FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 13:54 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ucieczka roju
Post: 03 czerwca 2010, 11:27 - czw 
witam Wczoraj przyszła do moich rodziców sąsiadka i powiedziała że obok jej mieszkani siedzi rój pszczół była godzina 16 rodzice zadzwonili do mnie abym przyjechał zdjąć te pszczoly po około dwudziestu minutach przyjechałem z transportówką i zabrałem się do roboty zajeło mi to okolo 40 minut zabraną rodzine zwarzyłem było 2.7 kg pszczół i przywiozłem je do swojej pasieki oddalonej o 18 km od rodziców i zaczołem obsadzać ten rój btła 19.30 wsypałem rójkę do korpusu i dałem im 8 ramek suszu i węzy po 4 sztuki i wtym czasie zaczoł padać spory deszcz pszczoły ładni weszły do ula po około godzinie dzszczu poszedłem zobaczyć ja siedzą i bardzo sie zdziwiłem bo straszny był ruch w pasiece ten rój latałpo pasiece i pszczoły siadały na innych ulach i prubowały do nich weiść na tym ulu co wsadziłem ten r€j siedziało około połowa tych pszczół reszta cały czas latała było około 21god i cały cas padał mały deszcz postanowiłem zaczekać do dziś rano o 7 poszczłem do tego roju i zobaczyłem że około 0.5 kg pszczół siedzi na przedniej scianie ula zaczołem to pszczoły zgarnywać do ula w środku nieyło żadnej pszczoły po zgarnięciu siedziałem i patrzyłem co się będzie dalej działo po godzinie niebyło pszcz€ł w ulu wszystkie rozeszły się po ulach dłaczego tak sie stało ze rój sie rozeszetł może niebyło wnim matki :thank:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 czerwca 2010, 11:33 - czw 
roj jezeli siedział wiazany do poznego popołudnia to był bezmatek pszczoły w ulu nie miały tez na czym pociągnąc mateczników wiec zwiały a ze odległosc jak piszesz od macierzaka była duza to rozeszły sie po twojej pasiece, było wstawic do ula gdzie osadzałes rój jedna ramkę z jajeczkami czy nawet tylko kawałek zaczerwionej woszczyzny aby mogły pociągnąc mateczniki


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 czerwca 2010, 11:57 - czw 
własnie chciałem wstawić tam ramkę z czerwiem gdyby nieta burza


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 czerwca 2010, 12:25 - czw 
birkut pisze:
roj jezeli siedział wiazany do poznego popołudnia to był bezmatek


Birkut
To nie prawda
Gdy rój w prawidłowych warunkach pogodowych przygotowuje się do wyjścia na 2-3 dni wcześniej tak zwane zwiadowczynie penetrują wcześniej teren w poszukiwaniu nowego lokum ,wychodzi z ula i uwiązuje sie na gałęzi jak się już zawiążą to do 1 godziny naremnie się zrywa okrążając pasiekę ( starsi pszczelarze to nazywali Pożegnaniem ) i odlatuje na odległość do 3 km w miejsce które obrały wcześniej zwiadowczynie i tam zakłada lokum i rozwija się
Rój który wyszedł z ula po nie pogodzie (przy pierwszym blasku słońca ) wiąże się byle gdzie i potrafi siedzieć do 2 dni nim odleci w celu poszukiwania lokum a czasem nawet w tym miejscu pociągnie woszczynę

jarekk
Jarek opisał prostą sprawę roju wędrującego ten rój miał matkę ,,, usiadł po prostu celem odpoczynku i został zebrany lecz przy zbieraniu lub osadzaniu matka została z niszczona i dlatego po osadzeniu pszczół po ok godzinie zaczęło się larmo w poszukiwaniu matki pszczoły wpierw wyszły z ula i nerwowo zaczęły latać ale gdy się
z orientowały że są na pasiece zaczęły wpraszać się do uli i tak się zakończył ich los


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji