczerwione .Jeśli tak to wszystko jest w porządku.. Pozostaje pytanie czy jest sens wywozic pszczoły na rzepak w połowie maja. Po pierwsze sam widzisz jaka jest pogoda ( ja mam pszczoły na rzepaku i sadach od 28.04.2010 i nazbierały tylko dla siebie ,nadstawki są pustawe), po drugie rzepak najsilniej nektaruje w pierwszych 2 tygodniah kwitnienia, po trzecie jak masz rodziny w nastroju rojowym to istnieje duże prawdopodobieństwo ze ci sie na tym rzepaku wyroją i pójda wpole, a jak bedziesz miał je na oku pod domem to choćby poszły na drzewo to zawsze mozesz je zebrac i zagospodarować według uznania. Przed nami jeszcze malina, akacja, lipa, gryka.Silne rodziny moga z tych pożytków jeszcze nanosic , wyrojone nie dADZą NIC.pOZDRAWIAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2010, 21:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lutego 2010, 18:39 - wt
Posty: 37
Lokalizacja: Środkowe Pomorze
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadant
O rzepak to jestem dosc spokojny - rosnie w takim lokalnym "biegunie zimna" i zakwita powoli dopiero od 5 dni bo pogoda marna. Jak prognozy beda dobre to zawioze.
Swoja droga to musze z nich wkrotce zrobic odklady - uli wolnych jeszcze kilka czeka, a za 10 dni powinny dojsc z Niemiec dwie nieunasiennione matki Elgona (EL74).
Takie robienie odkladow to takze dobra metoda rozladowania nastroju rojowego - tylko ze ja chcialbym jeszcze jakis miod ukrecic, a sila pszczol w najlepszym wypadku srednia...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji